ZEEÜWSCH LANDBOUWBLAD had o.i. zeker tweede kunnen staan. 2a. Claironne v. d. Melo, d. Clairon de la Lys, van J. F. Brooij- mans te St. Annaland. 2c. Blanca v. 't Hoogland, d. Jaap v. 't Hoogland, van A. Serrarens te Osse- nisse. 3a. Dirka van Hermien, d. Dirk van Berken hoeve, van O. A. M. A. Blondeel te Aardenburg. Merriën van 3 jaar, grote maat. 1. Farida, d. Iwan van Saeftinge, van R. O. Buysse te Graauw. Mooie, typische merrie met goede uitdrukking in de benen en goede standen; iets weinig singel. 2a. Fannie, d. Karei van Cer tain, van Gebr. Buysse te Biervliet, IJzendijke en Groede. Best gelijnd en best van soort, met zware benen, veel schouder en iets ingesnoerde achter- pijp. 2b. Ri,a van Terhofstede, d. Brillant van Nico, van A. de Mey te Retrancliemenl. Best type, benen goed, matig gespierd in schenkel en broek. 2h. llersa van Veldzicht, d. Nico van Beek, van Joh. de Feijter te Schoondijke. Volle zuster van Edel man van Veldzicht; lieve merrie met type en wat weinig uitdrukking in fundament. 2j. Manola van Koningslust, d. Herman 1936, van Willem de Buck Zn te Meliskerke. Dik, breed paard van goed soort, eenvoudig in voorbeen, enige bemerking in zake rug en stap. 3d. Gouda van Annie, d. Nico van Beek, van C. v. d. Vijver te IJzendijke. 3g. Ella v. d. Eendracht, d. Certain van Othene, van J. F. Brooijmans te St. Annaland. 3h. Dorotyna van Broedershof, d. Ideal v. d. Kleijkamp, van G. M. .Geluk te St. Maartensdijk. 3i. Astrid van Schoondijke, d. Cantor, van A. J. Verhage te Schoondijke. Merriën van 3 jaar, middelmaat. la. Nora van Nico, d. Nico van Stegeshof, van Gebr. Verstappen te Grathem L.Grof, zeer mooi, zwaar en diep, even incorrect vóór. lb. Sa rina van Monnikenhof, d. Nico van Ella, van D. A. Timmerman te Kattendijke. Felle merrie, iets on regelmatig gebouwd, zwaar gebeend en goed ge- soortig, best gelijnd, zwaar en gespierd in d£ benen. 2b. Hélène v. d. Melo, d. Karei van Certain, van C. Steyaert te Graauw. Type extra, fel gebeend, minder precieus afgewerkt in de tails, maar in totaal best. 3a. Sonja v. Dierkcnsteen, d. Eglon van Echt, van Gebr. De Milliano te Wa terlandkerkje. Goedsooi- tig en goed gelijnd met goed beenwerk. 3b. Co quette v. d. Melo, d. Karei v. Certain, van C. Steyaert te Graauw. Groot, met goed koffer. 31. Romula van Pauluspolder, d. Nico van 't Hoogland, van A. P. Risseeuw te Oostburg. Cor rect, minder ras. 3s. Irene van Veldzicht, d. Nico v. d Heibloem, van Joh. de Feij ter te Schoondijke. Uit de moeder van Edelman; niet gezien. 3u. Mies van dt Oude Vorst, d. Nico van Melo, van J. Maljaars te Oostkapelle. 3v. Irma van Bleyendaal, d. Idéal v. d. Kleykamp, van J. F. Brooijmans te St. Anna land. Merriën van 2 jaar, middelmaat. 1. Resie'van Ulft, d. Nico van Melo, van P. Hae- nen te Sevenum (L.). Bestsoortig veulen, regel matig, met voldoend zware, goede benen, wat wei nig voet en van extra origine; overigens geep uit blinkend koppaard. 2a. Hannie van de Wijde Blik, d. Leonard van Nico, van G. Maris Jzn te Heiningen. Diep en extra van soort, benen goed. 2b. Stella van Refeersbosch, d. Marquis v. d. Zeedijk, van M. L. M. IJsebaert te Axel. Gespierd en goed van type, grof, regelmatig gebouwd. 