Trekpaardenfokdag Valkenburg Cappelle-Dosprez HUP D. J. VAN DER HAVE ZATERDAG 2 5 JüNI 195 5. 167 Valkenburg, dat als steeds 't keuringsseizoen opent, deed dat dit keer met aanvankelijk goed, rnaar later slecht weer, veel publiek en iets min der paarden dan gewoonlijk. Desondanks goed geslaagd. Van de oudere merrieveulens won een veulen d. Maurits, uit Aveline, dus inteelt op Nico van Beek, van L. Crombag. Geweldig kort en ge hamerd, in achterbeen niet zonder bemerking. Tweede Tosca van ter Dijke, d. Nivo v. d. Berg, van Maase, Spaubeek. Best veulen met type en een goed achterbeen; weinig onderdoend voor 't eerst geplaatste. Bij de jongere kwam een dochter van N. v. d. Berg aan de kop. Deze, Nicoline v. Puth, van M. Heunen te Schinnen heeft type en goed been- werk, maar is iets hoog in 't kruis. Op de tweede plaats een veulen van dezelfde vader, Nicoline v. Rumpenhof, van L. Hoppermans, Brunssum. Practisch gelijkwaardig aan 't voorgaande. V an de oudere jaarlingmerries bleek een Al bion van Lovemich-dochter, van C. Jacobs te Voe- r end aal de beste; soortig, niet te massaal en met wat weinig broek, maar goede zware benen. 2. Corry v. Kastanjehof, d. Nico v. B., van Crutzen, Eijs. Goed beenwerk, even gerekt. Als klasse waren de jongere minder en zeker onregelmatiger. Goede kopnummers. 1. Astrid, d. Albion v. L., van Meens, Spaubeek. Onrijp, ge lijnd en typisch, goede uitdrukking in 't funda ment en best in beweging. 2. Ria van Ivonne, d. Nico van Paula, van Voragen, Voerendaal. Zon digt wat in de voorhand, maar heeft type, een goed koffer en een zwaar gespierd achterbeen. Sonja v. 't Wijnhuis, d. N. v. B., van Gebr. Brands, was eerste der kleine maats tweejarigen. Mooie, bestsoortige en grove merrie met even korte schouder. Zij werd gevolgd door Nelly v. Raam, d. Joubert v. Kleiberg, van G. Kaelen, Gulpen; een zwaar en grof veulen met wat vooruit ge schoven schouder. Zelfde leeftijd, grote maat. Hier kwamen en kele dochters van de kamp. Nico v. Kapelhof op de hoogste plaatsen. De klasse ontging ons overi gens. 1. Rozette, van T. H. Boormans en 2. Gonda van Vilt, uit de kampioene Irma van Vilt, van C. Roebroeck, beide te Berg en Terblijt. Ook nummer drie was van N. v. Kapelhof. Goed was de rubriek der driejarigen v. d. gr. maat. 1. de kapitale Nicoline v. d. Bong, d. Nico v. Melo, van Rohs te Valkenburg. Kast van een merrie, afhangend, maar diep, breed en grof. 2. Mia, d. Nico v. Beenderhof (Vroemen). Best van lijn, met type en goed beenwerk. Mooi was ook de kleine maat met aan de spits Martha v. d. Bron, d. N. v. B., van Pieters, Voeren daal. Zwaar en soortig, staat correct op goede ge spierde benen. Op de tweede plaats kwam de kampioene der veulenkeuring Valkenburg '54 Leida van Terlindenhof, d. Nico van Kapelhof, van H. Roebroek. Niet te machtige maar uitermate mooie en soortige merrie met vooral achter goed beenwerk en goede gangen. Haar ringmanieren zijn heel wat verbeterd. Merriën v. 45 jaar, grote maat. Eerste de regelrj^tige en typische Emma v. Genhoes, d. Albion v. L. (Ploemen). Paard met 'n best korpus er. goed beenwerk. 