De Landbouwhuishoudscholen sloten een schooljaar af Het schooljaar 19501951 is bijna afgelopen en de diplomauitreiking aan onze landbouwhuishoud scholen vormde in alle delen van onze provincie een gezellig, feestelijk slot van de beëindigde 2-jarige primaire cursussen en de vele naai- en kookcursussen, die dit jaar werden georganiseerd. Het zou te ver voeren alle eindlessen uitvoerig te gaan belichten, maar toch zal het allen, die dit onderwijs genoten hebben en zij, die het gegeven hebben wel voldoening geven, dat ook weer dit schooljaar goed ten einde is gebracht. Ook de be langstelling voor de nieuwe cursussen is op alle scholen zeer goed te noemen, waaruit eveneens de animo en de belangstelling voor deze tak van on derwijs blijkt. TERNEUZEN. In Terneuzen vond een diploma-uitreiking plaats op Donderdag 12 Juli. Het Verenigingsgebouw „Bethel" was geheel gevuld met ouders en belang stellenden, toen de heer P. ScheeleDe Putter, vice-voorzitter van de Z. L. M. allen een hartelijk welkom toeriep. Mevrouw Teilegen reikte met een toepasselijk woord de diploma's en getuig schriften uit en wenste de meisjes geluk. Namens de Z. L. M. wenste de vice-voorzitter de geslaagden geluk evenals de wnd. consulente, terwijl lof en dank aan mejuffrouw De Vries en haar staf werd toegezwaaid. Fm speciaal afscheidswoord werd gesproken tot mejuffrouw Elenbaas, die wegens huwelijk het landbouwhuishoudonderwijs gaat verlaten. Mejuf frouw De Vries wekte de scheidende leerlingen op, niet alleen practisch de naam van de school uit te dragen, maar juist door een goede zuivere levens houding de maatschappij te dienen. Na de pauze werden zeer verdienstelijk, o.l.v. de heer De Kam, frisse liedjes ten gehore gebracht en enige aardige stukjes opgevoerd. Het diploma 2-jarige primaire cursus werd uitge reikt aan de volgende leerlingen: Annie van Alten, Brina de Feijter, Jo de Hullu, Catrien van Langevelde, Nellie van de Ree, Nellie Bakker, Saar Dieleman, Esje Vermeulen, Janna de Bruijne, Catrien Cornelissen, Adrie de Kraker, Janna de Kraker, Brina Nijssen, Janna de Pooter, Corrie Stoffels, Pauken Willemsen, Jaantje Ko- lijn, Betsij Zegers, Marie den Arend, Corrie Meer- tens, Adrie Meeusen, Elly de Pauw, Tanny de Smit, Suus de Ritter, Marie de Blaaij, Iris Briquet, Rina Eekhout, Lijda Faas, Vrouwke van Hoorn, Francien van Kerkvoort, Claartje Kok, Thea Kooien, Beppie van Luik, Jozien Muller, Jo Ro- meijnsen, Marie de Rijke, Mientje Ruben, Marie Weststrate en Betsy de Cock. Getuigschrift vervolg naaicursus. Marie Bakker, Marie Dees, Nellie Goossen, Cor rie Buijze, Nellie Dieleman, Jannie Klaassen, Neel- tje Kolijn, Mientje Leijs. SCHOONDIJKE. Te Schoondijke werden op Dinsdag 17 Juli aan de Landbouwhuishoudschool „Prinses Marijke" de behaalde diploma's en getuigschriften aan de leerlingen uitgereikt. Nu we hier over een zo ruime school beschikken was het mogelijk daar aan voorafgaande een openbare les te houden die voor alle belangstellenden toegankelijk was. Hier voor was, evenals voor de tentoonstelling, die kortgeleden bij de opening van de school werd ge houden een grote belangstelling. Men kon nu zien en meemaken hoe er door de meisjes wordt ge kookt, gestreken, gepoetst en genaaid en vooral ook de zangles trok veel belangstelling. Nadat in de cantine van het werkkamp eerst thee was gepresenteerd, werd hier een welkomstwoord gesproken door de heer uQaak, vertegenwoordiger van het schoolbestuur. Daarna werden