Oe Zeeuwscha Landbouwmaatschappij 80 jaar. Historisch Overzicht, schappij dit werk van liaar cerelid buitenge woon waardeert, en üij stenn allen mei mij in, wanneer ik hem hiervoor huldigend, een heil dronk op zijn bestendig welzijn instel. Daar werd nog gesproken door den Coin- mts -.irfi der Koningin, die in het bijzonder een woord van hulde aan Jhr. Van redenburch bracht. Nadat velen van at den Imogen toren van een schitterend vergezicht over de Thoolschc landouwen, welke goede vruchten droegen, hadden genoten, alsmede van welwillend aan geboden vcrverschingen, ging de tocht verder, nadat het gezelschap nog vereeuwigd was op de fotografische plaat. Hei ging nu door Scherpenisse via St. Maar tensdijk naar Stavenisse, waar hel gezelschap vriendelijk werd Ontvangen en gul werd ont haald door de familie Dorst op den huize „Vre denburch". De heer Dorst sprak enkele toe passelijke woorden, welke door onzen geachten algemeenen leider als volgt werden beant woord: In Stavenisse (of moet liet gewijd lieeten aan Scavo den Fcneinen God) is het ons aange naam te verpoozen. Aangenaam dat te doen bij onze:: medestrijder Dorst, wiens naam reeds -joo lang in de Zecuwsche landbouwkringen een goeden naam heeft, als die van een ge slacht, hetwelk uitmunt door kloeken zin cn helderen blik en toewijding aan den landbouw en Je veeteelt en de fokkerij van het paard. Stavenisse stond vaak aan vele gevaren bloot en was in de vroegste tijden de golven ten prooi. Bezorgd zagen weleer Zeclands Staten naar dezen punt van het eiland Tholcn en nog heeft men cr een calamiteuzen polder. Maar zonder Stavenisse kunnen wij niet. Als men Stavenisse sach declineeren tot niet. Sanck Zeeland een zoo harden Liet. Maar gelukkig, dank zij den vooruitgang der waterbouwkunde, is ook hier iic' vrucht baar land beter beschermd dan ooit te voren, en kan ook de familie Dorst vredig cn rustig haar schoone taak volvoeren om land en volk van Tholen, op gebied van den landbouw, ten voorbeeld te strekken en vooruit te brengen. Daarop rekent vooral de die in een trouwe vriend en warmen medestander heeft gevonden. De Zeeuwsdie families moeten ons trouw blijven en eens naar het verleden zien, wat hun vaderen pracsteerden en in dc historische lijn voortwerken, dan is er blijde tinteling van leven en geestdrift onder onze scharen, en stelt men er een eer mede te werken aan het schoone doel: de verheffing van den landbouw in Zee land. Gij doet dat met eere. Wij danken daarvoor hartelijk, gelijk voor deze gastvrije ontvangst. In Stavenisse stonden de kinderen met vlag getjes opgesteld en werd op deze sympathieke wijze, het gezelschap verwelkomd. Het ging nu verder naar St. Annaland en van daar naar Oud-Vossemeer. Óok fiier viel op het ..rechthuis" het gezelschap een vriende lijke en gulle ontvangst ten deel. De Burge meester, de heer Snijder, hield een toepasselijke toespraak, hetgeen de Algemeenen Voorzitter aanleiding gaf het volgende te zeggen: In het groote Vossemeer zitten wij, maar die breede waterplas ziet er anders uit dan in het diep der eeuwen, toen St. Philipsland nog op komend schor er in was en van vele daarin liggende polders niets was te zien. Nu zitten wij op een keurig raadhuis, in een schoon dorp, een der schoonste van Zeeland. Het was een mooie rit van Stavenisse naar hier. Wij zagen veel schoone landouwen, genoten van den aan blik van de stichting van Anna van Bourgondie. de zuster van Karei den Stoute, de echtgenoole van Adriaan van Borselen, die vanuit haar kasteel te Souburg den dijk van het latere St. Annaland regelde. Wij herinnerden ons onderweg hoe Suzanna Hughers, de dochter van den beroemden Constantijn, vrouw van den ambachtsheer van St. Annaland, haar naam aan den Suzannapolder leende, en zoo kwamen wij hier, waar in de 13e eeuw volgens Holle- steller nog de uitgestrekte waterplas