Herverkavelingsgebieden Radio Centrale Hengstenkeuring Den Bosch j Uit de LET OP DE UITBREIDINGSPLANNEN 140 ZEEUWSCH LANDBOUWBLAD Hooml idHocn>v. polder Hieuw- Vomde \poU«i Hoede Wentiitrlte HOEOeKCHS- >\EB»e Hieuw Ovezand fud. loide. OUOELAHPÉ zluiclpolde Ellewnutidijk eutWOUTSO'JK HcrverKavelin^<0^ebiecl „Zuid - Bevelancl Schaal I 5OO00 Wester "Schelde Tijdens de vorstperiode is het niet mogelijk ge weest grond- en gewasmonsters te nemen. Zodra de omstandigheden het toelaten is het ge wenst de monstername voor grond- en gewasonder- zoek te laten verzorgen, opdat de resultaten nog tijdig in uw bezit zijn. Bovendien kan men dan pro fiteren van de 20 korting welke tot 14 Maart 1954 wordt verleend op de kosten van gewasonder- zoek. VASTSTELLING VAN DE BLOKGRENZEN VAN DE HERVERKAVELINGSGEBIEDEN IN ZEELAND. De Minister van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening heeft besloten de volgende blokken, als bedoeld in artikel 1 van de Herverkavelingswet Noodgebieden vast te stellen: 1. Het gehele eiland Schoüwen-Duiveland, met als buitenste begrenzing de laagwaterlijn; 2. het gehele eiland Tholen, met als buitenste begrenzing de laagwaterlijn, met uitzondering van de stadskern Tholen, begrensd door de Verlengde Singel en de stadsgracht, met dien verstande, dat de dijk langs de Eendracht, alsmede een strook van 50 meter langs die dijk en gemeten uit de bin- nenteen van de dijk, nog tot het blok behoort; 3. het gebied van de zogenaamde Zak van Zuid- Beveland, omvattende de waterschappen inclu sief de begrenzende dijken van Ellewoutsdijk, Baarland, Hoedekenskerke, Nisse-Stelle, zomede Ovezande, met uitzondering van de polders Holle- stelle en St. Anthony, en aan de Scheldezijde be grensd door de laagwaterlijn; 4. het waterschap Waarde, met inbegrip van de dijken, aan de Scheldezijde lopende tot de laag waterlijn, zomede de volgende kadastrale percelen van het waterschap Kruiningen: sectie O, nos. 269, 270, 275, 277, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 288, 290, 294, 395, 396, 397, 289, 291, 292, 295, 299, 414, 415, 416, 417, 418, met dien verstande, dat van de opgesomde ge bieden worden uitgezonderd de begraafplaatsen, als bedoeld in artikel 3, lid 1, van de Herverkavelings wet Walcheren. HERVERKAVELING ZUID BEVELAND. Bij besluit van de Minister van Landbouw, Vis serij en Voedselvoorziening dd. 12 Januari 1954 zijn de blokgrenzen van de herverkavelingsgebie den in Zeeland vastgesteld. In verband met de terreinomstandigheden is ten gerieve van de belanghebbenden het herverkave- lingsgebied „Zuid-Beveland" op bovenstaande kaart aangegeven. Dit gebied, de zogenaamde Zak van Zuid-Beve land, omvat de waterschappen, met inbegrip van de begrenzende dijken, van Ellewoutsdijk, Baar land, Hoedekenskerke, Nisse-Stelle, alsmede Ove zande met uitzondering van de polders Hollestelle én Sint Anthony, en wordt aan de Scheldezijde be grensd door de laagwaterlijn. In dit gebied is de Herverkavelingswet Noodge bieden (Staatsblad 1953 no. 444) van toepassing. Iedere belanghebbende kan aan de hand van de kaart nagaan welke percelen grond in het herver- kavelingsgehied liggen. Speciaal voor de fruittelers wordt hier nogmaals de aandacht op een bericht gevestigd, dat indertijd door de Herverkavelingscommissie Zeeland in de desbetreffende bladen is