STANDS op de Tentoonstelling RISICODEKKING NATIONALE Zou U het Uw gezin willen aandoen het bij Uw onverhoopt vroegtijdig overlijden op hoge lasten te laten zitten?Natuurlijk niet!! DEK DIT RISICO DAN ECHTER NU! LEVENSVERZEKERING-BANK N.V. (Advertentie) Sluit een flinke kapitaalverzekering bij de NATIONALE. (De jaarlijkse premie behoeft voor een kapitaal van 10.000,uit te keren op 65-jarige leeftijd of bij eerder overlijden, voor een jonge boer niet veel hoger te zijn dan de helft van de gemiddelde bruto opbrengst van één H.A. gemengd bedrijf). SCHIEKADE 130 - ROTTERDAM - TELEFOON 82700 Vraagt vrijblijvend advies NATIONALE MVmSVERZIKERtNG-BAMK HV Een stand van Philips-Roxane met „Duphar"- plantenziektenbestrijdingsmiddelen is onderge bracht in één der veilingshallen. Op aanschouwelijke wijze worden hier ver schillende plantenziekten, insecten en de gevolgen harer aantasting met de bestrijding ervian, uit gebeeld. Men ziet er het leven en sterven van de para sieten. die meestal op het bedrijf zijn, doch met zo duidelijk voor het voetlicht komen. Voor hen die zich op dit gebied interesseren, een leerzame inzending. Verdugt's Industrie Handelsonderneming N.V., 's*Gravenhage, in Zeeland vertegenwoordigd door de heer B. de Jager Mzn. Jebo-Depöt, Kapelle (Z.-B.exposeert met een uitgebreid sortiment be strijdingsmiddelen ten dienste van land- en tuin bouw. De ziektebestrijding in de fruitteelt is van oudere datum, doch vooral in de laatste reeks van jaren maakt ook de landbouw een dankbaar ge bruik van diverse chemische producten. De kool zaad- en vlascultuur is nu eenmaal niet denkbaar zonder de H.C.H. producten, de aardappelteelt niet zonder koper-preparaten, het weidebedrijf en de graancultuur niet zonder groeistoffen, waarvan Verdugt's Industrie Nolachiet als één der meest selectieve op de markt brengt. Verder wijzen wij op de zaadbehandeling met Hexyclan 25 ter voor koming van ritnaaldenschade (koperworm), op Hexamelt als uitnemend middel in de emeltenbe- strijding, enz. enz. De landbouwer is de man, die zeer afhankelijk is van het weer. Hij kent de waarde van een zachte milde regen in de zomer, maar hij kent ook de nadelen van een nat jaargetijde en een onafge broken regenperiode. De arbeid op het land moet echter altijd doorgaan, weer of geen weer. Een uitkomst voor de landbouwer isdat er Nowa Bedrjjfsregenkleding is. Als het geen weer is om een hond de deur uit te jagen, kan hij met deze kleding toch zijn werk op het land verrichten. Hij behoeft voor geen enkele regenbui te schuilen. Hij bewaart zijn ge zondheid en een goed humeur. Op de Landbouwtentoonstelling te Krabbendijke is Nowa's Bedrijf sregenkleding aanwezig bij: Schippers Manufacturenhandel te Krabbendijke. Een exemplaar van Nationaal formaat was deze gemeste vaars met 4 br. tnd., waarmede ons Z. L. M.-lld Fa J. J. Bruijnzeel Zoon, veehandel te Schore, in het najaar 1950, het ongeslagen kam pioenschap van Zeeland verwierf. De Zeeuwse Tractor Mij. i. o. te Heinkenszand, toont ons de typen AP. 17 (18 pk) en A. 22 (24 pk) van de Allgaier Diesel Volkstractoren (Volkstrek ker). Deze tractoren zijn uitgerust met maaibalk en 1 scharige 2-weg ploeg. Voor gebruik in de fruitteelt is het lichtere type AP. 17 omgebouwd tot een hoogte van 95 cm met een bodemruimte van 22 cm. Bovendien heeft de tractor een zeer korte draaicirkel (draait om z'n as) en verstelbare spoorbreedte. Bij een complete uit rusting met hydraulische hefinrichting, aftak-as, riemschijf en maaiaandrijving, is de eenvoud van het geheel opvallend. Met de Volkstrekker wordt deelgenomen aan de behendigheidswedstrijd De stand