NATIONALE T R E K P A A R D E N T E N €08 ZEEUWSCH LANDBOUWBLAD W' IJ zullen zeer kort zyn m. b. t. de algemene aspecten van deze 23e Nationale die, dank zij een perfecte voorbereiding en uitvoering, dank zij ook de loyaliteit der fokkers en de zeer gunstige weersomstandigheden, geworden is wat wij allen hoopten: een groot succes. Natuurlijk, nog andere factoren hebben meegewerkt: de kwaliteit der meer dan 400 paarden en de belangstelling van de zijde van het publiek die wü zijn daar zeker van die van verleden jaar nog overtrof. Wanneer onze Nationale tentoonstelling, gehouden tijdens de bloeiperiode van het paard, tot ver buiten de landsgrenzen beroemd zijn geworden en déze onder aanzienlijk minder gunstige omstandigheden zich nochtans volledig met al haar voorgangsters heeft kunnen meten, dan is dat zo vanzelfsprekend niet. Dan is dat méér dan verwacht mocht wor den. Dan is dat eigenlijk een wonder. Daarom wen sen wij met nadruk uiting te geven aan onze oprech te gevoelens van hulde en respect jegens allen die een bijdrage leverden tot het welslagen van deze 23e Nationale tentoonstelling die ook voor Zeeland hoe kan het anders weer uitermate succesvol verliep. Het heeft geen zin de ruimte ontbreekt trou wens de volledige uitslagen te vermelden. Wij noemen echter van iedere categorie minstens de twee hoogst geplaatste paarden plus de Zeeuwse deelnemers volgens hun rangnummer in het totaal-klassement. Hengsten van 6 jaar en ouder, grote maat. Kleine, maar beste klasse. 1. Nico van het Zwartevvater, d. Nico van Melo, van Kindn. M. Simons, Grubbenvorst. Een zogenaamd „vierkantspaard," d.w.z. uitermate kort gebouwd in verhouding tot zijn hoogte; type ex tra, minder in haar dan in 1954, gaaf en hard, in gangen best; conditie extra, ondanks een zeer zwaar seizoen. Gemakkelijk eerste. 2. Berliet v. d. Jozina- hoeve, d. Urbain van Certain, van A. v. Home en H. Baetsen te Heijthuijsen. Paard met soort, voldoende diepte, beste bovenlijn, goede benen en formidabele gangen; geboren bij Cam. v. d. Hauwe. 3. De bekende kweekvader Nico van Ella, d. Nico van Melo, destijds van Daan Timmerman, thans van A. v. Nieuwenhuij- 2en, Greup. In beste vorm getoond. 4. Wilfried, d. Karei van Certain, van W. de Buck en Zn, Melisker- ke. Oud-kampioen van Zeeland; in goede conditie voorgebracht. Hengsten van 6 jaar en ouder, middenmaat. Kleine, eveneens uitstekende categorie. Aan de spits met ©vermacht: Nico van de Klef, d. Nico van Melo, van Jac. de Putter te Axel e.a. Kwadratisch gebouwd, diep, breed en geblokt, hals wat zwaar, prachtkoffer, zeer sympathiek in algemeen voorkomen, „raspaard," best in gangen; voorbeeldig gesoigneerd. 2. Sénateur d' Amice, d. Nico van Beek, van Wed. Reinders te Beesel, en geboren bij Alph. Temmerman. Paard met veel type en natuur, mals en mooi, zeer vlot, been- werk expressief en vrijwel correct. 3. Nico II van Caroline, d. Nico v. Beek, destijds van Gebr. Verdonk, thans van Dr Brands te Zwolle. Soort best, zwaar gebeend, rug wat laag, vlotte draver, in uitstekende vorm gepresenteerd. 4. Nico v. Stegeshof, d. Nico van Melo, van Coöp. H. V. Tholen. Best bewaard, bekend paard. 5. Karei van Keilen, d.-Nico v. Smakt, van J. Q. C. Lenshoek te Kloetinge. Zeer volimineus, minder snit, beenwerk zwaar gespierd. Hengsten van 6 jaar en ouder, kleine maat. Onbe tekende categorie. 1. Moustic van Urbain, d. Urbain van Certain, van C. N. den Hamer te Schoondijke en G. v. Hal te St. Kruis. Typisch en mals, minder ge spierd in arm en schenkel; op de voorgrond tredend als vererver; tijdens 't défilé één der glansnummers als draver op de sintelbaan. 