HOOBD-BBABflHTCCHE M»¥AH IHMBBOUW ONZE AAN STAANDE ALGEMEENE VERGADERING. Voedselvoorziening in oorlogstijd. (V. V. 0.) .AFLEVERING MENGVOEDERS. EXTRA TOEWIJZING KRAOHTVOEDER VOOR HENGSTEN. Hiermede brengen wij ter kennis van onze leden, dat onze Algemeene Vergadering zal worden gehou den op Dinsdag 23 Januari a.s., des namiddags 2 uur, in Café „De Beurs" te Breda. Als spreker zal optreden de heer Ir. Vüesthoff, Directeur van den Rijksdienst der Werkverschaffing en Werkverruiming over: „Het rapport-Westhoff". GOOIT UW LANDBOUWBLAD NIET WEG. Onze Maatschappij ontving het verzoek, om land bouwbladen beschikbaar te willen stellen voor de leestafels in de cantines der militairen in verschil lende gebieden. Gaarne heeft het Dagelijksch Bestuur daaraan willen voldoen, en het heeft dan ook besloten, om de landbouwbladen, welke onze M^sr«feippij ter beschikking heeft, en die niet aan aoonné's warden verzonden ter beschikking te stellen van Ontwikke ling en Ontspanning voor Militairen. 'Het aantal exemplaren, dat op die wijze beschik baar komt, is echter niet groot, en daarom heeft he<: Dagelijksch Bestuur besloten een beroep te doen op de abonné's. Er zullen er misschien velen van U zijn, die het Ijandbouwblad na lezing niet bewaren, doch het weggooien. Wij verzoeken U vriendelijk, dat thans niet te doen. Deze landbouwbladen kunnen nog van nut zijn. U kunt Uw landbouwblad ter beschik king stellen van O. en O. Het kost U niets, alleen de moeite, om er na lezing een bandje om te doen, en het op de post te doen. Onze soldaten kunnen dan ook nog van den inhoud profiteeren. Voor de vele landbouwers, welke onder dienst zijn, is het vaak een gemis, dat zij hun landbouwblad niet kun nen lezen. Wanneer nu de leden, die thuis zijn, mee werken, dan is het mogelijk, hun collega's onder dienst de gelegenheid te bieden, dat zij het blad op de leestafel in de cantine vinden. Wij verzoeken U daarom het volgende: Geeft U op aan ons Secretariaat, wanneer U bereid bent Uw blad na lezing voor de militairen beschik baar te stellen. U ontvangt dan van ons bericht, aan welk adres U het blad kunt opsturen. Waarschijnlijk zullen wij adresbandjes voor dat doel beschikbaar kunnen stellen. De verzending kan dan zonder kosten geschieden. Geeft U direct even op. U bewijst er Uw collega's een dienst mede. KUNSTMEST-DISTRIBUTTE. Extra toewijzing van kunstmest. De kunstmest-positie in ons land is van dien aard, dat aan sommige bedrijven nog een extra-toewijzing kan geschieden. Dit geldt voor de volgende bedrijven: 1. De zeer intensieve vollegronds-groententeelt- bedrijven. 2. De zuivere akkerbouwbedrijven, waar weinig of geen stalmest beschikbaar is en een belangrijk gedeelte met hakvruchten wordt beteeld. 3. Het bouwland op veen (dal grond, maximaal 5 jaar in cultuur. 