cfficóe cJilav&r 53 AXEL DEN BOSCH OOSTBURG GOES GEBRs DE JONGH - GOES ZATERDAG 28 JANUARI 19 5 6 regelmatig, middenzwaar paard met gespierde schen kel, goed correct beenwerk, behoorlijke stap en beste draf. Vier jaar. Nog werd goedgek. de in '55 geëlimi neerde 4 jr. Baron v. Ender (Nico v. Melo X Cantor) van H. Soberjé, Velden, en P. Gerrickens, Gulpen. Dik, zwaar koffer met voldoende snit en voorbenen. Goed voor één jaar, de K.-hengsten: George v. Klei- berg, d. Nico v. Stegeshof, van Gebr. Brands, Hout- hem, e.a. Nico van Huiskeshof, d. Nico van Beek, van Gebr. Vaessen, Nijswiller. Maurits v. Geneind, d. Nico van Beek, van L. Crombag en Jac. Galissen te Beek en E. Kallen te Wittem. Nico v. d. Retrai- tehoéve, d. Nico van Melo, van H. Ass. „Vooruitgang" te Horst. Nico van de Berg, d. Nico van Smakt, van P. Jos. Luyten, Raath. Nico van Paula, d. Nico van Beek, van L. Douven, Voerendaal, e.a. Voltigeur v. Axel, d. Antoon v. Berkenhof, van J. Kamps, Affer- den. Goed voor 4 jr.: Berliet v. d. Jozinahoeve, d. Urbain van Certain, van A. v. Home en H. Baetsen, Heythuysen. Premiekeuring. Vierj. hengsten, middenmaat. 1. Nico v. 't Hof. 2a en 2b. resp. Nico van Rica en Infer nal van Moerkapelle. Oudere hengsten, gr. maat. la. Sénateur d' Amice, d. Nico van Beek, van Wed. J. Reinders, Beesel. Verkocht naar Tholen en alleen voor de premiek. aanwezig. Mooi, massaal raspaard met expressief beenwerk en vlotte gangen; enkele kleine oneffenheden in details, lb. Berliet v. d. Jozi nahoeve. Minder massaal, maar verder rondom best, schitterende draver, lc. Nico van Paula. Goed lichaam, hoofd en schouder vrouwelijk, type goed, beenwerk behoorlijk, vlot in de gangen. 2a Nico v. Kuiskcnshof. Rondom heel gewoon o.i. 2b. Nico v. d. Retraitehoeve. Paard met benen, maar te weinig diepte; als vererver zouden we 't met hem liever proberen dan met de voorgaande. Oudere, middenmaat. I. Nico v. d. Berg. Machtig, geblokt vaderpaard van een ietwat verouderd, maar daarom niet waardeloos genre, enorm diep, breed, kort en gespierd, met zware benen en uitstekende be weging in draf; in stap en stand achter wat sleet ver tonend. 3a. Voltigeur v. Axel. Goed gelijnd, expressief beenwerk, weinig volume, veel actie, iets open in front. 3b. George v. Kleiberg. Goed soort, diep en grof, minder correct. Kampioen werd welverdiend Sénateur d'Amice, die straks in Goes zeker ook niet kansloos moet worden geacht. een resultaat dat m. b. t. de laatste enige verwonde ring wekte, zij het ook dat de conditie van de betref fende hengst te wensen liet. Negen driej. hengsten w.v. 3 goedgekeurd. Vic tor v. Carishof (Nico v. Beek x Nico van Melo) van Fa Timmerman, Kattendijke en J. Caris, Keipen. Soort extra, kort, diep en breed, rug en standen niet onberispelijk, grof en goed gespierd, gaat vlot. Jan v. d. Voslioeve (Azur II de Knokke X Nico v. Melo) van L. Vrolijk, Fijnaart. Kort, massief en goedsoortig, grof en gespierd, iets bodemnauw en kort gekoot, re delijk goed gelijnd; uit de uitstekende Corrie v. d. Hiersenhof; dit product van twee bruinschimmels is vos en lijkt in geen enkel opzicht op zijn ouders, met welke opmerking we geenszins insinueren dat aan de origine wordt getwijfeld. Eduard v. Put wijk (Eduard