2. Antoon v. Boomhof, d. Cantor v. d. Klef, van W. Janssen te Gassel. Hengsten van 4 en 5 jaar, grote maat. Uitstekende klasse. Gedécideerd eerste de Zeeuwse kampioen en nationale reserve 1954: Quarré, d. Nico van Annie, van Stallen De Dobbelaere en Adr. Catseman. Paard met macht en sterke lijnen, best geproportionneerd, benen zwaar, gespierd en zonder garnituur, minder zwaar in conditie dan verleden jaar en derhalve vlot ter; wat nauw voor in stap. 2. De Limb. kamp. Mau- rits van Geneind, d. Nico van Beek, van Crombag en Gelissen te Beek, en Kallen te Wittem. Zeer kort, met lange schouder en kruis, uitstekend gebouwd, ex pressief. maar in détails iets tekortkomend beenwerk, behoorlijk in de gangen. 3. Guido uit de Kluis, d. Churchill v. d. Schaapshoeve, van Fa D. A. Timmer man en Zn te Kattendjjke. Best paard met schitte rende voorhand en onovertroffen borstdiepte, iets hellend in de achterhand, mist iets flankdiepte; best beenwerk, prima gangen; „the coming man." 6. Huib van Zeeduin, d. Nico v. d. Heibloem, van J. Maljaars te Oostkapelle. Massaal, best van soort en zeer diep, zondigt iets in de overgangen van het achterbeen. Hengsten van 4 en 5 jaar, middenmaat. Beste klas se. 1. de Zeeuwse kamp. '55: Victor v. Eversdam, d. Nicj van Annie, van J. M. v. d. Elzen te Oss. Soort best, massief en regelmatig, redelijk gelijnd, beenwerk heeft veel uitdrukking, voeten en gangen bevredigend. 2. Carlo van Spui, d. Karei v. Alstein, van G. J. Too- nen te Maren. Kamp. van N.-Br. '55, vóór Victor van Eversdam. Minder een zomerpaard dan deze. Geen garnituur, beenwerk en voeten goed, boven zeldzaam fraai en edel, stap laat te wensen, draf best. 3. Nico v. Hoosterhof, d. .Nico v. Beek, van W. de Buck te Meliskerke. Mooi, best gesloten en uitermate typisch; correct; ruim voldoende macht in 't fundament; adel lijke en dus sympathieke verschijning. 4. de in Zee land geboren Nico v. d. Berg, d. Nico v. Smakt, van P. J. Luyten te Bingelrade. Wat ouderwets van snit, maar een enorm blok, geweldig diep, gespierd en grof. Hengsten van 4 en 5 jaar, kleine maat. Weinig in teressante rubriek. Aan de spits de bekende Eglon van Erva, d. Eglon van Echt, van H. A. te Harden- berg. Kleiner dan klein, type ideaal, expressief ron dom, enkele detailfoutjes, energieke draver; fokpro- duct van Leon Blondeel. 2. George v. Kleiberg, d. Nico v. Stegeshof, van J. Penders te Sittard en Gebr. Brands te Valkenburg. Soort goed, iets open in front. 3. 't Zeeuwse fokproduct Alban, d. Nico v. 't Hoogland, van Gebr. Wouters te Gilze. Winterpaard, dat in 't koude seizoen imponeert; nu uit vorm. Hengsten van 3 jaar, grote maat. Goede klasse. 1. Bento v. Passluis, d. Nico v. Annie, van H. C. Kuy- pers e.a. te Nuenen. Ziehier een paard, dat 't uitste kend heeft gedaan; type is nóg z'n fort niet, maar de verbetering daarin is onmiskenbaar; het onbehaarde beenwerk is fors en gespierd. 2. Theo van Dierken- steen, d. Jaap v. 't Paviljoen, van Gebr. De Milliano te Waterlandkerkje. Zeer aantrekkelijk paard, achter been niet te machtig, best gelijnd en o.i. voor de toe komst belovend. 3. Unicum v. Monnikenhof,. d. Nico v. Ella, van Fa. Timmerman te Kattendijke. Diep en compact, kruis wat hoog, benen zwaar en gespierd, maar mist alle garnituur; extra in draf. 4. Moustic v. Potjes, d. Moustic van Urbain, van R. Hendriks te Hulst. Regelmatig gebouwd in een vrij goed type, iets sabel, behoorlijk gespierd, veel behang, vlot. 6. Albert v. Zeeduin, d. Nico v. d. Heibloem, van J. Maljaars, vnd. 7. Nickel v. Pauwvliet, d. Herseur v. Alstein, van Fa. Dekker te Axel. Hengsten van 3 jaar, middenmaat. Kleine, vrij goede klasse met als eerste de massieve en gebeende Nico v. 't Hof, d. Nico v. Beek, van P. Slots te Bae- xem. 2. Successeur, d. Nico v. h. Zwartewater, van Stallen De Dobbelaere en A. J. Catseman, vnd. Wat weinig volumineus en niet te breed in de achterhand, maar goed van benen, best in de gangen, met adel en het fraaist denkbare lijnenverloop. 