4. Het bouwland op veen (dal)grond, langer dan 5 jaar in cultuur. Bovengenoemde bedrijven komen echter alleen voor bedoelde toewijzing in aanmerking, wanneer op het reeds daarvoor ingediende aanvraagformulier meer kunstmest is gevraagd, dan op basis van de algemeene normen aan deze bedrijven voor het loopende bemestingjaar kon worden toegewezen. Tevens moet uit dat aanvraagformulier blijken, dat in het vorige bemestingsjaar ook meer kunst meststoffen op dat bedrijf werden verbruikt. Om voor bovengenoemde toewijzing in aanmer king te komen, moet door den belanghebbende een schrijven aan den Provincialen Voedselcommissaris worden gericht, waaruit blijkt, dat zijn bedrijf onder een van de onder 1, 2, 3 of 4 genoemde bedrijven kan worden gerangschikt. Bovendien zal voor bedrijven waarvoor zooveel meer fosforzuur werd aangevraagd dan de norm, de toewijzing met 20 boven den oorspronkelijk gestel den norm worden verhoogd. Tenslotte wordt er op gewezen, dat in het alge meen op een nieuwe of verhoogde aanvrage slechts een toewijzing kan geschieden, indien aannemelijk wordt gemaakt, dat bij de oorspronkelijke aanvrage een vergissing werd gemaakt of gewijzigde omstan digheden zulks noodzakelijk maken. Fijngemalen kainiet. Het is de bedoeling, om voor onkruidbestrijding naar de werkelijke behoefte fijngemalen kainiet be schikbaar te stellen boven de gewone toewijzing van kalimeststoffen. Voor het verstrekken van fijnge malen kainiet worden kalibonnen beschikbaar ge steld, welke van het merk F. K. zijn voorzien. Hierop kan men geen andere kalihoudende mest stoffen betrekken. Om de afwikkeling van deze toewijzing te bespoe digen, moet de verbruiker zich wenden tot zijn leverancier, die voor hem op een verzamelaanvraag- xormulier de aanvrage voor een toewijzing van fijn gemalen kainiet kan doen bij den Provincialen Voed selcommissaris te Tilburg. Aan den kaligroothandel is zoo'n modelverzamel- aanvraagfoijmulier verstrekt, welk model algemeen gebezigd moet worden voor die aanvragen en dooi den leverancier zelf moet worden gemaakt. De toewijzingen van fijn gemalen kainiet worden aan de verbruikers uitgereikt. De bonnen voor deze toewijzingen moeten door den aanvrager-leverancier bij den betreffenden plaatselijken bureauhóuder worden afgehaaldT tegen betaüng van de gewone retributie, zijnde 2 cent per 20 kg of gedeelte daarvan. De verbruiker kan dan van zjjn leverancier de fijngemalen kainiet betrekken tot een hoeveelheid als op zijn toewijzing is vermeld. Ten einde misverstanden te voorkomen, deelt de Provinciale Voedselcommissaris mede, dat vanaf 1 Januari 1940 alle mengvoeders, ook aan den boer, uitsluitend netto afgeleverd mogen worden. De verpakking dient, met uitzondering van doozen en papierverpakking, ook voor den veehouder op rekening te worden gesteld. Tusschenhandelaren en alle andere personen, die aan den boer veevoeder afleveren, zijn verplicht zich aan deze regelingen te houden. Indien mengvoeder fabrikanten of handelaren deze voorschriften niet opvolgen, zal hiertegen zeer streng worden opge treden. De Provinciale Voedselcommissaris voor Noord- Brabant maakt bekend, dat voor de hengsten, welke in de maand Januari 1940 gekeurd worden! 