Tfitips ui Vfos. Oukmdut Vfos OSS! Vergadering van de Provinciale Raad BIJEENKOMSTEN Provinciale excursie naar Frankrijk dan stuiven met of spuiten met Stuif (0.7 °/0 Lindaan) NOLINDA mm Mengolie (21 °/0 Lindaan) Mengolie (25°/0 Dieldrin) NOLINDA NOURYDRIEL zachtste werking veiligste toepassing NOLACHIET spuiten met Zuid-Frankrijk Hoeve OPROEPING Algemene Ledenvergadersng verleven cl ©el vevltepen ZATERDAG 14 31 EI 1955 363 De belangrijkste punten uit de gehouden op Zaterdag 7 Mei 1955 Medewerking Z. L. M.-dagen Kring Hulst. Besloten wordt met een vlaggenpara- de medewerking te vei'lenen aan de Z L. M.-dagen, die dit jaar door de Kring Hulst van de Z. L. M. georgani seerd zullen worden. Verkiezing Hoofdbestuur. Tot voorzitter wordt gekozen de heer L. I. v. d. Linde uit Kortgene, terwijl daarnaast als nieuwe leden gekozen worden de heer J. Verkruijsse uit Schoondjjke en de heer K. G. L. Nieu- wenhuijze uit Krabbendjjke. Herkozen worden mej. A. de Mul uit Hoek en de Vice-Voorzitter, de heer W. v. Liere uit Oostkapelle. De heer I. Wisse wordt als aftredend Hoofdbestuurslid dank gebracht voor het werk dat hij voor de L. J. G. ge daan heeft. Vergoeding Voorzitter. Op voorstel van het Hoofdbestuur wordt besloten de Voorzitter een volle dige vergoeding voor reis- en verblijf kosten, alsmede een billijke vacantie toe te kennen. Jaarverslag 1954. Dit jaarverslag wordt door de verga dering, met dank aan de secretaris, goedgekeurd. Rekening en balans 1954. De rekening en de balans worden goedgekeurd en de penningmeester wordt décharge verleend. De financiële commissie, die de rekening heeft nage zien merkt hierbij op, dat de kosten voor de regiecursussen te hoog zijn ge weest in verhouding tot het bereikte resultaat én dat de contributie sneller door de afdelingen betaald zou moeten worden. Sportdag. De jongeren van de Noord-Brabant se Mij van Landbouw hebben toegezegd met een voetbalploeg aan de sportdag te zullen deelnemen. Ter vergadering worden verder nog enige medelingen gedaan over de organisatie van deze dag. Ploegwedstrijd Zeeuws Kampioenschap. Het ligt in de bedoeling een wedstrijd om het Zeeuws Ploegkampioenschap te organiseren. Van de Zeeuwse Land bouw Mij, de Ned. Chr. Landarbeiders- bond en de Chr. Jonge Boeren en Tuinders Bond is bericht ontvangen, dat zij in principe bereid zijn hieraan medewerking te verlenen, terwijl van de Ned. Katholieke Landarbeidersbond „St Deusdedit" en de Rooms Katholieke Boeren Bond bericht ontvangen is dat zij hieraan niet zullen medewerken. Van de overige organisaties is nog geen bericht ontvangen, doch binnen afzien bare tijd zal de eerste oriënterende ver gadering worden gehouden. f Wedstrijd in bloemenscliikken en bak ken. Op dezelfde dag, waarop de ploeg wedstrijd zal worden gehouden, zal voor Z. P. M.