Stands op iIp tent«stelling N.- Brabantsche Mij van Landbouw ZITDAG BOEKHOUDBUREAU. DE ALGEMENE VERGADERING. V ZITDAGEN ADVIESBUREAU. Uit een geheim weekboek van Bram uit de Slikhoek ZEEUWSCH LANDBOUWBLAD. 407 (Advertentie.) f Op Stand 10 van het speciaal coverbedrijf G. Topper te Groningen vindt U banden voor elk be drijf, elk doel en elke machine, zowel voor land bouw als transport. U kunt hier zien banden in verschillende stadia van vóórbewerking, voor het coveren van banden. Tevens heeft deze firma diverse monsters rub ber in haar stand aanwezig, waaruit blijkt de grote verscheidenheid in kwaliteit en prijs van cover rubber en dus ook van gecoverde banden. Verder ziet U hier het nieuwste procédé op het gebied van „anti-slip" maken der banden, het z.g. beermaniseren." Een bezoek aan deze stand is dus voor belang stellenden zeer interessant en aan te bevelen. Firma Timmerman Verbeek te Zierikzee en Lewedorp toont U de grote lijn Farmall tractoren. Cub; Super A; Super FC; BM; Super BMD; DLD-2; DED 3; DGD-4Super WD 9; Super M-TA; BTD-6; met aanbouwwerktuigen, als ploegen, cul- tivatoren, wiedframes enz. De nieuwe Mc. Cormick zelfrijdende maaidorser SP 127 met Weiger aanbouwpers en de kleine ge trokken maaidorsers Cormick F 44 en Unkel Pic colo zullen de belangstelling opeisen. Scaldis schotel kunstmeststrooiers zullen tot in de nieuwste paarden en tractor modellen aanwe zig zijn. Fa. Timmerman Verbeek heeft verder merken als Isaria zaaimachines, Pemu, Melotte, Viaud aan bouwwerktuigen en landbouwwerktuigen van be kende merken in Goes op de Z. L. M.-tentoonstelling bijeengebracht. Ze hoopt het welslagen van de Zeeuwse landbouwdagen van de Z. L. M. hiermede te helpen bevorderen en deze belangen hierdoor te dienen. Calvé-Delft, fabrikant van de bekende Delfia- voeders, komt op de Landbouwtentoonstelling uit met een speciale voorlichtingsstand op het gebied van de kalveropfok. Deze inzending brengt twee belangrijke punten naar voren: Aan de hand van een electrisch systeem kunnen de bezoekers van de stand d.m.v. drukknoppen op een verlichte schaal aflezen, welke hoeveelheden voer nodig zijn bij een bepaalde melkopbrengst. Hieruit spreekt wel sterk het Calvé-principe: „Ge rantsoeneerd voeren om een voedering te krijgen, die aangepast is aan de melkopbrengst. Hierdoor bereikt men een zo hoog mogelijke opbrengst tegen de laagst mogelijke kosten". Op twee grote wandtekeningen wordt duidelijk aangetoond wat een geweldige pensontwikkeling noodzakelijk is om van een kalf tot een goed pro- durende koe te komen. Deze pensontwikkeling wordt sterk bevorderd door het reeds van jongs- af aan voeren met geperst voer (Biks), zoals door Calvé reeds jaren wordt voorgestaan. We vinden in deze stand bovendien nog, naast vele andere Delfia-voeders, het nieuwe Calvé-pro- duct: KUIKS, het ideale opfokvoer in kruimel- vorm voor kuikens. Al met al dus een bijzonder interessante inzen ding, die zeker veel bekijks zal hebben. Stand No. 36 ,.Hommema\s Bliksemafleiders" Middelburg. Een der ergste dingen die de boer kan overko men, is ongetwijfeld een brand die zijn bedrijf ge heel of gedeeltelijk verwoest. Afgezien van de financiële schade, welke zulk een brand meebrengt, blijft er steeds nog een per soonlijk risico van ongevallen voor gezin en leven de have. Volgens gegevens van het Bureau Brandweer, is