op naar het LAND VAN HULST Toen definitief vaststond, dat de Z. L. M. haar zomervergadering dit jaar in de Kring Hulst zou houden, kwam uit de aard der zaak in ons bestuur de vraag naar voren of en zo ja, wat er te dier gelegenheid door ons zou kunnen worden gedaan. Enerzijds wilden wij wel graag iets organiseren, zoals algemeen gebruikelijk mèt de zomerverga dering, anderzijds beseften wij zeer goed, wat leden tal betreft, maar een kleine Kring te zijn, terwijl vooral de financiële zijde ons tot voorzichtigheid maande. Een ogenblik nog hebben wij gedacht aan wat meer algemeens, b.v. een soort congres of een openluchtspel of iets dergelijks, maar al dadelijk leek het ons veel en veel aantrekkelijker, dat, als wij dan toch wat zouden doen, dit iets van ons zelf, van onze Kring, en in onze eigen Zeeuws-Vlaamse geest moest zijn. Zo werd dan, na veel wikken en wegen, in een sfeer van volledige eensgezindheid besloten ter gelegenheid van de zomervergadering een drietal landbouwdagen te organiseren met tentoonstelling, daarmede de traditie van de Z. L. M., en ook van de Kring Hulst, voortzettend. Van invloed bij het nemen van dit besluit was o.m. onze mening, dat onze Kring voor velen één der meest onbekende is en dat dergelijke dagen zich bij uitstek lenen om met elkaar op ruime schaal kennis te maken, of vroegere kennismakin gen te hernieuwen. De traditionele rijtoer, welke met zeer veel zorg is uitgestippeld, zal U een beeld geven van dit mooie Vlaamse land met zijn rijke landouwen, zijn vergezichten, zijn industrieën in al zijn verscheiden heid. Zij zal tonen de vlasstreek met haar nijvere bevolking, zijn vette klei, maar ook het magere zand. U zult kunnen dwalen door het oude stadje Hulst, dat daar achter zijn nog gave wallen ligt te dromen. Maar het grote evenement van deze dagen is toch de tentoonstelling. Op een wel zeer gunstig aaneengesloten gelegen terrein zal de handel in landbouwmachines en in andere landbouw- en aan verwante artikelen, de veehandel incluis, op ruime schaal exposeren. Daarnaast zullen de Rijksvoorlichtings- en andere diensten, alsmede verschillende coöperaties ver tegenwoordigd zijn. Op de zuivel, de melkwinning, veeverzorging en wat daarmede verder verwant is, zal men speciaal de aandacht vestigen en demon strerend voorlichting geven. Een tentoonstelling echter zonder levend vee is voor een Zeeuws-Vlaming ondenkbaar. Zo organi seren dan ook, in het kader van deze landbouw dagen, verschillende verenigingen op fokveegebied een fokveedag en de Donderdag zal in het teken staan van het paard, terwijl dit des Vrijags het geval zal zijn voor het rundvee en de varkens. De Z. L. M. zelf zal in een ruime tent, samen met haar instellingen, uw aandacht vragen voor wat zij als landbouworganisatie doet voor haar leden. De tentoonstelling £ll op een geheel andere manier dan wij gewoon zijn geworden, worden op gebouwd. Het doei hiervan is om het geëxposeer de beter tot zijn recht te doen komen, maar ook, om het geheel aantrekkelijker en vooral gezelliger te maken. Waren wij oorspronkelijk gestart met een ten toonstelling van betrekkelijk kleine orde, bij uw bezoek zult U kunnen zien, dat een en ander vrij omvangrijk is geworden. Wegens plaatsgebrek hebben wij zelfs nog al wat deelnemers moeten teleurstellen. Dit danken wij vooral aan de grote Zó rukt de kleine boer van