de diplo ma's uitgereikt door de heer Joh. de Feijter, als waarnemend burgemeester van Schoondijke. De leerlingen werden gefeliciteerd en toegesproken door mevrouw Ramondt, presidente van de Com missie van Toezicht, de heer Rosseel, Secretaris van het Kringbestuur van de Z. L. M., de heer De Feijter uit naam van B. en W. te Schoondijke, me vrouw Becu namens de Vereniging Ceres en Bond van Plattelandsvrouwen en tenslotte door mej. Verhage, de directrice der school mede namens de leerkrachten, die tevens de gelukwensen over bracht van mej. Mol tot voor kort lerares aan deze school verbonden. Spreeksters en sprekers zegden allen vriendelijke dankwoorden tot mej. Spierenburg, die na bijna 10 jaar aan deze school werkzaam te zijn geweest, Schoondijke gaat verlaten, hetgeen door allen in Zeeuws-Vlaanderen, die haar hebben gekend, zeer wordt betreurd. Daar kort geleden een ouder fonds werd opgegericht, dat zich in grote belang stelling mag verheugen, werd het plan opgevat, in het vervolg aan de beste leerlingen een her inneringsbekertje met inscriptie uit te reiken. Dit „Prinses Marijke-bekertje" werd deze eerste maal aangeboden aan Lien Leenhouts te Retranche- ment. De leerlingen boden voor de school een gang- spiegel aan. Daarna sprak mej. Spierenburg enkele woorden ten afscheid. Door de meisjes van de 2e klasse werd nu een programma verzorgd van declamatie, muziek en z«ng, ingestudeerd o.l.v. mevrouw Schijve. Tot slot 'werd door alle leerlingen een afscheidslied tot mej. Spierenburg gezongen, eindigend met de wel gemeende woorden: „U gaat nu heen, het doet ons leed, Niet één die U vergeet". Nellie de Bruijne bood namens allen mej. Spie- 2-jarige primaire cursus. De volgende leerlingen ontvingen een diploma: reniburg nog een herinnering aan Schoondijke aan. Marie E. Barendse, Helena W. Becu, Josina Castelijn, Josina J. Cijsouw, Johanna L. M. van Halst;, Maria J. E. Hendriks, Helena M. van Kerk voort, Helena M. Merk, Levina A. Cappon, Janna A. Oosterling, Johanna A. Dees, Suzanna Neijssen, Elly M. de Poorter, Johanna Riemens, Janna C. Willems, Elsje van Hal, Jacomina Kareis, Anna S .E. de Nood, Catholina J. Leenhouts, Adriana C. Quist, Suzanna J. v. d. Slikke, Geertruida J. de Visser. Aantekening voor koken (fijne keuken) en costuumnaaien. Elizabeth K. Aarnoudse, Sara M. Ie Clercq, Jacoba M. Cijsouw, Anna M. Leenhouts, Maria S. Risseeuw, Adirana J. Risseeuw. Aantekening voor costuumnaaien. Janneke den Dekker, Johanna de Hullu, Tannetje Herrebout, Janneke Herrebout, Jozina A. Kools, Clara J. L. M. Visser, Martina J. Meijboom. Aantekening voor koken (fijne keuken). Elizabeth J. Risseeuw, Adriana F. Verplanke. Getuigschrift voor 2-jarige vevrolgcursus naaien. Godelieve M. M. Baute, Johanna L. den Hamer, Anna A. M. v. d. Slikke, Maria M. E. de Bruijne, Maria A. Dekker, Wilhelmina C. de Nood, Catha- rina P. Huig, Maria M. Dees, Adriana W. J. de Bruijne, Adriana S. Leenhouts, Greta M. Sanders, Thona E. de Nood. Getuigschrift koken (fijne keuken). Godelieve M. M. Baute, Johanna L. den Hamer, Tanneke J. den Hamer, Anna A. M. v. d. Slikke, Anna N. de Bruijne, Maria M. E. de Bruijne, Adria na W. J. de Bruijne, Hermina H. M. v. d. Hemel, Tanneke E. Salomé, Adriana S. Leenhouts, Janna C. Leenhouts, Wilhelmina C. de Nood, Greta M. Sanders, Jozina A. Kools. KRONINGEN. Te Kruiningen werd op 17 Juli in de Landbouw huishoudschool eveneens een openbare les gegeven, welke veel belangstelling trok. Als