2. Olga, d. Mordicus v. Op- hovenerhof, van J. Vroemen, Sittard. Idem, kleine maat. Hier won Nicoline v. Ter linden, d. N. v. B. (Roebroek), tweede 's Bosch '54; goed gelijnd, soortig, goed beenwerk, hals en schouder niet onberispelijk. 2. de wat lange, in kronen wat nauwe, maar mooie, gebeende en soor tige Aveline van Beek, d. N. v. B. van Crombag. Bianca v. Lovemich, d. Nico v. Luntershoek, van Schijns, was eerste der 67-jarige merriën, grote maat. Mager, sterk in bovenlijn, met beste zware benen en schitterende gangen. Op haar volgde een zeer zware, maar overigens minder interes sante dochter van Nico van Janslust (Meens), ter wijl in de kleine maat resp. eerste en tweede wer den Ivonne v. Vliekhof, d. Nico v. Puth (Hoven) en Elsje van Broek, d. Herman (Jacobs). Bij de oudere merriën, grote maat, zien we op de eerste en tweede plaats een tweetal merriën van Stallen Brands: resp. Mina v. Passarthof en Ria v. Cortenbach, beide d. Dirk van Berkenhoeve. Eerstgenoemde is matig van soort, iets lang, maar diep en grof; laatstgenoemde is een zware, diepe merrie met goed, grof beenwerk en goede voeten. Staande zouden we deze prefereren. Beter was de kleine maat. 1. de zeer bekende Limb, kampioene Madam v. Lovemich, d. Infernal d' Amice (Schijns). Best paard met wat weinig rug. 2. Bella van Hegge, d. Dirk v. B., uit de goede Mosa v. Zandhoek, d. Nico van Melo, van P. Bosch, Sittard. Schitterend bovenpaard, benen goed, schenkel wat licht. Veulenmerriën, grote maat. 1. Dora, d. Avenir van Caroline (Crutzen). Groot en massief met wat weinig macht in 't voorbeen; destijds eerste Den Bosch. 2. een zware soortige, onder ordinaire dochter van Arnold, d. Barnum de Pincemaille (Maase). Idem, kleine maat. Gewonnen door Bellefleur van Genhoes, d. Infernal d' A., van Ploemen. Wel vlot en correct, maar vrij eenvoudig. 2. de oude Bella v. Noordewijk, d. Clairon v. Hooghuis (Dou- yen). Geen uitblinkers bij de hengstveulens. De spe- eulateurs worden voorzichtig, 'tgeen begrijpelijk is. Ook de aanwezige Zeeuwen die aan de „heng- -0q SUO J0AOZ JOOA '$0IU u3^qoo>ï 'uaop u;.TOdSU0;S kend. 1. Servé van Vilt, d. N. v. B., uit de kampi oene Irma v. V., van C. Roebroeck is een soortig, mager, kortgerugd veulen met uitdrukking. 2. zoon van Nico v. d. Berg (Jacobs). Voldoende diep, soort goed, vier goede benen. Nog enkele verdienstelijke veulens volgden. Niet te best waren de éénjarige hengsten. In de grote maat eerste Nico v. Overen, d. N. v. B., van Gelissen Sangers. Grof, expressief beenwerk, tamelijk correct, minder in type en met iets afwijkende middenhand. 2. Nico v. Mesch, d. Nico v. Kapelhof (Luijten). Zeer mooi, beste schenkel, wat weinig hengstvoorbeen. Zonen van Costaud en Ecu volgden. Kleine maat. Weinig belangrijk. Aan de kop een zoon van Costaud, gevolgd door een tweetal van Nico van Beek. Goed waren de tweejarige hengsten. Eerste Costaud van Smakt, d. Costaud, uit Nicora, van Gelissen Sangers. Fors veulen met type en wat lage rug, zware, gespierde benen en goede ge wrichten. Wel toekomst o.i. 2. Nico v. Ehrenstein, d. N. v. Kapelhof (Kuipers). Zwaar en grof, speelt iets in stap, draf best, een beetje gewoon in de lijnen. 