iSocaalc Kroniek DE LOONREGELING PER 1 JANUARI A.S. ZEEUWSCH LANDBOUWBLAD HERA VAN DE ROSKAM Eigenaars Gebrs. Leendertse H.Izns. te Kamperland lste prijs 2 jarige merries, kleine maat STELLA. lste prijs. Meniën van 4 en 5 jaar, kleine maat. Eig. G. van de Vijver te Biervliet. Kattendijke. Best lot schimmels. 3a. M. L. M. IJsebaert te Axel. 3b. W. de Buck Zn te Melis- kerke. 3c. Gebr. Van Velde te Moerkapelle (Z.-H.). 3d. L. Vrolijk te Fijnaart. Loten van twee eigenaren. Indrukwekkend geheel; gewonnen door een com binatie die langzamerhand bekendheid verkrijgt. 1. Vossen van A. J. Salomé te Groede en A. J. Ver- hage te Schoondijke. 2a. Tweekleurig, overigens goed lot van C. N. den Hamer en A. de Hullu te Schoondijke. 2b. Vossen van J. F. Brooijmans te St. Annaland en J. F. Gijsbers te Overasselt. 2c. Mooie combinatie in bruin, van T. Boorman» te Berg en Terblijt en O. A. M. A. Blondeel te Aar denburg. 3a. Bruinen van C. Steyaert te Graauw en M. A. Geluk te Nieuw Vennep. 3d. Bruinen van P. E. de Backere te St. Kruis en J. F. Brooij mans te St Annaland. De kopgroep was niet te slaan. Stamvaders. 1. Nico van Beek, d. Nico van Melo, van L. Crombag te Beek (L.) e. a. Ge wonnen zonder enige strijd. Superieure collectie met paarden als Edelman, Nico van Echt, Nico van Geverik, Sé- nateur d'Amice, Nico II van Caroline, Castro van Geleenhof, Maurits van Geneind en Ninette. Deze groep moet volkomen gelijkwaardig wor den geacht aan de beste die destijds door Nico van Melo werd ge toond. 't Verschil in formaat als vaderpaard is gelegen in de veel rui mere reserve van de laatste. 2a. Ur- bain van Certain, d. Certain van Lams- waarde, van G. van Hal te St. Kruis en C. den Hamer te Schoondijke. Heel goede progenituur, gehandicapt door 't thuis blijven van paarden als Lady en Mina van Veerhoek. 2b. Nico van Annie, d. Hautain van Wieringer- meer; van C. Dekker te Axel, met vier goede tot beste zonen en een goede dochter. Jan van Rondeputten bleef ziek op stal. Belangrijke verzameling die met uiterst gering verschil van de voorgaande verloor. 3a. Nico v. Geve- rik, d. Nico van Beek, van Gebr. Bens te Mill en Beers. Drie zonen en twee dochters alle geboren in 1951. De kampioen van Brabant belooft voor de toekomst. 3b. Moustic van Urbain, d, Utbain van Certain, van C. N. den Hamer te Schoondijke en G. van Hal te St. Kruis, 't Paard vererft sterk zijn mooie malse type in de kleine maat. 3c. Nico v. d. Heibloem, d. Nico van Melo, van W. de Buck Zn te Meliskerke en C. Mesu te Nieuw- en St. Joos- land. 3d. Nico van Putli, cl. Nico van Smakt, van H. V. ,,Zeddam" (Gld). Verdienstelijke groepen. De categorie als geheel was bepaald indrukwek kend. KAMPIOENSCHAPPEN. Aan Edelman van Veldzicht is fifet nationaal kampioenschap ditmaal niet meer kunnen ontgaan. Zeer te loven was de condiiie waarin hij werd voorgebracht; misschien enkele kiio's lichter in gewicht dan verleden jaar, liet hij ditmaal gangen zien waarop geen aanmerking meer mocht worden gemaakt. Weer is door een zoon van de uitsteken de Betsy van Veldzicht de hoogste titel behaald; een zeldzaam feit dat vermelding verdient. Hij is ongetwijfeld een imponerend paard. Edelman, wiens brillante verschijning zeer tot de massa spreekt. Een goed kampioen is hij ook. Nico van 't Zvvarlewater bleef lot 't laatst van de partij; hem ontbrak de beenbeharing v,an zijn concurren ten en in de gangen bleef hij ver beneden zijn kunnen. Nico van Kapelhof werd terecht reserve kampioen. Drie Zeeuwse merriën streden een zware strijd om de hoogste eer, die tenslotte werd gegund aan de reservekampioene van verleden jaar Irma van Clairon, van Gebr. Van Mo! te Graauw; een onge twijfeld zeer acceptabele kampioene, een best paard, typisch, correct en vlot. De Urbaindoehter Mirza van Mina, van J. van Hal die reserve werd, is moeilijk aantoonbaar haar mindere. Deze