ORGAAN VAN DE LANDBOUW JONGEREN GEMEENSCHAP ZEELAND MET DE ANDER IN DE WERELD. Sportdag L. J. G. - Zeeland op zaterdag 26 mei. ZATERDAG 21 APRIL 1956 249 Redactie: A. C. Breure, C. J. van Damme, M. de Jager, T. Lievense, M. Murre, Z. Poppe en M. Sanders Redactie-adres: Voor artikelen Groote Markt 28, Goes. Voor verslagen Goessestraatweg 4, Kapelle Verslag van de meisjescursus op het Vormingscentrum „Hedenesse" bij Cadzand. VIERING 10-JARIG BESTAAN DER STREEK WALCHEREN. HEDEN, ZATERDAG 21 APRIL viert de Streek Walcheren haar 10- jarig bestaan in de Bogardzaal te Mid delburg. Aanvang 7.30 uur. Het programma van deze feestelijke bijeenkomst is als volgt: 1. Opening. 2. Optreden van het L. J. G.-orkest uit Groede. 3. Revue: „10-jarig bestaan." 4. Pauze. 5. Tweede optreden van het orkest. 6. Film: „Het leven van een jonge boer op Tholen." 7. Sluiting. Niemand verzuime deze feestelijke herdenkingsavond bij te wonen Entree 1,Leden op vertoon van hun lidmaatschapskaart 0,50. HET BESTUUR. STREEK ZUID-BEVELAND. De Streek Zuid-Beveland organiseert op zaterdag 28 april een excursie naar de „Keukenhof," met tevens een bezoek aan het bloemencorso te Lisse. Vertrek uit Goes om 7.30 uur. De kosten bedragen 7,50 p. persoon. Nader bericht ontvangt men na op gaaf van deelneming. De aanmeldingen moeten vóór dins dag 24 april binnen zijn, bü C. P. Aar- noutse, „Overhof", Kloetinge. Telefoon 01100—3130. HET BESTUUR. GECOMBINEERDE VERGADERING L.J. G. EN Z. P. M. AFD. GROEDE. De nieuwe voorzitter der Afdeling opende de vergadering en heette allen, waaronder enkele nieuwe leden, harte lijk welkom. Hij deelde mede, dat de presidente der Z. P. M. door een juist plaats gehad hebbend klein ongeval niet aanwezig kon zijn. De L. J. G.-band zal op 21 februari a.s. te Middelburg optreden onder leiding van Tony Hoste, die in de plaats is ge komen van Cor Salomé. Ook dit jaar heeft de Afdeling weer een paar avonden per week de tennis baan gehuurd, zodat de leden hiervan gebruik kunnen maken. De heer Belde- rok zal weer als leraar worden aange zocht. Verder zal een fotowedstrijd worden gehouden, waarvoor veel belangstelling blijkt te bestaan. In de nu volgende pauze werd een consumptie aangeboden. Hierna werd de te houden ploegwed- strijd voor de L. J. G.'ers en de bak- wedstrjjd voor de Z. P. M.'sters bespro ken. Bij een bespreking over te houden uitstapjes bleek dat de leden gaarne de G. M.-fabrieken te Antwerpen zouden bezoeken. Na de gebruikelijke rondvraag volgde nog hersengymnastiek, waaraan door allen werd deelgenomen. Hierna sloot de voorzitter de vergade ring en dankte allen voor hun trouwe opkomst. Wegens de geringe deelname is de cursus dinsdag begonnen. Om 10 uur waren alle meisjes present en onder het drinken van een kopje koffie maakten zij kennis met elkaar. Wika Wasterval heette allen hartelijk wel kom op „Hedenesse". Daarna opende mej. Wika De Vlieger de cursus offi cieel, waarin zij de bedoeling van het thema van de cursus „Met de ander in de wereld" duidelijk maakte. Na de koffiemaaltijd hield wika De Vlieger een causerie over het vluchtelingen vraagstuk. Ze liet ook e n filmstrook zien, waardoor allen er een idee van kregen hoe al die mensen leven. Men staat er soms nog te weinig bij stil, dat er toch nog 15 a 16 millioen mensen zijn die van huis en haard verdreven zijn, waarvan velen geen toekomst meer hebben. Na de thee sprak mej. N. Scheele over „Hoe lees ik de krant", waarna zij in discussiegroepen enkele vragen gaf, onder andere of het' voor vrouwen ook belangrijk is de krant te lezen. Verder werden vier meisjes aange wezen, die het belangrijkste binnen- en buitenlandse nieuws van dien dag jpoesten mededelen en er haar com mentaar