3. Nico van Elsje, d. N. v. B. (Kallen en Crombag), mooi soort, wel uitdrukking, iets te kort komend in 't voorbeen, aardige verschijning, werd voortijdig verwijderd, hetgeen niet zou mo gen voorkomen. 4. Antoon v. Gassel, d. Antoon v. Boomhof (Gelissen Sangers). Goed, massaal paard met fors achterbeen en minder voorbeen. Een Costaud van Kallen-Crombag was hekke^ sluiter. De oudere hengsten stonden alle alleen in hun klas en kregen alle een eerste premie, t.w de 3-jarige Nico II v. Groenendaal, d. N. v. M. (Crutzen); vrij groot en voldoend soortig, een voudig in beenwerk, goed in gangen; de 4-jarige George v. Kleiberg, d. N. v. Stegeshof (Brands en Penders), soort best, gespierd, voorbenen matig; de 4-jange Nico v. Huiskenshof, d. N. v. B. (Vaes- sen); aardig gelijnd, vlot, beenwerk voldoend machtig; de 5-jarige Nico van Paula, d. N. v. B. (Douven Kallen), mooi en evenredig, soort goed, benen bevredigend; de 5-jarige Nico v d. Berg, d. N. v. Smakt (Luyten). Blok van een paard met enkele detailfoutjes, maar kort, diep, grof en gespierd. Deze werd ook alleenstaand eerste der vader- paarden met een uniforme collectie typische en merendeels grove veulens, waarmee hij een goed debuut maakte en dus eer inlegde. Irma v. Vilt, van C. Roebroeck was eerste der merriën met afstammelingen en van de twee aan wezige viertallen, beide samengesteld uit goede paarden die niet bij elkaar pasten, won dat van Brands van dat van H. Roebroek. Madam van Lovemich, van Schijns werd kam pioene terwijl de regen bij stromen neerviel. COLENBRANDER. Uitslagen van de PAARDENFOKDAG op Donderdag 23 Juni in Kloosterzande gehouden De uitslag luidde voor de eerste tot en met de twee de prijs als volgt: Jonge merrieveulens: le pr. Coquette v. d. Melo, eig. C. Steyaert-Plas schaert, Graauw; 2e pr. Dragonne v. d. Melo, eig. C. Steyaert-Plasschaert, Graauw; 2e pr. Avina v. 't Hoogland, eig. A. Serrarens, Ossenisse. Oude merrie veulens: le pr. Amanda v. Willemskerke, eig. D. J. Tollenaar, Hoek; 2e pr. Ina v. Annie, eig. Osw. Kerckhaert en Zn, Westdorpe; 2e pr. Bianca, eig. H. van Esbroeck, Hengstdijk. Merriën van 1 jaar, grote maat: le pr. Alga v. 't Hooghuis, eig. P. J. C. Serrarens, Kloosterzande. Merriën van 1 jaar, kleine maat: le pr. Molly, eig. P. J. C. Serrarens, Kloosterzande; 2e pr. Astried, eig. R. J. M. Nyskens, Hontenisse. Merriën van 2 jaar, grote maat: le pr. Irma v. 't Hoogland, eig. A. Serrarens, Osse nisse; 2e pr. Suzanne v. Kruisdorp, eig. Theo Maer- man, Kruisdorp; 2e pr. Cultura, eig. H. van Gassen, Ossenisse. Merriën van 2 jaar: le. pr. Nelly, eig. L. J. M. Borm, St. Jansteen; 2e pr. Olga v. d. Louisa, eig. C. Kerckhaert, Nieuw-Namen; 2e pr. Monna v. Herseur, eig. R. B. Verhelst, West dorpe. Merriën 3 jaar, kleine maat: le pr. Ria, eig. Osw. Kerckhaert en Zn, Westdorpe; 2e pr. Rozet v. Alstein, eig. C. A. Serrarens, Graauw; 2e pr. Hermine v. Eversdam, eig. C. v. Overloop, Zuiddorpe. Merriën van 3 jaar, grote maat: le pr. Erna v. d. Zwaan, eig. H. M. de Regt-de Kra ker, Terneuzen; 2e pr. Majorie v. Axel, eig. Iz. de