UITSLAG VAN DE KEURINGEN TENTOONSTELLING TE AXEL DE BRAAKMAN AFGESLOTEN STEKELS op de BLEIK OP DE (VERKORT) AFDELING PAARDEN. Hengsten van 5 jaar en ouder, grote maat: le pr. (tevens res. kampioen) Nero v. Oudenpolder, van A. Mangnus, Boschkapelle en Em. Verstrate, Graauw. Hengsten van 5 jaar en ouder, kleine maat: le pr. Herseur v. Alstein, van P. J. Boënne, Graauw. Hengsten van 4 jaar: le pr. Nico v. d. Klef, van Jac. de Putter, Axel, Osw. Kerckhaert, Westdorpe, Jac. Dieleman, Axel en J. K. de Putter, Axel; 2e pr. Dirk v. Aldengoor, van A. Serrarens, Ossenisse. Hengsten van 3 jaar: le pr. Nico v. Eversdam, van C. A. Dekker, Axel. Hengsten van 2 jaar, grote maat: le pr. Herder v. d. Schaapshoeve, van A. Serrarens, Ossenisse. Hengsten van 2 jaar, kleine maat: le pr. Nico v. Helpeney, van Jac. de Putter, Axel; 2e pr. Albion van 't Hoogland, van A. Serrarens, Ossenisse. Hengsten van l jaar, grote maat: le pr. Karei v. Rozenberg, van Jac. de Putter, Axel; 2e pr. Nico v Neerbroek, van Jac. de Putter, Axel W. Bens, Mill. Hengsten van 1 jaar, kleine maat: le pr. Bril- lant v. d. Klef, van Jac. de Putter, Axel; 2e pr. Nico v. Boterpad. van Jac. de Putter, Axel W. Bens, Mill. Hengstveulens geb. vóór 1 Mei: le pr. Klaas v. d. Molenwijk, van C, Remortel, St. Jansteen; 2e pr. van J. B. v. Acker en C. H. M. Plasschaert, Abs- dale; 3e pr. Bento v. Passluis, van Wed. C. H. van Waes, Westdorpe; 4e pr. Matador van Zuiddorpe, van M. A. B. Puijlaert Zuiddorpe, Hengstveulens geb. na 1 Mei: le pr. Nickel v. Pauwvliet, van A. v. HoeveHaak, Zaamslag; 2e pr. Victor v. Caline, van C. A. Dees, Zaamslag; 3e pr. Cavalier v. Annie, van A. J. de Smet, West dorpe; 4e pr. Winston v. d. Punthoeve, van M. Die leman, Zaamslag. Hengsten met afstammelingen: le pr. en kam pioen Nico v. d. Klef, van Jac. de Putter, Axel, Osw. Kerckhaert, Westdorpe, Jac. Dieleman, Axel en J. K. de Putter, Axel; 2e pr. Dirk. v. Aldengoor, van A. Serrarens, Ossenisse. Merriën van 9 jaar en ouder, grote maat: le pr. Annie v. Nico, van Osw. Kerckhaert, Westdorpe; 2e pr. Blondine v. Willemskerke, van A. Tollenaar., Hoek; 3e pr. Maria v. Passluis, van Wed. C. H. v. Waes, Westdorpe. Merriën van 9 jaar en ouder, kleine maat: le pr. Bianca v. Nico, van A. Serrarens, Ossenisse; 2e pr. Beauté v. Zuiddorpe, van Adh. van Waes, Zuid dorpe; 3e pr. Flora v. Zaamslag, van A. Haak, Zaamslag; 4e pr. Stella, van E. Fassaert, Bosch kapelle. Merriën van 5 tot en met 8 jaar, grote maat: le pr. en kampioene Irma v. Clairon, van Gebr. Van Mol, Graauw; 2e pr. Nelly v. Anny, van Osw. Kerckhaert, Westdorpe; 3e pr. Miranca v. Catha- lijnhof, van A. Verschueren, Kuitaart; 4e pr. Fan ny, van C. van Overloop, Zuiddorpe; 5e pr. Flora, van D. Dekkerde Regt, Axel. Merriën van 5 tot cn met 8 jaar, kleine maat: le pr. en res. kampioene Evina v. Catharinahoek, van Wed. Jac. de Feijter, Axel; 2e pr. Luci van Zuid dorpe, van Adh, v. Waes, Zuiddorpe; 3e pr. 4e pr. Jenny v. Stella, van C. v. Overloop, Zuiddorpe; 5e pr. Mina v. Zuiddorpe, van Adh. v. Waes, Zuid dorpe. Met het afsluiten van de Braakman op 30 Juni is een waterstaatkundig werk van formaat afgesloten. De landbouwkundige be tekenis van de afsluiting zal binnen afzienbare tijd deze overtreffen als het areaal cultuurgrond in Zee land met een nieuwe pol der wordt uitgebreid. Foto „De Vrije Zeeuw." Merriën van 4 jaar, grote maat: le pr. Addy v. Annie, van Osw. Kerckhaert, Westdorpe; 2e pr. Lea v. Pauwvliet, van A. van Hoeve, Zaamslag. Merriën van 4 jaar, kleine maat: le pr. Sarina v. Sluiskil, van J. van Hoeve, Sluiskil; 2e pr. Annie, van H. P. Wolfert, Terneuzen; 3e pr. Zita v. E.d.R., van P. C. Verhelst. Westdorpe. Merriën van 3 jaar, grote maat: le pr. Marianne v. Axel, van Iz. de Feijterde Mul, Axel; 2e pr. Lassie v. Melo, van J. A. Quaakden Hamer, Axel; 3e pr. Paul v. Stoppeldijk, van Omer Verbist, Bosch kapelle. Merriën van 3 jaar, kleine maat: le pr. Honda v. Oudenpolder, van A. van Waes, Zuiddorpe; 2e pr. Hermine v. d. Melo, van C. SteijaertPlasschaert, Graauw; 3e pr. Bianca v. 