Verslag van de eindlessen van 2-jarige primaire- en vervolgcursussen op onze Landbouwhuishoudscholen Pensioen en minder belasting! de NATIONALE LEVENSVERZEKERING-BANK N.V. Een voordeel van een kapitaal verzekering, voorzien van de lijfrente-clausule, gesloten bij deNATIONALE: U kunt met het verzekerde kapitaal, dat U bij leven op Uw 60ste of 65ste jaar zal worden uitgekeerd, een pensioenvoorziening treffen bij de NATIONALE, terwijl U reeds thans een groot deel van de voor de verzekering betaalde premie in mindering kunt brengen voor de Inkomstenbelasting! SCHIEKADE 130 - ROTTERDAM - TELEFOON 82700 geeft U gaarne vrijblijvend advies. (VERZEKERD BEDRAG BIJNA 2 MILLIARD) NA7ÏÖNALE U VENSVERZEKERING - BANK N V Aan 7 Landbouwhuishoudscholen konden dit jaar diploma's en getuigschriften aan honderden leerlingen worden uitgereikt; ook aan de cursisten van de fijne keukencursus georganiseerd door de Stichting tot instandhouding van het Prote stants Christelijk Huishoudonderwijs te Haam stede. In vrolijk versierde school- en verenigingslokalen zagen we de meisjes met gespannen blikken wach ten tot eindelijk het diploma in haar bezit was. Ze hebben er hard voor gewerkt; zoals de meisjes op: merkten „Je kriegt het diploma niet voor niks." De examenweken waren niet altijd gemakkelijk. Alleen de dames van de commissie van toezicht vonden het leuk, vooral wanneer zij eens gevraagd werden om bijv. de zelf klaargemaakte maaltijden te komen proeven en beoordelen. We kunnen zeggen dat er door de directrices met haar staf van leerkrachten en door de leden van de Commissie van Toezicht ieder naar hun vermogen tot het slagen van dit onderwijs veel werk is gedaan om dit onderwijs zo goed mogelijk tot zijn recht te laten komen. Het neemt teveel plaatsruimte om verslagen van al deze eindlessen op te nemen. Vandaar dat we volstaan met de vermelding van enkele hoogte punten. In Haamstede en te Axel werd door de cursisten van de fijne keukencursussen een dinertje klaar gemaakt, waarvoor verschillende personen uitge nodigd werden. In beide plaatsen waren de woorden, welke in Haamstede door de burgemeester, de heer Roëll, werden uitgesproken, van toepassing. „Hoe is het mogelijk", sprak hij, dat in zo'n oud schoollokaal, waar de kinderen hebben gezwoegd over het leren van „aap - noot - mies", misschien nog onder toe zicht van meesters met een rietje, zo'n uiterst ge zellig en heerlijk „dinertje kan worden genoten". Van Haamstede gingen we naar Zierikzee; voor al hier bleek, dat het onderwijs zich steeds weer aanpast aan de tijdsomstandigheden. We zagen o.a. Indische gerechten tentoongesteld. „De ver rassing" in de vorm van een zeer verzorgde mode show, liet ons zien, dat het naaionderwijs een grote plaats in gaat nemen op deze school. De leerlingen van Tholen en Kruiningen verras ten ons met hun ervaringen uit hun schooltijd, welke zij door middel van toneelspel en zang uit beelden. In Schoondijke konden