het zandgebied uit. Stadhuis te*Hulst. medewerking, die wij van zeer veel kanten mocht- ten ontvangen. De gehele Z. L. M., en de Kring Hulst in het bij zonder, zal met grote vreugde en dankbaarheid ken- nis hebben genomen van het bericht, dat Hare Ma- jesteit Koningin Juliana onze tentoonstelling met een bezoek zal vereren. Voor de Kring Hulst is dit wel een zeer grote eer en op waardige wijze hopen wij onze zo geliefde Vorstin en Haar gevolg te ont vangen. Nog een verheugend bericht is, dat Zijne Excellentie Minister k Mansholt de Algemene Vergade ring zal bezoeken en ook 's avonds bij het diner onze gast wil zijn. Zeer, zeer dankbaar zijn wij voor de steun, die wij van onze Kringen ontvingen, alsmede voor de talrijke bijdragen en daadwer kelijke steun, die wij van over heidsinstellingen, verenigingen, gemeenten, bedrijven en perso nen mochten ontvangen. Zo staat dan de Kring Hulst gereed U allen te ontvangen. Zij hoopt dat te doen op haar eigen wijze. Zij verwacht U allen en wij ho pen, dat U zult genieten van het geen U wordt geboden in ons mooie en in volle schoonheid blin kende Tengevolge van de Tvseede Wereldoorlog is het lang geleden dat de ZL.M.-zomer vergadering de gast was van de Kring Hulst. Vele jongere leden van onze Maatschappij uit de andere kringen van de provincie, kennen dit gebied dan ook als zodanig niet of nauwelijks. We mogen dan ook aannemen, dat meer nog dan anders, talrijke leden met hun huisgenoten zich zullen opmaken om naar Kloosterzande te komen. Temeer valt dit niet te verwonderen, nu een bezoek van Koningin Juliana op het programma staat; wat weer terug doet denken aan het bezoek van Hare Majesteit, thans Prinses Wilhel- mina, aan de Z.L.M.-jubileum tentoonstelling in 1946 te Goes. Verder zal de Algemene vergadering worden opgeluisterd door de spreekbeurt van Minister Mansholt en we mogen op deze plaats de Kring Hulst dan wel ten zeerste complimenteren met een dergelijk programma. Ook de verdere voorziene gebeurtenissen beloven uitstekende landbouw-hoogtijdagen, waarbij de agrarïsöhe aspecten met paarden- en veekeuringen beloven uit te blinken. Hoezeer de publieke belangstelling voor onze Z.L.M.-zomervergaderingen steeds stij gende is, wordt enerzijds helaas geïllustreerd door de verkeersmoeilijkheden. Zo zullen Duivelarid, St. Philipsland, Tholen en zelfs een deel van Oost Zuid-Beveland er goed aan doen, de tocht naar het land van Hulst over Antwerpen te maken. Zeeland doet zijn naam op vele terreinen nog altijd noodzake lijk eer aan. Maar waar een wil is, is een weg. En zo mogen wij wederom vertrouwen op. goede dagen in het Land van Hulst, waartoe wij TJ, lezers, mede alle uitnodigen. M. A. GEUZE. HET BESTUUR VAN DE KRING.HULST. Zeeuws-Vlaamse land. J. W. SCHEELE. Zittend v.l.n.r.: H. A. A. Baron Collot d'Escury; J. W. ScheeleVoorzitter. Staand v. I. n. r.D. J. steijaert; B. de Bruückere, Vtce-Voorzitteri Jac. de Feijter; Fr. Vael; P. Q. de Bruijn, Secretaris-Penningm. voor AO r - pE 1 No. 2279 Frankering bij abonnement: Terneuzen ZATERDAG 18 JUNI 1955. 43e Jaargang. ZEEUWSCH LANDBOUWBLAD WAARIN OPGENOMEN HET NOORD-BRABANTSCH LANDBOUWBLAD Officieel Orgaan van de Zeeuwsche Landbouw Maatschappij (Z. L. M.) de Noord-Brabantsche Maatschappij van Landbouw en andere Verenigingen

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1955 | | pagina 1