van Koppushoen x Karei van Tholen) van M. v. Am- stel, Lith. Aardig gelijnd en nog veulenachtig, ach terbeen goed, vóór vrij goed, wel expressief, gangen behoorlijk, 't geheel is nog wat weinig massaal. Graag hadden we bij de goedgekeurden gezien de zware en grove, achter niet onberispelijke Certain v. d. Roskam niet naar de laatste snit gesneden, maar robust, mas sief en als hengst gebouwd. Vier vierj. hengsten wer den ingeschreven. Jonkheer v. Croy (Nico v. Beek x Nico v. Smakt) van W. Kuypers, Stiphout. Best geslo ten, wat vrouwelijk, type goed, aardig, voldoend ge spierd beenwerk, behoorlijke gangen, goed afgewerkt paard dat in overdadige conditie werd voorgebracht. Marquis v. Aardenburg, (Nico v. h. Zwartewater X Marcus van Clairon) van P. A. v. Lier, Oud-Gastel. Geen onbekende voor de Zeeuwen; stond op de natio nale slecht, thans in uitstekende vorm, 1.52 m hoog, wat veel hals, zeer diep, breed en kortbenig, grof en gespierd, in standen nu goed, veel drafactie en volu me. Bento v. Passluis (Nico v. Annie x Marquis v. J. G. Hof) van H. C. Kuypers, Nederwetten e.a. Matig in vorm kon hij ons qua type minder bekoren, arm voldoend gespierd; deed 't niet best sedert de natio nale waar hij eerste stond; geen sympathieke ver schijning. Certain v. d. Kolk (Certain v. d. Jozina hoeve x Herman) van Gebr. Bens, Mill en Beers. Goed type, voeten goed maar niet als verleden jaar, aardig beenwerk, schitterende gangen. Wederom goed, maar nog niet ingeschreven. Nico van Anny, d. Nico van Melo, van A. J. Kuypers, St. Oedenrode. Nero v. Heikant, d. Nero v. Oudenpolder, van H. C. Kuypers, Nederwetten e.a. Nico van Kruisschot, d. Nico van Beek, van Kindn H. v. Bommel, Stiphout. Goed voor één jaar de K.-hengsten Nico v. d. Runge- laar en Nico v. d. Boterpad, beide d. Nico van Geve- rik en van Gebr. Bens vnd. Carlo v. Spui, d. Karei v. Alstein, van G. J. Toonen, Maren. Churchill v. d. Kolk, d. Churchill v. d. Schaapshoeve, van A. v. d. Heuvel, Nuenen e.a. Karei v. Nooitgedacht, d. Ma- ruis v. d. Zeedijk, van Wed. D. Roodzant, Werkendam. Victor van Eversdani, d. Nico van Annie en Clairon v. d. Klef, d. Nico van Melo, beide van Kindn J. M. v. d. Elzen, Oss. Karei van Albert, d. Albert van Alice, van Gebr. Bens vnd. Alban, d. Nico v. 't Hoogland en Orient du Pré, d. Vadrouille d'Enée, beide van Gebr. Wouters, Gilze. Antoon v. Boomhof, d. Cantor v. d. Klef, van W. Th. Janssen, Gassel. Briliant v. Zeedijk, d. Briliant van Nico, van J. C. Meeus, Made. Nico van Rozet, d. Nico van 't Hoogland, van J. Martens, Gr. Linden. Goed voor vier jaar: Carlo van Zeedijk, d. Briliant van Nico, van G. J. Toonen, Maren. Van de voorheen goedgekeurde hengsten werden afgekeurd: Joubert van Kleiberg, Janneman van Steenhuis, Herseur van 't Hersel en Peter van Kijkuit, Een achttal driej. hengsten werd goed gekeurd; een oogst, die ruimer was dan door ons in eerste instantie was getaxeerd. Goedge keurd: Kilo v. Hoek (Nico van Annie X Karei van Certain) van W. J. Dieleman, Sluiskil. Mooi, regel matig paard met uitstekende rastypische lijnen en goed geplaatste, correcte benen, niet overzwaar en in algemeen voorkomen wat vrouwelijk, gangen best. Nico II van Melo (Nero v. Oudenpolder x Certain v. d. Mariahoeve) van E. Verstraaten, Gx-aauw. Juni- veulen; desondanks zwaar; soort goed, iets plat, lijnen redelijk, hengst in z'n uiterlijk, diep in de borst, beenwerk zwaar en vrijwel correct, goed in draf; klein- en tevens achterkleinzoon van de kampioene Honda. Elegant v. 