voor het eerst eens resultaten van het gymnastiek-onderwijs worden getoond. Jammer dat een tekort aan leerkrachten het nog niet mogelijk maakt, dat aan al onze scho len gymnastiek-onderwijs kan worden gegeven. De leerlingen uit Terneuzen hadden een toneel stukje ingestudeerd. Het was een hele prestatie voor de jeugdige toneelspeelsters om voor zo'n groot gezelschap op te treden. Rest ons nog de eindles te Kortgene te vermel den. De school met haar bloemenbakken, waarin voor het eerst sedert vele jaren volop bloemen groeiden (de laatste hebben voor velen aantrek kingskracht) was in ware feesttooi. De meisjes verzorgden een vrolijk programma, waarin leer krachten en genodigden betrokken werden. Het ge zamenlijk zingen van enkele canons was een groot succes. Het is te hopen dat de vele geslaagde primaire leerlingen nog weer terug komen op onze vervolg cursussen. Andere mogelijkheden buiten onze scholen zijn o.a. de opleiding tot hulp in de huishouding of tot kinderverzorgster, welke aan de verschillende huis houdscholen in deze provincie worden gegeven. Ook bestaat er tegenwoordig een mogelijkheid om opgeleid te worden tot leerkracht bij het Nijverheidsonderwijs. Opleidingen kunnen gevolgd worden aan de: Industrieschool voor meisjes, v. Diemenstraat 202, 's-Gravenhage; Industrieschool voor vrouwelijke jeugd te Am sterdam Industrieschool, Schietbaanstraat te Rotterdam; R.K. Huishoudschool, Hemelrijken te Eindhoven; Huishoud- en Industrieschool en Landbouwhuis- houdschool te Assen; R.K. Landbouwhuishoudschool te Steenwijker- wold. SCHOOL TE ZIERIKZEE. Knip- en naaicursus Sept. '51Sept. '52: M. Kik, A. Kardol, B. v. d. Houten, B. de Haan, B. Feyen, M. Syriër, A. Gillisse, mevr. LoebKlein, W. van 't Veer, I. Antheunisse en J. Bil. Knip- en naaicursus Sept. '50Sept. '52: M. Verboom, N. Kappers, C. van Dommelen en C. Legemate. Knip- en naaicursus Sept. '49Sept. '52: T. Glerum. 2-Jarige primaire opleiding Sept. '50Sept. '52: W. A. Moelker, K. de Jonge, C. J. Pannekoek, H. M. J. van der Linde, K. P. de Graaf, A. J. Speelman, G. A. de Vrieze, J. F. de Vrieze, M. D. K. Goossens, J. L. den Boer, J. L. Dijkgraaf, M. K. M. de Keizer, M. J. J. van der Linde, M. H. de Haan, L. J. Klippel, D. C. Ganzenman, H. Walkier, W. G. Kristelijn, M. van der Have, J. L. E. Schipper, M. C. Zondervan, N. de Koning, C. C. de Vrieze, P. J. Hendrikse, G. C. Fol- mer, C. van der Have, J. Both, M. E. de Ronde, A. M. Schraver, C. J. Padmos, J. A. Dorst, L. de Ruijter, K. N. J. Boot, J. S. van Leeuwen, K. van 't Veer, A. Jonker, J. B. Timmerman, W. v. d. Welle, M. J. D. van Leeuwen, J. E. Matthijsse, M. van Oeveren, J. van der Wielen, G. Potappel, J. Kouijzer, M. C. J. Dalebout, J. J. vpn 't Hoff, A. Huigens, J. R. Mete ring, S. Matitaputty en S. Pattipeiloy. Cursus huisnaaister Sept. '50Sept. '52: J. Lems, J. C. H. Hendrikse en W. J. Flikweert. Cursus costumière Sept. '51Sept. 52: M. J. A. den Boer. Cursus coupeuse