2 kg krachtvoeder per dier en per dag extra kan 'orden toegewezen. AANVRAGEN VLJRVOERBEW IJZEN GRANEN EN PEULVRUCHTEN. Het komt herhaaldelijk voor, dat landbouwers op hun aanvrage voor vervoerbewrfzen van granen en peulvruchten één partij opgeven, terwijl zij met twee, soms drie afzonderlijke partijen op de plaats van levering komen, hetgeen bij de inname in vele gevallen tot ernstige moeilijkheden aanleiding geeft. Den telers wordt daarom verzocht op de aanvrage voor vervoerbewijzen de aangeboden producten steeds te specificeeren. GELDIGHEIDSDUUR TOEWIJZINGSBONNEN VEEVOEDER. Ter kennis van veehouders en handelaren in mengvoeders wordt gebracht, dat toewijzingsbonnen geldig blijven gedurende de periode volgende op die waarvoor zij zijn uitgeschreven. Bonnen, welke vóór 11 December 1939 zijn uitgereikt, blijven eveneens geldig tot 5 Februari 1940. Voor den handel is het nog mogelijk tot één week na den afloop der geldigheidsduur de bonnen ter in wisseling aan te bieden. INNAME VAN GRANEN. In verband met het feit, dat meerdere ontvang stations worden ingeschakeld, is 'n wijziging nood zakelijk geworden in den tijd waarop door de ver schillende ontvangstations ontvangen kan worden en in de districten van de opzichters, belast met de controle van de inname, het nemen van de monsters en het uitschrijven van de leveringsbewijzen. De algemeene opzet is, dat in het algemeen slechts 1 X in de veertien dagen in een ontvangstation wordt ingenomen. Alleen de grootere centrale op slagplaatsen en de grootec-e onfvangstations krijgen de gelegenheid om wekelijks in te nemen. Hieronder volgt een gedeelte van de lijst der op zichters met de districten waarin zij de controle op de inname uitoefenen: S. Hoevenaars, Zeelberg 28, Valkenswaard Distr. 5. Fr. de Bresser, Klein Loo B 99, Hilvarenbeek Distr. -10. A. P. Swinkels, Duizeldonk 1, Helmond: Distr. 11. J. C. Verhoeven, Mortel C 265, Gemert: Distr. 13 en 14. P. Welles, B 7, Maashees: Distr. 17 en 18. J. J. Klijn, Hoogeind 46, Waalwijk: Distr. 43 voor de pakhuizen te Drunen, Heusden, Loon op Zand en Waalwijk. H. Groeneveld, A 180, Nieuwendijk: Distr. 44. W. Verschoor, C 72, Almkerk: Distr. 45. B. Bakker, Doelen 7, Oosterhout: Distr. 46 voor de pakhuizen te 's-Gravenmoer, Oosterhout, Waspik en Sprang-Capelle. C. Wijne, Groenendijk 32, Lage Zwaluwe: Distr. 46 voor de pakhuizen te Raamsdonk en distr. 47 voor de pakhuizen te Geertruidenberg, Made, Tef- heijden, H. en L. Zwaluwe. J. Leeuwenburg, Hazeldonkschezandweg 4, Zeven bergen: Distr. 47 voor de pakhuizen te Zevenber gen en Moerdijk en distr. 56 voor de pakhuizen te Klundert. J. Punt, A 543, Klundert, voor pakhuis P. Over- water te Wieldrecht. A. C. Kolen, Reitschehoevenstraat 23, Tilburg: Distr. 48 (Tilburg). H. J. Verbunt, Venne 22, Dongen: Distr. 48 (Alphen en Dongen) en district 49 Baarle-Nassau en Ulicoten). G. van Hooijdonk, D 35, Teteringen: Distr. 49 (Chaam) en district 50 en 51. A. van Laarhoven, Klein Zundert D 169a, Zun- dert: Distr. 52 en 53. J. A. Vogelaar, Kerkstraat A 332, Oudenbosch- Distr. 54. J. Cammaert, Achterstraat 5, Roosendaal: Distr. 55 voor de pakhuizen P. de Nijs, Roosendaal en C. H. V. Roosendaal. M. van Koulil, G 13, Sprundel: Distr. 55 voor de pakhuizen te Rucphen en Nispen en de overige pak huizen te Roosendaal. P. Verhagen, A 77, Fijnaart: Distr. 56 voor de pakhuizen te Fijnaart, Oud Gastel, Standdaarbui- ten, Willemstad. A. Adriaansen, „Pannenhuis", Hoogerheide: Distr. 57 en 58. J. C. Adriaansen, B 74, Steenbergen: Distr. 59. G. de Rooij, A 10, Dinteloord: Distr. 60 (Dintel- oord). W. Brooijmans, Coevering F 68, Steenbergen: Distr. 