Egyptisch Linnen Jas J. VAN DIXHOORN Dit de Kringen en Afdelingen Markt- en Veilingbericbten COOP. VERENIGING „CENTRAAL STIERENSTATION ZEELAND" G A. Korte berichten KRING W. ZUID-BEVELAND. N.V. AGRO CHEMIE - ARNHEM Deze prima nu nog f 59. Alle leden van de in Zeeland werkzame Vereni gingen voor Kunstmatige Inseminatie worden uit genodigd tot het bijwonen van de Algemene Leden vergadering op Vrijdag 30 Maart a.s., om 10 uur 's morgens in de „Prins van Oranje" te Goes. W. KAEBEEKE, Voorzitter. A. E. BRUIJNING, Secretaris. Agenda: 1. Opening. 2. Verslag organisatorische gang van zaken door de Secretaris. 3. Verslag bevruchtingsresultaten door Dr. G. Wagenaar; 4. Overzicht van de waarde voor de veeverbete ring in Zeeland door Ir. W. L. Harmsen. 5. Rekening en verantwoording over 1949/50. 6. Begroting 1950/51. 7. Voorstel van het Bestuur voor het gezamen lijk houden van de reserve stier. (Zie toe lichting). 8. Verkiezing afgevaardigde en plaatsvervan gende afgevaardigde voor de landelijke Fe deratie van K.I.-verenigingen. 9. Verkiezing kascommissie. 10. Rondvraag. 11. Sluiting. De examens boekhouden en bedrijfsleer 1951 zullen worden gehouden op 26 en 27 April a.s. De examenplaatsen zullen afhankelijk van de deel name nog nader definitief worden vastgesteld. Aanmeldingen voor de examens dienen te ge schieden bij het Examenbureau, Belgischeplein 6 te 'sGravenhage (post Scheveningen). Op aanvraag zal een aanmeldingsformulier worden toegezonden. Aanmeldingen moeten uiterlijk 14 April a.s. in het bezit van het Examenbureau zijn. De examens staan onder toezicht van een Rijks gecommit teerde. Het Bestuur. Voor het examen „Leraar Landbouwwerktuigen kennis" afgenomen door de Smecoma op 7 en 8 Maart te Utrecht slaagde uit onze provincie de heer J. Sommeijer te Ovezande, die we hierbij onze ge lukwensen aanbieden. Algemene Vergadering der Afd. Algemene Leden, op Dinsdag 20 Maart 1951 te 3 uur n.m., in Hotel „Centraal" te Goes. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Mededelingen. 4. Rekening en verantwoording 1950. 5. Verkiezing bestuurslid (aftredend D. A. Tim merman). 6. Gedachtenwisseling over agrarische proble men. 7. Rondvraag. 8. Sluiting. De Secretaris, A. H. SUURLAND. AFDELING AAGTEKERKE. Vrijdag 2 Maart hield de Z. L. M. Afd. Aagte- kerke haar jaarvergadering onder leiding van de heer S. de Visser—Maljaars, die met enkele woor den van welkom de vergadering opende. Hij her innerde aan het vrij gunstige jaar, dat achter ons ligt en hoopte dat de opbrengst van onze produc ten en prijzen in 1951 hiervoor niet onder behoeven te doen. Hij wees in 't kort op hetgeen door onze voormannen der Z. L. M. is gedaan ook in verband met de verbetering in de tarwe-, gerst- en haver- regeling en spoorde de leden aan om in eensgezind heid zich achter onze voormannen te scharen en dit ook te tonen door met belangstelling onze ver gaderingen te bezoeken. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat enkele leden naar een andere plaats vertrokken, maar dat ook 5 nieuwe leden werden bijgeschreven, zodat de afdeling met 53 leden op peil bleef. Nadat verslag van de kascommissie was uitge bracht werd de penningmeester décharge verleend over het afgelopen boekjaar. Aangezien de kas er maar zeer zwak bij stond, werd besloten de Afd.- contributie te verdubbelen en werd deze thans op ƒ1 vastgesteld. Bij de bestuursverkiezing was aan de beurt van aftreding de penningmeester, de heer Kr. Brouwer, die met grote meerderheid werd herkozen, en de heer P. de VisserMoens, die niet meer voor her benoeming in aanmerking wenste te komen. In zijn plaats werd gekozen de heer A. Blaas. Door de heer W. Verhage werd rapport uitge bracht over de vraagpunten. Hem werd door de voorzitter dank gebracht voor zijn duidelijke beantwoording van de daarin gestel de vragen. Als afgevaardigde naar de Kringvergadering werd de heer S. de VisserMaljaars benoemd. Naar de Algemene Vergaderingen de heren Kr. Brouwer en P. de Visser Wz. Nadat de voorzitter het scheidende bestuurslid de heer P. de VisserMoens had dank gezegd voor hetgeen hij als