't Hoogland (Dirk v. Aldengoor x Jaap v. 't Hoogland) van A. Serrarens, Ossenisse. Klein, met uitdrukking en type, laat veulen, vrijwel correct vóór, goed vlot, uit een dochter van Bianca. Honved v. Bomnxansixof (Honved I X Clairon v. Lan- genboom) van Jos. F. de Waal, Hulst. Weliswaar in de achterhand niet zonder bemerking en met méér overschot dan nodig is, maar indrukwekkend door zijn maat, enorme benen, voeten en diepte; in elk ge val een hengst die wat weg te geven heeft en goed marcheert ook. Nico van Eijk (Nico van Beek x Albert v. 't Westland) van Jac. de Putter te Axel en A. Serrarens te Ossenisse. Heel best, klein en qua type onberispelijk, rondom goed in de benen, grof. goed gespierd, in stap iets wijd en met een di afactie als weinigen. Joubert v. Zeedijk (Nico van Annie x Dirk v. Rondeputten) van A. Haak, Zaamslag. Paard met aardig voorbeen en beste bovenlijn, moet nog wat zakken, iets ingesnoerd onder de sprong, bewe ging best. Nico v. Krukkemshof (Nico v. Melo X Albert v. 't Westland) van de comb. IJsebaertHaak Koster. Boven extra, zeer typisch, gelijnd en best gesloten; grof en goed gespierd, in standen nog niet te sterk, stap redelijk, draf uitstekend. Egbert van Addy (Nico v. d. Klef X Hautain v. W'meer) van Jac de Putter, Axel en Osw. Kerekhaert, Westdorpe. Deze zoon van de nationale kampioene '55 is een ro bust, diep en zwaar paard met type, korte rug, wat weinig hak, felle voorbenen, goede voeten en uitste kende gangen. Voorts werd voor 't eerst goedge keurd de 4-jarige Certain v. Nico, (Nico van Annie x Certain v. Lamswaarde) van C. Dekker, Axel. Als achttienmaander op 't zelfde terrein kampioen; ver leden jaar afgekeurd; had 't best gedaan, valt op door z'n robust type en felle expressieve benen; be weging achter laat even te wensen; wèl een hengst die men onzentwege had mogen inschrijven. Inge- schr.de vierjarigen Leon v. Alstein (Karei van Cer tain X Karei van Certain) van P. J. Boënne, Graauw. Zeer zwaar, type goed, minder in voorbeen, gaat met veel actie en vrijwel vierkant. Herseur v. Eversdam (Herseur van Alstein x Karei van Certain) van J. W. Scheele, Axel. Goed van soort, met uitdrukking in de benen, behoorlijk in de overgangen van het zware achterbeen en in de lijnen, vlotte manieren. Moustic van Potjes (Moustic van Urbain X Pompier van Zuidzande) van R. Hendriks, Hulst. Vrij goed type, voldoend masoaal, goed gelijnd, in 't achterheen niet onberispelijk, 't zeer zwaar behaarde voorbeen lijkt goed, opvallend beste draver. Verder nog inge- schr.de zesj. Arnold v. Graauw (Antoon v. Berken hof X Karei van Certain) van R. Cornelissens, Ter hole. Uit goede merriestam; soort goed, behoorlijk beenwerk dat wel uitdrukking heeft, minder in stap, draf heel goed. Goed voor één jaar, maar nog niet ingeschr. Nico v. Bouwlust, d. Nico v. Hegelsom, van A. Haak, Zaamslag, e.a. Goedgekeurd voor één jaar, de K.