De Nationale Tentoonstelling in Den Bosch (III. Slot.) Merriën van 6 en 7 jaar; kleine maat. Heel behoorlijke categorie. 1. Madam van Love- mich, d. Infernal d'Amice, van J. Schijns, Simpel- veld. Soortig, in bovenlijn iets onregelmatig, met iets kromhielige stand, maar zware, gespierde benen, extra beste voeten en beste gangen. 2. Marianne v. d. Melo, d. Clairon de la Lys, van C. Steyaert te Graauw. Mooie merrie met type, schouder, kwaliteit en beste gangen. 3. Marietje v. Smetenhof, d. Nico v. Melo, van Gebr. Bartels te Lottum. Klein en grof, met onverbeterlijk type. 4. Rosalie, d. Jupiter van Hatenboer, van J. C. Bruynen te Kessel. Best van soort, met een zwaar geraamte. 5. Mona v. St. Hubert, d. Herseur v. Ploegshof, van J. Albers te Mill. Best soort. 7. Caline v. Molenhoek, d. Marquis v. J. G.-hof, van F. P. Brooymans te Kuitaart. 8. Lydie v. Dierken- steen, d. Avenir 1554, van Gebr. de Milliano te Wa terlandkerkje. Merriën van 4 en 5 jaar; grote maat. Goede klasse. Aan de kop: Dora, d. Avenir van Caroline, van A. Crutzen te Schaesberg. Groot, zwaar en massief, met diepte, voldoende macht in 't voorbeen en best gespierd achterbeen. 2. Draga v. 't Voorwerk, d. Nico v. Groede, van L. H. Huizenga te 't Zandt. Söortig, 'met best ge sloten corpus en goed correct beenwerk. 3. Addy van Annie, d. Hautain v. Wieringermeer, van Os wald Kerckhaert te Westdorpe. Gebeend, met soort en maat; goed gelijnd en zwaar paard dat een beetje door haar stap is gehandicapt. 4. Iïenny v. Zeeduïn, d. Clairon 2053, van J. Maljaars te Oost- kapelle. Volumineus, typisch en zwaar gebeend. 6. Monique v. Molenhoek, d. Majeür v. d. Kleikamp, van F. P. Brooymans te Kuitaart. Massaal, van 't goede soort, met lange lijnen, zware benen en voldoend correcte standen. 7. Josephina v. d. Mid delhorst, d. Albert v. Kruisschot, van A. J. Ver- hage te Schoondijke. Paard met voldoende type, veel macht en enorme benen. 15. Mia van Annic, d. Jeap v. 't Hoogland, van Gebr. Leendertse te Kamperland. 18. Justine van Keilen, d. Nico van Smakt, van J. Q. C. Lenshoek te Kloetinge. 19. Erna v. Bleyendaal, d. Sidney, van J. F. Brooy mans te St. Annaland. Merriën van 4 en 5 jaar; kleine maat. Goede rubriek. 1. Stella, d. Acron van Moer- kapelle, van G. v. d. Vijver te Biervliet is een paard met soort, massa, lijnen en een goed funda ment. 2. Antoinetta v. Roosendaal, d. Nico van Smakt, van Mart. Maessen te Montfoort. Zwaar, iets gerekt, met wat steile schouder en weinig ge spierde achterhand. 3. Zora van E. D. R., d. Nico van Smakt, van Jan Maljaars te Oostkapelle. Mid- denzwaar, met best model, mooi gesloten corpus, iets holle knie, veel diepte en een best gespierd achterbeen. 4. Farida, d. Majeur v. d. Kleikamp, geboren bij Gebr. Fassaert te Boschkapelle en van J. H. de Boer te De Waarden. Best paard dat een opvallend goede indruk maakt; typisch en mooi, met goed geplaatst, expressief beenwerk. 5. Ola, d. Urbain van Certain, van Stallen de Dobbelaere te IJzendijke. Goedsoortig, met gespierde achter hand, wat weinig rug en voldoend fors voorbeen. 8. Avina v. Alstein, d. Karei van Certain, van J. C. v. Zeelst te Ammerzoden. Fokproduct van Stal Boënne te Graauw. Niet te machtig, maar typisch, gebeend en correct. 10. Frida v. Bleyendaal, d. Clairon v. Othene, van J. F. Brooymans te St. An naland. 14. Olga v. Dierkensteen, d. Clairon K. 1862, van Gebr. de Milliano te Waterlandkerkje. 19. Sonja, d. Naron van Torenberg, van A. de Hullu te Schoondijke. 25. Ineke van Nico, d. Nico van Annie,'geboren bij C. A. Dekker te Axel en van Jan Gardenier te Nes-Westdongeradeel. Merriën van 4 j. en ouder, m. veulen, grote maat. Aardige rubriek. 1. Hilda, d. Clairon de la Lys, van Stallen de Dobbelaere te IJzendijke, Gerekte, soortige merrie met lijnen en goede benen. 