op geven. Dit herhaalde zich elke dag, waardoor elke cursist een beurt kreeg. Ondanks ziekte van de kookster met het gevolg dat de meisjes zelf moesten koken, werd dit niet minder goed ver zorgd. Ds. De Roos uit 's-Heer Hendriks kinderen kwam deze avond met ons spreken over „Wij als man en vrouw". Ds. De Roos sprak met ons op een fijne manier over de verhouding jongen meisje vanaf de eerste ontmoeting tot in het huwelijk. Hierna werd in groep jes over enkele vragen gediscussiëerd. Wika De Vlieger sloot de dag. Na de dagopening door mej. N. Scheele en het ontbijt stond woensdag een boekbespreking op bet program ma. Wika Wasterval besprak het hoek „Morgen zal ik huilen" van Lilian Roth. Toen Lilian 20 jaar oud, en een suc cesvol optreden met vele filmberoemd heden aan de top van haar carrière stond, verdween zij plotseling uit de filmwereld en geraakte vergeten. Zij verdoolde in de alcoholische mist. Uit deze hel keerde zij pas veel later terug. Zij schroomde niet, eerlijk maar uiter aard schokkend, haar persoonlijke bele venissen en haar terugkeer uit „het rijk der schaduwen" openbaar te ma ken. Des middags kwam de familie Soes man uit Domburg ons iets vertellen over rytmische gymnastiek en leerde ons enkele beginoefeningen van het ballet. Dat dit bij alle meisjes in de smaak viel, bleek wel uit het enthou siaste meedoen. Door het zelf doen het te proberen althans waardeert men het ook veel meer hoeveel oefe ning er nodig is om ballet uit te voe- x-en. Na al dit springen en zwaaien en oefenen was het heerlijk om in een ge makkelijke stoel even uit te blazen. Om 7 uur kwam het onderwerp „Make-up en lichaamshygiëne" aan de orde, door wika De Vlieger ingeleid. Ze wees er op, dat over het algemeen ons lichaam nog te weinig een goede ver zorging krijgt. Ook wat de kleding be treft. Wat de make-up aangaat raadde zij aan dit vooral matig te gebruiken en ook rekening moet houden met de omgeving waarin je verkeert. Na de thee gingen we over naar het culturele gedeelte. Het samenluisteren naar stukken uit de Mattheüs Passion, waarbij wika Wasterval ons iets vertel- - de over de Passion en de componist en de muziek en de tekst uitlegde. Op die manier leert men naar zulke muziek luisteren. Wika De Vlieger sloot hier met een paar gedichten bij aan, waarna het ruimschoots tijd was om de dag te slui ten en naar bed te gaan. Mevrouw Kuijlman uit Zuidzande kwam donderdag na de dagopening door wika De Vlieger, ons iets vertel len en leren over handenarbeid en spel OP zaterdag 26 mei organiseert de Streek West Zeeuws-Vlaanderen de sportdag. Deze zal worden gehouden op de gemeentelijke sportvelden te Oostburg. Op deze dag worden, evenals vor-ige jaren, weer diverse wedstrijden gehouden. Voor de eerste keer zullen, bij voldoende deelname, handbalwedstrijden voor de Z. P. M. worden gehouden, terwijl er ook aan atlethiekwedstrijden voldoende aan dacht is besteed. Het inschrijfgeld per individueel nummer bedraagt 0,75. In ploegverband, voetbal, korfbal, handbal en estafette, 2,50. De estafette bestaat uit een gemengde ploeg (2 Z. P. M.'sters en 2 L. J. G.'ers) 4 x 100 mtr. Het inschrijfgeld moet bij opgave worden voldaan. Opgave vóór of op 5 mei bij de Commissieleden. Na 5 mei worden geen opgaven meer aanvaard. INDIVIDUELE NUMMERS: Z. P. M., 100 meter, verspringen en hoogspringen. Balwerpen. L. J. G., 100 mtr en 1500 mtr., vèrspringen en hoogspringen. Kogelstoten (5 kg). GROEPWEDSTRIJDEN: Voetbal, korfbal, handbal en estafette. De voetbal-, korfbal- en handbalwedstrijden worden gespeeld in een z.g. halve competitie. Opgave bij onderstaande Commissieleden vóór of op 5 mei a.s. Zuid-Beveland Noord-Beveland Mej. C. Aarnoutse, „Overhof," Kloetinge. de