er, om een willekeurige maand te nemen, in Juli 1953 een totale directe schade geleden van naar raming 2.714.645,- over een totaal van 36 bran den als volgt verdeeld: Blikseminslag 9 Spelen met vuur 1 Kortsluiting 2 Electrische apparaten 1 Machines en tractoren 2 Broei 5 Sigaretten e. d2 Vlam in de pan 1 Schoorsteen 2 Vloeibare brandstoffen 4 Lekke band 1 Onbekende oorzaak 6 Hieruit blijkt wel, dat het risico van bliksem inslag, vanzelfsprekend op- en neergaand met het onweerseizoen aanmerkelijk is. Vooral op het platteland is een vergroot gevaar van inslag ten opzichte van de bebouwde kom. Met name in de geïnundeerde gebieden, waar bomen nagenoeg ontbreken, is het aanbevelingswaardig dit risico, goed onder ogen te zien. Als speciaal-bedrijf belast Hommema's Bliksem afleiders zich sedert 1825 met het ontwerpen-, aan brengen- en onderhouden van bliksembeveiligings installaties op objecten in geheel Nederland. Een staf van uiterst bekwaam personeel, uit cle aard der zaak met een grote ervaring op dit gebied, waarborgt een vakkundige uitvoering van alle voorkomende werken. Verzuimt U dus niet nadere inlichtingen en bij zonderheden aan de deskundige van HOMMEMA'S BLIKSEMAFLEIDERS, welke met een modelboer derij op de tentoonstelling staat, te vragen. NIEUWENDIJK: Donderdag 17 Juni, 11—12 uur, Café v. d. Heuvel. Voor de algemene vergadering van de Noord- Brabantsche Mij. van Landbouw zal deze zomer de Afd. Sprang-Capelle als gastvrouwe optreden. In de naaste omgeving van Sprang-Capelle n.l. op de Efteling te Kaatsheuvel, hebben we een prima vergadergelegenheid gevonden, die plaats biedt aan 500 personen. U behoeft dus niet thuis te blijven, omdat er niet voldoende ruimte zou zijn. Bovendien verga deren we in een mooie omgeving, die na afloop van de voormiddagvergadering velen aanleiding zal geven om nog even het natuurschoon daar te bezien en e.t. het ontspanningspark te bezoeken. De datum voor de vergadering is vastgesteld op: DINSDAG 22 JUNI a.s. in de vergaderzaal van Café-Restaurant .,De Efte ling" te Kaatsheuvel. Aanvang 10 uur v.m. Men zorge op tijd aanwezig te zijn. Op vertoon van de U toegezonden strook zal het entree voor „De Efteling" collectief voor U worden betaald. Het onderwerp dat op deze algemene vergade ring aan de orde zal worden gesteld is actueel en voor alle agrariërs van groot belang. Voor ons zal spreken de Weled. Gestr. heer Ir J. M. L. Otten, Directeur van de Coöp. Landbouwbank te Meppel over: „Bestaanszekerheid en Landbouwpolitiek". Omstreeks één uur n.m. zal een gezamenlijke koffiemaaltijd worden gebruikt, waarvan de kosten 3,50 per persoon bedragen. Dit mag wat duur lijken doch hiervoor wordt ons een originele Bra bantse koffietafel geboden, die reeds als speciali teit van .,De Efteling" grote bekendheid verkreeg. Als Brabanders willen wij ons dan ook deze Bra bantse specialiteit bij ons bezoek aan „De Efteling" niet laten ontgaan. Deelname aan deze koffiemaaltijd is uiteraard niet verplicht. Hoe meer deelnemers (sters) echter hoe gezelliger. Voor deelname gelieve men zich te melden door inzending van de aan alle leden toe gezonden kaart. Na afloop van de koffietafel zal er gelegenheid zijn om nog even het ontspanningspark te bezoe ken, waarna om precies drie uur n.m. zal worden gestart voor een rijtoer door de omgeving. Deze rijtoer zal