2. Ria v. Berkenhof, d. Bernard van Cathalijnhof, van Gebr. Brands te Hothem. Groot en diep, met veel macht en een zeer zwaar geraamte; het karak teristiek vrouwelijke wordt gemist. 3. Ida van Hillegonda's Hoeve, d. Byou van Fredericapolder, van T. Troost te Emmeloord. Best van soort, met benen, spieren en een geweldige voorhand. 4. Nico- lina, d. Nico van Melo, van W. van Dijck te Oost rum. Ruim en grof, met soort. 5. Ircna, d. Pom pier van Zuidzande, van C. J. Almekinders te Re- tranchement. Iets lang, met wat steile schouder, maar ruim, soortig en grof. 7. Farida van Jaap, d. Jaap v. 't Hoogland, gefokt door E. F. de Moor te Zaamslag en van C. M. Romme te Langeweg- Zevenbergen. 8. Paula v. Dierkensteen, d. Jupiter van Dierkensteen, van Gebr. de Milliano te Water landkerkje. Merriën van 4 jaar en ouder, met veulen; kleine maat. Goede categorie. 1. Fannie van Clinge, d. Ra- miro, van W. de Buck en Zn te Meliskerke is een zeer evenredige, goedsoortige merrie met correcte benen en standen. 2. Marijke van Annahoeve, d. Cantor v. d. Klef, van G. van Wylick te Venlo. Best van soort, met diepte, zware benen, wat weinig voeten en goede gangen, 3. Nora v. d. Achter- dijk, d. Herseur v. Ploegshof, van J. C. Arts te Mill. Zwaar en diep, met benen en wat krom hielige stand. 4. Jopie v. d. Elisehoeve, d. Byou v. Fredericapolder, van J. C. Blanksma te Pingjum- Wonseradeel. Magere merrie met ruimte en zware benen. 5. Hermine v. Coegors, d. Nico van Annie, van P. A. P. Dieleman, Zaamslag. Goedsoortig, evenredig en diep koffer, correct beenwerk. Zeeuw se deelname is er verder in deze klasse niet. Merriën van 3 jaar; grote maat. Heel goede rubriek. 1. Nicolien v. Neuborg, d. Nico van Beek, van S. N. Renken, Oosterwijtwerd. Groot paard met beste bovenlijn en goede benen, maar de algemene indruk is die van een zekere hoogbenigheid. 2. Lucienne v. d. Melo, d. Karei van Certain, van Gebr. Leen dertse te Kamperland. Best type, diep en masaal, met iets weke rug en voorstand. 3. Trees van 't Vlaanderhof, d. Leon v. Graauw, van W. de Feijter te Middenmeer. Diep, breed, met soort, massa en beste benen; iets incorrect in de gangen. Zeer zware merrie. 4. Nicolien van Injer, d. Nico van Melo, van H. J. Slots te Baexem. Paard met type, lij nen en benen. 5. Liza v. Dorp broek, d. Nico van Melo, van Gebr. Leendertse te Kamper land. Heel mooie, soortige mer rie met even te veel hals en goed, grof beenwerk. 10. Co'r- rie v. d. Fratershoeve, d. Bru no, van W. de Buck en Zn te Meliskerke. Zwaar, met extra best type en grove benen. 11. Paula, d. Karei van Certain, van Stallen de Dobbelaere te IJzendijke. Mooie, soortige merrie met maat en iets lage rug; benen goed. 13. Reseda van Monnikenhof, d. Nico van Smakt, van D. A. Timmerman te Kattendijke. Heel mooi, met type. 18. Flora v. d. Warande, d. Elfridus van Melo, van J. T. Peters te Well-Ammerzoden. Fokproduct van A. C. van Waes te Zuiddorpe. 19. Irene van Zeeduin, d. Mar quis v. d. Koestraat, van C. G. Brakman te Nieuw en St. Joosland. Merriën van 3 jaar; middelmaat. Zeer bevredigende klasse. 1. Lucia van Eduard, d. Eduard van Koppushoen, van J. G. Koopmans te Kessel. Type goed, best gelijnd, met formaat en benen; gangen faest. 2. Gravin v. d. Schaaps hoeve, d. Churchill v. d. Schaapshoeve, van Adr. Bax Azn te Zevenbergschen Hoek. Wat lang, met diepte, goed beenwerk en beste gangen. 3. Honda v. Oudenpolder, d. Elfridus van Melo, van O. A. M. A. Blondeel te Aardenburg. Grof, met type en goede voeten. Beste merrie. 4. Flora van Ouden polder, d. Elfridus van Melo, van M. G. Willemsen te Wesepe-Olst. Mooi, met soort en goede benen, geboren bij Adh. G. J. v. Waes te Zuiddorpe en uit dezelfde merriestam als de vorige. 5. He'rmine v. d. Melo, d. Karei van Certain, van C. Steyaert te Graauw. Zwaar en grof, met voldoende snit en tamelijk correct beenwerk. 