bezige bijtjes werkten de meisjes in keuken en tuin, in de theo rieles en in het naailokaal. Daarna vond in het Zondagsschoolgebouw de diploma-uitreiking plaats in aanwezigheid van vele genodigden en ouders. Dé Kringvoorzitter, de heer P. Scheelede Putter, sprak een hartelijk welkomstwoord en reikte de diploma's en getuigschriften met een toepasselijk woord uit. Hij wenste meisjes en ouders geluk met het succes en dankte de directrice en leer krachten met de verkregen resultaten. Spreker bracht eveneens dank voor de hulp, die de landbouwhuishoudschool tijdens de Algemene Zomervergadering aan de Kring O. Zuid-Beveland geboden had. Mevrouw Vogelaar wenste namens de Commissie van Toezicht de meisjes geluk, Bur gemeester Vogelaar namens de gemeente Kruinin gen, Mevrouw Kostense als voorzitster van de Bond van Plattelandsvrouwen. Mejuffrouw Boo- gerd dankte alle sprekers (sters) hartelijk voor de gelukwensen en feliciteerde de leerlingen en ouders namens de leerkrachten. Na het officiële gedeelte werd de uitslag bekend gemaakt van de wedstrijd in bloemenschikken en werden de gasten geamu seerd door een gevarieerd programma, waarvan de kleine „Kledingshow" met muzikale omlijsting een der aardigste onderdelen was. Het diploma 2-jarige primaire cursus werd uit gereikt aan: P. F. Akkerman, J. Wisse, H. A. Westdorp, J. M. Almekinders, J. Rijn, M. C. Janse, J. J. Dron- kers, W. J. Verschuere, G. van Boven, M. C. Fran ken, A. Petersen, M. N. Harthoorn, L. M. Kaat, A. C. Pasman, Joh. A. Nieuwenhuijzen, Mart. C. v. d. Jagt, M. C. van Velzen, A. J. Lamper, A. P. C. Vette, J. J. Mol, Barda Polderdijk, A. Adriaanse, A. C. Verhage, G. Dagevos, E. J. de Bourgraaf, M. G. Lindenbergh, A. D. Schouwenaar. 2-jarige cursus hulp 5n de huishouding. H. van Fraassen, P. G. Vogelaar. 1-jarige naaicursus beginners. E. J. de Leeuw, C. Mol, Jac. van Es, P. Bol, Joh. Kamermans, A. D. Kok, M. Hischemöller, M. de Ridder, M. Westveer, Joh. A. IJzerlo, P. P. Ver blanco, M. P. Poleij, H. J. Treffers, J. Kosten, C. Blok, Jac. Catg. de Koeijer. Zi -jaarlijkse handwerkeursus. C. de Koeijer, M. de Jager, M. de Leeuw, M. Po leij, C. Lindenbergh, M. de Ridder, M. Westveer, Joh. IJaerlo, J. Kosten, M. Hisehemöller, C. Pas man, A. van Oosien-Servaas, C. van Kruijsse, G, van Kruijsse. 1-jarige kookcursus gevorderden. C. TanisBreas, R. A. C. Breuker, J. Kosten, J. Zwagemaker, N. van Strien, A. Laban, M. Slabbe- koorn, J. Meulpolder, J. van Niepwenhuize, J. in 't Anker, C. Lokerse, T. de Bourgraaf, T. de Jonge, H. Dominicus, D. Goud. 1-jarige naaicursus gevorderden. M. M. Zweedijk, C. M. DagevosVan Dalen, Kole- Waverijn, C. TanisBreas, J. Meulpolder. ZIERIKZEE. Te Zierikzee vond in „De Prinses Juliana" Land bouwhuishoudschool op Donderdag 19 Juli, een zeer druk bezochte openbare les plaats, waar de kinderkamer en de keuken de speciale aandacht vroegen. Het verenigingsgebouw was tot de laat ste plaats ibezet toen de secretaris der Kring Schou wen en Duiveland de heer F. Hanse de talrijke aan wezigen welkom heette. Mr Schlingemann, Secretaris der Z. L. M., reikte daarna de diploma's en getuigschriften, met een toepasselijke gelukwens, aan de meisjes uit. Spre ker dankte mej. Van Liere en haar staf voor de uitstekende resultaten op haar school bereikt en wekte de meisjes op het geleerde in praktijk te brengen. Mej. Van Liere sprak een dankwoord en een af- scheidwoord tot de vertrekkende leerlingen en cur sisten. In de pauze