2c. Ilia van Spaarte, d. Nico van Ella, van J. Meeuwse te Kloetinge. Diep, met soort, lange lijnen en beste, gave benen. 2f. Cla ra v. d. Melo, d. Kluko van Mejr van C. Steyaert te Graauw. Best gelijnd en zwaar gebeend. 3e. Anne- lios v. d. Eendracht, d. Nico v. d. Heibloem, uit Udine van Kruiningen, van Jac. Mesu te Nieuw- en St. Joosland. Gestopt en soor- tig, kon feller. Merriën van 2 jaar, kleine maat. MIRZA VAN MINA Eigenaar J. van HalBuzeijn te Biezen-Eede, gem. Aardenburg lste prijs. Merriën van 6 en 7 jaar, grote maat. spierd. 2a. Lia v. Veerhoek, d. Eglon van Echt, van A. J. E. Temmerman te Hoofdplaat. Regel matig en mooi van soort met aardig beenwerk. 2c. Daisy, d. Nico van Ella, van A. C. Noteboom te Kloetinge. Enorm diep, zwaar en soortig, grof beenwerk, niet te sterke stand vóór. 2f. Oda van Oosthoeve, d. Max van Reijndershof, van J. der Weduwen te Kerkwerve. Zwaar, met diep best soortig koffer, iets flauwe rug en iets incorrect beenwerk. 3b. Elvier van Monstic, d. Moustic van Urbain, van C. N. den Hamer te Schoondijke. Soor tig, matig in bovenlijn, benen goed. 3h. Diana van Reigersbosch, d. Acron van Frits, van M. L. M. IJsebaert te Axel. 3i. Mona van Melo, d. Iwan van Saeftinge, van Gebr. Leendertse te Kamper land. 3k. Hiromlelle van Bleijendaal, d. Iwan van Saeftinge, van Gebr. Leendertse te Kamperland. Merriën van 3 jaar, kleine maat. la. Bertha v. d. Meïo, d. Karei van Certain, van C. Steyaert te Graauw. Veelbelovend; goed gelijnd, typisch, best in schouder, mot zware gespierde benen en beste gangen, maar dat ze bij de kleine maat werd ingedeeld moet op een vergissing be rusten. lb. Nicolinc van Terlinden, d. Nico van Beek, van J. H. Roebroek te Hoensbroek. Best soortig en grof, wat veel hals, matige gangen. In deze klasse speelt Zeeland bij uitzondering een ondergeschikte rol. 3k. Erna van Moustic d. Moustic van Urbain, van A. de Hullu te Schoon dijke. Zeer mooie en buitengewoon typische doch ter van Lady; de gangen zijn eenvoudig. 3m. Nora van Angelinapolder, d. Antoine, van A. P. de Dob- belaere te Biervliet. 3o. Erna van Melo, d. Her- seur van Alstein, van M. L. M. IJsebaert te Axel. Merriën van 2 jaar, grote maat. 1. Lies van Ender, d. Nico van Melo, van H. Soberjé te Velden. Klassemerrie, zwaar, typisch, diep en best gelijnd, beenwerk zuiver en grof. 2a. Tosca van Monnikenhof, d. Nico van Ella, van D. A. Timmerman te Kattendijke. Groot, diep, best- prachtig vierkant iets incorrect vóór. 1. Hora v. d. Roskam, d. Herseur v. Alstein, van Gebr. Leendertse te Kam perland. Extra genre, gebouwd, expressieve benen, 2a. Gonda van 't Hof Nieuw- land, d. Nico van Ella, van A. Wisse en Co te Mid delburg. Soort best, goed gelijnd, diep en met zware benen. 3b. Sonja v. Terhofsfefle, d. Karei van Certain, van A. de Mey te Retranchement. Lieve merrie met type, aardig beenwerk en iets smalle pijp achter. 3c. Bianca van Kapelle, d. Nico van Ella, van J. van Overbeke te Kapelle. Even redig en soortig met goede zware benen. 3e. Nel lie v. 