JlJBlLËlIJH-FOKPAARDEJVDAli TE HUES Zeeuwsch Landbouwblad BIJLAGE VAN HET van Zaterdag 18 Juli 1953. 41e Jaargang Nr. 2181. De herdenking van het 40-jarig bestaan van de Bond van Zuid-Bevelandse paardenfokkers was een prachtige aanleiding tot het houden van deze uitstekend georganiseerde fokdag, die het nut van centralisatie weer eens overduidelijk heeft bewezen. In deze fokdag waren de premiekeuringen opgenomen; er was heel wat belangstelling voor en men kreeg een uitstekend overzicht betref fende 't op Zuid-Beveland aanwezige fokmateriaal. De locale premiekeuringen trekken in totaal minder publiek dan in Goes aanwezig was en van een enigszins bevredigend overzicht is geen sprake. Als het mogelijk is jaarlijks in Zeeland ter vervanging van de locale premiekeuringen enige laat ons zeggen vier districtsfokdagen te houden dan zal dat een enorme verbetering blijken omdat men dan rekenen mag op grote belangstelling óók uit andere provincies. Dat is een voornaam punt want 't bevordert de handel. De fokdag in Goes slaagde volkomen, uiteraard niet in de laatste plaats door 'tvele goede, dat er was. Jonge hengstveulens. I. Peter van Nico, d. Nico II van Caroline, van P. van Sabben Jr, Oudelande. Mager en goedsoortig; opvallend zwaar gebeend. 2.Kuiio van Brunswijk, d. Nico II van Caroline, van Gebr. Verdonk, Nieuwdorp. Goed type, niet te diep, beste benen. 3. Eduard van Reimershoek, d. Nico v. d. Heibloem, vart B. de Maaker, Wolphaartsdijk. Iets hoog, goed in bovenlijn en benen. 4. Vou- drouille v. Monnikenhof, d. Azur II de Knokke, van D. A. Temmerman, Kattendijke. 5. Roland van Schore, d. Nico v. d. Heibloem, van M. in 't Anker, Schore. Oude hengsveulens. 1. Frans van Wemeldinge, d. Nico van Ella, van A. Zandee, Wemeldinge. Goed type, iets horizontaal in 't kruisbeen, sterke lijnen, benen zwaar en correct. 2. Victor, d. Nico van Ella, van Q. v. d. Linde, Kloetinge. Groot en grof, nog iets slordig vóór. 3. Bertus, d. Karei van Keilen, van J. Driedijk, Wolphaartsdijk. 4. Victor v. Bieze- linge, d. Nico van Smakt, van P. Scheele, Bieze- linge. 5. Albert van Waarde, d. Nico van Smakt, van C. Mol, Waarde Jonge merrieveulens. Kolossale rubriek; een onmogelijke opgaaf voor elke jury. 1. Obelia van Domeinplaat, d. Karei v. Keilen, van J. Q. C. Lens hoek, Kloetinge. Gedecideerd eerste; kort, diep, breed, gestopt, grof en correct. 2. Astrid van Dool- man, d. Nico van Ella ,van C. J. de Waal, Hein kenszand. Aardig veulen met goede lijnen en be nen. 3. Letta van 't Hof Acht is meer dan duizend, d. Nico II van Caroline van W. A. Mol J. Jzn., Ovezande. Geblokt en diep, met vrij zware benen. 4. Cora uit de Poel, d. Nero v. Oudenpolder, van H. van Liere, 's Heer Arendskerke. Fors veulen met goede schouder, voldoende ras en-tamelijk correcte standen. 5. Mi'rza van Abtskerke, d. Nico van Dorpbroek, van H. van Liere, 's Heer Arends- kreke. Erg jong, maar extra best o.i. 6. Odette v. Keilen, d. Karei van Keilen, van J. Q. C. Lenshoek Kloetinge. Goed jong veulen. 7. Annie, d. Nico v. Ella, van Jac. v. d. Dries, Heinkenszand. 