was, waarop ik zooeven doelde. Dankbaar zijn wij voor de ontvangst alhier, inzonderheid onder de auspiciën van den Bur gemeester, die jaren lang voor de op noten van groote beteekenis was en mede in vloed had op den goeden gang van zaken. Ook Zeelands Chroniekschrijvcr in het laatst van onzen gouden eeuw zegt, dat Vosmeer groot en schoon, is en veel inwoners heeft, die zich meest met landbouw bezig houden en met hun vruchten goeden koophandel drijven, terwijl zij die te scheep alleszins kunnen verzenden. Vos meer ligt aan de Eendracht zeker daarvoor goed. Nog leeft men hiervan den landbouw, te midden van vruchtbare polders. Ik hoop harte- h|k, dat Vosmeer moge vooruitgaan cn van de waterleiding voor zijn landbouw en veeteelt, ruimschoots mag profiteeren en eerlang op z.ijn' boerderijen, ook de eigenaardige muziek die net gegons van een electrischen motor met zich brengt, zal mogen liooren. opdat uit die ge heimzinnige bron van kracht, energie voor de bevolking en schitterende vooruitgang voor de gemeente nxige voortspruiten. Wij danken het ijverige gemeentebestuur voor de vriendelijke ontvangst. Na deze aangename verpoozing ging liet weer terug naar Tholcn, waar men te ongeveer half arriveerde. De tocht was schitterend geslaagd; geen en kele handenpech, geen ongelukje was voorge komen en overal werd de stoet met belangstel ling begroet. De maaltijd. Te half acht waren niet minder dan 185 per sonen in „Non Semper" aan den gemeenschap- pelijkcn disch vereenigd. Er heerschte een ge zellige stemming, Is begrijpelijk, dat de slui zen der welsprekendheid geopend werden. De Algemeenen Voorzitter, onvermoeid als liij is, wist ook hier weer een toepasselijk woord te doen hooren. De Commissaris der Koningin huldigde de namens het Provinciaal Bestuur en gaf blijk van warme belangstelling voor onzen landbouw, den hoeksteen van ons Zecuwsche Volksbestaan en eveneens van de Spieker gewaagde met vreugde van de activi teit der Toch zijn er nog te velen die zich afzijdig van haar houden, te weinig intensief met haar medeleven. Spreker besloot met een heildronk en zijn beste wensclien voor de Het is duidelijk, dat bij de waardeerende woorden welke werden gesproken, ook de Fransche gezant niet werd vergeten, alsmede het bestuur van den Kring Tholen. Als curiositeit vermelden wc nog, dat de 2c Secretaris in een door hem samengesteld de leden van het Hoofdbestuur van den lui- migen en den ernstigen kant bekeek. Men bleef geruimen tijd gezellig bijeen. (Slot). Juni lOlcl gedacht men te Zierikzee het 70- jurig bestaan der in „Juliana". Men had toen: twee 2jarige cursussen in land- houwhuishoudkunde, andere mcisjescursusscn, voor volwassenen, 22 landbouwwintercursussen voor jongens, voor meisjes. In 1892 was er een cursus. In 1922 waren er 25. En thans: 31 landbouwwintercursussen, in tuinbouwkunde, 10 voor volwassenen, 14 in land- bouwhuishoudkunde, in paardenkennis, In hoefbeslag. in motorkennis. Voorts hebben wy de school, de Mid- ieibare Landbouwschool te Hulst en de Lagere Landbouwschool te Axel, terwijl er het volgende jaar een te Schoondijke staat geopend te wor icn. Meerdere cijfers van vergelijking zal ik thans sparen. Zy worden opgenomen in het ver slag. Linilenbergh spreekt over de groote kosten bij publieke verkoopingen. Hiermede wordt den stoot gegeven tot oprichting van een commissie van onderzoek en tot een eindelijk vergelijk met de notarissen, waardoor in de provincie meer een heid is gekomen. Van Dixihoorn zit het pachtvraagstuk wars en hij bespreekt het te Zierikzee uitvoerig in 191S. De met zooveel zorg voorbereide Middelburg se!» tentoonstelling zal wederom niet doorgaan. Tegen 10 Augustus 1914 roept de Voorzitter zijn getrouwen bijeen wegens den gespannen Euro- pocschen toestand in verband niet de a„s. ten toonstelling. De oorlog is uitgebroken. Europa