Sept. '51Sept. '52: M. J. Kik, L. Haak en W. L. Hanse, Eéndags-naaicursus Sept. '51Sept. '52: J. Stoel, W. v. d. Hoek, J. M. de Reus, L. den Boer, J. C. Hanse, C. Legemate, F. C. Anker, G. van der Wekken, L. Legemate, M. E. Verboom, A. van der Sluis, M. Geelhoed, J. P. Doeleman, W. Schilleman de Jonge, L. Heyboer en A. C. H. Dalebout. Eéndags-naaicursus Sept. '50Sept. '52: J. K. Bastiaanse, A. Kristelijn, P. H. Klink, M. van 't Noordende en I. van der Wekken. Tiveedagsnaaicursus Sept '51Sept. '52. A. E. Kloet, J. Flikweert, W. Gaanderse, S. E. Abrahamse, H. A. Dalebout en J. L. Hart. Twecdagsnaaicursus Sept. '50Sept. '52. D. van 'tVeer en M. A. de Oude. Avondknipcursus Sept '51Sept. '52. G. Stouten, J. de Jonge, S. van Dijke, M. Meerman, C. Berrevoets, F. Anker, J. Kooijman, I. de Reus, J. van Driel, G. Roskam, W. van 't Veer, N. v. d. Wielen, H. Hart, L. Lucas, D. Stouten, B. Matthijsse, P. J. Bolkenbaas, J. F. A. Hanse en Z. N. Hanse. Avondnaaicursus Sept '50Sept. '52. L. Jonker, A. Heijboer en L. Pollie. Knip- en naaicursus Sept. '47Sept. '52. N. Moermond. SCHOOL TE KORTGENE. 2-Jarige primaire cursus: M. M. Bakker, J, C. de Buck, J. J. Filius, P. W. Geelhoed, G. Geldof, B. W. Geluk, P. Heystek, J. J. Huige, P. W. Imanse, C. W. de Kam, F. P. Kempe, M. Marcusse, G. Marcusse, B. A. Meulenberg, M. Riemens, M. W. Verburg en C. Versluis. SCHOOL TE SCHOONDIJKE. 2-Jarige primaire cursus: P. de Baare, M. M. van Dale, J. S. Dieleman, J. M. Faas, C. Focke, Th. A. Hoevenaar, H. L. ten Hove, S. N. Janssen, M. E. Keymel, J. E. Kindts, M. P. de Kraker, J. Lensen, E. A. Meulendijk, M. S. Verplanke, J. P. J. Versprille, M. A. de Wispelaere, C. J. de Wolff, J. G. Hamelink, J. J. van Hee, F. S. Lutein, N. C. de Bruyne, E. P. Cappon, H. J. Frederiks, J. M. van Grol, Els van Hal, P. D. von Hout, A. Swar- telé, J. C. Volmer, S. S. E. Wille, J. van de Luyster, C. Ruisaard en E. C. de Nood. SCHOOL TE AXEL. Fijne keukencursus: A. de Coninck, Wika Lubbers, N. van Hoeve, A. Blankert, J. de Hamer, C. de Hamer, M. van Taten- hove, R. van Fraayenhove, C. de Feijter, Chr. de Feijter, N. de Feijter en M. Pot. CURSUS TE HAAMSTEDE. Fijne keuken: T. H. van Vliet, A. P. Boleijn, M. de Ridder, P. J. van der Pol, D. J. Hoogeboom, T. C. de Vrieze, C. van der Maas, T. van de Zande, C. M. de Vrieze, N. Verton, Wed C. de Boer, C. Boot, W. Bouwman- Boot, M. P. BolkengaasJonker, LandegentSchip per, Blomv. d. Wal en mevr. Van Waveren. SCHOOL TE KRUININGEN. 1-Jarige kookcursus: J. J. Vermue, J. Hovestadt, J. Treffers, R. de Rid der, I. Verbrugge, E. Verbeek, K. Blok, L. Rammeloo, M. Hischemöller, P. Griep, C. Zoetewey, C. Wisse, T. van Anrooy, M. Slabbekoorn, D. Dieleman, M. Smit en T. Janse. 