19 Cinga zande, d. Nico II van Caroline, van W. A. Mol J.Jzn, Ovezande. 9. Hilda van de Slakkepad, d. Nico van Ella, van Jac. v. d. Dries, Heinkenszand. 19.Ciiige v. d. Karnemelksput, d. Nico v. Ella, van P. H. Janse, Goes. ll.EUa, d. Nico v. Ella, van J. de Roo, 's Heer Abtskerke. 12,Orna v. Keilen, d. Karei v. Keilen, van J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge. 13.Nora, d. Nico v. Dorpbroek, van C. van Iwaarden Jr, Kloetinge. 14. Jeanne van de Stooflaan, d. Nico II van Caroline, van C. Verdonk, Lewedorp. 15. Flora, d. Nico v. Ella, van P. van Sabben Jr, Oudelande. 16 Astrid van Waarde, d. Nico v. Smakt, van C. Mol, Waarde. Oude merrieveulens. Zeer 'goede rubriek. 1. Ca roline v. Molenhof, d. Nico II van Caroline, van C. Lokerse, Heinkenszand. Breed, soortig, geblokt en zwaar gebeend, lijnen iets rond en wat kort van schouder. 2. Bianca v. d. Karnemelksput, d. Nico v. Ella, van P. H. Janse, Goes. Vrij goed type, goede schouders, iets hoog in 't kruis, behoorlijk beenwerk. S.Veronica v. Monnikenhof, d. Nico van Ella, van D. A. Timmerman, Kattendijke. Goed, mager veulen, iets gerekt met sterke bovenlijn en goede zware benen. 4. Flora v. d. Meestoof, d. Nico II van Caroline, van Gebr. Verdonk, Nieuwdorp. Vrij goed, mager veulen. 5. Nicolina v. Maalstede, d. Nico van Ella ,van Wed. D. Wisse, Kapelle. Veu len met maat, iets afwijkende middenstuk en aar dig beenwerk. 6. Ella van Nico, d. Nico v. Ella, van Wed, J. Vermue, Nieuwdorp. Lang gelijnd en mooi, met formaat, benen en nog iets onzekere standen; gangen best; goed veulen. 7. Krina v. Moimikenhoek, d. Karei van Keilen, van A. L. Schrier, Kapelle. 8. Minette v. Elsdiek, d. Nico v. d. Heibloem, van Gebr. Smallegange, Ellewoutsdijk. 9. Corrie v. Domburg, d. Nico v. Ella, van L. Mol, ^attendijke. 10. Olga v. Keilen, d. Karei van Keilen, van J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge. 11. Fabiola van Dorpzicht, d. Nico van de Klef, van A. Schrier en J. Platschorre, Waarde. 12.Betsy, d. Karei van Kei len, van Wed. J. Remijnse, Wolphaartdijk. 13.Annie van Waarde, d. Nico v. Smakt, van C. Mol Waarde. 14. Vera v. Biezelinge, d. Azur II de Knokke, van P. Scheele, Biezelinge. 15. Odella van Welgelegen, d. Karei van Keilen, van J. Q. C. Lenshoek, Kloe tinge. 16. Olanda van Welgelegen, d. Karei van Keffen, van J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge. 17.Anna, d. Karei van Keilen, van J. Driedijk, Wolphaarts dijk. éénjarige hengsten. 1. Nico van Vluchtenburg, d. Nico van Ella, van C. Verdonk, Lewedorp. 2. Iman uit de Stooflaan, d. Nico II van Caroline, van C. Verdonk, Lewedorp. Voorlopig lijken ons hoge verwachtingen niet gerechtvaardigd. Tweejarige hengsten. 1. Nico, d. Nico van Smakt, van M. in 't Anker, Schore. Zie opmerking vorige categorie. Éénjarige merriën, grote maat. Goede collectie. l.Nicole van Doolman, d. Nico v. Ella, van C. J. de Waal, Heinkenszand. Iets gerekt maar fors en mooi, met type en zware, goede benen; sprongge- wricht kon iets droger. 2. Dora v. Reimershoek, d. Nico v. d. Heibloem, van B. de Maaker, Wolphaarts dijk. Goed van soort, met goede schouder, vóór vrij goed, in achterbeen matig. 