4. Nico v. Bouw- lust, d. Nico v. Hegelsom, van Abr. Haak te Zaamslag en A. v. d. Eijk te Benthuizen. Best, massief en soor- tig koffer, voorstand wat week. Hengsten van 3 jaar, kleine maat. Slechte klasse, maar de hooggeplaatste Carlo van Dirk, d. Dirk v. Al- dengoor, van Gebr. Wilting te Wachtum is, hoewel niet te zwaar, een goed paard, regelmatig, correct en opvallend best in de gangen. 2. Certain van Nora, d. Certain v. d. Jozinahoeve, van B. Meinen te Rolde, en Gebr. Oving te Beilen. Beknopt, afwijkend in boven lijn, wijd in stap, grof ven benen. 3. Marquis v. Aar denburg, d. Nico v. h. Zwartewater, van P. A. v. Lier te Oud-Gastel. Klein met veel volume en te zware hals; standen niet sterk genoeg. De nummers 1 en 3 zijn in Zeeland geboren. Hengsten van 2 jaar, grote maat. Goede klasse, waarin een bevredigend aantal dat voor de toekomst belooft. 1. Costaud v. d. Heihof, d. Costaud de Marche, van D' Hoore, De Milliano en v. d. Velde. Best ge bouwd, soort goed, massief, met harde, voldoend zwa re benen en uitstekende gangen. 2. Costaud v. Nieu- wenberg, d. Costaud, van W. Peters te Echt. Boven minder mooi, maar gespierd en grof. 5. Nico v. Kruk- kemshof, d. Nico v. Melo,- van IJsebaert, Haak en Koster. Compact, massaal en extra van soort, zondigt iets in détails, grof en gespierd. 6. Nico I, d. Moustic, van C. den Hamer, vnd. Zeer fors, met beste boven lijn en een zeer zwaar geraamte, iets kort in koot en schouder; fel veulen, dat ook tweede of derde had kunnen staan, o.i. 7. Certain v. d. Roskam, d. Mous tic, van A. J. v. d. Meulen en E. v. Damme te IJzen- dijke. Zeer diep, gebeend en behoorlijk gelijnd; nog veulen. 9. Luc v. St. Kruis, d. Jaap v. 't Paviljoen, van P. E. de Backere, St. Kruis. 10. Nico v. Overbroek, d. Nico v. Melo, van J. Maljaars te Oostkapelle en L. J. Boone te Ritthem. 11. Costaud van Horn, d. Cos taud, van A. Haak te Zaamslag. 12. Cupidon v. Hoek, d. Herseur van Alstein, van J. Dieleman te Hoek. Hengsten van 2 jaar, middenmaat. Behoorlijke klas se. 1. Costaud van de Hor, d. Costaud, van Jac. de Putter te Axel. Goed, hoewel iets vrouwelijk gebouwd, met aardig beenwerk, dat niet te veel macht heeft, 't geheel is aantrekkelijk van lijn. Dit veulen werd in December '54 niet bekroond in Hulst. Daarentegen werd eerste en kampioen. 2. Egbert van Addy, d. Nico v. d. Klef, uit Addy van Annie, óók van De Put ter, die we ook nu nog veel liever zien. Typisch veu len, diep en ruim met goede zware benen. Wij zijn wellicht niet „modern" genoeg om eerstgenoemde te prefereren. 3. Costaud v. Erkenshof, d. Costaud, van D' Hoor, De Milliano en v. d. Velde. Gerekt, iets vrou- lijk, behoorlijk beenwerk. 4. René, d. Brillant v. Nico, van A. J. v. d. Meulen, vnd. Zeer diep en gebeend, mager veulen, even kromhielig en wat kort van kruis. 5. Joubert v. Keizershof, d. Joubert v. Kleiberg, van Kindn. Peters te Echt. Even open in front, maar diep en geblokt, geweldig gebeend en gespierd, behoorlijk gelijnd en extra in draf. Dit markante, buitengewoon expressieve paard werd als achtste teruggeroepen en later geclasseerd niet dan nadat veel begrijpelijke op schudding veroorzaakt was. Ware het eerste geplaatst, niemand zou op goede gronden critiek hebben kun nen leveren. 6. Max. v. Rondeputten, d. Nico van An nie, van M. v. Fraaijenhove te Axel. Hengsten van 2 jaar, kl. maat. Behoorlijke catego rie. 1. Constant, d. Costaud de Marche, van D' Hoore, De Milliano en v. d. Velde. Geen typische Costaud, wél een veulen van best type, mals en geblokt met goed, correct beenwerk; terecht eerste. 2. Elegant v. 