60 (Steenbergen). Voor- een goed begrip laten wij hier dus nog vol gen, dat de telers die producten willen leveren in een ontvangstation of centrale opslagplaats ge legen in een bepaald district, zich moeten wenden tot dien opzichter, die over dat district gesteld is. Wij mogen dus wel aanraden, deze lijst van op zichters zorgvuldig te bewaren. Levering in ontvangstations en centrale opslagplaatsen. In verband met een beslissing van den heer Minister van Economische Zaken moet de vergoe ding van 10 cent per 100 kg aan de ontvangstations door de telers worden betaald. In verband hiermede zal van alle partyen die ge leverd worden in ontvangstations, 10 cent per 100 kg worden ingehouden. Van de telers die recht streeks leveren in centrale opslagplaatsen zal niet worden ingehouden. Lijst van een gedeelte der centrale opslagplaatsen voor rogge, haver en gerst (uitgezonderd brouwgerst) R.K. Boerenbond, Oud-Gastel, B. 5. R.K. Boerenbond, Roosendaal, Emmastraat 70. S. Boot, Steenbergen, A. 112. J. L. Breure Faasse, Dinteloord, A. 205. E. A. Buys, Klundert, A. 511. G. V. Buys, Standdaarbuiten, B. 1. Centraal Bureau, Dinteloord, a. d. Mark. Coöp. Aankoop en Verkoop Ver. te Nieuwendijk, A. 169. Coöp. Handelsver. N.C.B. te Breda, Tramsingel 39. Coöp. Handelsver. N.C.B te Cuyk, A. 440 Coöp. Handelsver. N.C.B. te Fijnaart, B. 46b. Coop. Handelsver. N.C.B. te Geertruidenberg, Centraleweg. Coöp. Handelsver. N.C.B. te Hoogerheide, B. 162a. Coöp. 'Handelsver. N.C.B. te Leur (N.-Bc\), B 156 Coöp. Handelsver. N.C.B. te Roosendaal, O. Havendijk. Coöp. Handelsver. N.C.B. te Standdaarbuiten, B. 25. Coöp. Handelsver. N.C.B. te Steenbergen, Kade. Coöp. Handelsver. N.C.B. te Tilburg, Vernisstr. 17. Coöp. Handelsver. N.C.B. te Veghel, B. 259. Coöp. Handelsver. N.C.B. te Zevenbergen, Zuid haven 27. Coöp. Land- en Tuinbouw Ver. te Zundert, A. 108. Johs. van Dalen, 's Gravenmoer, Havenkade 280a. N.V. H. van Dis, Fijnaart, A. 78a. Firma Gebrs. van Drimmelen, Klundert, A. 3. Firma A. L. van Eek Zn., Klundert, B. 215. Firma A. L. van Eek Zn., Moerdijk, C. 63. Firma A. L. van Eek Zn., Zevenbergen, Zuid haven 32. J. A. van Gent, Zevenbergen, Stationstraat 59. A. van Gorp, Waspik, A. 29. A. L. de Graaff, Meeuwen, F. 46. N.V. v/h H. van Hal Zn., Roosendaal, Hoogstr. Th. M. 'van Hoff, Heusden, O 2. M. Huijbrechts, Bergen op Zoom, D 116. C. J. de Klijn, Raamsdonkveer, H 109. Gebrs. D. en J. Knook, Klundert, A. 569. C. L. Koopmans, Dinteloord, Molendijk 2. Firma Wed. H. Kuijpers, Hilvarenbeek, A. 361. A. C. van Loon Zn., Tilburg, Piushaven 1. W. H. G. Martens, Bergen op Zoom, N. Z. Haven 84. Firma P. de Nijs, Roosendaal, Hulsdonksche- straat 43. Firma N. G. J. Schouten, Giessen, Burchtstr. 54. Firma H. Schraven Eijsbouts, Tilburg, Piush. 5b. C. B. v. d. Straaten, Sleeuwijk, Vijverplein 38b. W. Teurlings de Jong, Tilburg, Paterstraat 89. Jac. van Tilburg, Halsteren, B. 1. Firma F. v. d. Vaart, Lage Zwaluwe, D. 350. N.V. Veevoederfabriek ,,'t Klaverblad" Leur (N.-Br.), B. 110. Firma Verhoeven Lips, Geertruidenberg, Station straat 7. W. H. Versteeg, Andel, Achterstraat 127. Firma L. de Visser, Dinteloord, A. l.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1940 | | pagina 3