-sters een wedstrijd in het bloemenschikken en een bakwedstrijd worden gehouden. Graslandkeuring. Besloten wordt het reglement in dien zin te wijzigen dat het maximaal aantal punten met 10 tot 120 verhoogd wordt, wanneer het aantekenboekje het gehe le jaar goed ingevuld is. Afvaardiging Z. L. M. en Bond van Plattelandsvrouwen. Benoemd wordt tot vertegenwoordi ger in het Hoofdbestuur van de Z. L. M. de heer L. I. v. d. Linde en tot plv. vertegenwoordiger in het Dagelijks Bestuur der Z. L. M., de heer W. van Liere. Als plaatsvervangster voor mej. J. de Feijter wordt benoemd mej. T. Janse uit 's-H. Arendskerke. Afscheid M. C. Risseeuw. Aan het slot van de vergadering richt de Voorzitter zich tot de vergadering om na een voorzittersperiode van 1 jaar afscheid te nemen. Hij bedankt de Hoofdbestuursleden en in het bijzonder de Secretaris voor de prettige samen werking en drukt er zijn spijt over uit, dat hij niet langer aan kan blijven in deze functie. Door de Vice-Voorzitter W. van Liere wordt het afgelopen jaar gekenschetst als één met vele drukke werkzaamheden en wordt opgemerkt dat de waardige wijze, waarop de aftre dende voorzitter het werk gedaan heeft de dank van de gehele vereniging waard is. Frankrijk is rijk aan natuurschoon, rijk aan mooie steden, rijk aan cultuur. De Franse bevolking is een prettige bevolking, en juist het kennismaken Z. P. M. AFD. G ROEDE. In Maart hield deze Z. P. M. haar eerste jaarvergadering. Deze vergade ring stond onder leiding van mej. J. Brakman, die in haar openingswoord 3 nieuwe leden kon vèrwelkomen. Zoals op iedere jaarvergadering, wer den ook hier de jaarverslagen voorge lezen en was er ook een bestuursverkie zing. Voor de vacature van penning- meesteresse werd mej. C. Cysouw geko zen. Na deze „huishoudelijke zaken" werd er een inleiding gehouden over „Wo ninginrichting". Hiermee werd voorlich ting gegeven hoe of men een woonkeu ken moet inrichten en verder hoe of je het in huis gezellig kan maken. Aan het eind van deze avond kwam de lampekapcursus aan de orde, waar zich de meeste leden voor opgaven. De presidente sloot deze bijeen komst met dank aan de leden voor hun opkomst en medewerking. Z. P. 3f. AFDELING GOES. Op 25 April kwam deze afdeling bij een. Voor deze middag was mej. Louis- se uitgenodigd, om te laten zien hoe de juiste make-up wordt aangebracht. Verder op deze middag werden er vacantieplannen gemaakt. Men hoopt eind Juni naar Schouwen te gaan. Ook werd er nog gevraagd of er belangstel ling was voor een operette in Antwer pen. Aan het einde van de middag dankte de presidente mej. Louisse, de leden voor hun medewerking en sloot de ver gadering. met deze mensen, alsook het leren ken nen van hun levensgewoonten en alles wat daarmee samenhangt, geeft deze excursie juist zjjn leerzaam accent. De 'Volkshogeschool te Méridon zal daarbij als onze gastvrouwe optreden en van daaruit zullen drie dagen lang trips worden ondexnomen naar Parijs met zijn vele bezienswaardigheden, waarvan we er in de aanhef reeds enkele noem den, en die nog met vele tientallen zou den kunnen worden aangevuld. Veel heeft Frankrijk ons te bieden, en dit vele zal ons door de gidsen van Méridon in een aantrekkelijke vorm worden gepresenteerd. Omdat de weg daai'heen en terug door België leidt, zullen we ook van dit land nog het één en ander te zien kx'ij- gen, temeer daar we heen over Brussel en terug langs de blonde duinenreeks van België zullen toeren. En nu het x*eisschéma: Dinsdagmorgen 7 Juni: vertrek uit Goes na aankomst van de eex-ste open bare middelen van vervoer; via Perk- polder naar Axel en dan verder Ant werpenBrusselMonsMaubeuge VervinsLaonSoissonsParijs Volkshogeschool Méridon. 