van het Koninklijk Kweek bedrijf D. J. van der Have te Kapelle-Biezelinge toont in woord en beeld het belang aan, hetwelk de veredeling van landbouwgewassen heeft voor de boer. Veredeling immers heeft tot uiteindelijk resultaat een op brengstvermeerdering, en „opbrengstvermeerde- ring door verbouw van betere rassen is zuivere winst". Het veredelingswerk van deze firma de enige, die in Zeeland een kweekbedrijf exploiteert, en één der oudste in Nederland heeft er veel toe bij gedragen, dat de bodemproductie in belangrijke mate werd vergroot. Voor wat de tarwe betreft werd dit b.v. bereikt door verbouw van het ras ..Alba". Wanneer wij aannemen, dat de „Alba" een opbrengst van gemid deld 5 geeft boven de Juliana" dan leert ons een eenvoudig rekensommetje dat dit alleen reeds een winst voor de Nederlandse landbouwers op levert van ƒ3.000.000,per jaar. Momenteel neemt ook de verbouw van het uit stekende lucerne ras „Du Puits" welk ras een 20 hogere opbrengst geeft een geweldige vlucht. Verder wordt o.m. in deze stand de opbouw van het hybridemaïsras Nodak 301 gedemonstreerd door een eenvoudig en overzichtelijk schema. Tenslotte wordt iedere bezoeker uitgenodigd een bezoek te brengen aan de bedrijven te Kapelle en te Rilland, waar hij op uitstekende wijze zal worden voorgelicht over de methoden, welke worden toe- gest bij de veredeling van allerlei landbouwgewas sen, zoals granen, bieten, grassen, klavers, maïs e.d. In de hoek van het terrein op Stand nr. 24 exposeert Joh. Gunst, Goes, met een collectie land bouwgereedschappen en ijzerwaren, o.a: Badenwagens, Watertanks, Bascules en gewich ten; Amerikaanse hooivorken; Cricks; Kelder- winds; Vlechtwerk; Harmonicagaas; Bindertwine; Boombeschermers; Mandenwerk; Draadmateriaal; Touwwerken; Ripolinverf; Slijpstenen; Varkens- <bakken; Gazonmaaiers; Klaver ruiters; Gecreoso- teerde palen; Zakkenheffers;; Melkgereedschap- pen, zoals emmers, bussen, zeeften, enz., enz. Het mag bekend worden verondersteld, dat de Firma De Kraker te Axel reeds meer dan 20 jaar landbouwwagens bouwt die zich speciaal voor het gebruik in de Zeeuwse klei lenen, wagens van een oersterke constructie, degelijke afwerking en mate rialen van prima kwaliteit, waarin stuk voor stuk een grote reserve zit. Speciaal voor de landbouw worden wagens ge leverd met een draagvermogen van 26 ton, zowel voor paarden als voor motortraetie. Terwijl buiten dien elk type wagen wordt gefabriceerd van 110 ton. Een bezoek aan stand nr 25 zal u zeker van het bovenstaande overtuigen. Gobrs. Den Herder, Loonproef bedrijf, Koude kerk©, Lewedorp, komen ter opluistering met een zeer interessante inzending. Een ontgrondings machine. Zelfgebouwd, volgens een geheel nieuw principe. Deze machine is voorzien van een gebogen goot, waardoor de grond wordt ontgraven en opgevoerd. Een groot schoepenrad stuwt de grond opwaarts naar een transportband, welke de uitgegraven grond opvoert tot pl.m. 2 m hoogte, zodat ze recht streeks op wagens kan worden gestort. De machine is speciaal geconstrueerd voor het dichten van sloten en egaliseren van terreinen. Het bijzondere van constructie is, dat de boven grond op het af te graven terrein als teelaarde be houden blijft. Dit wordt verkregen door middel van een zeer breed ploegrister. De capaciteit van de machine is zeer groot. 