St. Kruis is een zeer vruchtbaar en zich sterk ver ervend vaderpaard. Zijn groep in 1951 geboren af stammelingen maakte een beslist goede indruk en bracht hem terecht aan de spits in de klasse der vaderpaarden. Eglon van Echt, d. Nico van Melo, van R. J. de Milliano te Oostburg, A. J. E. Temmer man te Hoofdplaat en A. J. v. d. Meulen te IJzen- dijke werd tweede. Deze beste kweker heeft geen selectiemogelijkheden meer. Bij zijn goede groep stonden veulens die de totaal kwaliteit drukten. Gladon, d. Majeur van de Kleikamp, van L. J. M. Blondeel te Aardenburg en Cam. Rammelaere te Sluis werd derde. Leon van Emmer, van Joh. de Feijter en J. C. Roodzant werd kampioen der hengsten en Jennie van de Ronduit, van S. van Vooren won deze hoge onderscheiding bij de merriën. HULST. De algemene indruk was inzake de merriën iets minder gunstig dan in Oostburg, maar de hengsten waren aanzienlijk beter. Hengsten, geboren in 1951; grote maat. 1. Nico van Neerbrock, d. Nico van Geverik, van Jac. de Putter te Axel en W. Bens te Mill. Moeder en grootmoeder zijn goede paarden, eerstgenoemde is door Albert v. 't Westland. Vooral van terzijde opvallend best veulen met hengstuitdrukking, type, beste lijnen, een fraai hoofd, diepte, zware en fel- gespierde benen en forse gewrichten. De achter hand is niet breed en de stap laat nog te wensen, desondanks gemakkelijk eerste. 2. Jaap van Ber kenhof, d. Leonard van Nico, uit een dochter van Guido van Melo, van A. Serrarens te Ossenisse. Typisch en grof, met iets lage rug en ingesnoerde achterpijp, best gespierd in de schenkel en behoor lijk expressief, een beetje rijp misschien. 3. Bril- lant van de Klef, d. Nico van Melo, van Jac. de Put ter te Axel. Volle broer van de hengsten Nico- en Clairon van de Klef. Best van soort, met gespierd achterbeen en veel diepte, iets holle knie en rug en wat kleine voeten. 4. Dorus van Zwartemeer, d. Guido van de Willemspolder, van A. Haak te Zaamslag, J. Koster te Vogelwaarde en M. L. M. IJsebaertv. d. Linden te Axel. Regelmatig en goedsoortig veulen met wat weinig hak, gespierde schenkel en goed geplaatste benen. 5. Leo van Ewinkel, d. Nico van Geverik, van Jac. de Putter te Axel en W. Bens te Mill. Best type, iets hoog in 't kruis en niet te sterk van rug, benen goed, stap iets Frans, draf best. 6. Certain van Schelf- houtshoek, d. Iwan van Saeftinge, van W. J. Diele- man te Sluiskil en J. W. Scheele te Axel. Mager en groen met schouder, voldoende soort en voldoen de benen. 7. Henk van Capellehof, d. Nico van Geverik, van Jac. de Putter te Axel. Mooi van soort, kruis iets hoog, diep, met een tikje holle knie en voldoende macht in 't achterbeen. Hengsten geb. in 1951; kleine maat. 1. Karei van Rozenberg, d. Karei van Certain, van Jac. de Putter te Axel. Moeder d. Jaap van 't Hoogland; grootmoeder d. Dragon d'Hondzocht. Type best, best in de benen en in de beweging, breed en diep, met mooi hengstenhoofd en een minder regelmatig koffer. Heel goed veulen. 2. Nico van Boterpad, d. Nico van Geverik. van Jac. de Putter te Axel en W. Bens te Mill. Moeder d. Vosko. Mager en best van soort, iets onregelmatig in bovenlijn en iets nauw vóór, maar diep en met best gespierde schenkel. 3. Nico van Absdale, d. Benno, van A. Serrarens te Ossenisse. Diep en grof, met iets minder ,,ras" en wat korte koot. 4. Leo van Capellehof, d. Kluko van Melo, van Jac. de Putter te Axel. Diep en goedsoortig, iets onder- standig, aardig beenwerk. 5. Klaas, d. Moustic van Urbain, van A. Haak te Zaamslag. Massief mager veulen met benen en haar, iets smal in de achter hand. De „imports" deden 't bijzonder best in deze klas sen en stelden, een enkele uitzondering buiten be schouwing gelaten, de producten van eigen bodem in de schaduw. Opvallend was 't succes al dan niet in combinatie met Bens van Jac. de Putter. De „Geveriks" die als veulen reeds een goede in druk maakten op de Brabantse keuringen ontwik kelden zich gunstig. Merriën, geb. in 1951; grote maat. 1. Hélène van de Melo, d. Karei van Certain, van merrie met mooie schouder, goede zware benen, en iets gesloten achterhand en beste gangen. 