be slissing was gebaseerd op een kwestie van smaak en de keus niet gemakkelijk. De mooiste van alle was zeker Ninette, maar deze in lijnen onovertroffen dochter van de kam pioene Jenny kon wel iets feller ge beend. A!s geheel hebben èn défilé èn de monstraties buitengewoon goed vol daan. Wanneer men er in slaagt, een' lot van 32 merriën correct te doen manoeuvreren dan verdient zulks toe juichingen die voor waarlijk grootse prestaties blijven gereserveerd. Met toejuichingen is op deze laatste mid dag 't zeer talrijk publiek dan ook niet karig geweest en het demonstreerde een enthousiasme dat weldadig aan-, deed en dat van voorgaande jaren nog overtrof. Daarvoor was dan ook alle aanleiding. Want door prachtige sa menwerking en grote geestdrift van allen die een laak hebben gehad op deze laatste middag in Den Bosch, is het geheel ook nu weer geworden een onvergetelijk slot van een tentoonstel ling die in geen enkel opzicht de min dere is geweest van al haar prachtig geslaagde voorgangsters. TIJDENS DE KAMPIOENSKEURING VAN DE MERRIëN COLENBRANDER. Overleg in de Siichiing van de Arbeid vasigeiopen Bij de in de afgelopen maanden gevoerde bespre kingen over een looncompensatie ter gelegenheid van de huurverhoging per 1 Januari 1954, heeft men he't van werkgeverszijde sociaal gewenst ge acht tegemoet te komen aan de verlangens van de Raad van Vakcentralen om de loonsverhoging zo danig te bepalen, dat ook de nog resterende ver- bruiksbeperking voor do loontrekkenden zou wor den opgeheven. Bovendien verklaarden de werkgevers zich in principe bereid: a. mede te werken aan een herziening van de richtlijnen voor de loonvorming per 1 Januari a.s., waardoor de loonspreiding tussen de cate gorieën ongeschoold en geschoold, in het bij zonder hoger geschoold, zou worden vergroot; b. mede te werken aan een nader te bepalen her ziening van de richtlijnen voor het gemeente- klassenwerschil per Januari a.s., waardoor de verschillen tussen de bestaande klassen zou den worden verminderd. Alvorens tot een definitieve uitspraak te komen, wenste men van werkgeverszijde, dat de Sociaal- Economische Raad een oordeel zou geven over de vraag, of de totale lastenverzwaring als gevolg van een en ander voor het Nederlandse bedrijfs leven verantwoord te achten zou zijn. In het bij zonder wenste men een uitspraak over de vraag of een lastenverhoging in de orde van grootte als waartoe de gemaakte berekeningen voorlopig had den geleid een bevredigende ontwikkeling van de werkgelegenheid en van de betalingsbalans niet in gevaar zou brengen. Het wordt door de werkgeversorganisaties in hoge mate betreurd, dat de Regering geen aanlei ding heeft gevonden over deze vraag tijdig een advies van de Sociarfi-Economische Raad in te winnen. Opnieuw is door de centrale werkgeversorgani saties het grote bezwaar gevoeld van het huidige systeem van loonbeheersing, waarbij met de uit eenlopende ecnomische omstandigheden in de ver schillende sectoren van het bedrijfsleven onvol doende rekening kan worden gehouden. Niettemin is thans door de centrale werkgevers organisaties op basis van de beschikbare gegevens hun standpunt bepaald ten aanzien van de voor het gehele bedrijfsleven te nemen maatregelen. In besprekingen tussen de vertegenwoordigers van de centrale werkgevers- en werknemersorga nisaties, die Vrijdag 18 Sept. opnieuw in de Stich ting van de Arbeid werden gevoerd en de Zater dag d.a.v. op uitnodiging van Minister Suurhoff op het Ministerie van Sociale Zaken en Volksge zondheid met hem en de Staatssecretaris van .Sociale Zaken Mr Dr A. A. van Rhijn, is over de togen 1 Januari a.s. te nemen maatregelen geen overeenstemming bereikt kunnen worden. De centrale werkgeversorganisaties hebben daarop hun standpunt ter kennis van de Regering gebracht.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1953 | | pagina 10