Feijter-de Mul, Axel; 2e pr. Gloudine, eig. J. B. v. Acker en C. H. M. Plasschaert, St. Jansteen. Merriën van 4 jaar, kleine maat: le pr. Stella v. Eversdam, eig. C. v. Overloop, Zuid dorpe; 2e pr. Hermine v. Doornhof, eig. Gebr. A. en J. de Feijter, Axel; 2e pr. Vicotria v. Graauw, eig. Gebr. van Mol, Graauw. Merriën van 4 jaar, grote maat: le pr. Helene v. d. Melo, eig. C. Steyaert-Plas schaert, Graauw; 2e pr. Hilda, eig. J. E. Asselman, Hontenisse; 2e pr. Honny v. Brugzicht, eig. J. Quaak, Axel. Merriën van 5 tot 8 jaar, kleine maat: le pr. Bianca v. 't Hoogland, eig. A. Serrarens, Osse nisse; 2e pr. Leonora v. Steen, eig. Jos. Dobbelaar, St. Jansteen; 2e pr. Paula v. Stoppeldijk, eig. Omèr Ver bist, Boschkapelle. Merriën van 5 tot 8 jaar, grote maat: le pr. Addy v. Annie, eig. Osw. Kerckhaert en Zn, Westdorpe; 2e pr. Bertha v. d. Melo, eig. C. Steyaert- Plasschaert, Graauw; 2e pr. Alice v. d. Melo, eig. C. Steyaert-Plasschaert, Graauw. Merriën van 9 jaar en ouder, kleine maat: le pr. Marianne v. d. Melo, eig. C. Steyaert-Plas schaert, Graauw; 2e pr. Caroline v. d. Melo, eig. C. Steyaert-Plasschaert, Graauw; 2e. pr. Weyanda, eig. R. Doffemont, St. Jansteen. Merriën van 9 jaar, grote maat: le pr. Nellie v. Annie, eig. Osw. Kerckhaert en Zn, Westdorpe; 2e pr. Minerva, eig. F. van Hoeve, Axel. Jonge hengstveulens: le pr. Azur II de Melo, eig. C. Steyaert-Plasschaert, Graauw; 2e pr. Luc de Zaam, eig. C. A. Dees, Zaam- slag; 2e pr. eig. Alph. Mangnus, Boschkapelle. Oude hengstveulens: le pr. Karei v. Doornhof, eig. Gebr. A. en J. de Feijter, Axel; 2e pr. Karei v. Groenendijk, eig. Kindn. Kuijpers, Groenendijk; 2e pr. Marnix v. - 7 - Tz. de Fefjter-de Mul, Axel. Eenj. hengsten, grote maat: le pr. Frits, eig. R. Hendriks, Hul&t. Eenj. hengsten, kleine maat: le pr. Brillant v. 't Hoogland, eig. A. Serrarens, Ossenisse; 2e pr. Avenir v. 't Hoogland, eig. A. Serra rens, Ossenisse. Tweej. hengsten: le pr. Elegant v. 't Hoogland, eig. A. Serrarens, Ossenisse. Driej. hengsten: le pr. Moustic v. Potjes, eig. R. A. C. Hendriks, Hulst. Hengsten van 5 jaar en ouder, grote maat: le pr. Alfred v. d. Roond, eig. Jac. de Feijter, Axel en Gebr. Verdonk, Nieuwdorp. Hengsten 5 jaar en ouder, kleine maat: le pr. Luc v. Alstein, eig. C. Cornelissens, Terhole; 2e pr. Dirk v. Aldengoor, eig. A. Serrarens, Ossenisse. Fokgroepen le pr. Osw. Kerckhaert en Zn, Westdorpe; 2e pr. G, Steyaert-Plasschaert, Graauw; 2e pr. A. Serrarens, Ossenisse. Kampioenschap merriën Addy v. Annie, eig. Osw. Kerckhaert en Zn, Wes1> dorpe. Kampioenschap hengsten: Luc. v. Alstein, eig. R. Cornelissens, Terhole. Vierspannen van 1 eigenaar: le en 2e pr. C. Steyaert-Plasschaert, Graauw. Vierspannen van 2 eigenaars: le pr. Osw. Kerckhaert en H. M. de Regt-de Kra ker; 2e pr. C. v. Overloop, Westdorpe en W. L. den Hamer, Axel. (Advertentie.8 ZAAI A.S. HERFST Een tarwe met goede resistentie tegen voetziekte en roest. Bekijk nu de proef- en vermeerderingsvelden. KONINKLIJK KWEEKBEDRIJF EN ZAADHANDEL KAPELLE-BÏEZFT INGE

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1955 | | pagina 11