Gezond en glanzend vee! f. 185.- Super Norma? VOOR DE Plattelandsvrouw. RUTON HET NATIONALE PRODU ....ik kan er niet meer buiten! Met de nieuwe Ruton VEEREINIGER kunt ge Uw kostbaar vee een schoon en gezond leven bezorgen. Dit is de betrouwbare beschermer tegen ziekten; dit is Uw zekerheid voor een hogere melkproductie i FIRMA P. J. VAN DE SANDE Noordstraat Terneuzen super- efficiënte vierkleuren potlood Ruton VR 102 de ideale electrische veereiniger geheel compleet 332 OPENINGSREDE, uitgesproken door de presidente van de afdeling Zeeland van de Bond van. Plattelandsvrouwen, op de voorjaarsvergadering te Middelburg. fc Het is in de geschiedenis van de afdeling Zee land van onze Bond voor de eerste maal, dat wij op onze voorjaarsvergadering te gast zijn in de hoofdstad der Provincie. Dit danken wij aan de uitnodiging van de jonge actieve afdeling Middel burg, die het aangedurfd heeft ons te ontvangen. Iedere afdeling, die een dergelijke ontvangst al eens heeft verzorgd, weet, dat daar nogal het een en ander aan vast zit en wij danken de afdeling Middelburg dan ook hartelijk voor deze invitatie. Het stemt tot voldoening, dat zovelen naar hier gekomen zijn om onze vergadering bij te wonen en als wij deze grot§ schare vrouwen overzien, vragen wij ons af, of er in de toekomst in de kleinere plaatsen wel een zaal te vinden zal zijn, groot genoeg om onze voorjaarsvergadering te herbergen. Wij zijn verheugd, dat wij ook ditmaal weer mevrouw de Casembroot in ons midden mogen hebben. Wij weten, dat er zo vaak een be roep op U wordt gedaan en daarom stellen wij het op zeer hoge prijs, dat U ook Uw tijd aan ons wilt geven. Precies een jaar geleden hielden wij onze voor jaarsvergadering in West Zeeuws-Vlaanderen en ZEEUWSCH LANDBOUWBLAD wij spraken toen onze bewondering uit voor de leden van Schouwen-Duiveland, die ondanks de moeilijke omstandigheden, waarin zij verkeerden, nóg de moed konden opbrengen twee Schelde- stromen over te steken om met ons samen te zijn. Maar toch was het goed voor hen daar enige uren te vertoeven. Zij konden met eigen ogen zien hoe West Zeeuws-Vlaanderen zich in enkele jaren had hersteld van de zware slagen, die het tijdens de oorlogshandelingen in 1944 te incasseren had ge kregen. Dit herstel was hoopgevend voor hen, die in de rampgebieden woonden. Vandaag zijn wij dan te zamen op het eiland Walcheren, het eiland, dat verdrinken moest voor de bevrijding van Europa. Het moet voor de bewoonsters van Schouwen- Duiveland en van de Kruiningse Polder een tro( '.t- rijke gedachte zijn, dat het eiland zich zozeer heeft hersteld. Hier ploegt de boer weer voort, de akkers zijn groen en de welvaart keert terug. Wij zijn er ons niet altijd van bewust, dat er in het afgelopen jaar in onze provincie zo ontzaglijk veel werk werd verricht. Vaak ging het ons te langzaam en werden wij ongeduldig. Verleden jaar om deze tijd echter werden Schouwen-Duiveland en de Kruiningse polder nog elke dag door het zoute water overspoeld. Alle krachten moesten worden ingespannen om de strijd tegen de zee te winnen. Wij hebben allen deze strijd met spanning gevolgd en zullen niet spoedig vergeten welk een ontroering zich van ons meester maakte toen wij in de nacht van de zesde op de zevende November via de radio de sluiting van het laatste gat in de dijk bij Ouwerkerk mede beleefden. De macht der zee was bedwongen en er kon met het herstel worden begonnen. Ook onze Bond kreeg haar taak toegewezen bij de hulpverlening aan de getroffen bevolking. Van de zes woninginrichtingtentoonstellingen, die als voorlichting bedoeld waren, werden er drie in Zeeland gehouden. Vele van onze vrouwen heb ben medegewerkt deze tentoonstellingen tot een succes te maken. Buiten onze provincie heeft men dan ook grote bewondering voor de Zeeuwse leden van onze Bond, die ondanks de moeilijke omstan digheden, waaronder velen van hen moesten leven, toch met enthousiasme aan dit werk deel namen. Het werk, dat wij deden, wordt steeds meer en meer gewaardeerd en dit blijkt dan ook duide lijk uit de toename van ons ledental, een toename, die zich sinds 1 Januari van dit jaar in een ver sneld tempo voortzet. Vooral in de getroffen af delingen gaat het ledental opmerkelijk vooruit. Men voelt daar, dat de niet getroffen zusters innig met de getroffenen meeleven en dit medeleven hebben zij nogsteeds hard nodig. Nu de lente zich weer aankondigt met groen en bloesems, valt de troosteloosheid van de zwaarst geïnundeerde gebieden des te meer op en hier moeten toch ook mensen leven en werken zonder de vreugden van de bloesemende lente te kunnen genieten. Maar ook zij moeten de blik vooruit richten. Eenmaal zullen cok hun akkers weer groen zijn. Toen wij vanmorgen door de Kruiningse polder reden, zagen wij de eerste bleekgroene sprieten van de gezaaide gerst aarzelend boven de grond uitkomen. Groen, de kleur der hoop, - dachten wij bij ons zelf. Hoop op betere tijden voor hen, die het nu nog zo zwaar hebben. Moge het zo zijn, dat deze betere tijden spoe diger aanbreken, dan wij verwachten. Met de wens, dat wij een goede en gezellige bijeenkomst mogen hebben, verklaar ik deze ver gadering voor geopend. Op één der beste modelboerderijen in Nederland heeft de RUTON VR 102 proefgedraaid. Op de huid van een goed verzorgde stamboek-koe bleek zoveel stof en vuil te zitten, dat de ketel van de VR 102 na één keer reinigen geheel vol was Nu de machine enige tijd in gebruik is, worden 20 koelen gereinigd voor de ketel vol Is I HET KWALITEITSMERK De VR 102 borstelt, zuigt en blaast De rubberborstels doen prachtig werk bij het roskammen en schuieren. Zij reinigen de huid grondig ran over tollig, loszittend haar en stof. Jeuk, huidziekten en Infectie worden voor» komen I Vraag 't degene die een Super Norma vierkleuren- potlood bezitU zult slechts loftuitingen horen I De perfecte „ligging", de v-o-I-automatische kleur- wisseling, de oer-solide „inwendige" constructie. dat alles zal men noemen en roemen. Ontzeg Uzelf niet langer het jjeaakvanSUPER NORMA, tls geen gewoon vierkleu renpotlood - 't is buiten gewoon In Cro metaal: stroomlijnmodel f20,23 standaardmodel rond f18,- achtkantig f19,30. Ook verkrijgbaar in zilver en doublé.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1954 | | pagina 12