Onzen grondlegger hulde! „Coöp. Aardenburgsche Roomboterfabriek" te Aardenburg. Geopend Mei 1928. Heeft momenteel 189 aandeelhouders met 642 koeien. Ook hier gaf de heer Zwagerman den stoot tot de oprichting. Naast veel leed en zorgen hebben de oorlogsjaren voor Walcheren toch ook nog wel wat goeds voortgebracht. Ook voor den Walcherschen landbouwer kwam het vraagstuk opduiken, hoe kom ik het geschiktst aan het benoodigde vee voeder De zuivelconsulent, de heer C. Zwagerman, heeft hem hier den weg ge wezen en leiding gegeven door de oprich ting van het Bemiddelingsbureau. De wer king van dit Bureau gaf aanleiding om mid delen te beramen, dat dit werk niet van tijdelijken aard zou zijn, en het ook tot meer dere artikelen uit te breiden. Gevolg was, dat de actieve zuivelconsulent besprekingen hield met de landbouwvoormannen op Walcheren, en ziedaar, de Coöperatieve Landbouwvereeniging ..Eiland-Walcheren" werd geboren. Het is nu 15 jaar, dat deze vereeniging bestaat, en ze heeft zich steeds mogen ver heugen in zijne warme genegenheid en be langstelling. Het is cén zijner geesteskinderen, die zeer zeker reeds veel nuttig werk voor den Wal cherschen land- en tuinbouwer heeft ver richt. Met dankbaarheid zullen hare leden op dezen dag den heer Zwagerman herdenken voor den steun aan hun bedrijf gegeven, en wenschen hem nog vele jaren van nuttiqen arbeid toe. J. PHILIPSE. Middelburg, October 1931. Interieur der coöperatieve roomverwerkingsfabriek te IJzendijke. Coöp. Zuivelfabriek Roomboter" te Kloosterzande. Eerste roomverwerkingsfabriek in ons land. Gesticht op initiatief van den heer Zwagerman naar een Amerikaansch jdee. Geopend April 1927. Verwerkt thans den room van 350 koeien, behoorende aan 140 veehouders. Pakhuis der Coöp. Landbouwvereeniging „Eiland Walcheren" aan de Nieuwe Poort straat te Middelburg. Deze vereeniging werd in 1916 op initiatief van den heer Zwagerman opgericht, telt thans 1650 leden. Op den voorgrond het enkele jaren geleden bijge bouwde kantoor. J& Coöp. Roomboterfabriek „Eensgezindheid" te IJzendijke. Geopend 15 October 1929. Zal dit jaar 80.000 KG boter maken van de melk van 700 koeien, behoorende aan 178 leden en leveranciers. De heer Zwagerman was ook hier weer de gangmaker en adviseur.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1931 | | pagina 6