3. Ursula v. Mon nikenhof, d. Nico v. Ella, van D. A. Timmerman, Kattendijke. Iets lang, rug kan even sterker, met goede benen en forse spronggewrichten. 4.Henny v. d. Karnemelksput, d. Nico v. Ella, van P. H. Janse, Goes. Diep, soortig, rug iets flauw, gespierd achterbeen. 5. Zita van Waarde, d. Nico v. Smakt, van C. Mol, Waarde. Niet kort, maar goed van soort en met mooie benen. 6. Paula van Nisse, d. Nico II van Caroline, van J. P. Nijsse, Nisse. 7. Nicolina, d. Nico van Smakt, van M. C. Lokerse, Schore. 8. Ninette van Doolman, d. Nico v. Ella, Van C. J. de Waal, Heinkenszand. 9. Cora v. Oude lande, d. Nico van Ella, van P. M. C. van Nieuwen- huyzefi, Oudelande. Éénjarige merriën kleine maat. Matige cate gorie. 1. Ella v. d. Berg, d. Nico v. Ella, van J. C. de Vrieze, Kloetinge. Rug mjet te sterk, soort extra, iets Frans; benen best. 2. Liza v. Oudelande, d. Nico v. Ella, van P. M. C. Nieuwenhuyzen, Oude lande. Veulen met aardig beenwerk en vrij goed lichaam. 3. Jenny v. Doolman, d. Nico v. Ella, van ,C. J. de Waal, Heinkenszand. Overal goed, maar te weinig ontwikkeld. 4. Zora van Waarde, d. Nico v. Smakt, van C. Mol, Waarde. Veulen met zware expressieve benen maar te weinig schouder en rug. 5.Nicoline v. d. Bergpad, d. Nico v. Ella, van G. Heijnsdijk, Goes. 6. Magda van Kitty, d. Nico v. Dorpbroek, van Adr. Wagenaar, Kloetinge. 7. Berlinda van Weltevredenj d. Nico v. d. Heibloem, van W. J. de Vlieger, Nieuwdorp. 8. Mirza, d. Nico v. Dorpbroek, van C, y. Iwaarden, Kloetinge. 9. Ida'van Henny, d. Nico v. cf; Fuus, van Wed. J. Remijnse, Wolphaartsdijk. 10. Dora van Randwijk, d. Nico van Smakt, van W. J. de Vlieger, Nieuw dorp. Teejarige merriën, grote maat. Mooie klasse. LTosca v. Monnikenhof, d. Nico v. Ella, van D. A. Timmerman, Kattendijke. Mooie, typische, grote- maatsmerrie met best gesloten koffer en zware, zuivere benen. 2. Ina v. Spaarte, d. Nico van Ella, van Jac. Meeuwse, Kloetinge. Best paard, zwaar en soortig, correct en goed geproportionneeerd, met beste, zware benen. 3. Laura van Schenge, d. Nico van Smakt, van N. V. Hofstede Schenge, Goes. Iets ondiep en kort van schouder, verder goed van lijnen en soort, benen goed. 4. Trientje van Monnikenhof, d. Nico v. Ella, van J. Vermue, Lewedorp. Iets lang, maar zwaar en grof. 5. Ella v. d. Karnemelksput, d. Nico v. Ella, van P. II. Janse, Goes. Goedsoortig, enorm diep en zwaar, grof genoeg, iets onderstandig. 6. Erna, d. Nico v. Smakt, van A. C. Noteboom, Kloetinge. 7. Ella van Overliof, d. Nico van Ella, van W. Aarnoutse, Kloetinge. 8. Ivonne van Abtskerke, d. Nico v. Ella van M. H. van Liere, 's Heer Abtskerke. 9. Ingrid v. Brunswijk, d. Robert v. Schelfoutshoek, van Gebr. Verdonk, Nieuwdorp. Tweejarige merriën, kleine maat. Goede rpbriek. 1.Bianca v. Kapelle, d. Nico v. Ella, van J. van Overbeeke, Kapelle. Extra soort, best in schouder en opvallend diep, niet te sterk in de standen. 2.Sonja van Nisse, d. Robert v. Schelfoutshoek, van J. P. Nijsse, Nisse. Niet minder dan de vorige, goede, zware, correcte en grove merrie met type. 3.Juliana van Maalstede, d. Nico v. Ella, van A. L. Schrier, Kapelle. Extra genre, niet te fel vóór, wat veel conditie. 