staat in lichte laaie, net verkeer Is al zoodanig" beperkt, dat men slechts kort in Hotel „dc Com merce", vlak aan het station te Middelburg kan samenkomen. De tentoonstelling wordt uitge steld. Het zou 1921 worden. Niemand had dit gedacht. Niemand kon het voorzien. De moeilijkheden zijn al begonnen. Prijsbepa lingen, requisities. Wel mocht de heer Domini- cus de vergadering toeroepen: Werkt kalm door! Geen stagnatie! Houdt het hoofd koel! Een paar weken later moest men alweer bij eenkomen: een prov. bemiddelingsbureau werd opgericht, in de nieuwe rjjkslandbouwwintc school te Goes werd het gevestigd. Het secreta riaat kon berusten bij den heer Iman Kakebeeke en den assistent-rijkslnndbouwleeraar Steve cn den lecraar Broek. Afdeelingsbureaux zouden in alle afdeelingcn opgericht worden. De gewone najaarsv ergadering van het hoofdbestuur werd in laatst van No vember gehouden. De heer Vogelvanger, het jaar te voren ook reeds op de vergaderingen was, zag men er ook. Aller geest en gemoed vol van den oorlog en blijft dat. Men werkt echter volgens des Voorzitters raad nas tig door, en benoemt zelfs nog. ten bewijze hiervan, in de voorjaarsvergadering van 1915 de heeren van Hoek. Lëhnis en Dr. Zandc tot cercleden. Zonnevijlle bracht den uitvoer van aard appelen ter sprake, actief als hij immer is. wan neer het de belangen van het land aan de over zijde van onzen Zeeuwschen Jordaan betreft. Zwagerman gaat door met zijn studiën over de varkensfokkerij en Van Oyen blijft ook op zijn ouden ilag, de 80 schier genaderd, actueel met de behandeling van de bedrijfsadministratie voor den landbouwer in verband met de inkomstenbe lasting. Een waardig lid van het college van Ged. Sta ten van Zeeland zoide eens: „Zoo leert men de boeren cr voor te zorgen, dat zij weinig belasting betalen". Hij bedoelde: dat zij niet langer Boerenschroom 3pelen en daarbij den rol van Sijmen en Bartel hebben! Iman Kakebeeke verlaat ons bij het barnen van der hel orkaan naar een centrum van zor gen cn wordt Inspecteur van den Landbouw. Onze Stevens wordt zijn opvolger cn wordt har telijk verwelkomd, gelijk wij nog in zijn vermel denswaardige activiteit on welwillendheid ons rijkelijk mogen verheugen. Hij heeft een tijd met ons meegemaakt van moeite en zorg. die ons nan elkander verbindt. Ook de oude Van Oyen ging heen! Hij heeft gewerkt zoolang het dag was, schier tot zi.ïn jongstcn snik. Hij sneuvelde op het veld van eer. Ik zwijg hier over den bewonderenswaardigen man, en breng hem van deze plaats nogmaals eerbiedig en stil. den diepgevoelden dank, warme hulde der Zecuwsche T-andbouw Maat schappij. Volgt in werkzaamheid en ambitie zijn groot en verheven voorbeeld na. Het was niet gemakkelijk, neen, zelfs buiten gewoon mooiliik opvolger van Van Oyen te zün die vanaf November 1893 tot IS October 1915 de zoo getrouw als Secretaris on Inter tevens als Penningmeester diende. Geen oogenbllk kon men zonder Secretaris in deze tijden zijn. Reeds 15 October werd dnn ook de hc-er Klélstra met do waarneming lielnst- Van Oyen had voor niets genvbeid, maar nltiid gezegd: 'Gij betaalt mij niets, maar na mij suit Gij in-»» In den zak moeten tasten. Inderdaad zoo kon Shot niet langer. Du last van de werd te zwaar voor particulieren arbeid. Dc functionaris Smou ambtenaar worden, die niets anders demi cn daarin zjjn levenswerk cn dies ook zijn levcns- bestaan zou vinden. Dat cischte oen algeheele reorganisatie van het secretariaat en tevens een verhooging van uitgaven, die zonder aanmerkelijke coritribulie- verhooging niet mogelijk was. Dat laatste werd besproken en sedert tol verledon jaar toe hot contributievraugstuk niet van de lucht geweest. Thans moge het opgelost zijn. althans voor een lange reeks vun jaren cn niot meer do werkzaam heden vertragen of veronaangenamen. Er is cenigcn strijd in eigen