k ifcovo^Af Plattelandsvrouw frt'kpBkii'sg VOOR DE f> 74 ZEEUWSCH LA N I) B O U W BLAD |)i "jrê"'Nfs jresiakalk' 100% Fijnheid op 0,25 mm 54% Zourb. bestanddelen 4% M3gnesiumoxyde oplosbaar in mineraalzuur ÈLEFOON K 341 2 - 2541 - 25 Dit blad verschijnt elke ZATERDAG. Over name van artikelen is slechts geoorloofd met duidelijke bronvermelding. Leden van de Z. L. M. en N.-Br. Mij van Landbouw ontvan gen het blad gratis. ABONNEMENTSPRIJS voor niet-leden, niet- grondgebruikers, bedraagt 10,per jaar bij vooruitbetaling. ADVERTENTIETARIEF: Per mm 18 cent; minimum per advertentie 2,70. Incasso kosten 0,20. Regelabonnementen tegen speciaal tarief. Inzending van advertentiën uiterlijk Dinsdag avond aan de Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. VAN DE SANDE te Terneuzen. Redactie: Secretariaat der Z. L. M. Landbouwhuis Goes Tel. K. 1100—2345. WIJZIGING WET VERVREEMDING VAN LANDBOUWGRONDEN Op advies van de commissie Grondgebruik heeft het bestuur van het Landbouwschap een brief ge zonden aan de minister van Justitie en de minister van Landboüw, Visserij en Voedselvoorziening naar aanleiding van het wetsontwerp tot vervallenver klaring van het vervreemdingsbesluit niet-land- bouwgronden. Dit wetsontwerp stelt voor in de wet op de vervreemding van landbouwgronden verschillende wijzigingen aan te brengen. Het Landbouwschap verzoekt de ministers bij deze ge legenheid tevens een uitbreiding aan te brengen in- de thans bestaande mogelijkheid van de pach ter om hoger beroep in te stellen in verband met de toepassing van diens voorkeursrecht bij de overdracht van landbouwgronden. In de huidige wet is bepaald, dat bij aankopen door de staat, provincie, gemeente, waterschap of veenschap, nimmer het voorkeursrecht van de pachter geldt. In de practijk geeft deze bepaling nogal eens aanleiding tot ernstige bezwaren in geval gemeentebesturen landbouwgronden aan kopen, welke zij niet nodig hebben voor het uit voeren van openbare- werken, doch waarmede deze andere landbouwers schadeloos stellen. Het Landbouwschap stelt voor deze uitzonde- rin >ositie van de overheid enigszins te beperken en dit voorkeursrecht van de overheid alleen te doen gelden bij overdracht van land voor andere dan landbouwkundige doeleinden. De Volkshogeschool „Overcinge" te Havelte (Dr.) verzocht ons U opmerkzaam te maken op de cur sus: „Wij en ons Huis", welke van 17 t/m 22 Oct. aldaar zal worden gehouden. Tijdens deze cursus zullen de volgende vragen aan de orde komen: „Hoe richten wij onze woning in met moderne meubelen?" ,,Hoe wonen wij met te weinig ruimte toch stijlvol?" „Hoe schikken wij de dingen om ons heen?" Aan deze cursus werken enkele architecten van naam mede o.a. Mevrouw C. Nicolai—Chaillet uit Emmen en de tuinarchitect J. Muntjewerf uit Den Helder. De deelnemers aan deze cursus mogen zelf ver schillende woonruimten „inrichten" met meubels daartoe beschikbaar gesteld door enkele grote zaken. Daarna wordt hierover doorgepraat onder deskundige leiding. In deze cursus zijn niet alleen huisvrouwen wel kom, maar ook kamerbewoners, maatschappelijke werksters, jeugdleidsters, gezinsverzorgsters, ver koopsters enz. Het cursusgeld bedraagt 25,Belangstellen den kunnen zich opgeven bij het Secretariaat der Bond van Plattelandsvrouwen, Grote Markt 28, te Goes, waar eveneens alle gewenste inlichtingen te verkrijgen zijn. A. v. d. L. gemaakt met haar werk en als resultaat van haar bemoeiingen kunt U Uw familie of vrienden ovei- zee op de volgende manieren verrassen: 1. De Nederlandse banketbakkerscentrale ver vaardigt een pakket St. Nicolaaslekkernijen. De prijs van dit pakket is ƒ19,75, de inhoud bestaat uit: 1 boterletter, 2 chocoladeletters, marsepein, borstplaat, speculaas en pepernoten. Bestellingen kunnen nog geschieden uitsluitend voor Canada en de Verenigde Staten voor 22 October bij iedere banketbakker in Nederland. Het is ook mogelijk het pakket hij het Centrale adres te bestellen. U dient dan weer voor 22 j©ct. a.s. 19,75 over te maken op giro 8719 t.n.v. ,,St. Nicolaasactie Emigranten van de Neder landse Banketbakkerij", C. van Bijlandtlaan 11 Den Haag. Op de achterkant van het bij-strookje moet dui delijk vermeld worden naam en adres van geadres seerde. 