2. Mariska van Cathalijnhof, d. Carlo van Terhole, van A. D. H. Verschueren te Hengstdijk. Zeer zwaar en grof, het achterbeen is niet onberispelijk. 3. Rita van Passluis, d. Nico van Annie, van Wed. C. H. van Waes te West- dorpe. Correct met goed beenwerk, achterpijp iets ingesnoerd. 4. Son ja, d. Joop van Tien hoven, uit een dochter van Annie van Nico, van Oswald Kerckhaert te Westdorpe. Grof en goed soortig. 5. Coquette van de Melo, d. Karei van Certain, van C. Steyaert te Graauw. Goede, regel matige merie. 6. Honny van Brugzicht, d. Kluko van Melo, van J. A. Quaak te Axel. Mooi, met breed, lang kruis en voldoende uitdrukking in de benen. 7. Mia van Barra, d. Barra, van G. F. Fer- ket te Koewacht. 8. Jenny van Coegors, d. Moustic van Urbain, van A. Murre te Sluiskil. Zeer mooi, pvervloedig behaard, iets kort van koot. Merriën, geb. in 1951; kleine maat. 1. Avina van 't Hoogland, d. Dirk van Aldengoor, uit Bianca, van A. Serrarens te Ossenisse is een heel jong veulen met enorm veel diepte, zware, ge spierde benen en een wat gesloten achterhand. Gezien bloedopbouw en exterieur der voorouders kan hier 't beste worden verwacht. 2. Stella van Eversdam, d. Urbain van Certain, van C. van Over loop te Zuiddorpe. Uit beste merriestam. Diep en regelmatig, typisch en grof, iets Frans. 3. Iïersa van Kluko, d. Kluko van Melo, van Alfred Goet- hals te Westdorpe. Mooie, iets ondiepe merrie met goed beenwerk. 4. Nicy van Ulft, d. Nico van Melo, van Jac. de Putter te Axql is geboren uit een doch ter van Mandarine de Plancenoit die gefokt werd op de destijds beroemde stal van Ransquin. Extra genre, gelijnd en best gesloten met voldoende macht in 't correcte beenwerk en niet te ruime voeten. Verkocht naar de Bommelerwaard. 5. Paula van Clinge, d. Antoon van Berkenhof, van A. J. J. Maenhout te Clinge. Niet zó typisch, maar goed in de benen. 6. Brunette van Marissenhof, d. Eduard van Koppushoen, van E. Verstraaten te Graauw. Mooie, diepe, iets gerekte merrie met gave benen. 7. Gerda van Duboishoeve, d. Kluko van Melo, van W. L. den Hamer te Axel. Goed soortig; in achterbeen niet onberispelijk. 8. Clara van de Melo, d. Kluko van Melo, van C; Steyaert te Graauw. Veulen van goede klasse, met lijnen en voldoende zwaar beenwerk. 9. Time v. d. Punt- hoeve, d. Karei van Alstein, van M. Dieleman te Zaamslag. Vrij goed. Hengsten met afstammelingen waren voor Hulst niet aangegeven. Na felle strijd met z'n weidegenoot werd het kampioenschap der hengsten toegekend aan Karei van Rozenberg, van Jac. de Putter. In de dames afdeling zegevierde Coquette van de Melo, van C. Steyaert te Graauw. GOES. Encrm veel inschrijvingen maakte 't nodig, dat de merriën in drie maten werden gekeurd. Vooral de kleine maat maakte een beste indruk. Bij de hengsten konden verschillende, die voor de toe komst beloven, worden genoteerd, maar daarnaast ook veel dat van inferieure kwaliteit beter had kunnen thuisblijven. Het merkwaardige is dat deze dieren, die uiteraard niet werden bekroond soms werden voorgebracht door prominente fok kers, aan wier kijk op een paard we allerminst twijfelen. Hengsten, geb. in 1951; grote maat. 1. Vainqueur van de Eendracht, d. Nico van de Heibloem, uit een dochter van Nico van Melo, van C. Mesu te Nieuw- en St. Joosland. Kolossaal zwaar, diep en grof, met wat weinig adel en F"ranse stand. 