DE BOEREMJEUGD OSS! ORGAAN VAN DE LANDBOUW JONGEREN GEMEENSCHAP ZEELAND te ST. ANNALAND Van een geslaagd weekeinde BIJEENKOMSTEN ZAAIWEDSTRIJD Nationale Selectie Ploegwedstrijd ZEEUW SCII LANDBOUWBLAD. 497 Redactie: J. D. Haak Dzn, A. C. Hanse, A. C. Breure, L. de Jager. Z. Poppe en M. Sanders. Redactie-adresSecretariaat L. J. G., Landbouwhuis, Goes. De Z. P. M.'s en L. J. G.'s van Noord-Walcheren zouden Op de 17e en 18e Juli een weekend gaan houden. Niet alle leden hadden idee, Maar 20 gingen er toch mee. Toen de dag daar was gekomen Viel de regen neer in stromen. Toen waren er nog negen, Die het waagden door de regen. Het waren 7 meisjes en 2 heren, Die direct als „koptrekkers" mochten [fungeren. We waren allen vol goede moed, De stemming was bijzonder goed. Toen we op de plaats van bestemming [waren aangeland, (In „Hedenesse" nabij Cadzand) Zagen we er uit als een „verzopen kat." Wat in goed Hollands betekent: [door en door nat Maar we werden ontvangen met [open armen En konden ons direct bij de kachel [gaan warmen. We werden nu door de Wika welkom [geheten. Deze stelde vóór om maar direct [te gaan eten. We hadden allen honger gekregen, Voor een poosje werd er dan ook [gezwegen. Maar toen kwam de Wika met een [spel voor de dag En weldra klonk er gepraat en gelach. Ook de verdere avond hebben we [spelletjes gedaan, Het kampvuur tot besluit stond ons [ook wel aan. We luisterden, hierbij allemaal, Naar een akelig griezelverhaal. De Wika wenste ons wel te rusten [nadien, En hoopte ons om half negen weer [aan tafel te zien. We gingen naar de slaapzaal toe, Maar we waren nog lang niet moe. Het duurde dan ook een hele poos, Voor we sliepen als een roos. De volgende morgen wérd met [gymnastiek begonnen, Daarna Werd een ochtendwandeling [verzonnen. We gingen op stap onder leiding van [de heren. Maar door de regen waren we [genoodzaakt terug te keren. Na het eten hadden we corvee, Natuurlijk hielpen ook de jongens mee, Ze hebben aardappels geschild en [sla geplukt, Wat hun werkelijk goed is gelukt. De verdere morgen waren we [verdiept in spel en lectuur En weldra sloeg het middaguur. We genoten van de komkommers en sla Maar ook van het „mokkenspel" [daarna. Na de afwas scheen de zon, We haalden de fietsen zo vlug als [het kon. Toen zijn we op weg naar Aardenburg [geraakt, Waar we een kerkdienst hebben [meegemaakt. Daar werd ven de Wika afscheid [genomen. Met de belofte nog eens terug te komen. Ondanks het vrij slechte weer was er een redelijke belangstelling voor de tractorbehendigheidswedstrijd en huis- houdestafette te St. Annaland. - Burgemeester v. d. Bos opende deze middag. Hij wekte de leden op hun medewerking te verlenen aan deze middag, en niet alleen nu, ook aan alle andere delen van het L. J. G.