gaan via Sprang (oude kerk in restau ratie), Vrijhoeve-Capelle, langs de tuinbouwbedrij ven naar 's Grevelduin-Capelle, Waalwijk, Drunen (bezichtiging van de veilingsgebouwen) door de bossen langs de Drunense duinen en via Roestel- bergen. Aan de Landbouwhuishoudschool te Capelle zal de rijtoer worden beëindigd, waar allen nog een verversing zal worden aangeboden. Tenslotte aan alle leden een vriendelijk verzoek: le. Geef vóór 18 Juni a.s. op de U toegezonden kaart op aan het Secretariaat der N.B.M.L., Stationslaan 4, te Zevenbergen, of U aan de gezamenlijke koffietafel en aan de rijtoer wenst deel te nemen. 2e. Zij, die met eigen auto komen gelieven te ver melden of voor de rijtoer e.t. nog plaatsruimte over is. Voor hen die niet per auto komen zal voor plaats e.t. in een autobus worden gezorgd. 3e. Ook de dames zijn van harte welkom. Ook in dat geval echter gaarne vooraf opgave, opdat met koffietafel en rijtoer hierop kan worden gerekend. Wij rekenen op veel aanmeldingen en op een volle zaal, opdat we met aller medewerking een goed geslaagde vergadering zullen mogen hebben. Dat ook de vrouwen van onze leden met onze organisatie meeleven is iets dat we zeer op prijs stellen, temeer wanneer dit door één der leden van de Bond van Plattelandsvrouwen uit Sprang-Ca pelle zelfs als volgt in dichtvorm wordt tot uit drukking gebracht. Op, mannen van Brabant, de tijd is weer daar, De vergaderzaal wacht U, ja leest U het maar. Het Landbouwblad meldde de datum reeds aan, En ook de plaats waar ge dan heen moet gaan. Natuurpark „De Efteling", wie heeft niet gehoord, Dat velen dit menigmaal heeft bekoord. Niet alleen om dit schone te zien met ons oog Maar de ledenvergadering die houden we hoog. Niet alleen mannen, maar ook vrouwen gaat mee Telt het landbouwbelang ook voor de vrouw dan [niet mee? Zeer zeker ook z[j heeft een deel aan dit werk In 't bedrijf en daarbuiten, ook in 't verenigingswerk. Uw organisaties, zij roepen U toe, Streeft steeds saam vooruit, en wordt nimmer moe. De najaarsvergadering van de Plattelandsvrouwen, Vorig jaar te Sprang-Capelle gehouden, Deed ons vele namen der aanwezigen boeken Ook mochten we de voorzitter van de N. B. M. L. Als organisaties saam te werken, [begroeten. Kan alleen voor 't platteland vooruitgang bewerken. Nu meldt de Afd. Capelle als gastheer zich aan, Van de N. B. M. L., om naar „De Efteling" te gaan. Daar te vergaderen in dit restaurant, Daar zullen we komen uit heel 't Brabantse land. De vrouwen en mannen, elk lid is paraat. Zij weten het allen, het doel waar 't. om gaat, De Landbouw die immers in ons Volksbestaan, Een grote plaats inneemt, nu en voortaan. De datum 22 Juni in gedachten dus vrij. Op ter vergadering! Alle leden horen daarbij! Capelle. J. M.L. Ter voorlichting en advisering zowel over ge bouwen-, agrarische- en huisraadschade zullen voor getroffen landbouwers en landarbeiders van de watersnood, alsmede voor oorlogsgetroffenen in Noord-Brabant zitdagen worden gehouden op de navolgende plaatsen en data: ZEVENBERGEN: op Donderdag 17 Juni a.s. in Hotel „Tholenaar", des voormiddags van 10.00—13.00 uur. Verder elke Dinsdagvoormiddag op het kantoor der Prov. Stichting voor de Landbouw te Tilburg, Spoorlaan 46 en elke Maandagvoormiddag in Café Van Dijk te Almkerk. Het is ter bevordering van een vlotte afwerking gewenst, dat men op de zitdagen steeds de be scheiden meebrengt over het geval waarover men advies of inlichtingen wenst. 