op óe 6oerderij ORGAAN VAN DE LANDBOUW JONGEREN GEMEENSCHAP ZEELAND MEDEDELING STREEKBESTUUR OOST-ZEEUWS-VLAANDEREN. AGENDA. DE SPORTDAG TE OOSTBURG. HET LEVEN Redactie: Ad. Doeleman, N. Filius, Koos Janse, M. Kosten, Z. Poppe, M. Poissonnier en J. J. de Putter Redactie-adres: Secretariaat L. J. G., Landbouwhuis, Goes. De eindstand werd dus: 1. West Zeeuws-Vlaanderen-A2. Schouwen; 3. West Zeeuws-Vlaanderen-B; 4. Oost Zeeuws-VI. De korfbal had een meer spannend verloop door dat er drie gelijkwaardige ploegen elkaar moesten bekampen. West Zeeuws-Vlaanderen won van Oost Zeeuws- Vlaanderen met 21; ruststand 1— 0 voor W. Z.-Vl. West Zeeuws-Vlaanderen speelde gelijk tegen Tholen 22, ruststand 00. De 's middags gespeelde wedstrijd TholenOost Zeeuws-Vlaanderen eindigde in een 10 overwin ning voor Tholen, nadat de rust was ingegaan met 0—0. Hierdoor eindigden West Zeeuws-Vlaanderen en Tholen met hetzelfde aantal punten. Door doel- worpen won West Zeeuws-Vlaanderen. Om 1 uur 's middags begonnen de athletiekwed- strijden, waarvan de uitslagen zijn: 100 m dames: 1. C. Mol, St. Maartensdijk (Th.), 15.3 sec. 2. L. Mol, St. Maartensdijk (Th.), 15.4 sec. 3. B. Dieleman, Zaamslag (O. Z.-Vl.), 15.5 sec. 100 m heren: 1. P. v. Hattum, Noordgouwe (Sch.), 12.8 sec. 2. J. v. d. Velde, Dreischor (Sch.), 13.2 sec. 3. J. Hoek, St. Maartensdijk (Th.), 13.3 sec. 1500 m heren: 1. D. Haak, Hoek (O. Z.-Vl.), 4 min. 51 sec. 2. J. Haak, Axel (O. Z-Vl), 5 min 07 sec. 3. J. D. A. Haak, Hoek (O. Z.-Vl.), 5 min. 13 sec. Verspringen dames: 1. C. Lindenberg, Wolfaartsdijk (Z.-B.), 3.86 m. 2. C. Mol, St. Maartensdijk (Th.), 3,68 m. 3. J. Moelker, Tholen (Th.), 3.55 m. Verspringen heren: 1. P. v. Hattem, Noordgouwe (Sch.), 5.30 m. 2. J. Noom, St. Maartensdijk (Th.), 4.87 m. 3. J. de Vrieze, Dreischor (Sch.), 4.75 m. Hoogspringen dames: 1. J. Moelker, Tholen (Th.), 1.15 m. 2. C. Lindenberg, Wolfaartsdijk (Z.-B.), 1.10 m. Hoogspringen heren; 1. C. Colpaard, Woensdrecht (Th.), 1.50 m. 2. P. v. Hattum, Noordgouwe (Sch.), 1.45 m. 3. P. Dieleman, Hoek (O. Z.-Vl.), 1.45 m. Deze wedstrijden stonden onder toezicht van de K.N.A.U., afd. Zeeland. De prijsuitreiking had plaats in café De Vuijst en werd verricht door de streek-voorzitter van W. Z.-Vl., J. Dhont. Hij bracht dank aan allen die hadden medege werkt om deze sportdag te doen slagen, in het bij zonder aan scheidsrechters en jury-leden. Zo behoorde deze sportdag weer tot het verleden en kon de streek West Zeeuws-Vlaanderen met ge noegen terugzien op een geslaagde sportdag. Dat kan ook Tholen, want al hoewel de beide 'wissel bekers in het Westen bleven, behaalden de Tholen- naars de meeste prijzen. De uitslag in punten is: Tholen: 3 eerste pr., 9 p.; 4 tweede pr., 8 p.; 2 der de pr. 2 p.; totaal 19 punten. Schouwen: 2 eerste pr., 6 p.; 3 tweede pr., 6 p.; 1 derde pr., 1 p.; totaal 13 punten. Oost Zeeuws-Vlaanderen: 1 eerste pr. 3 p.; 1 tweede pr., 2 p.; 3 derde pr., 3 p.; totaal 8 p. West Z.-Vlaanderen 2 eerste prijzen 6 punten Zuid-Beveland: 1 eerste en tweede prijs 5 punten Ook van de zijde der ouderen was medewerking verkregen. Zo hadden alle Z.L.M.-afd. uit W. Z.-Vl. een medaille beschikbaar gesteld en verder nog: M. Verbrugge, Waterlandkerkje; W. de Schrijver, Oostburg; H. van Iwaarden, Aardenburg; C. M. Risseeuw, IJzendijke; J. v. d. Wege, Biervliet; C. Scheele, Aardenburg en de firma De Milliano— Dhoore. Ik hoop dan ook dat sportdag 1952 meer belang stelling zal mogen trekken, zowel van mededingers als van toeschouwers, dan kan onze sportdag een ware hoogtijdag worden. De Secretaris van de Provinciale Sportcommissie, P. DE REGT. De Z.P.M.-sters van O. Z.