boezem naar aanleiding van do vacature. Een instructie wordt voor den te benoemen titularis voorgesteld en op Maart 1916 wordt de heer Tj. Kielstru benoemd Op de Atgemeene Vergadering van 14 Juli 1916 te Goes zegt de Voorzitter: De heer Kielstra, <Uo in ontzettend lastige tijden dc functie van Secretaris aanvaardde, heeft aan de verwachtin gen, die wij van hem hadden, volkomen beant woord". Mjjne Heeren, het was toen nog In dc le pe riode van den oorlog. Duarna kwamen cr veel zwaardere cn veel moeilijker tijden. Kielstra volgde het illustre voorbeeld van den ouden voor ganger met jeugdige geestdrift cn hartstochte lijke liefde voor zjjn taak en thans, nu dat alles ^achter den rug is, al zjjn cr andere en nieuwe moeilijkheden als gevolg nog van het schrikke lijk wereldgebeuren, herhalen wij dat woord. Hij heeft volkomen aan onze verwachtingen beant woord. Neen, zoo is het toch niet. Hij heeft onze stoutste verwachtingen overtroffen. Lang nog blijvc gespaard voor de Wij ivaardeeren het nog, dat ook op 14 Juli 1916, de heer Lovink wederom op onze vergade ring was. Meer nis ooit was het bij de stijgende prijzen noodig, dat Lindenbcrgh de tarieven der notarissen onder het mes nam. Zij waren welwil lend genoeg zelf mede te werken tot een her ziening. Het bureau voor landbouwboekhouden werd op gericht. Kosten bewees ons daarbij de eerste diensten. Hombach gaf goeden raad op prak- tischc ervaring gegrond. Do regeering nam maatregel op maatregel. Welleman tuk op zjjn vrijheid en wars van Staatsvoogdij lei in een motie vast, dat men die maatregelen in Zeeland slechts als noodmaat regelen duldde. Tal van buitengewone vergaderingen waren noodig. Van Vredenburch blies zijn krachtig kla roen ter verzameling en besprak luide de toe standen. Onderwijl oreerde Do Muralt over de oeverbescherming en bespiegelde later hij, die thans tot spreekt: „De oeconomische zijde on zer oeververdediging" en hield een pleidooi voor groote waterschappen. Maar 25 October 1916 had ons eerst een treurig bericht gebracht. De Voor zitter was niet meer in het land der levenden. Op November 1916 opent dc vice-voorzitter, Wagtho, de vergadering cn herinnerde uan het overlijden des Voorzitters, op wiens ge moed de gruwelen des oorlogs diep hadden ge werkt. werd herdacht als een man van groote jovialiteit, die tal van jaren met liefde zich had gegeven aan de Wagtho moest ook zijn functie neerleggen en Walter Kakebeeke trad als vice-voorzitter op. Wagtho zooveel jaren lang lid van het uitvoe rend deel van het Hoofdbestuur, zooals het vroe ger heette, werd benoemd tot eerelid. 21 jaar was Wagtho onder-Voorzitter geweest. Hij muntte uit door trouw en degelijken zin. Sint Nicolnasdng van het jaar 1900 en zestien zag de met groote verwachting op tegen Jhr. Jan van Vredenburch als haren leidsman. Zij nam zich met een rijk beladen koopvaardij schip vergelijkend, dat in de brandende golven verkeert hem op als loods teneinde veilig door de branding heen, naar kalmer wateren gevoerd te worden. De werkzaamheden namen zoodanig toe, dat het Dagelüksch Bestuur versterkt moest worden, en twee leden er aan toegevoegd werden, in de personen van van Westen uit Zierikzee en. Leenhouts uit Retranchement. In de voorjaarsvergadering van 1917, den 30en April, spoedden vol belangstelling de Hoofdbe stuurders zich naar het vergaderlokaal. Wij zien o.a. daar de Bruijne uit Ter Neuzen, Becuuit roede, Lindenbcrgh uit Heer-Arends- kerke, jongeren in de kracht van het leven! De oudere, kalme Van Westen treedt binnen cn is zeer ontdaan en onder den indruk van hot drama, dat zich in den afgeloopen nacht in Zierikzee heeft afgespeeld en waarvan hij verhaalt. Een bom-nanval was op zijn geliefde woonplaats ge daan. Menschenlevens waren er bij gebleven. Een brandbom stichtte brand; een bom niet groo- ter dan een inktkoker, had