-program- ma. Hij zag de L. J. G. als een zeer nuttige organisatie en hoopte dat ook op St. Annaland het ledental zal mogen stijgen. De Streekvoorzitter dankte de Bur gemeester voor zijn welgemeende woorden en ook hij hoopte dat het ledental van de L. J. G., dat steeds stijgt, deze tendens in steeds sterkere mate zal blijven vertonen. Hij bracht verder dank aan de handelaren die in ruime mate prijzen beschikbaar stelden voor deze wedstrijd. Helaas mocht één van de milde gevers niet meer getuige zijn van deze wedstrijd, n.l. de heer J. M. van Luijk. Ter nagedachtenis aan hem vertolkte de voorzitter, namens de L. J. G. de dank die zij aan de heer v. Luijk verschuldigd waren, daarbij de verzekering gevend, dat zij zijn nage dachtenis steeds in ere zouden houden. De beide wisselbekers die hij heeft geschonken, zullen in circulatie blijven. Hierna begonnen de wedstrijden, waarvan de uitslagen als volgt luiden: Tractorbehendigheidswedstrijd: 1. P. Geluk, Allis Chalmers, 3 min. 54 sec., wisselbeker Van Luijk. 2. L. Breure, Ford Dearborn, 3 min. 56 sec., wisselbeker C. A. V. „Éiland Tholen". 3. Adr. C. Breure, Ferguson, 4 min. 14 sec., beker B.P. Benzine en Petr. Handelsmij. 4. H. Brooijmans, Steyr, 4 min. 47 sec., Steyr-wisselbeker Van Luijk. 5. I. C. Hage, Steyr, 5 min. 1 sec., Steyr miniatuur tractor. 6. W. v. Gorsel, Steyr, 5 min. 16 sec., rubberkussen Jac. Hage. 7. J. Buijs, Allis Chalmers, 5 min. 40 sec., bekertje P. W. A. Mees. 8. C. v. d. Berge, Allgaier, 5 min. 45 sec., voor- en achterlichten landbouw- wagen, Th. de Looff. 9. M. Uijl, John Deere, 5 min. 47 sec., vetspuit Fa. Magnus v. d. Heij den. 10. M. Kloet, Ferguson, 5 min. 53% sec., lauwertak D. Mullie. Hiiishoudestafette I,. J. G. EX Z. P. M. AFDELING ZOUTELANDE. Op Vrijdag 2 Juli kwamen de Z. P. M. en L. J. G. afdelingen te Zoutelande, voor de eerste maal bijéén in een ge combineerde vergadering. De vergadering stond onder leiding van de voorzitter der L. J. G., A. Din- gemanse. Na de opening, notulen en ingekomen stukken, hield deze een inleiding over: „Pluimvee" waarop een korte bespre king volgde. Mej. L. de Visser hield een voor dracht getiteld: „Het slimme ant woord". Na de pauze werd een gezelschaps spel, ballen blazen, beoefend, dat door de L. J. G.-érs werd gewonnen. Na het zingen van enkele liederen vertelde A. Dingemanse over zijn in drukken van de excursie naar Duits land, waarna deze goed geslaagde avond gesloten werd. STREEKBESTUUR W. ZEEUWS- VLAANDEREN Y' ERG ADERDE. Op Maandag 19 Juli j.l. vergaderde het Streekbestuur van de afdeling W. Z.-Vlaanderen. De Voorzitter gaf een beknopt over zicht van de gebeurtenissen sinds de vorige Streekbestuursvergadering. Hij maakte de aanwezigen erop opmerk- We moesten nog even bij „Hedenesse" [aan, Waar we onze spullen al klaar [hadden staan. Even later vertrokken we van daar, Met een adieu, vaarwel, tot volgend [jaar. We zijn nu aan het einde van dit [verslag, Dat iedere Z.P.M.-ster en L.J.G.-er [lezen mag, Want ondanks de regen en de storm, Was het wat je noemt: „enorm". B. DE VISSER. Z. P. M. Afd. Serooskerke en Omstr. zaam, dat het enthousiasme de laatste jaren gedaald is. Daarna volgde een kort verslag dooi de afdelingen. Over het algemeen was men tevreden over de opkomst. Vervolgens kwamen de wedstrijden ter sprake. Het technisch commissie-lid Poissonnier gaf enige toelichting, waar na de Prov. Voorzitter nog enige mede delingen deed, omtrent een opdracht van de Z. L. M. tot het houden van een onderzoek naar aardappelrooien. De hoeveelheid beschadigde exemplaren is nog altijd te groot. Voorts deelde hij mee, dat het plan bestaat een wedstrijd te houden in tuinaanleg. Ook bestaat het