gepubliceerd. Dit bericht aan de fruittelers hield o.a. in: „Om zowel de belangen van de fruittelers te die nen als een goede uitvoering van de herverkave ling niet te belemmeren, adviseert de Herverkave lingscommissie de fruittelers,, die in 1954 over wil len gaan tot het insteken van boomgaarden, over leg te plegen over de plannen met de Rijkstuin- bouwconsulent, die daartoe zitting zal houden op de le Dinsdag van de maand van 912 uur in het Rijkstuinbouwconsulentschap te Goes. Zij, die dit overleg niet plegen, lopen het gevaar, dat hun nieuw ingeplante boomgaard in de ruilver kavelingsplannen niet zal passen en na enige jaren weer geheel of gedeeltelijk zal worden opgeruimd, zonder dat hiervoor vergoeding zal worden ver leend." BUREAU VAN UITVOERING HERVERKAVELING ZUID-BEVELAND. GOES. Vanaf 9 Februari ligt gedurende vier weken voor een ieder ter secretarie ter inzage het ont werp van een nieuw uitbreidingsplan. Gedurende deze termijn van vier weken kunnen belanghebbenden bij de gemeenteraad bezwaren indienen. VOGELWAARDE. Van 3 tot 17 Febr. heeft ter secretarie voor een ieder ter inzage gelegen het uitbreidingsplan in hoofdzaak en in onderdelen, zoals vastgesteld door de Raad op 30 Januari. Belanghebbenden, die zich met bezwaren tegen het ontwerpuitbreidingsplan tot de Raad hebben gewend, kunnen bij Gedeputeerde Staten van Zee land bezwaren indienen binnen zes weken ha 17 Februari 1954, De jongste generatie op deze Centrale Keuring die men nu in Brabant nog slechts één ver plichte keuring gehouden wordt in 't vervolg vermoedelijk met deze zal doen samenvallen, wat natuurlijk een aanzienlijke besparing zou beteke nen, maakte een vrij goede indruk. We hebben de driejarigen wel eens beter, maar ook wel eens slechter gezien in Den Bosch. Zonder in dat op zicht een toonaangevende rol te spelen worden in Brabant af en toe wel hengsten geboren die later terdege meetellen. Eén yan hen die dat wellicht zullen doen, bezette in Goes de kopplaats in de grote maat, een ander die men toch ook tot de zeer goede mag rekenen presteerde hetzelfde in Den Bosch. Deze, Nico v. <1. Bungelaar, d. Nico v. Geverik, van Gebr. Bens te Mill en Beers wijkt nog wat af in de voorstand maar heeft type, macht en allures, een zwaar ge raamte en bijzonder ontwikkelde spieren en ge wrichten. Daarbij is hij zwaar, diep en op zeer ruime schaal gebouwd, zodat in hem vermoedelijk een verbeterde editie mag worden gezien van zijn wellicht te vroeg gestorven vader, de Brab. kamp. van 1953 Nico van Geverik. Zijn goede moeder, d. Albert v. 't Westland, moet als een goede aante kening worden beschouwd. Carlo van Spui, d. Karei v. Alstein, in Zeeland geboren en van G. J. Toonen en H. J. Koopmans te Maren en Kessel, was een beste tweede; extra genre, best gelijnd, fraai in hoofd, hals en schouder, diep en breed, met gespierde achterbenen, wat weinig gepronon ceerde knieën, behoorlijke stap en beste draf. Eerste in de middelmaat werd Avenir v. Kastan jehof, d. Nico v. Beek, van Kind. C. v. Acht te St. Oedenrode. Nog veulen, soort en lijnen zijn er wel, ook actie, maar de voorbenen laten te wensen. 