het huis van Mr. Pol- vliet voor een groot deel verwoest. Gruwbre verdel gingsk rijg. die onze brave Zeeuwen zelfs niet met rust kon laten. Het is of de duivel rondvaart over d'aard. De Voorzitter betuigt de deelneming der ver gadering. Men moet weer aan den arbeid. De stichting van een landbouwhuis wordt ge noemd. Het reglement op de gewassenkeuring gewijzigd. Ons blad won meer en meer aan be teekenis, inzonderheid nadat cr tegen ecnige ver goeding medewerkers aan verbonden werden. Spoedig werd het ook het blad voor den tuin bouw. Alles wat de veilingen betreft, zal er in gepubliceerd moeten worden, want circulaires lullen niet meer worden gezonden. Ongetwijfeld zou daardoor het aantal leden der Maatschaon belangrijk toenemen. Menigeen was het wol ver plicht om zijn zaknn. Het blad zal dan twee maal per wock verschijnen. Toeken des tijds is, dat Mr. Zaaijcr spreekt over het doe' der vereenïging Molèstri.rico. Het ligt de rede, dot elke vergadering gewijd is aan allerlei wat betrekking heeft op de oecono mische omstandigheden tengevolge van den oor log: hooivordering, bietenuitvocr, aflevering nen, graan voor eigen gebraik, aardappelen- distributie cn dergelijke. Ik ln.it nnn den -e-ehiedschrijvor der toekomst over dit allergewichtigst tijdvak, hetwelk nog niet objectief beoordeeld kan worden, te hescl" ven en benaal mij slechts tot een enkele mede- deeling. Wellemnn is vasthoudend. Wei wn« kiïngenstelsel facultatief gesteld, maar hij is nog niet tevreden cn acht nu hot moment gunstig om zijn denkbeelden te verwezenlijken ten aan zien van organisatie der Maatschappij. Deze bespreekt hij dan ook in een uitvoerige rede. De di.-cnsslën daarna zijn buitengewoon interessant, maar ilo wordt en is gereorganiseerd. Tu liet voorjaar van 1918 onze Secretaris ernstig ziek en dnt geeft reden tot angstige be zorgdheid, maar bet 75jaric bestaan der kan hij op den 81 Augustan 1918 mede dankbaar hordonken. ik breng in iic herinnering, wat velen nier nog vorstin in out geheugen liggen zal. Onder hui lier commando un Jhr. Vun redesburek trok de voorhoede van de reeds op JU Augustus 1918 Goes binnen. Het oude Ganze- itedeke daverde van vreugde. De Al. vierde 'feast! De tuil was in fcestdosch. Het altijd wuakzamc gemeentebestuur ontving het Hoofd bestuur op het Goeache kupilooi. Dc muziek ver hief onze harten en de dichtregel vun Da Costa kwam in den zin: Hoe kan het zijn, dat de lier, die sinds lang niet meer ruischte, weer op eens tot dc harten in dichtmuzlek sprak'! De .d.-niarsch, gecomponeerd door den directeur van Buphonia te Goes, werd gespeeld cn den voor zitter aangeboden. Inzonderheid voor den voor- zit.ter was het een blijde dag van verpozing te midden van den ongeloofelijken arbeid, den titani- schen arbeid, dien hij heeft moeten verrichten voor onzen Zeeuwschen landbouw in deze zware tijden. Het gaf hem meer moed om voort gaan met zijn strijd voor ons landbouwbelang logon umbtonaar of of Gauwdief on Gannef hior of daar. De vergaderzual op 31 Augustus was stamp vol. De had nog nimmer zooveel loden geteld. In jaar tijds was men geklommen van 4000 op 8500. Kent Gij de geschiedenis van Jona's wonderboom'.' Zij dut lot onze Maat schappij niet beschoren, maar de wondre snelle groei was toch niet onnatuurlijk, want zij lag ge heel in de natuur en den aard der tijdsomstan digheden en de noodzakelijkheid voor menigeen. Maar ook men voelde, dat men tegenover de overheid als oen eenheid staan moest om zijn al oude rechten en vrijheden tc verdedigen. Denkt dat dit nu minder noodig is? Gelooft Gij kortzichtige, laksche rdct-leden der dan niet, ilnt nog veel meer in tijden van malaise aaneengesloten optrekken noodig is? Wie zwak en ziek is, heeft toch hulp en steun noodig? Ligt in eendracht geen kracht als het wat kost aan geld, aan tüd, aan inspanning om ook iets te