plan om filmvoorlichting te geven. Deze plannen werden met instemming begroet. De Streekvoorzitter stelde voor om op dezelfde dag van de ploegwedstrij- den, die eventueel voor de L. J. G. ge organiseerd zouden worden, een of an dere wedstrijd voor de Z. P. M. te orga niseren. Na enig heen en weer gepraat kwam men tot de conclusie, dat hier voor o.a. huishoud-estafette of bak- wedstrijd in aanmerking komen. Na de pauze werd de wedstrijd voor de Z. P. M. nog eens onder de loupe genomen en de keuze werd op bakwed- strjjd bepaald. Vervolgens werd overgegaan tot het kiezen van een nieuw redactie-lid, daar het vroegere redactie-lid, M. Poisson nier, kort geleden in het huwelijk gé- treden is. De excursie, die door de Streek werd georganiseerd, leverde een klein tekort op, hetgeen na afloop door de penning meesters (essen) werd aangezuiverd. Z\j zouden op hun beurt het bedrag van de deelnemers innen. Vervolgens kwamen de loten ter sprake, die verkocht moeten worden ten bate van het fonds waaruit de op leiding van 24 vluchtelingen in W. Z. Vlaanderen betaald moet worden. De Prov. Voorzitter gaf hier weer enige toelichting en noemde het ver erend, dat de L. J. G. de opdracht heeft gekregen om het bedrag van 20.000,— b[j elkaar te krijgen. M. SANDERS. 1. Ma v. d. Werff, 5 min. 9 sec. 2. Jo Hoek, 5 min. 22 sec. 3. Joke Moeliker, 5 min. 28 sec. 4. Corrie Kloet, 5 min. 41 li- sec. 5. Nel Kloet, 5 min. 47 sec. 6. Adri Stoel. 7. Leny Kloet. 8. Leny Buijs. 9. Riet Burgers. 10. Aria de Rijke. Kussengevecht L. J. G.: 1. W. Kloet; 2. L. Breure; 3. M. Kloet. Kussengevecht Z. P. M.: 1. Corrie Kloet; 2. Leny Kloet; 3. Joke Moeliker. 9% 9 9 9 9 9 9 8 8 -f 9 8 9 8 9 8 8 8 7 7 7 7 7 6 7 5 5 STREEK WALCHEREN. Door de Streek Walcheren der L. J. G. is er dit jaar een zaaiwedstrijd -georganiseerd. De deelnemers werden beoordeeld op het zaaien van een per ceel bieten. Er werd een cijfer gegeven voor de richting en één voor de afwer king van het gezaaide. Maximum kon men voor elk onder deel een 10 halen. De uitslag is resp. voor richting en afwerking als volgt: Z. Poppe, Grijpskerke W. C. Allaart, Serooskerk Z. Francke, Oostkapelle P. Lampert Pzn, Biggeki D. Vos, Grijpskerke C. Abrahamse, St. Laurer J. Poppe, Oostkapelle A. Poppe, Oostkapelle A. de Visser, Oostkapelle J. van Sluis, Zoutelande De prijzen zijn inmiddels uitgereikt. Het ligt in de bedoeling deze wedstrijd in volgende jaren voort te zetten. Ge tuigschriften zijn er dit jaar nog niet uitgereikt. Op Donderdag 5 Augustus 1954 wordt in de Noord-Oost Polder in de buurt van Espel, weer een Nationale Selectie wedstrijd in het ploegen gehouden. In totaal zullen hieraan 21 personen deel nemen, aangewezen door: de Chr. Jonge Boeren en Tuindersbond, de Kath. Ned. Jonge Boeren en Tuin dersbond, de Plattelands Jongeren Gemeenschap Nederland, de Alg. Ned. Agrarische Bedrjjfsbond, de Chr. Ned. Landarbeidersbond, de Kath. Ned. Landarbeidersbond „St. Deusdedit". De wedstrjjd begint te 1 uur. De 2 best-geplaatste deelnemers zul len wox-den afgevaardigd naar de wereldkampioenschappen in het ploe gen die in October 1954 te Killarney in Ierland zullen worden gehouden,

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1954 | | pagina 5