-Vlaanderen die wensen deel te nemen aan de Kindercursus die zal worden gegeven in het Groene Kruisgebouw te Zaamslag, beginnende de eerste Woensdagavond in October, ruim 2 maanden zal duren en 5 zal kosten, kun nen zich tot 31 Juli met naam en adres opgeven bij hun Secretaresse, Cath. Haak, Zaamslag B 1. De deelneemsters krijgen later nog nader bericht over het uur van aanvang e.d. Z. P. M. ZAAMSLAG. Woensdag 11 Juli: fietstocht naar Zuid- Beveland om kersen te eten. Vertrek Zaamslag 10 uur; Perkpolder 11 uur. Oud-Vossemeer. ADRIE HANSE. Ook de landbouwwerktuigen krijgen in de win ter hun grote opknapbeurt, hier een kwastje en daar een verfje, om in het voorjaar als het werk weer begint in goede staat, en voor het gebruik gereed te zijn. Als de dagen gaan lengen en het zonnetje weer wat warmer wordt, en men 's nachts opgeschrikt wordt door een liefdeslied van een losbandige kater, dan komt er weer leven op de boerderij. Het voorjaar is in aantocht, kunstmest wordt ge zaaid en het zaaiplan nog eens terdege bestudeerd. Langzamerhand wordt er uitgereden en dan de eerste gewassen aan de aarde toever trouwd, zoals vlas, haver, gerst en erw ten. Dan langzaam aan alle andere ge wassen. De weiden en dijken worden groen, het jonge vee, o.a. de veulens, steken hun koppen over de on derdeur en hinneken verlangend om bui ten gelaten te wor den. Het voorjaar is wel één van de mooiste tijden in 't boeren leven. Want hoe fan tastisch mooi kan bv. 'n tafreeltje zijn van wat jong vee dat in de wei huppelt tegen het décor van een bloeiende boomgaard. Of een tuig paarden dat ingespannen over de akker loopt voor een zaaimachine of iets dergelijks. Zo valt er altijd wat te bewonderen en te genieten voor diegene die er oog voor heeft. Als het koolzaad in bloei Zaterdag 30 Juni hadden wij onze jaarlijkse sportdag, dit keer te Oostburg op het Gemeentelijk Sportterrein en dat der H.B.S. Om 9 uur begonnen de voetbal- en korfbalwed strijden. Op het Gem. Sportterrein speelden eerst de voetbalteams van West Zeeuws-Vlaanderen en Oost Zeeuws-Vlaanderen tegen elkaar. W. Z.-Vl. A had niet veel moeite met O. Z.-Vl. en behaalde een gemakkelijke zege van 81; de ruststand was 5I). Schouwen behaalde op het H.B.S.-terrein een 3—2 overwinning op West Zeeuws-Vlaanderen-B, nadat zij eerst met 20 hadden achtergestaan. De rust ging in met 21 in het voordeel van West Z.-Vl.-B. In de verliezersronde speelden W. Z.-Vl.-B en O. Z.-Vl. gelijk 22. W. Z.-Vl.-B wint met straf- schoten. De des middags gespeelde finale werd verdiend gewonnen door West Zeeuws-Vlaanderen-A dat met 30 van Schouwen won. De West Zeeuws-Vlaamse winnaars. Een onderwerp waar veel over geschreven en verteld kan worden. Want waar heeft het leven meer afwisseling dan op een boerderij? Elk jaar getijde heeft er z'n bekoring, de werktijd evengoed als de rusttijd, hoewel er van rust op een boerderij meestal niet veel te vernemen valt! Als het werk buiten op het land gedaan is, valt er in de schuur altijd nog wel het één en ander te doen. Dit hangt er natuurlijk van af hoe groot de te verzorgen veestapel is. staat zitten we al in Mei en wordt er al met man en macht gewerkt om het onkruid te vernietigen. Juni komt met de hooi-oogst, een hele drukte vanzelf. Dan in Juli en begin Augustus de graan oogst. De graanmaaiers en de combines ratelen over het land. Volgeladen wagens brengen het graan, dat niet gecombined wordt, naar de schuur, waar het bewaard wordt tot de winter. Meestal zijn dan de prijzen ook veel beter dan in de zomer, want dan wordt de markt ineens overladen, wat in de winter meer geleidelijk aan gaat. Het najaar komt eerst met de aardappeloogst, wat met slecht weer een ware lijdensweg is, dus dan vooral kan de boer niets beters gebruiken dan mooi weer. Als de aardappelen aan de kuil of in eens afgeleverd zijn, begint de bietencampagne. Als er niet geleverd wordt en er op dat moment geen bieten gestoken worden begint men te ploe gen. Maar als de vorst vroeg invalt schiet dit laatste er helaas nog al eens bij in, wat dan na de vorstperiode afgemaakt wordt. Tegen December zijn de laatste bieten meestal wel van het land of van het erf, wat voor de hoer een hele gerustelling is. Zo rolt het leven op de boerderij verder, van week tot week, van maand tot maand, vol afwisse ling en emotie's. Zou er iemand zijn die meer met de natuur meeleeft dan de boer? Denkelijk niet! En met de gezellige tijd van Kerstmis tot Nieuw jaar wordt het jaar afgesloten, en achter de kachel worden dan de problemen van het jaar nog eens bekeken en bepraat. En vol goede moed gaat de boer en de zijnen het nieuwe jaar weer in.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1951 | | pagina 5