presteoren voor de MaatschaDDÜ De Voorzitter herinnerde aan het 50jarig feest te Tholen en gaf een zeer korte historische terug blik. De tüden waren niet geschikt voor naplui zen onzer archieven. Dr. Mol hu sen sprak over Landbouw-Coöperatde De Ingenieur Steffelaar was de voorloop zooals men in Groningen zegt van de electri- ficatie van het platteland van Zeeland. Hij sprak daarover Tn verband met den pi actischen landbouw. Ilc zie zijn mooie lichtbeelden nog. Het ware wel te wensclien. dat hij op alle plaatsen in Zecuwsch-Vlaanderen, waar men weer een streepje voor heeft, eens sprak cn die lichtbeel den vertoonde. Hoe spoedig zouden onze boeren dan hun duurdere oliemotoren weg doen cn zich aansluiten, op voorbeeld van wakkere landbou wers van Biervliet en IJzendüke, aan het elec- trisch net. Maar Gij, die nog niefczoo gelukkig züt, beseft dat nut en voordeel ook wel. Alleenlijk de Zeeuw is geduldig in het wachten en gemoedelijk ver trouwend tegenover zijn overheid. Of moet de krachtige vuistslag van Van Oeveren op tafel om met spoed en zonder verder talmen het verlangen naar de electrificatie van midden Zeeland en Noordelijk Zeeland kracht bii te zetten Zeg het rond en fier. Dring aan op spoed. Men kon al bezig zijn. Zorgt, dat de Staten niet uit een verkeerde zuinigheid*»ver- weging ons Zeeland weer tot een achtcrliik land maken! Wat zal onze landbouw beginnen tegen over Groningen zelfs tegenover Gelderland en Overijssel, als wy zoolang van electriciteit ver stoken blijven Hoos de vezelman sprak over de rlaa levering. Vin Biesum was er niet. Meegedeeld worxlt de benoeming van Van Dijk tot tweeden Secretaris. Wij hebben hem nog en waardceren hem zeer. Wie hoort niet gaarne zyn lezingen? Wie geniet niet van zyn geschriften? Wie waardeert niet zyn oprechten zin, zyn groote kennis, zyn vriendelijke hulpvaardigheid? Op 19 December 1918 herdacht Walter Kake beeke den overleden heer Wagtho. De Voorzit ter was ongesteld. Een gedenkwaardige datum in de geschiedenis der Maatschappij is 29 Januari 1919. Het is de eerste algemeene vergadering der gereorgani seerde Maatschappij. Moge deze door talloos vele gevolgd worden en blijken, dat inderdaad voor ons Zecuwsche volk in alle zyn geledingen hier door de tot een zegen wordt. Allerlei commissies worden nog benoemd en ontslagen. Een verkoopbureau laat van zich spreken. Het blad komt weer maal per weck. De tweede maal is niet meer noodig. Het schip is door de branding heen. Een ten toonstelling, uiting van vrede en vreedzame ont wikkeling wordt te Goes gehouden en munt uit inzonderheid door het getal en de pracht der paarden. Het ledental was nog hoog, plus _piinus 9000. Velen zyn nog overspannen van der tijden druk, anderen van der tijden voorspoed. Snel verwor ven rijkdom geeft weelde. Weelde vernietigt ryk- dom. Champagne vervangt het eenvoudig glaaske bier. De Bourgojme doet hier en daar zyn intree. Met de paarden is men dol. De tijden van John Law's tulpenhandel komen terug. Fantasie be paalt de waarde. Artist de Laboureur kost 110.000.— Ei, ziet eens. vrienden ziet! Wat mag den Paaschos baten Dat hy oen rozenhoed Jlag dragen in de straten Al wordt hy ook gestreeld, Is voor een korte wijl. Helaas! daarachter volgt De slager met de bijl! De gildos ga.il daarheen Versierd met rozenkransen. Men hoort de trommel slaan. Men ziet de kinders dansen. Hy schuimbekt van den wjjn En glimt van enkel vet. Maar denkt niet aan de byl, Die voor hem is gewet. Hoe menig is er trotsch En gaat hi>ogmoedig pronken, Die, eer do Zonne daalt, In piine ligt veizonken. Neemt, vrienden op zelf, En op Uw zaken acht, Ook als h"t zoet geluk Gestaag tegenlacht. In"voorspoed, zie toe! Toen de Maatschappij haar hoogste toppunt bereikt had en het schip de woeste branding goed

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1923 | | pagina 2