2. Een prachtige Prinsessenkalender 1956 kunt U sturen als Sinterklaasgeschenk, door spoedig 1,20 over te maken op giro 282016 t.n.v. Jacq. de Smit, Leliestraat 67, Goes. Op de achterzijde van het bij-strookje moet duidelijk vermeld worden naam en adres van de geadfesseerde. 3. Het is ook mogelijk de bekende Prinsessen- kalender, welke ten bate van Pro Juventute ver kocht wordt naar het buitenland te sturen. Bestellingen van deze kalender kunnen plaats vinden door 2,75 over te maken op giro 517400 t.n.v. Kalenderactie „Pro Juventute", Prinses Mar grietstraat 17, Amsterdam-Zuid II. Eveneens moet weer op de achterzijde van het „bij"-strookje duidelijk naam en adres van de geadresseerde vermeld worde BEREID UW FAMILIE OF VRIENDEN OVERZEE EENS EEN SINTERKLAASVERRASSING. Onlangs is opgericht een Comité tot Viering van het St. Nicolaasfeest in het Buitenland. Dit Comité heeft tot doel om St. Nicolaas voor Nederlandse emigranten over de gehele wereld tot een dag te helpen maken die men als een typisch Nederlandse traditie vieren en voelen zal. Eén van de eerste middelen hiertoe is het cos- tuum van St. Nicolaas en Zwarte Piet. Door de Bond van Plattelandsvrouwen zijn vorig jaar een tiental St. Nicolaascostuums naar emigrantencen tra gestuurd en het ligt in het voornemen, zodra hiervoor geld beschikbaar wordt gesteld weer in elke provincie een costuum te vervaardigen. Met behulp van de banketbakkerscentrale is vorig jaar een standaardpakket van St Nicolaaslekker nijen samengesteld, dat voor vele emigrantengezin nen een grote verrassing is geweest. Dit jaar heeft het Comité een bescheiden begin DOLOKAL werkt snel en goed, 4. Zij, die aan familie of vrienden overzee Sin terklaasliedjes willen toezenden (Nederlandse en Engelse tekst) kunnen deze aanvragen bij: Comité tot Viering van het St. Nicolaasfeest in het Buitenland, Piet Heinstraat 6, 's-Gravenhage. Tel. 392380 toestel 90. Mogelijk kunt U op één van de bovengenoemde manieren er toe medewerken, om in de gezinnen overzee de 5e December tot een dag van blijdschap en gezelligheid te maken. A. v. d. L. BEBOSSING OOSTELIJK FLEVOLAND Het bestuur van het Landbouwschap heeft op advies van de commissie Grondgebruik een brief gezonden aan de minister van Verkeer en Water staat inzake de bebossing van Oostelijk Flevoland. Ongëveer 350 ha in het centrum van de polder zijn aangewezen voor bebossing. Dit bos is ge projecteerd op zware zavel- en kleigronden. Een belangrijke oppervlakte wordt op deze manier onttrokken aan de landbouw. Hiertegen maakt het Landbouwschap bezwaar, daar de drooglegging van het IJsselmeer uitbreiding van het areaal land bouwgronden in Nederland beoogt. Het Landbouwschap meent, dat een belang rijke oppervlakte van de polder, gelegen langs het Veluwemeer bij uitstek geschikt is voor het stich ten van een boscomplex. Deze gronden zijn min der geschikt voor de landbouw. Het Landbouw schap verzoekt de minister aan het plan tot be bossing van 350 ha. landbouwgrond de goedkeuring te onthouden. Een afschrift van deze brief is gezonden aan de minister van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening en vin d° Zuiderzeeraad. 't Is de fijnheid die 't doet! OPGERICHT IPU3 Zorg nü voor een goede kalk- en magnesiumbemesting. Kies DOLOKAL Door het hoge gehalte aan zuurbindeade bestanddelen is DOLOKAL altijd voordeliger.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1955 | | pagina 10