-hengsten: Leo nard van Briliant, d. Briliant van Nico, van H. de Maat, Stoppeldijk. Nico v. Neerbroek, d. Nico v. Geverik, van J. Bonte, Koewacht. Winston v. Nieuw- Vogelschor, d. Antoon v. Berkenhof, van R. Cornelis sens, Terhole. Vainqueur v. Eversdani, d. Nico van Annie, van J. W. Scheele, Axel. Certain v. Hersa, d. Karei van Certain, van A. Mangnus te Boschkapelle en E. Verstraaten te Graauw. Nico van Eversdam, d. Nico van Annie, van C. Dekker Axel. Jan v. Water gang, d. Urbain van Certain, van J. W. Scheele, Axel. Afgekeurd de eerder goedgekeurde fiengsten: Carlo en Jaap v. Berkenhof (n. t. b.). Alles bijéén genomen een heel mooie keuring. ste Den Bosch '55. Leon v. Dijkzicht (Jaap v. 't Pavil joen x Urbain v. Certain) van E. E. de Badts t« Oostburg en E. A. de Badts te Sluis. Erg groen nog, type en lijnen goed, aardig beenwerk; zoon van de beste Mina v. Veerhoek. Ingeschr. de 4-jarige hengsten: Xeres d'Amice (David v. d. Louisa x Dragon dllondzocht) van Alph. Temmerman, Hoofdplaat. Robust en gebeend, type goed, iets zondigend in de middenhand, vrijwel cor rect, forse verschijning met vlotte manieren. Succes- seur (Nico v. h. Zwartewater X Clairon de la Lys) van Stallen De Dobbelaere, IJzendijke, en A. J. Cat- seman, Biervliet. Minder formaat, maar zeer mooi met ras en distinctie, kwaliteitsbeenwerk en beste gangen; uit de kampioene Jenny. Solon (Herseur v. Alstein x Marquis v. J. G.hof) van A. J. Catseman, vnd. Goed type; goed, expressief beenwerk, hoofd minder mooi, te onrustig om zich in stap te laten be oordelen, buitengewoon in draf. Goedgekeurd voor één jaar, maar nog niet ingeschreven, Theo v. Dier- kenstecn, d. Jaap v. 't Paviljoen, van Gebr. De Mil- liano, Waterlandkerkje (arbiter voor K.). Robby v. Alstein, d. Karei van Certain, van Alph. Temmerman, Hoofdplaat, en Wullon d'Amice, d. David v. d. Louisa, van M. d'Hoore, Sluis. Goedgek. voor één jaar, de K.- hengsten: Mare v. d. Liter, d. Moustic van Urbain, van C. den Hamer te Schoondijke en G. v. Hal te St. Kruis. Quarré, d. Nico van Annie, van Stallen De Dobbelaere te IJzendijke en A. J. Catseman, Bier vliet. Vengeur d'Amice, d. Eglon van Echt, van Alph. Temmerman, Hoofdplaat. Afgekeurd de voorheen goedgekeurde Briliant van Nico, Giadei». Drie nieuwelingen sir agden voor dit hun eerste examen, liuiio v. Brunswijk, (Nico II van Caroline x Robert v. Schelfhoutshoek) van Gebr. Verdonk, Nieuwdorp. Mooi, regelmatig correct vosje, met aardig beenwerk en goede gangen; uit een dochter van de stammoeder Liza v. Lunters- hoek. Rondom 't soort waarop men in bepaalde zand streken dol is. David (Nico van Ella X Avenir 1468) van Fa. D. A. Timmerman Zn te Kattendijke en K. Geschiere, Luttelgeest (N.O.P.). Wat weinig rib ben en breedte in de achterhand, maar verder best; goed gelijnd, goed in de gangen en rondom uitstekend in zijn zware, expressieve benen; eveneens een klein zoon van Liza van Luntershoek. Costaud v. d. Nieuwe Linde (Costaud de Marche X Ober van Vliehof) van J. Maljaars, Oostkapelle. Overdadig in conditie, mals en zeer massaal, type best, diep en breed, grof en goed gespierd, in standen vóór en achter niet onberis pelijk, gaat vrijwel correct en zeer vlot; het geheel trekt de aandacht door een voor deze leeftijd onge wone ontwikkeling. Ingeschreven de 4-jarige Unicum van Moiinikenhol (Nico van Ella X Certain van Lamswaarde) van Fa. D. A. Timmerman Zn, Kat tendijke. Diep en compact, met best gesloten typisch koffer, zware gespierde benen en goede gangen. En de 5-jange Leon v. d. Eendracht (Nico v. d. Heibloem x Carlo van Clairon) van Gebr. Geus, 's-Heerenhoek. Robust en massaal, met type en benen, iets gespan nen, zeer behoorlijk in de gangen. Goedgekeurd voor één jaar, de K.