't Hoogland, van A. Ser rarens, Ossenisse; 4e pr. Inoja v. Cathalijnhof, van A. Verschueren, Kuitaart. Merriën van 2 jaar, grote maat: le pr. Farida, van R. Buijsse, Graauw; 2e pr. Marie v. Willems kerke, van A. Tollenaar, Hoek. Merriën van 2 jaar, kleine maat: le pr. Bertha v. d. Melo, van C. SteijaertPlasschaert, Graauw; 2e pr. Hilda v. Zuiddorpe, van A. C. Puijlaert, Zuid dorpe; 3e pr. Honda v. Duboishoeve, van W. L. den Hamer, Axel. Merriën van 1 jaar, grote maat: le pr. Jenny v. Coegors, van A. Murrevan Driel, Sluiskil; 2e pr. Clara v. d. Melo, van C. SteijaertPlasschaert, Graauw; 3e pr. Rita v. Passluis, van Wed. C. H. van Waes, Westdorpe. Merriën van 1 jaar, kleine maat: le pr. Hélène v. d. Melo, van C. SteijaertPlasschaert, Graauw; 2e pr. Gerda v. Duboishoeve, van W. L. den Hamer, Axel; 3e pr. Dahlia v. Axel, van A. L. Scheele, Axel; 4e pr. Avina v. 't Hoogland, van A. Serrarens, Ossenisse. Merrieveulens geb. vóór 1 Mei: le pr. Ria, van Osw. Kerckhaert, Westdorpe; 2e pr. Bianca v. Klaas, van C. de Munck, Zuiddorpe; 3e pr. van C. A. Serrarens, Graauw; 4e pr. Martha v. Kruis polder, v. J. P. Quaak, Hontenisse. Merrieveulens, geb. na 1 Mei: le pr. Ria, van J. C. Audenaerde, Sas van Gent; 2e pr. Roza v. De scheerwinkel was zo rond de verkiezingstijd zowat de enige plaats waar nog wel eens wat over politiek te horen viel. En zodoende zijn wij ver leden week Woensdagavond ook maar er heen ge stapt. De radio stond aan en de verkiezingsuit slagen overstemden bij tijd en wijle het commen taar èn van de barbier èn van zijn klanten. De uit slag van 't dorp was al bekend toen Scherpslijper ter plaatse arriveerde. Net als overal wat Drees- mannen meer, concludeerde de barbier. Maar ouwe Jaap gaf onvervalst te kennen, dat hij, hoewel Drees-trekker zijnde, aan de Oude Paden zijn voor keur was blijven geven. Het jongste lid van de klantenschare gaf daarop even onvervalst te ken nen, dat hij een ondankbare hond was, waarop de smid repliceerde, dat er gelukkig nog mensen wa ren, die voor geld niet te koop waren. Oudenpolder, van A. v. Waes, Zuiddorpe; 3e pr. Mimie v. Spui, van Jac. Dieleman, Spui; 4e pr. Elly v. Oude Graauw, van Gebr. Heyens, Graauw. Merriën met afstammelingen: le pr. van Iz. de Feijter—de Mul, Axel; 2e pr. Cora van Passluis, van Wed. C. H. v. Waes, Westdorpe; 3e pr. Bianca v. Nico, van E. Serrarens, Ossenisse. Loten van 4 merriën van 1 eigenaar: le pr. An nie v. Nico, Nelly v. Annie, Addy v. Annie, Jenny, van Osw. Kerckhaert, Westdorpe; 2e pr. Luci v. Zuiddorpe, Honda v. Oudenpolder, Mina v. Zuid dorpe, Mirza v. Oudenpolder, van A. van Waes, Zuiddorpe; 3e pr. Rozette v. Passluis, Annie v. Pas sluis, Maria v. Passluis, Ineke v. Passluis, van Wed. Van Waes, Westdorpe. KampioenhengtNico v. d. Klef, van Jac. de Putter, Axel. Kampioenmerrie: Irma van Clairon, van Gebr. Van Mol, Graauw. Voor het verslag over de Afdeling Rundvee zij verwezen naar het artikel „Rundveefokdag ter ge legenheid van de Z. L. M.