150 200 m3 per uur. Dit is 35004500 kg per minuut. Het geheel wordt getrokken door een rupstractor van 30 pk. en beweegt zich normaal met een snel heid van 3,5 km/u. In de practijk heeft deze machine reeds bewezen, zelfs in zware klei, goed te werken. De heer A. J. van Boven te Goes toont een in zending draineerbuizen in de maten 5 cm, zowel als 8, 10, 12 en 15 cm voor hoofdkanalen met bij behorende circulatie- en kruisbuizen. Op deze stand zijn ook de 3- en 4-beens klaver- ruiters aanwezig. Verder gecreosoteerde palen in verschillende lengten en dikten voor fruitbomen en weide-afrastering. Artikelen, die vooral het afgelopen natte jaar in de practijk zeer goed te pas kwamen. Op stand nr. 1 Fa. Hectors, Wouw (N.-Br.), zijn aanwezig Ritschers-dieseltractoren met M.W.M.- motor (Benz). Volgens gegevens van de importeur valt aan deze tractoren op te merken de verstel bare spoorbreedten, hetgeen het aankoppelen van diverse werktuigen vergemakkelijkt. De Ritcher heeft voor werktuigen en wagenvervoer een aparte trekinrichting. De bodemruimte bedraagt 45 cm. Complete 12 volts electr. installatie, aftak-as, riem schijf, 5 versn. vooruit en 1 achteruit. Differentieel- slot en hand- en voetremmen. Door de Fa. Iz. (Jappon, Landbouwmachine- fabriek te Heinkenszand wordt ingezonden een tweetal tractor-tweewegploegen, welke het nieuw ste op dit gebied zijn.. Ten eerste een 2-scharige 2 wegploeg welke ook te gebruiken is als een éénscharige door het af schroeven van één ploegstel. Verder een éénscharige tractor-twee wegploeg, die door de moderne constructie geheel aan de ge stelde eisen voldoen. Verder wordt nog ingezondne: 2 tractor krom- tandeggen, 1 tractor duizendpootegge, 1 verstelbare Vlaamse egge, 1 boomgaardschijfegge. Op stand nr. 7 op het buitenterrein is de N.V. Marco" i. o. Brielle, met landbouw-luchtbanden- wagens. Bij deze wagens trekt de aandacht de drie puntsophanging met schommelende vooras. De Marco-wagens hebben een speciaal veersysteem, nl. voor ligt de veer naast de as en achter boven de achterbrug. Hierdoor wordt de laadbak horizon taal gehouden, wat vooral bij hoge lading over hobbelig terrein voordelen biedt. Tussen de banden en steunen van de achterbrug is veel ruimte gelaten, waardoor geen verstopping kan optreden. Verder zien we een „Marco" luchtbandenwagen, speciaal voor fruitvervoer. Deze heeft een platte laadbak met een vloerhoogte van 60 cm en rond om afneembare borden. Het laadvermogen is 3 ton. Van deze fruitwagens bestaan 3 typen: n.l. 4-wie- lige ongeveerd, 4-wielige geveerd en 2-wielige ge veerd. Voor snelheden boven 12 km/u is voor fruitvervoer vering gewenst. De wagens zijn voor zien van lage-druk ballonbanden. In het Veilingsgebouw is een stand van C. L. van de Vreede, zeil- en zakkenhandel te Goes, met dek zeilen, katoendoek voor zelfbinderzeilen, jute voor dorskleden, jute zaaikleden, jute zakken, markie zen-doek. Nederlandse en Belgische vlaggen. Met een zakkenstopmachine wordt het repareren van zakken gedemonstreerd. Op het buitenterrein (Stand no. 11) heeft deze firma enige tuinparasols opgesteld en bovendien enkele kampeertenten. Bij elkaar een complete afdeling van de textiel branche met voor elck wat wils. De Fa. J. C. Paauvve, Goes, importeur en fabri kant van Ursus-producten komt op stand no. 8 uit met Ursus-vlechtwerken, draadproducten en boom beschermers. Tevens zijn hier drijfwerken, drijfriemen, V-sna ren, transportbanden en verschillende soorten bui- tenbijts, alsmede de B.W.F. landbouwwagen. Fa. G. W. van Weele, Wemeldinge Stand no. 16. Hier vinden wij op het gebied van de vlascultuur en vlasindustrie een inzending van de nieuwste Velda-Repelmachines en Vlastrekkers. Voor hen die in kleiner verband werken, zijn er speciale bindapparaten, waarmede in korte tijd en op gemakkelijke wijze een massa werk kan worden gepresteerd.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1951 | | pagina 16