't Hoogland, d. Dirk v. Aldengoor, uit een dochter van Bianca, van A. Serrarens te Ossenisse. Klein en soor- tig, beenwerk goed gespierd en met uitdrukking, wat nauw vóór. 5. Costaud v. Nleuwe-Linde, d. Costaud, van J. Maljaars, vnd. Uitstekend type, grof en ge spierd, niet helemaal correct. 6. Nico v. Eijck, d. Nico v. Beek, van A. Serrarens en Jac. de Putter, vnd. Breed en soortig, iets sabel, rug voldoende sterk, staat correct op z'n voorbenen. Merriën van 3 jaar en ouder, grote maat. Zeer goede rubriek. 1. Mia v. Nieuwenhof, d. Herman, van Alph. Temmerman, vnd. Diep en compact, kruis wat kort, veel flankdiepte; paard met veel goeds, reeds herhaaldelijk beschreven. 2. Nelly van Annie, d. Montain v. Torenberg, van Osw. Kerckhaert te West- dorpe. Vrouwelijk en volumineus, beenwerk goed; best paard, uit de moeder van Addy- en Nico van Annie enz. 3. Hilda, d. Clairon de la Lys, van Stal len De Dobbelaere. Oude bekende. 5. Liliane, d. Certain v. d. Maria-Hoeve, van Stallen De Dobbe laere. Zwaar en grof, minder klasse. 7. Mia van Annie, d. Jaap v. 't Hoogland, uit Annie v. Nico, van Gebr. Leendertse te Kamperland. Merriën van 8 jaar en ouder, middenmaat. Goede rubriek. 1. Julma v. Dierkensteen, d. Avenir 1554, van Gebr. De Milliano te Waterlandkerkje. Zeer soortig, met lijnen en benen. 4. Fannie v. Clinge, d. Ramiro, van W. de Buck, vnd. Mooi type, niet te fel. 6. Fiorina v. Vijfhuizen, d. Jaap v. Luntershoek, van J. Maljaars, vnd. Grof en zwaar. Merriën van 8 jaar en ouder, kleine maat. Gewone categorie. 1. Farida, d. Majeur v. d. Kleikamp, van J. H. de Boer te Grjjpskerk. Best koppaard met soort, ruimte, spieren en een zwaar geraamte. 2. Olga v. Dierkensteen, d. Clairon 1862, van Gebr. De Milliano te Waterlandkerkje. Typisch en grof. 3. Bertha, d. Hercules, van J. der Weduwen te Kerk- werve. Niet genoteerd. Merriën van 6 en 7 jaar, grote maat. Grote, beste categorie. 1. Addy van Annie, d. Hautain v. W'meer, van O. Kerckhaert, vnd. Volle zuster van Nico van Annie. Paard van formaat, met benen en spieren, hals wat kort, gangen goed, voldoend vrouwelijk in de lijnen. 2. Trees v. 't Vlaanderhof, d. Leon van Graauw, van W. de Feijter te Middenmeer. Kapitale merrie, op zeer ruime schaal gebouwd met enorme benen en heel behoorlijke gangen. 4. Paula v. Dier kensteen, d. Jupiter v. Dierkensteen, van Gebr. De Milliano, vnd. Vrij regelmatig gebouwd, type best, grof en geblokt met vooral goed voorbeen. 6. Lucienne v. d. Melo, d. Karei van Certain, van Gebr. Leendertse te Kamperland. Paard van gigantische afmetingen; groot, maar zeer diep, iets tekortkomend in details, formidabel voorbeen. 8. Reseda v. Monni kenhof,' d. Nico v. Smakt, van Fa. Timmerman; vnd. Zware, zeer typische en best geproportionneerde mer rie, kronen iets geladen, gangen uitstekend. 10. An nie v. Reigershoeve, d. Nico van Annie, van G. V. M. Doens te IJzendijke. Grof, typisch, mager, kruis wat hoog, fijne hals, goede standen. 11. Justine van Kei len, d. Nico v. Smakt, van J. Q. C. Lenshoek te Kloe tinge. Best van soort en diep, terwijl het achterbeen te wensen laat. 13. Liza v. Dorpbroek, d. Nico v. Melo, van Gebr. Leendertse te Kamperland. Fors, een beetje als hengst gebouwd, voeten matig, wel een imponerende verschijning. 16. Corrie v. d. Fraters hoeve, d. Bruno 2128, van De Buck, vnd. 17. Frida v. Bleyendaal, d. Clairon van Othene, van J. F. Brooymans te Oud-Vossemeer. 18. Zita v. Pannen- hof, d. Nico v. Kronenburg, van W. de Buck, vnd. Merriën van 67 jaar en ouder, middenmaat. Goede rubriek. 1. Olga v. Moerkapelle, d. Bernhard v. d. Schaapshoeve, van Gebr. Van Velde te Moer kapelle. Lieve, typische middenmaatsmerrie met adel, niet overzware kwaliteitsbenen, beste voeten en buitengewone showmanieren. 2. Gravin v. d. Schaapshoeve, d. Churchill v. d. Schaapshoeve, van

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1955 | | pagina 8