1-Jarige vervolgscursus primairen: P. Vogelaar, H. van Fraassen, B. Polderdijk, A. Vette, N. Akkerman, J. Almekinders, B. de Bour- graaf,. J. Verhage, M. Verschuure, M. Dronkers en J. Rijn. Halfjarige handwerkcursus M. Westveer, M. van de Berge, G. van Kruyssen, G. Zweedijk, N. MeyerDuindam, J. C. Wiskerke, J. SonkeKlos, S. J. SonkeBakker, D. van Nieu- wenhuyze, T. Goeree, T. Dronkers, M. Verschuure, J. J. A. MolJanse, T. Janse, J. Rijn en J. Rijn. 1-jarige vervolg-naaicursus: M. de Leeuw, A. Paauwe, E. M. Dagevosvan Dalen, M. Zweedijk, J. de Jonge, J. J. Cok, A. Rottier, K. v. d. Boogaard, A. Nijsse, J. Meulpolder, J. Gle rumKok, J. in 't Anker, K. van Koeveringe, C. Pas man, M. Jansen, J. Poley, M. Bakker, C. Louwerse, C. Mol, P. Bol, K. de Koeijer, E. J. de Leeuw, A. Kole en M. Poley. 1-Jarige vervolg-naaicursus: J. A. van IJzerloo, C. M. Blok, M. de Ridder, M. Treffers, J. HamerpagtKosten, M.Wagenaar, J. van Halen en M. Westveer. 2-Jarige primaire cursus: J. Poley, J. A. Komejan, C. Komejan, M. C. Malgo, A. M. Grootjans, C. Saman, J. J. Cok, P. M. Lavooy, M. S. Korstanje, L. Paauwe, E. van Koeveringe, T. van Koeveringe, J. M. Stevense, A. J. Mol, M. M. Kor stanje en J. Schrijver. 2-Jarige cursus hulp in de huishouding: G. J. Janse. 2-Jarige primaire cursus: S. Bom, W. Danker, S. M. de Jager, C. Wisse, C. D. Paauwe, P. J. Koster, M. Huissoon, P. S. Klaasse, A. M. Verwijs, J. Weststrate, P. M. Vogelaar, C. F. van Velzen, W. J. Griep, M. Bom en Jac. S. Blok. SCHOOL TE THOLEN. 2-Jarige primaire cursus: J. A. Goedegebuure, N. Bolier, C. M. P. Kloet, J. E. Hartog, A. C. van der Vaate, M. M. Rijnberg, J. J. Wielaard, J. J. Suurland, G. J. Larooy, P. S. Min- heere, S. C. Muller, N. J. Goudzwaard, M. J. Dor- maar, M. Uyl, M. C. Geuze, G. Bakker, Ph. Nieuw- kerk, M. M. Steketee, P. A. Quist, J. C. Koppenhol, A. E. Laban, E. J. van der Jagt, J. Potter en A. van Dienst. 1-Jarige kook- en naaicursus: A. H. Beeke, P. J. van der Werff, A. P. Verkerke, J. Uijl, W. J. de Wilde, J. Moeliker, J. Bierens, C. H. Zwagemaker, G. E. D. Geluk, A. N. Riedijk, C. J. M. Murre, N. J. Pipping, P. Geuze, J. Deurloo en J. T. de Groot. SCHOOL TE TERNEUZEN. Diploma 2-jarige premaire cursus: A. A. S. de Blaaü, C. Ch. Brandes, H. Dieleman, N. C. van Drongelen, P. M. van Hoeve, A. Hofman, A. de Jonge, J. Kempe, W. Kolijn, M. M. E. Over- beeke, A. J. de Ridder, C. de Rijk,, F. A. de Rijke, B. E. M. van der Staal, A. J. Dieleman, A. Dieleman, B. J. T. van Driel, J. N. Faas, R. D. J. A. de Feijter, J. D. de Fouw, N. E. Kolijn, C. de Kraker, M. A. de Regt, M. van de Velde, L. F. de Haas, V. S. W. Füncke, H. J. Overdulve, M. P. Coone, M. J. Diele man, M. J. van Driel, J. A. de Feijter, M. T. Fieret, D. A. Hamelink, E. M. van de Linde, J. A. Mielen, J. S. Overdulve, E. M. D. Tjebbes, H. J. Lippens, J. M. de Feijter, A. N. Bakker, C. P. C. Bakker, A. M. Donze, J. N. de Fouw, C. Heijnsdijk, M. E. de Jonge, A. de Kraker, C. R. de Pooter, M. de Pooter, L. P. Pladdet, J. C. de Smidt en T. S. de Witte. Getuigschrift Naaldvakken P. Dieleman, J. F. de Pooter en L. Geernaert,

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1952 | | pagina 5