8 Juni. Wat is het een lust nu te rijden door de mooie hard groeiende gewassen. De regen en het zachte weer daarop, hebben alles zó doen groeien, dat het niet te geloven is. Ons scheidt nog ma»r een week van het grote Zeeuwse landbouwfestijnde landbouwtentoonstel ling der Z. L. M. te Goes. Het wordt weer een pracht tentoonstelling en vele van de Kringleden zijn al lang bezig. Vooral het Kringbestuur met de ijverige secretaris der tentoonstelling staan al da genlang aan de rode streep om alles in kannen en kruiken te krijgen. We gaan natuurlijk met alle man van Z. L. M.'s stam naar de Ganzestad. Het zijn niet voor niets geheten „de Z. L. M.-dagen." Uw organisatie, die altijd klaar staat, wanneer er moeilijkheden dreigen te ontstaan, die U altijd op de bres vindt voor het verdedigen van uw belan gen, viert dan feest Doch de leden moeten de feestgasten zijn. Wij moeten de vergaderzaal te klein doen zijn, de rij toer zó lang, dat er geen eind aan schijnt te komen. Van d' Ee tot Sirjansland, van Westkapelle tot Ril land: van alle windstreken moeten we komen om aan dit feest luister bij te zetten. We moeten laten zien, dat onze organisatie gegroeid is en nog steeds groeiende is. De Kring West Zuid-Beveland zal U laten zien, dat er ook hier nijvere lieden Mqeder Aarde bebouwen. Ze zullen U tonen over wat voor paardenmateriaal zij beschikken, dat hun rundvee er zijn mag en dat hun schapen en varkens de laatste jaren ook veel zijn verbeterd. In de tenten zullen de verschillende diensten laten zien, wat zij in hun mars hebben; de plattelandsvrouwen, de landbouw- en de landbouwhuishoudscholen laten zien, wat zij betekenen. De Z. L. M. en haar telgen: de levensverzekering, de vee-aankoop en de brand verzekering tonen U, wat er gedaan wordt op hun gebied. De keuringsdiensten, de landbouwvoorlich ting, de gezondheidsdienst voor dieren te veel om op te noemen zullen aanwezig zijn. Want deze tentoonstelling wordt ook gehouden om U alles te laten zien, maar om er ook te leren. De landbouwwerktuigen zijn er bij tientallen te zien en de motortractie in allerlei gedaante. Dan, lest best, de jeugddag, die met het grote openluchtspel zeer zeker zal bijdragen tot het wel slagen van dit grote feest. De jeugd, de Zeeuwse landbouwjeugd, zal U laten zien, dat zij ook hun steentje zullen bijdragen tot het slagen der ten- toonstelling.Zij zal U laten zien, waartoe zij in staat is, dat wij, ouderen, gerust kunnen zijn. Dat Zee land ook later zijn rol op landbouwgebied met ere zal blijven spelen. Willem en Plone komen ook; je zult ze wel zien, hoor Willem doet mee met Mergo, die grote zweetvos, voor de trekkrachtproef. Vorige week was hij aan 'toefenen. Jongen, jongen, wat trok die vos! Hij stond voor een wagen met 4 ton steen op en wan neer Willem maar met z'n tong klakte en zei: „Ruggen recht," dan kroop de vos in elkaar en met kracht vooruit... en 't ging mee, geen kwestie van Het is een pracht gezicht een paard zó te zien hangen en misschien een ogenblik wel een trek kracht van 5 of 6 P.K. te zien ontwikkelen. Enfin, we zullen hem wel zien. Willem is zelf ook een lichte vos, naast rode vos af Tot op Klein Frankrijk, hoor

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1954 | | pagina 27