2e dag: Bezoek aan Parijs. 3e dag: Bezoek aan Hollandse boer in Frankrijk en enkele andere agrarische bezienswaardigheden. 4e dag: Rondrit via VersaillesChar- tres, een prachtige middeleeuwse stad met een schitterende kathedraal,Or leansFontainebleau. 5e dag: Terug naar huis via Clermont —AmiensAbbevilleMontreuxBou logneDuinkerkenNieuwpoort OostendeBlankenbergeKnokke SluisAxelGoes. Kosten 90 per persoon. Benodigdheden: Pas. Franse francs verkrijgbaar bij iedere bank. Vrij mag men 50 meenemen en op aankoopbe- wijs van de bank 75 per dag. Kaartje van Frankxijk en België. Fototoestel. Eten voor de eerste dag. (Voor de an dere dagen wordt gezorgd.) Opgave tot uiterlijk Zaterdag 21 Mei a.s. bij de leden der excursie-commissie met gelijktijdige storting van ƒ90. Zij die zich reeds opgaven worden eveneens vriendelijk verzocht dit bedrag spoedig doch uiterlijk vóór 21 Mei a.s. te stor ten. Namens de Excursie-commissie, M. C. J. KOSTEN, Voorzitter. De leden der Excursie-commissie zijn: M. C. J. Kosten, Pintpolder, Tholen, tel. 17, Oud-Vossemeer. K. Schippex's, Kamperland. P. Lampert, Koudekerkseweg, Bigge- kei'ke. J. D. A. Haak, Pauwhof F. 24, Hoek. C. v. Nieuwenhuijse, Vee- en Bouw- lust, Nisse. M. Dees, Molenstraat C. 2, Water landkerkje. Mej. E. de Jonge, Havenpark D. 413, Zierikzee. Van Dinsdagmorgen 7 Juni tot Zaterdagavond 11 Juni a.s. zullen Z. P. M.-sters en L. J. G.-ers uit alle delen van de provincie één ware gemeenschap vormen in de touringcar die ons zal voeren door de majestueuse boulevards van Parijs en het aantrekkelijke landschap van „la douce France". Zij zullen wandelen langs de Seine met zijn mooie bruggen, over de Place de la Concorde, door dc Tuilerieën, door de Jai'din de Luxembourg met zijn mooie vijvers, etcZij zullen klimmen op dc Eifeltoren om van daaruit zich een onovertx'offen en bovenal onvergetelijk beeld te vormen van de wereldstad Parijs. En wanneer eenmaal de tijd van ver trekken is aangebroken, zullen ze zeggen: „Bonjour Paiis, mais au revoir Paris". Een afscheid dus met de belofte er eens terug te komen! RIJKSLANDBOUW- WINTERSCHOOL te Schoondijke. Aangiften van nieuwe leeidingen wor-den gaai"- ne ingewacht vóór 20 Mei a.s. Op 21 Mei neemt de voorberei dende cursus een aan vang. Als regel wordt deze gehouden op een aantal Zaterdagmor gens. Programma's en inlich tingen iedere werkdag bij de Directeur (telef. school 5; telef. huis 74) GEVRAAGD: Bedrijfsleider voor akkerbouwbedrijf. Moet volledig op de hoog te zijn met de uitvoering van alle landbouwwerk- zaamheden en dient lei ding te kunnen geven. Brieven onder letter L, Buxeau van dit blad. 22 H.A., woonhuis 1.700.000 Fx\ francs Brievqn onder letter M, Bureau van Terneuzen. dit blad te COÖPERATIEVE BEETWORTELSIJIKERFABRIEK te ZEVENBERGEN. De leden worden hiex-mede uitgenodigd tot bijwoning der te houden op DINSDAG 24 MEI 1955 te 11.30 uur, in de zaal „De Katholieke Kring" te Roosendaal. Namens het Bestuur, J. M. GIELEN, Voorzitter. A. H. v. d. BROEK, Secretaris. Zevenbergen, 7 Mei 1955.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1955 | | pagina 11