4. Toos v. Biezelinge, d. Nico v. Smakt, van P. Scheele, Biezelinge. Klein en even redig, met voldoend sterke standen. 5. Wanda v. Waarde, d. Nico v. Smakt, van C. Mol, Waarde. Diep, klein en best van soort, met een detail foutje in 't achterbeen. 6. Mimie v. d. Bongerd, d. Nico v. Ella, van J. L. de Jager, Kapelle. Klein, goede schenkel,, rug even flauw, evenredig ge bouwd, sprong moest droger. Driejarige merriën, grote maat. Goede catego rie. l.Sarina v. Monnikenhof, d. Nico v. Ella, van D. A. Timmerman, Kattendijke. Paard van for maat, fel gebeend en gespierd, voldoende sterk in rug en standen. 2.Corrie, d. Robert van Schelf- houtshoek, van J. de Roo, 's Heer Abtskerke. Machtige merrie, zeer zwaar gebeend en gespierd met knieën en spronggewrichten, iets steil in schouder en met voldoende adel en klasse. 3.Hilda uit de Stooflaan, d. Robert van Schelfhoutshoek, van C. Verdonk, Nieuwdorp. Grove, forse merrie met veel schouder, wat weinig middenstuk en vol doende snit. 4. Ruda v. Kapelle, d. Nico v., Ella, van Q. v. d Linde, Kloetinge. Zeer mooi, met wei nig voet en voldoende zwaar beenwerk, niet on berispelijk in de standen. 5. Liza v. Keilen, d. Nico v. Smakt, van J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge. Paard met aardig beenwerk, een goed type en wat weinig rug. IQrie jarige merriëln, kleine maat. Goede cate gorie. i.Daisy, d. Nico v. Ella, van A. C. Noteboom Kloetinge. Massaal en opvallend diep, best van soort, iets onderstandig, achterbeen best, formi dabele merrie. 2. Castorino van Francien, d. Nico v. Smakt, van A. J. Boone, Kruiningen. Diep en zwaar, rug matig, gespierd, achterbeen. 3.Arista v. Rustwat, d. Paul 1990, van P. van Sabben, Oude lande. Zwaar, te vet, goed van soort, tame lijk zwaar van benen. 4. Marie, d. Arion van Tien- hoven, van J. Boonman, Nieuwdorp. Zwaar ge blokt, met felle schenkel en voldoende macht in de voorbenen. 5. Annie van de Berg, d. Nico v. Smakt, van J. C. Vrieze, Kloetinge. Grof, boven lijn matig. 6. Clara v. Tiengemeten, d. Robert van Schelfhoutshoek, van P. M. C. van Nieuwenhuij- zen, Oudelande. 7. Lida van de Maria-Hoeve, d. Nico v. d. Heibloem, van L. Boonman, Ovezande. S.Laura van Welgelegen, d. Nico v. Smakt, van J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge. 9. Mina, d. Balie v. Melo, van W. Karelse, Heinkenszand. 10. Julia van Goes, d. Nico v. Smakt, van Gebr. Rouw, Goes. Vierjarige merriën, grote maat. Beste rubriek. 1.Reseda v. Monnikenhof, d. Nico v. Smakt, van D. A. Timmerman, Kattendijke. Groot en robuust, met massief koffer, diep, zwaar gebeend en ge spierd met wat weinig voet en goede gangen. 2. Rozelien van Monnikenhof, d. Nico v. Smakt, van D. A. Timmerma'n, Kattendijke. Diep, mooi en regelmatig met goede benen en wat weinig voet. 3.Tibie, d. Avenir v. Dorpzicht, van C. Rijk, 's Heer Arendskerke. Massief en zwaar, overdadig in con ditie, voldoende snit. 4. Gerda uit de Stooflaan, d. Robert v. Schelfhoutshoek, van C. Verdonk. Nieuwdorp. Diep en zwaar met felle achterbenen en wat korte koot. 5. Ellie, d. Robert v. Schelf houtshoek, van Gebr. Verdonk, Nieuwdorp. 