't Leeker, d. Nico van Schoneveld, van J. F. Brooijmans te St. Annaland. Bestsoortig, mooi kof fer, gespierde schenkel, voorbeen niet te machtig, - broek wat kort. 3f. Char mante v. Vredelust, d. S$- nateur d'Amice, van W. die Buck Zn te Meliskerkè. Type extra, iets weinig rug, spronggewrichtkon even meer geprononceerd. 3i. Jenny v. St. Kruis, d. Urbain van Certain, van P. E. de Backere te St. Kruis. Rond gelijnd, minder ras, benen goed en correct ge plaatst. 3j. Sonja van Nis- se, d. Robert v. Schelf- houtshoek, van J. P. NijsSe te Nisse. Goed korpus, iets Frans, voorbenen zwaar en mooi gevormd, zwaar ge raamte, niet te droog. 31. Paula van Schoondijke, d. Moustic van Urbain, van A. J. Verhage te Schoon dijke. Goed type, aardig gelijnd, grof, vóór iets af wijkend. JOSEPHINA VAN DE MIDDELHORST Eigenaar A. J. VerhageHoste te Schoondijke 2e prijs A. Merriën van 6 en 7 jaar, grote maat. water, d. Albert van 't Westland, van M. A. Arts te Merselo (L.). Progenituur: de uitstekende Nico v. h. Zwartewater, de driej. Nico v. h. Grootdorp, die uit vorm was, en een goede dochter. Goede groep, sterk bedreigd door 2a. YVilhclmina v. Hout- hemmerhof, d. Jupiter v. 't Hoeveslag, van T. Boor- mans te Berg en Terblijt, met in haar gevolg twee goede dochters en de latere reservekampioen Nico van Kapelhof. 2b. Julma v. Dierkcnsteen, d. Ave- nir, K. 1554, van Gebr. De Milliano te Waterland kerkje. Beste, zware moeder met beste dochters en een goede tweejarige zoon. 3. Laily, d. Albion, van A. de Hullu te Schoondijke. Beste fokmerrie met een iets uitéénlopende groep goede tot beste vrouwelijke producten. De klasse maakte een goede indruk echter niet in die mate als verleden jaar. Fokgroepen. 1. Stallen De Dobbelaere te IJzendijke. 't Be kende lot bruine merriën was ook ditmaal niet te slaan. 2a. A. de Hullu le Schoondijke, met Lady en drie harer dochters. 2b. A. J. Salomé met drie beste merries w.o. Monna met een dochter. 2c. Gebr. De Milliano te Waterlandkerkje met vier merriën en een jonge hengst, alle bruinschimmel; imponerende groep die o.i. niet te veel kreeg. 2d. C. Steyaert te Graauw met een uitstekende groep van 5 beste merriën. Had o.i. eveneens beter ver diend. 3a. D. A. Timmerman te Kattendijke. Vier bruinschimmels; beste collectie. 3b. J. F. Brooij mans te St. Annaland. Vervolgens een Limburgse en een Gelderse groep, waarna 3e. A. J. Verhage te Schoondijke die de rij in deze uitmuntende cate gorie verdienstelijk sloot. Loten van één eigenaar. Zeldzaam mooie klasse, la. Stallen De Dobbe laere te IJzendijke met Jenny, Ninette, Hilda en Liliane. Zeer uniform en welverdiend aan de spits. Niettemin vormt lb. 't lot bruinschimmels van Gebr. Leendertse te Kamperland een bedreiging. Zware, gebeende paarden, goed uniform en bijzon der imponerend; in onderdelen toch iets minder homogeen dan 't eerstgenoemde.. 2a. Gebr. De Milliano te Waterlandkerkje. Bruinschimmels; zeer opvallend. 2b. J. F. Brooijmans te St. Annaland. Best lot, niettemin hoog geklasseerd door verschil in kleur. 2c. Weer bruinschimmels van Gebr. Leendertse voornoemd. 2d. D. A. Timmerman te Stammoeders. 1. Dina van het Zwarte- NINETTE Eigenaar Stallen De Dobbelaere te IJzendijke. lste prijs A. Merriën van 6 en 7 jaar, kleine maat.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1953 | | pagina 9