heer D. Zwemer, Zeedijk 20, Borssele. Mej. C. Geluk, „Zeelucht," Wissekerke. de heer H. Vogelaar, Hoofdstraat 28, Kortgene. Mej. N. Kloet, „Jandankershoeve," St. Maartensdijk, de heer C. Moeliker, Oudelandsestraat 30, Tholen. Mej. N. Scheele, Dijk van Cathax-inapolder, Vogelwaarde, de heer T. Dieleman, Lovenpolder B 78, Hoek. de heer P. van Hattum, A 101, Noordgouwe. de heer J. Haak, Oranjepolder 3, Biervliet. (Tel. 144.) Tholen O. Zeeuws-Vlaanderen: Schouwen: W. Zeeuws-Vlaanderen Dit jaar wordt de wisselbeker korfbal verdedigd door Zuid-Beveland, en van voetbal door Oost Zeeuws-Vlaanderen. J. HAAK, Sportcommissielid West Zws.-Vlaanderen. in het gezin. Ze liet ons eenvoudige dingen zien, die de kinderen al heel gauw zelf kunnen maken met plakken, knippen en vouwen. Ieder koos voor zichzelf iets uit om te maken van vilt, raffia, papier of fla nel. Dat er van doodgewoon papier he le leuke stukjes te maken zijn, bleek wel uit het geplakte schilderij van een compleet dorp. Voor het middagprogramma kwam mej. Van der Leeden uit Goes met ons praten over de besteding van de in komsten in een gezin. Dat allen hier zich voor interesseerden, bleek wel uit de geanimeerde gesprekken die naar voren kwamen uit de groep. „Trouwen is veel duurder dan men denkt", zei mej. v. d. Leeden. Men moet echter, wanneer men het „uitzet" koopt, goed overleggen wat men het meeste nodig heeft en vooral ook eenvoudig begin nen, zodat men niet al met hoge schul den begint. Dat een gezin met kinderen vaak moeilijkheden met zich mee brengt, wat betreft het zakgeld, werd in dis cussie gebracht. Verder bespraken we de discussievraag: „Of je ook op de voeding kunt bezuinigen? Na al dit drukke gepraat was als ontspanning een goed muziekstuk wel op zijn plaats. De avond begon met een forum, waarin de staf zitting had. Vragen op allerlei gebied kwamen naar voren. Na de gebruikelijke koffie kwam het vrolijke gedeelte aan de beurt en wel de bonte slotavond, waarbij een ieder iets ten beste gaf, aangevuld door mu ziek, zang en spel. Het was die avond wel wat later dan gewoonlijk, maar daar was het dan ook de laatste voor. Wika De Vlieger sloot de dag. Naar aanleiding van een vi'aag van een cursist noemde Wika Wasterval vrijdag enkele goede boeken, waarop h\j ook wees op de goedkopere uitga ven van de Prisma serie, waarin hele goede boeken te vinden zijn. Het laatste punt van behandeling in deze cursus was „de film", dat inge leid werd door mej. N. Scheele. Dat de film in de belangstelling stond van ieder meisje, valt wel niet te betwijfelen, zodat ieder hierover mee kon praten. Dit bleek wel uit de vlotte conversatie die hierop volgde. Na de galgenmaaltijd kwam de nabe spreking en wensen van de deelneem sters, wat ook belangx-ijk is en er zeker bij hoort. Dat de cursus in zijn geheel geslaagd genoemd mag worden, was wel te ho ren van de cursisten. Ook de onderlin ge samenwerking in de staf was uitste kend. Wika Wasterval sloot de cursus. Nu de cursus achter ons ligt en ik nog eens met de meisjes erover praat, hoor ik van alle kanten één en al lof. Hoe belangrijk zo'n cursus eigenlijk wel is, kan je pas zeggen, als je die zelf hebt meegemaakt. Ik ben er dan ook van overtuigd, dat we het volgend jaar, indien mogelijk, weer zo'n derge lijke cursus moeten organiseren. N. S. SPORTCLUB L.J. G. OOST ZEEUWS-VLAANDEREN. Aan de leden wordt meegedeeld, dat de ALGEMENE LEDENVERGADERING gehouden wordt op zaterdag 28 april a.s. bij de heer H. de Vrieze te Terneu- zen. Aanvang 8 uur. Programma: Jaarverslag Filmvertoning Bespreking Sportdag Alle L. J. G.'ers en Z. P. M.'sters zQ» van harte welkom HET BESTUUR.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1956 | | pagina 9