2. Nico II van Kwadendamme, d. Nico van Ella, van D. A. Timmerman te Katten- dijke en J. van Overbcke te Kapelle. Bestsoortig, met wat weinig rug, goede correcte benen en een gespierde achterhand, 3. Eduard van Bergerhof, d. Eduard van Koppushoen, van D. A. Timmerman, Kattendijke. Momenteel te groot en wat smal, maar sterk in bovenlijn en met correcte benen, goede voeten en goede gangen. Kan goed worden, mits hij uitsluitend in de breedte groeit. 4. Jaap van Steenzwaan, d. Clairon van Othene, van A. N. Steendijk te Nieuwerkerk. Typisch en grof, rug kan sterker, niet onberispelijk vóór en wat rijp. 5. Roland van do Polder, d. Nico van de Heibloem, van Iz. de Buck te Oostkapelle. Diep corpus, geen hengstenbe nen. Hengsten, geb. in 1951; kleine maat. 1. Frank van Doolman, d. Nico van Ella, uit een dochter van een zoon van Certain van Lams- waarde, van D. A. Timmerman te Kattendijke. Zondigt wat in de rug, maar is een bestsoortig veulen met vier extra mooie en zware benen en beste gangen. 2. Leon van de Eendracht, d. Nico van de Heibloem, van C. Mesu te Nieuw- en St. Joosland. Geboren uit een merrie van goede origi ne met veel Claironbloed. Geblokt, diep en breed met veel natuur en expressieve benen. 3. Arnold van Doolman, d. Nico van Ella, van D. A. Timmer man te Kattendijke. Correct, diep en soortig, iets hoog in 't kruis, best gespierd achterbeen. Geboren uit de grootmoeder van Frank van Doolman. 4. Pompier, d. Pompier van Zuidzande, van P. de Buck te Serooskerke.- Best in soort, schouder en schenkel, minder in 't voorbeen. Niet zonder toekomst leek ons de Nico van Ella, zoon Nico van de Bergpad, een niet te fel gebeend, maar correct, typisch en regelmatig veulen dat niét werd bekroond. Meiriëni, geb. in 1951; grote maat. 1. Mies van do Oude Vorst, d. Nico van Mrlo, van Jan Maljaars te Oostkapelle. Uit een merrie van de kampioen Vainqueur van Herseur. Typisch, breed en gespierd, met goede schouder, niet geheel onberispr ïijke voorstand en veel „ras". Een beste merrie. 2. Gerda van '1 Hof Nieuwland. d. Nico van Ella, van Firma A. Wisse en Co. te Nieuw en St. Joosland. Goed type, iets rijp, met al wat hals en een best gesloten koffer, benen goed en grof. 3. Certa van Francien, d. Nico van Smakt, uit goede merriestam, van A. J. Boone te Kruiningen. Niet massaal, maar evenredig, goed in bovenlijn, met goed beenwerk en wat weinig adel. 4. Frida van Groede, d. Paul van Nico, van Iz. de Buck te Oostkapelle. Mooie merrie met goede benen en gangen, iets flauw in de bovenlijn en met een brede achterhand. 5. Catolina van Maalstede, d. Nico van Ella, van A. L. Schrier te Kapelle. Heel mooi van soort, iets flauw in de bovenlijn, met niet overdreven zwaar, maar goed, correct beenwerk. 6. Marie van Hollestelle, d. Robert van Schelfhoutshoek, van J. M. Munter te Veere. Zwaar gebeend, iets in drie stukken gebouwd en met wat weinig adel. 7. Tosca van Monnikenhof, d. Nico van Ella, van D. A. Timmerman te Katten dijke. Mooie grote merie met type en lijnen, grove onbehaarde benen; niet onberispelijk inbeweging vóór. 8. Olga van Dishoek, d. Nico van de Hei bloem, van L. de Loof te Koudekerke. Zwaar; maakt een veel oudere indruk en wordt ontsiert door te veel buik, wat zelden voorkomt op deze leeftijd maar toch kan. 9. Fuus van de Polder, d. Nico van de Fuus, van A. Maljaars te Vrouwepol der. Mooie merrie. 10. Trientje van Monnikenhof, d. Nico van Ella, van J. Vermue te Lewedorp. Zuster van Silvian, dus uit de oude, uitstekende, nu versleten fokmerrie Fientje van Monnikenhof. Goed van soort, goed in de benen iets lang maar met een sterke bovenlijn. 11. Gusta van 't Hof Nieuwland, d. Nico van Ella, van Firma A. Wisse en Co. te Nieuw en St. Joosland. Typisch en heel mooi, kon even dieper, in beweging vóór niet zon der bemerking, maar met goed gemodelleerde, zware en gespierde benen. We hadden deze altijd bij de eerste vier gedacht eq zien haar zelfs liever dan no. 2 die van dezelfde eigenaar is. 12. Ella van Karnemelksput, d. Nico van Ella, van P. H. Janse te Goes. Goedsoortig, zwaar en grof. 13. Jenny, d. Evert van Brunswijk, van G. de Feijter te Goes. Diep en grof met iets onregelmatige koffer, niet te breed en iets kort van koot, goed achterbeen. 