6. Nellie, d. Ben van Graauw, van A. Rijk, Wol phaartdijk. Vierjarige merriën. kleine maat. Goede klasse. 1.Kato v. Keilen, d. Nico van Smakt, van J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge. Best type, diep, met voldoend zware benen, iets smalle achterpijp en niet te sterke voorstand, gangen best. 2. Roza van Bieze linge, d. Nico v. Smakt, van P. Scheele, Biezelinge, Gehandicapt door matige garigen en,,njot; veel adel, maar best van type en zéér zwaar gebeend, paard dat aandacht trekt. 3. Koba v. Domeinplaat, d. Nico v. Smakt, van J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge Goedsoortig, aardig beenwerk, komt iets rug en diepte tekort. 4.1rene v. d. Berg, d. Nico v. Smakt, van J. C. de Vrieze, Kloetinge. Soort best, grof, minder correct in voorstand. 5. Roza van 't Pauw hof, d. Antoon v. Berkenhof, van P. Wagenaar, Kloetinge. Grof, met veel schouder en voldoende soort. 6. Uda v. Waarde, d. Nico v. Smakt, van C. Mol, Waarde. 7. Gonny v. Brunswijk, d. Robert v. Schelfhoutshoek, van Gebr. Verdonk, Nieuwdorp. Merriën van 510 jaar, kleine maat. Beste ca tegorie. 1. Adea van Maalstede, d. Nico v. Lunters- hoek, van Wed. D. Wisse, Kapelle. Mooi type, zeer zwaar en best in verhoudingen, met mooi geslo ten koffer en zware, expressieve, fel gespierde benen, voorstand kon even sterker, gangen best. 2.Dahlia van Goes, d. Avenir, K 1468, van H. J. Rijk, 's Heer Abtskerke. Mager, goedsoortig en met een zwaar geraamte maar minder adel. 3. Wilma van W. F. D., d. Steven, van W. A. Mol, Ovezande Diep en zwaar, correct, voldoende. 4. Liza van 't Hof, d. Clairon van Rode, van Aug. Wagenaar, Kloetinge. Benen goed, minder regel matig koffer. 5. Gerarda v. Keilen, d. Albert, K 2007, van J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge. Mooie, diepe merrie, leek staande in de rij wél zo goed als de vorige twee. 6. Nettie, d. Clairon van Beeid- hoelveweg, van A. Schrier J. Platschorre, Waarde 7.Paula v. Biezelinge, d. Nico v. Smakt, van P. Scheele, Biezelinge. 8. Rita tl' Amice, d. Clairon, K 1862, van C. Mol, Waarde. 9. Hera van Keilen, d. Carel van Keilen, van J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge. 10. Paula van Waarde, d. Avenir, K 1864, van C. Mol, Waarde. 11. Erna v. Spaarte, d. Max van Cer tain, 109461, van A. Zandee, Wemeldinge. 12. Irma v. Domeinplaat, d. Carel v. Keilen, van J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge. 13. Cat. no. 521. Geen gege vens. 14. Carla, d. Jaap v. 't Hoogland, van P. v. Sabben, Oudelande. 15. Cat. no. 528. Geen gegevens Merriën van 510 jaar, grote maat. Beste cate gorie met aan het hoofd de oudste van alle deel neemsters Magda v. Doolman, d. Albert, K 2007, van C. J. de Waal, Heinkenszand. Kapitale merrie, formidabel in haar ontwikkeling, zwaar gebeend en gespierd, diep en breed, typisch en met mooie expressieve voorbenen, sprongewrichten niet ge-

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1953 | | pagina 5