6. Glorie van Bleyen daal, d. Ideal v. d. Kleikamp, van J. F. Brooymans te St. Annaland. Typisch, met fraaie lijnen en goede benen. 7. Zita van Pannenhof, d. Nico van Kronenberg, van W. de Buck en Zn. te Meliskerke. 8. Annie van Donkerzicht, d. Antoon van Berken hof, van S. de Visser te Vrouwenpolder. 11. Astrid van de Bosch Hoeve, d. Ideal v. d. Kleikamp, van Gebr. van Tilbeurgh te Oud-Vossemeer. Merriën van 3 jaar; kleine maat. Goede klasse. Na arbitrage tussen de nummers 1 en 2 is de definitieve uitslag aldus: 1. Excellente, d. Alex van Heille, van C. J. Almekinders te Re- tranchement. Best soortig en evenredig, niet te machtig in 't achterbeen, maar met extra mooie voorbenen. 2. Frieda van Monna, d. Alban van Veldzicht, van A. J. Salomé te Groede. Iets minder diep, maar met beste benen. 3. Blanca van 't Hoog land, d. Jaap v. 't Hoogland, van Al. Serrarens te Ossenisse. Niet opvallend massaal, maar goed soortig met goede uitdrukking in het zware been werk. 4. Oda, d. Herseur van Oda, van H. M. Hen driks te Wijchen. Iets lang, maar soortig, met zware benen, goede gewrichten en niet geheel on berispelijke voorstand; gangen gewoon. 5. Kitty v. 't Paviljoen, d. Eglon van Echt, van W. A. Sneep te Ossendrecht. Best van soort, grof genoeg, goed gespierd, iets overbouwd. Geboren op de goede stal van G. Modde te Oostburg. 11. Roza van Bie- zelinge, d. Nico van Smakt, van P. Scheele te Ka- pelle-Biezelinge. Dit paard valt sterk op door for maat, type en expressief beenwerk; zal 't wellicht Eig.: FANNIE VAN CLINGE K. 40031; le prijs merriën 4 jaar en ouder met zuigende veulens, kleine maat. Eig.: Willem de Buck Zn, Meliskerke. EXCELLENTE K. 48267; le prijs merriën van 3 jaar, kleine maat. C. J. Almekinders Czn, Retranchement. in de gangen iets hebben laten zitten. 12. Dolly, d. Antoon v. Berkenhof, gefokt door J. W. v. d. Slikke te Biervliet en van S. E. Huizinga Bruins te Usquert. Mooie, correcte, iets lange merrie met een goed type. 15. Paula v. Melo, d. Karei van Certain, van J. Loos te Kraggenburg en gefokt door L. Bruggeman te Graauw. Soort extra, heel mooi en evenredig; goed in de benen. 20. Nelly van Urbain, d. Urbain van Certain, van A. de Hullu te Schoondijke. Best van soort. 21. Nelly van Spaa'rte, d. Nico van Smakt, van C. M. Geluk te Ens en geboren bij D. W. Rouw te Kapelle. Diep, goedsoortig en met aardig beenwerk. Merriën van 2 jaar; grote maat. Mooie rubriek. I. Farida, d. Iwan v. Saeftinge, van R. O. Buysse te Graauw was kampioene Axel '51. Type extra, met uitdrukking in het goede beenwerk. 2. Brunette van Nico, d. Nico van Melo, van M. Tacken te Horst. Best korpus, met soort en zware gespierde benen, voldoende voeten en iets sabelbenige stand. 3. Nora van Nico, d. Nico van Stegeshof, van Gebr. Verstappen te Oler-Gra- them. Prachtig diep en typisch koffer, met regel matige bovenlijn en goed beenwerk. 4. Bertha v. d. Melo, d. Karei van Certain, van C. Steyaert te Graauw. Mooi, met type, benen en gangen; komt hier en daar in onderdelen nog iets tekort. 5. Astrid van Schoondijke, d. Cantor, van A. J. Verhage te Schoondijke. Zwaar, iets gerekt, met diepte en goede, zware benen. 7. Sarina v. Monni kenhof, d. Nico van Ella, van D. A. Tim merman te Katten dijke. Extra soort, iets dun, achterhand valt op. 9. Hersa v. Veldzicht, d. Nico v. Beek, van Joh. de Feijter Johzn te Schoondijke. Laat ge boren. Volle zuster van Edelman en half zuster van Alban. Type best; benen goed. 13. Ella van de Eendracht, d. Cer tain van Othene, van J, F. Brooymans te St. Annaland. Zeer zwaar, grof en ro bust, met felle schen kel en iets incorrecte beweging vóór. 16. Hirondelle v. Bleyen daal, d. Iwan v. Saef tinge, van Gebr. Leendertse te Kam perland. Zeer fraai. 17. Ria van Terhof stede, d. Brillant van

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1952 | | pagina 6