2. Nico v. Jonkhof, d. Nico v. Melo, van Gebr. De Lint te Klundert. Best type, diep, lijnen goed, gan gen idem, aardig beenwerk dat wat meer breedte kon hebben; minder in vorm dan op dé verplichte keuring. Vier. en vijfjarige hengsten, grote maat. 1. Clairon v. d. Klef, d. Nico van Melo, van J. M. v. d. Elzen te Oss is een zwaar en diep paard met minder goede stap, beste draf en benen die zowel vóór als achter voor verbetering vatbaar zijn. Idem, kleine maat. 1. Alban, d. Nico v. 't Hoog land, van A. Wouters te Gilze. Gestopt en soortig, kort en massief, wat beknopt, behoorlijk in de benen, beweging best. Even goed leek ons 2. An- toon v. Boomhof, d. Cantor v. d. Klef, van W. Th. Janssen te Gassel. Best gestopt korpus, grof, voor iets week, achterbeen en beweging best; iets stug in hals en wat ordinair in hoofd. Zes- tot achtjarige hengsten, grote maat. 1. astro v. Geleenhof, d. Nico v. Beek, van Kind. Joh. Kuypers te St. Oedenrode. Paard met type, lijnen en distinctie, goede voorbenen en voeten, wat arm gespierde achterhand en helaas onvol doende gangen. 2. Alfred v. d. Roond, d. Certain van Hermine, van Kind. C. v. Acht te St. Oeden rode. In de prov. geboren; minder edel en gelijnd, maar bijzonder diep, breed, massaal gebeend en ge spierd; is allesbehalve een „trotteur brillant" maar gaat toch beter dan z'n voorganger en een omge keerde volgorde zou o.i. te verdedigen zijn geweest. Idem, middelmaat. 1. Certain v. d. Jozinahoeve, d. Urbain van Gebr. Bens vnd, is klein, soortig, niét onberispelijk vóór en bepaald wél een schit terend draver. Oudere, grote maat. 1. Clairon van Rode, d. Jan, 1903, van H. C. Kuypers te Nuenen. Grof, gespierd, best in voeten, iets onharmonisch en ver van onberispelijk in stap. In de middelmaat werd geen eerste prijs toegekend. Geconstateerd werd in Den Bosch een tekort aan werkelijk goede volwassen hengsten, een uitge sproken kampioen werd derhalve gemist en m.b.t. de keuze daarvan stond de jury voor een wel zeer lastige taak. O.i. zou deze taak aanzienlijk lichter hebben kunnen zijn indien Alfred v. d. Roond zijn klasse zou hebben gewonnen. Nu viel de keus, na lang wikken en wegen, nog eens stappen en nog eens draven, op Clairon v. d. Klef, die in schitte rende conditie werd voorgebracht maar als kam pioen toch maar een pover figuur slaat. Hoe het zij, de zeer talrijke bezoekers toonden zich tijdens de eindstrijd nogal enthousiast en sta ken hun voorkeur voor een bepaald paard niet on der stoelen of banken. De Zeeuwen, die overigens de beschikking hebben over een tiental hengsten die elk voor zich in staat moeten worden geacht het Brab. kampioenschap te hebben kunnen win nen, toonden zich daags tevoren in Goes héél wat minder opgetogen na de toekenning van het kam pioenschap aan een paard als Quarré. Een beetje meer blijken van medeleven kunnen werkelijk geen kwaad. Of moet men daarvoor per se een dak boven z'n hoofd hebben? COLENBRANDER. De ervaringen, die met de maïsteelt zijn opge daan, tonen aan, dat de verbouw van maïs nog gro tere perspectieven biedt, wanneer hierbij een ster kere rationalisatie wordt toegepast. De heer Ir W. R. Becker, maïsspecialist bij het Centraal In stituut voor Landbouwkundig Onderzoek, zal hier dieper op ingaan in een radio-causerie, die op Maandag 1 Maart a.s. in het radiokwartier van het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening zal worden gehouden. De causerie zal worden uitgezonden van 19.45—20.00 uur voor Hil versum I.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1954 | | pagina 8