vice-voorzitter voor onze Afdeling heeft gedaan, sloot hij de vergadering met een woord van dank aan de opgekomen leden voor hun steun en medewerking deze avond betoond. De Secretaris, P. DE VISSER Wz. AFDELING VEERE. Vrijdag 9 Maart kwam de Afdeling Veere onder voorzitterschap van de heer H. J. Volkers bijeen. In zijn openingswoord merkte deze o.a. op, dat de gerstregeling door toedoen der standsorganisatie beter uit de bus is gekomen dan aanvankelijk het geval was. Het werk, dat Ir. Geuze, onze Algemeen Voorzitter, hiervoor gedaan heeft, kunnen we niet genoeg waarderen en spreker hoopt dan ook, dat .het stimulerend mag werken om toe te treden tot de Z. L. M. Het jaarverslag van de Secretaris-Penningmees ter gaf ons 'n blik over de stand van zaken in ons verenigingsleven, dat financieel als in groei gezond mag heten, temeer daar onze Afdeling de laatste jaren reeds veel leden heeft zien vertrekken naar de N.O.P. De vraagpunten der Z. L. M., die voor de com missie, die deze moesten beantwoorden niet gemak kelijk waren, werden beantwoord en voorgelezen tot aller bevrediging. In de vacature van de heer Jan Mesu Jstzn, die naar de N.O.P. zal vertrekken, werd de heer Jst Breel in het bestuur gekozen. Door de voorzitter werd de heer Mesu dank ge bracht voor alles wat hij aan onze Afdeling ge daan had en hij wenste hem het beste toe in "de N.O.P. Wij zullen u missen als getrouw bestuurs lid die op sommige vragen altijd antwoord wist, zeide de voorzitter tot de heer Mesu. Ir. Bos hield daarna een lezing over „Grond onderzoek en het bemestings-advies", welke lezing zeer leerzaam en interessant was. Aan het einde van deze gezellige en leerzame avond sloot de voorzitter de vergadering. A. P. POUWER, Secretaris. C. Z. A. V. WEMELDINGE. Groothandelsnoteringen Granen, Zaden, Peulvruchten en Ruwvoeders. Tarwe. Bij geringe aanvoer gelukte het vandaag een kleine premie boven de normale staffel te ma ken. Genoteerd werd voor doorsneekwaliteit fran co fabriek met vochtclausule 24,50. Gerst, Het aanbod is heel klein geworden, ter wijl de prijzen nog verder stegen. Gedaan werd voor 41 tot 42. Haver. Vast. Maalhaver ƒ40,50. Maïs. Regint "belangstelling te trekken. No tering 39 tot 40. Schokkers. Kalm en onveranderd. Notering 51 tot 55,50. Groene erwten. Iets minder belangstelling met prijzen van 40 tot 43,50. Bruine Bonen. Het aanbod wordt iets minder, verder veranderde de situatie weinig. Notering 45 tot 52. Blauwmaanzaad. Met nagenoeg geen handel. No tering 175 tot 185. Ruwvoeders. Rustig-. Notering per 1000 kg brd.- sp. Zuid-Beveland. Tarwestro ƒ52; Gerstestro ƒ51; Haverstro ƒ47 ƒ48; Groene erwtenstro 75 tot 77.50; Lucerne- hooi ƒ115; Weidehooi 95 tot ƒ105; Rode peen 22 tot ƒ23; Groenkraag voederbieten ƒ21 tot ƒ21,50. Voeraardappelen per 100 kg 5,80 tot 5,90. VEEMARKT 's HERTOGENBOSCH. Op de markt van Woensdag werden aangevoerd 6224 stuks vee, zijnde: 2375 runderen, 167 vette klaveren, 1267 nuchtere kalveren. 160 zeu-jen, 208 lopers, 1943 biggen, 57 schapen en lammeren, 47 geiten. De prijzen waren als volgt: Melk- en kalf koeien van ƒ700ƒ950; Guiste koeien 500750; Kalf- vaarzen ƒ650ƒ925; extra kwaliteiten boven notering; Klamvaarzen ƒ550ƒ650; Guiste vaar zen f 550f635; Pinken 375ƒ530; Graskalveren ƒ185ƒ300; Nuchtere fokkalveren ƒ105—ƒ140; Nuchtere slachtkalveren 3560; Lopers ƒ55 ƒ70; Biggen 28-ƒ45; Drachtige zeugen 225 335; Schapen ƒ85—ƒ115; Lammeren ƒ75—110; Geiten 055, alles per stuk. BIGGENPRIJZEN WEST Z.-VLAANDEREN. In dit gebied werden de volgende bigrenprijzen betaald in de week van 12 tot en met 17 Maart '51: Biggen van 68 weken 2530; Biggen van 8—10 weken 30—35. met wollen ruitvoering bij GOES, Lange Kerkstraat 35 Telefoon K 1100 - 2538 Telefonische bestellingen hierop worden gaarne met zorg uitgevoerd. VOOR Paardenbinders - Tractorbinders Farmall-tractoren - Mc Cormick en Deering Oogstwerktuigen in Oost en West Zeeuws-Vlaanderen Telefoon 2213 TERNEUZEN Maaimachines O Hooischudders 9 Hooiharken Harkkeerders Aardappelrooiers SchUveneggen

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1951 | | pagina 10