volgde een fris programma, waarin de „enige dames van de landbouwhuishoud school" en het zangkoortje met solozang van Jo de Vin haar beste beentje voorzetten. Hulde aan de heer Sijtsma, die voor de laatste maal dit program ma verzorgde. Het diploma 2-jarige primaire cursus werd uit gereikt aan: Aartje J. de Boer, Toza Leent je Clarisse, Adria na Douw, Jannie C. Hendrikse, Geertje Jacobi, Maria J. Steur, Maria v. d. Schelde, Maria Toos v. d. Slikke, Johanna C. Vervest, J. W. Viergever, Trijntje A. van Houte, Johanna W. Berrevoets, Grietje de Boer, Grietje W. Bom, Elizabeth J. Feijen, Adriana A. M. C. Gudde, Adriana P. Gilis- sen, Anna E. Kloet, Aberdina Legemate, Magda- lena J. v. d. Sluis, Alida St. Verhaart, Adriana A. Verhaart, Johanna L. van Westen, Elisabeth C. van de Woestijne, Sara E. Abrahamse, Johanna Dale bout. Jannetje van Driel, Suzanna J. van Dijke. Eli sabeth T. den Haan, Paulina M. Hanse, Adriana Jumelet, Johanna J. Kooijman, Wilhelmina L. S. Meerman, Levina de Rens, Wilhelmina C. F. Sij- rier, Janny H. van de Sluis, Geertruida Stouten, Dingena Stouten, Aaltje A. van Vessum. 1-jarige huishoudcursus (koken, naaien, kinder verzorging). Johanna L. Hart, Helena C. Lucas, Levina P. Slootmaker, Wilhelmina C. van 't Veer, Willemina Legemate, Pieternella J. Bolkenbaas, Bastiana Mat- thijsse, Hendrika A. Daleibout, Kaatje Flohil, Jansje Flikweert, Maria J. Hanse, Pieternella G. Flik weert, Janna W. P. Brouwer, Lenie J. Akkerdaas, Pieternella J. Jonker, Wilhelmina P. Gaanderse, Johanna G. v. d. Sluis, Ina de Waal. 1-jarige avondknipcursus. Adirana P. Smalheer, Jannetje v. Klinken, Jacoba v. Klinken, Tannetje Flikweert, Cornelia Legemate (1935), Cornelia Legemate (1932), Lena de Boer, Maria Kik, Janna M. de Reus, Jacomina v. d. Sluis, Geertruida H. Braber, Maatje P. Hage, Aagje Kar dol, Levina H. Huson, Johanna LoebKleine. 1-jarige avond knip- en naaicursus. Hubrina Antheunisse, Jannie van Luijk, Cornelia P. W. v. Kooten, Adriaantje M. van Ast, Hendrika E. Sparre, Jozina M. KosterVisser, Adriana K. W. Steenland, Nellie v. d. Zandev. d. Hoek, Thona L. van 't Noordende. Opleiding costumière (3 jaar). Maria Johanna Kik, Leendrina Haak, Cornelia de Vin, Wijnanda L. Hanse, Janna C. v. d. Wekken. Opleiding huisnaaister (2 jaar). Maartje J. A. den Boer, Pieternella J. Vos, Mar- garetha Bom. 2-jarige avondnaaicursus. Janny Legemate. 2-jarige knip- en naaicursus. Jannie Stoel, Marie Geelhoed, Janna C. v. d. Wekken, Lena Groenleer, Johanna T. A. Hanse, Lena J. Dalebout, Catharina Remmers, Magdalena J. v. d. Sluis, Lena de Boer, Mina Meganck, Engeli- na Stouten, Lena de Boer, Cornelia H. Beije, Corne lia J. Looy, Cornelia Legemate, Adrie de Jonge, Marina E. Verboom, Joppa C. Hanse, Wilhelmina v. d. Hoek, Maria A. J. v. d. Weele, Adriana van Strien. 1-jarige knip- en naaicursus. Prieneke Joppe, Elizabeth L. v. d. Houten, Alber ta J. Bienefelt, Antonia A. van Dienst, Kommertje Vaane, Dina van 't Veer, Jannetje v. d. Wekken, Cornelia J. de Vrieze, Hendrika H. Deurlo, Laurina Boot, Gerrie v. d. Wekken, Cornelia Deist, Martina A. de Oude, Alida W. Dalebout. Diploma 1-dagsnaaicursus. Hendrika J. Verkaart, Maria A. J. v. d. Weele, Adriana Kristalijn, Emmy Dalebout, Maatje van 't Noordende, Jacomina J. Krabbe, Krina C. M. G. Bol kenbaas, Willy de Boer, Jannie de Jonge, Nellie Klink, Martina Lena v. d. Wekken, Jannie Bil.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1951 | | pagina 8