I r J 37 waarin opgenomen het NOORD-BR AB ANTSCH LANDBOUWBLAD Officieel Orgaan van de Zeeuwsche Landbouw Maatschappij (Z. l. M.) de Noord-Brabantsche Maatschappij van Landbouw en andere Verenigingen v £co ^ch-Tectoologüch voor Zeeland No. 2152. Frankering bij abonnement: Terneuzen WOENSDAG 24 DECEMBER 1952. 41e Jaargang ZEEUWSCH LANDBOUWBLAD Dit blad verschijnt elke ZATERDAG. Overname van arti kelen slechts geoorloofd met duidelijke bronvermelding. Leden van de Z. L M. en N.-Br. Mij van Landbouw ont vangen het blad gratis. ABONNEMENTSGELD: voor niët-leden van deze orga nisaties bedraagt 10,per jaar. Redactie: Secretariaat der Z. L. M., Landbouwhuis, Goes - Tel. 2345 ADVERTENTIETARIEF: Per mm 15 cent; minimum per advertentie ƒ2,Incassokosten ƒ0,15. Regelabonnementen tegen speciaal tarief. Inzending van advertentiën aan de Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. VAN DE SANDE te Terneuzen of aan het Landbouwhuis te Goes. r Kerstmis 1952 1 DONKERE wolken jagen over het Zeeuw se polderland. Er valt sneeuw uit. Zou het een witte Kerstmis worden? De mensen hopen er op. Zij verlangen naar het zuivere blanke, het ongerepte witte land schap met Kerstmis. En dan een winterzon, die het sneeuwkleed doet schitteren en glin steren. En een lichte vorst, die de sneeuw doet knerpen onder je voetstappen. Die je zo'n lichte tinteling geeft en een gevoel van gezondheid, van reinheid, net zoals dat sneeuwdek. Waarom verlangt de mensheid naar een witte Kerstmis? Waarom naar dat landschap, waar practisch alle kleuren zijn opgegaan in dat verblindende wit? Dat wit, dat alle ongerechtigheden bedekt. Is het omdat de mens zo gaarne op deze Kerstdag, op deze dag van licht en hope, ook zijn eigen ongerechtigheden bedekt zou wil len zien? Zijn onvolmaaktheden, zijn tekort komingen, zijn opstaan en vallen. Omdat hij twee dagen van het jaar niet herinnerd wil worden aan de hopeloze pogingen, die nu al de hele wereldgeschiedenis door ondernomen worden om vrede en welvaart, voorspoed en geluk aan de ruziënde mensheid te brengen. Bedekt voor een ogenblik de strijd in Korea, de opstanden in Afrika, de moordpartijen elders. Bedekt voor een ogenblik de wor steling om de macht tussen de twee kolossen, die thans ons wereldje beheersen. Bedekt ook de menselijke angst voor communisme en andere extreme willekeur. Ach, in het kort: om op deze dagen te vergeten hoe ijdel de mens is, hoe hij naar vergankelijke rijkdom streeft, hoe hij zich het liefst tot hogen staat zag verheven, hoezeer hij een lang leven begeert, lief te hebben wat zo snel voorbijgaat in plaats van zich te spoe den waar eeuwige vreugde woont, met ver achting der wereld te streven naar het Koninkrijk der hemelen. Hoe ijdel waren de Tsjechische machtheb bers, die hun korte leven van macht eindig den aan de galg. Maar zijn wij allen, ook in ons eigen boerenwereldje, veel beter? Ja, wij verlangen naar een witte Kerstmis, omdat ook wij zelve eens een ogenblik onge rept en rein zouden willen zijn, zoals dat blanke, dat schitterende sneeuwkleed. Omdat wij ons op deze dag der dagen alleen willen verheugen over de geboorte van Hem, die het machtigst is van allen, maar die zelve niet streefde naar de wereldmacht. Die ons het voorbeeld wees, dat wij niet kunnen navolgen. Maar dat wij zouden moe ten trachten na te volgen. Omdat wij ongerept in het licht willen staan, dat Hij om zich heen verspreidt. Een licht, dat straalt door alle donkere Decemberdagen heen, door mist en door zwart-jagende wolken. Een licht, dat de harten van hen, die het willen op vangen, verwarmt. Omdat het nieuwe hoop bracht. Verlangen wij naar een door de winterzon bestraald en daardoor lichtsprankelend sneeuwdek, omdat de schittering van de millioenen kristallen als het ware een weer kaatsing is van dat licht der hope? Wij moeten dankbaar zijn met Kerstmis. Dankbaar, omdat God op deze dag de wereld heeft willen redden. De mensheid door het schenken van Zijn Zoon, heeft willen behoe den voor de ondergang. Een mensheid, die het zelve niet kan, noch met de voortbreng selen van eigen geest, noch met alle door haar uitgedachte technische hulpmiddelen. Ja, laat ons dankbaar zijn op de Kerstdag. O, Zoon van God! den mens gelijk, Voor wie verlaat G' Uw troon en rijk, Voor wie wordt Gij in 't stof verneêrd, Die met een wenk 't heelal regeert? Voor wie? voor heilig Eng'len? neen! Die zingen 't heil der aard' alleen. Voor zondaars daalt der Eng'len Heer Voor arme zondaars daalt Hij neer. En laat ons op Kerstochtend zingen: Nog juicht ons toe die zaal'ge nacht Waarin 't gestarnt met nieuwe pracht, En 't Englenheir met nieuwe vreugd Zich over Jezus' komst verheugt. S.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1952 | | pagina 1