-dagen" van de hand van Ir W. L. Harmsen, terwijl wij hieronder nog laten volgen de uitslagen van de inzendingen Bedrijfs- inventarissen en van de wedstrijd in Hoefbeslag, benevens van het Tentenraadsel. AFDELING VARKENS. Gedekte zeugen, geb. in 1950: la pr. Zeug van E. G. M. de Waal, Ossenisse; la pr. en lb pr. Zeu gen van F. P. de Kubber, Zaamslag. Vrouwelijke loopvarkens, geb. 30 Juni 19511 April 1952: la pr. Loopvarken van E. G. M. de Waal, Ossenisse; la en lb pr. Loopvarkens van F. P. de Kubber, Zaamslag. BEDRIJFSINVENTARISSEN. A. Samengestelde inventarissen der dorpsafde lingen: le pr. Axel (40 ha) 77% p.; 2e pr. Hoek (40 ha) 77 p.; 3e pr. Zaamslag (50 ha) 75 p.; 4e pr. Terneuzen (50 ha) 74 p. B. Individuele inventarissen bekroond bij de in ventariswedstrijd der studieclubs: le pr. A. Ra- mondt, Sluiskil (40 ha)2e pr. Gebr. Maris, Zaam slag (60 ha); 3e pr. J. Weijns, Zoute Spui (57 ha); 4e pr. wed. P. Dieleman, Walsoorden (40 ha); 5e pr. J. W. Scheele, Boschkapelle (102 ha).. WEDSTRIJD HOEFBESLAG. De wedstrijd in het hoefbeslag had tot uitslag, dat aan de volgende deelnemers een medaille kon worden uitgereikt. J. van Arenthals, Axel; M. Boerman, Axel; Jac. Boerman, Axel; F. Hartogh, Lamswaarde; Ed. van Hurk, Westdorpe; B. Kindt, Kloosterzande; P. Kindt, Stoppeldijk; A. v. Nieulande, Koewacht; Jos. Dupuis, Sluiskil; J. A. Schieman, Axel en Jac. Wil- lemsen Pz., Zaamslag. Jammer genoeg kwam op dat moment de totaal uitslag van Amsterdam door, want het werd net aardig. En al zijn de vrienden van Moskou achter uitgegaan en al zijn ze ook in Amsterdam achter uitgegaan, 22 in onze landshoofdstad is en blijft de moeite. Daarna had de barbier zijn mes scherp geslepen en moest Scherpslijper zijn aangezicht scherpgeslepen worden, zodat hij geen gelegenheid kreeg deze vriendelijke discussie weer op te rake len. Op den duur kwam 't gesprek trouwens op de reis Vrijdags naar Axel met de bus van het dorp. De heenreis was geen moeilijkheid, maar wel de terugreis. Hoe laat zou men weer uit Axel ver trekken? Sommigen wilden de Veluwse boeren- dansers persé om half 8 nog zien; anderen wilden persé op tijd, d.w.z. vóór 10 uur thuis zijn. Ik ben maar weer met buurman meegereden, dat kostte me alleen een gulden veergeld voor hem betaald. En we waren gelijk met onze dorpsbus thuis, om 11 uur. Veel gezien, veel genoten. Ik zag ze van Schouwen al met lange gezichten rondlopen voor volgend jaar. Ze zullen gedacht hebben, hoe moe ten we dit van Axel, straks in Zierikzee nog ver beteren. Kop op, Schouwenaren, slijp de vinding rijkheid scherp èn kom met wat origineels. Mijn gade was thuisgebleven na het ongenoegen met Scherpslijper, toen hij thuis kwam uit de scheerwinkel. Ze wilde nota bene weten op wie Scherpslijper gestemd had. Wij hebben geant woord, dat fij dan eerst zelf maar eens moest ver tellen wie ze gestemd had, doch daar kwam niets van in. De stemming was geheim, zeide zij. Bij mij dan toch ook, merkten wij op, doch voor zoveel logica was zij als een echte vrouw niet vatbaar. Nou goed dan, zeiden wij daaropvolgend, wij stemden rood. Zij ziedend, vooral toen wij daarna het rode potlood in herinnering brachten. Enfin, 't zal bij ons niet eens zoveel gescheeld hebben als bij sommige andere verdeelde huishoudens, de man stemt V.V.D., de vrouw C. H. Zo zijn er, zo zijn er ook niet. Maar vrouwlief niet naar Axel. Wij geloven, dat ze de enige geweest is, die thuis bleef, want verder leek het of iedereen er was. Zo hoort het en gelukkig wil Amalia nu al volgend jaar mee naar Zierikzee, uit spijt na onze verhalen van wat ze in Axel gemist heeft. SCHERPSLIJPER.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1952 | | pagina 6