-hengsten Nico van Hooslerhof, d. Nico van Beek, van W. de Buck te Meliskerke. Guido uit de Kluis, d. Churchill v. d. Schaapshoeve, van Fa. Timmerman Zn, vnd. Huib \an Zceduin, d. Nico v. d. Heibloem, van J. Maljaars, Oostkapelle. Herseur van Dijkzicht, d. Herseur v. Alstein, van E. Koppe- jan, Zoutelande, e.a. Leonard v. Martha, d. Leonard van Nico, van G. Jeronimus, Hoedekenskerke. Karei v. Keilen, d. Nico van Smakl, van J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge. Nico v. Stegeshof, d. Nico van Melo, van Coöp. H. V. „Eiland Tholen" te St. Maartensdijk. Goedgek. voor vier jaar de 19-jarige Infernal d'Amice, d. Barnum de Pincemaille, van A. v. d. Heuvel te Nuenen, e.a. Wij hopen t. g. t. in een algemene beschouwing enkele aspecten van de voorj. hengstenkeuringen '56 nader te belichten. C. (Advertentie). Enkele interessante jonge paar den, w. v. goedgekeurdLuc v. St. Kruis, (Jaap v. 't Paviljoen x Clairon 1862) van P. E. de Backere te St. Kruis en N. J. v. Reeuwijk te Hoofddorp. Paard dat kort is, maar wat dun en iets tekort komt in 't achterbeen; lijnen goed, voorbenen, voeten en gangen idem. Costaud v. Erkenhof (Cos taud de Marche x Nico van Melo) van d'Hoore De Millianov. d. Velde te Sluis, Oostburg en Kam perland. Redelijk in type, middenstuk en standen, lief goed gevormd hoofdje, marcheert extra en heeft een beste moeder. Nico I (Moustic van Urbain X Pompier v. Zuidzande) van C. den Hamer, Schoon dijke. Dit paard heeft 't best gedaan, won aan type en snit en is thans een mooie soortige hengst met formaat, goede benen en goede gangen. Constant (Costaud de Marche X Nico van Melo) van d'Hoore De Millianov. d. Velde, vnd. In z'n best type geen uitgesproken Costaud; koffer extra, rug mag nog wat sterker worden, klein en ruim voldoende gebeend, voeten en gangen best; sympathiek veulen in lichtere uitvoering; eerste Den Bosch '55. Costaud v. d. Heihof (Costaud de Marche X Her man 1986) van d'HooreDe Millianov. d. Velde, voornoemd. Diep, compact, sterk in bovenlijn en regelmatig gebouwd, hals even kroppig, beenwerk goed geplaatst en droog, voelen en gangen best; eer- .Selectie 43 52' Door haarsveliger groei en groter bladrijkdom geelt dit ras zowel op de zware als op de lichte gronden een veel hoger opbrengst aan hoog waardig groenvoeder dan alle an dere inlandse en/of buitenlandse rassen. Hoewel deZe selectie in de eerste plaats voor hooldgewas (maaiklav^) in aanmerking komt, is zij ook met zeer goede resul taten als stoppelgewas toegepast. De wintervastheid is uitstekend. Schrijft omgaand een briefkaart cm gratis v 1 o e i b 1 a d met kleurenfoto en prijs, geheel vrijblijvend aan POSTBUS 35 EXPORT I IMPORT Selectiebedrijf VAN GROENTE- EN LANDBOUWZADEN

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1956 | | pagina 9