14. Pascalie van Oosthoeve, d. Clairon van Othene, van J. der Weduwen te Kerkwerve. Goede, diepe merrie met goede standen en wat weinig uitdruk king vóór. 15. Nora van Buitenzorg, d. Albert van 't Westland, van J. P. van Gorsel te Tholen. Best van soort, diep en mooi, iets hol in de knie en wat kromhielig, tamelijk gekweekt voor de leeftijd. Merriën, geboren in 1951; middelmaat. 1. Ella van Overhof, d. Nico van Ella, van W. Aarnoutse te Kloetinge. Mooie merrie met lijnen en type; goede uitdrukking in de benen en een brede schenkel. 2. Juliana van Maalstede, d. Nico van Ella, van A. L. Schrier te Kapelle. Typisch, met schouder, veel snit, goede benen en wat weinig voeten. 3. Gerda van de Nieuwe Linde, d. Gargon, van Jan Maljaars te Oostkapelle. Goedsoortig, met voldoende ras, diep en grof, iets rijp en onder- standig. 4. Klara van Nieuvvkampen, d. Albert van Alice, van J. der Weduwen te Kerkwerve. Bestsoortig en -massief met felle schenkel en vol doende uitdrukking in de voorbenen. 5. Nicoline van Elsdiek, d. Nico van de Heibloem, van Gebr. Smallegange te Ellewoutsdijk. Best soort, rug ma tig sterk. G. Flora van de Polder, d. Nico van de Fuus, van A. Maljaars te Vrouwepolder. Diep en goedsoortig, met aardig beenwerk. 7. Annie van de Hol, d. Herseur van Nelissen, van J. F. Brooij- mans te St. Annaland. Goed in de benen, iets ge rekt, zondigt een beetje in schouder en croupe. .8 Hertha van Donkerzicht, d. Nico van de Hei bloem, van Gebr. Lrendertse te Kamperland. Ex tra genre, gestopt, met niet te zware benen. 9. Lia, d. Nico van de Fuus, van H. de Pagter te Seroos kerke (W.). Best van soort, niet grof. 10. Juliana van Tempora Mutantur, d. Clairon van Othene, van B. A. Steendijk te Nieuwerkerk. Grof en diep, met voldoende snit en matige voeten. 11. üdine van Donkerzicht, d. Nico van de Heibloem, van Gebr. Leendertse te Kamperland. Mooi, met al wat veel hals, breed achterbeen en wat weinig uit drukking voor. 12. Elza, d. Elfridus van Melo, van Joh. I. Cevael te Grijpskerke. Kan korter, lijnen goed. 13. Thilda van Monnikenhof, d. Nico van Ella, van L. L. Wisse te Kamperland. Goedsoor tig en gebeend, met goede uitdrukking, maar open in front. Merriën, geboren in 1951; kleine maat. 1. Annelïes van de Eendracht, d. Nico van de Heibloem, van C. Mesu te Nieuw en St. Joosland. Is een dochter van Udine van Kruiningen, dus een product van twee nationale kampioenen. Diep en gehamerd, met typisch en best gesloten koffer, iets korte hals en stap en correcte benen, die gespierd zijn en voldoende macht hebben in 't fundament. 2. Gouda van 't Hof Nieuwland, d. Nico van Ella, van Firma A. Wisse en Co. te Nieuw en St. Joos land. Mooi van soort, met iets steile schouder en beste benen. 3. Charmante van Vredelust, d. Sé. nateur d'Amice, van W. de Buck te Meliskerke. Op Nico van Melo ingeteeld, zwaar, breed en goed soortig, rug kon even sterker, iets vlak in de ach terhand; benen goed. 4. Honey van Wissenkerke, d. Nico van Smakt, van R. J. Scheele te Wissen kerke. Best type, schouder wat kort, benen goed. 5. Willy van de Eendracht, d. Nico van de Hei bloem, van Jac. Mesu te Nieuw en St. Joosland. Diep en soortig, iets hol en met ren niet te zwaar geraamte. 6. Ilcndrika, d. Nico van America, van Gebr. De Kam te Kamperland. Best gebouwd en soortig, met gestopt koffer en wat weinig been werk. 7. Cora van Rhijnsburg, d. Nico van de Heibloem, van W. K. van Nieuwenhuijzen te Oost kapelle. Diep en soortig met evenredig lichaam en voldoende benen. 8. Gloudien van Elsdiek, d. Mar-

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1952 | | pagina 8