DE ZEEUWSCHE KOERIER de B.B.C. 8.15 OOSTKADE 16 11.-45 uur. en SAS VAN GENT Berichten van te de nikkel- handen werden de Japansche stellingen doorbroken. de I Juitsch welken nn^n over de strijd in ons lengte en 8 M. breedte. Znterdug nnjn de artillerie Brcskens onder vuur. De Carmdcwen zwommen door liet ijskoude water. De Duitschers moesten dekking zoeken in de buizen. Met bun lichte wapens wisten de Canadeezen de Duit scbers’.bij daglicht nog terug te dringen in de buizen. In tussclien' legde de genie kon voldoende inateria.il werden Er were pers. hun vuisten dat de geai geven. Er Dinsdag 24 October 1044 Na de twee aanvallen van gisteren. In de richting Den Bosch vanuit het Noorden en liet Oosten is' van nacht de derde aanval ingezet vanuit liet Zuld-Oosten, tot in de omgeving van Schijndel. Vanuit België is er terrein winst In de richting van Breda en Roosendaal. In Zeeuwsch Vlaanderen naderen de Canadeezen Sluis, ikaansche en Russische regee van Generaal Dr Gaulle er van de Eransclie republiek, van de Gaulle erkend. is thans ook Goldatt In handen van de len. Deze stad ligl 40 K.M. diep in Oost- Door de Engelsche. Anieri ringen werd de regeerlng kend als voorlooplge regeering Ook Brazilië heeft de regeering Na EtJkimen Russen gcvall Pruisen. Stalin deelt in een dagorder mede, dat alle mijnen van Petsamo thans geheel In Russische zijn. in Italië Is de stad Serbia veroverd. Zware bommenwerpers hebben vanuit Italië doelen gebombardeerd in Tsjechc- Slowakije. Op Laitcn een plankier o»’er de gracht. Er worden aangevoerd. De Duitschers terug gedrongen lot in fort l'rederik I lendrik. 1 daar in elke kamer gevochten met vlammenwer- kanonnen, handgranaten, pistolen. Tomrny-guns. met en met hun laarzen. Een zware handicap was. (lieerde luchtmacht niet de minsten steun kon was de gebeden dag zware grondmist Vandaag wordt de druk voortgezet op de Duitschers. die samen zijn gedrukt lussihen Oostburg en Knocke. Draaibrug is in geall. handen en patrouilles naderen Sluis ten Westen Van Draai brug. Intusschen wordt uit verschillende richtingen druk uit geoefend op de Duilsdio divisies*in Noord Brabant, om verhinderen, dal de Duitschers versterkingen zenden naar Westcrschelde en de Zeeuwsche eilanden. Bij Woens- dreclil schijnt hel de laatste dagen rustiger te zijn geweest De geallieerden staan op 8 K.M. van Roosendaal. Zij zou den zich dus in de omgeving van Nispen bevinden. Ook langs de groote weg van .Antwerpen naar Breda werden vorderingen gemaakt, doch de Nederlandsche grens is hier nog niet bereikt. De aanvallen van de troepen van gcncrnnl Dempsey in de richting van Den Bosch vorderen goed, f.r zijn drie aanvullen ingezet. Een gisteren langs despooi- weg van Oss nn.tr Den Bosch en een in liet gebroken ter rein van den Bosch naar Grove langs de Zuid-Wtlleinsvaait De derde aanval kwam vannacht uil het Zuid-Oosten. hier bij werd Schijndel bereikt. Bij alle drie deze aanvallen wos de steun, welke de geall. luchtmocbt kon geven, vanwege bet slechte weder uitermate gering. De gevechten in Zeeuwsch-Vlaanderen. in Walcheren en ann de Nedcr- landsch Belgische grens en tn de richting vati den Bosch vormen alle een onderdeel van de campagne voor deepen •telling tan de haven van Antwerpen. Snel kan deze cam jiugne niet verloopen. maar zij ontwikkelt zich toch gestadig in de goede richting. Thans volgen naden- bijzonderheden ons Vaderland. In Westelijk Zeeuwsch Vlaanderen Is Breskens gisteren door de Canadeezen veroverd in een meesterlijke manoeuvre. Rond Breskens was een tankgracht gegraven van 7 K.M. De Duitschers maken steeds driester jacht op dwang arbeiders voor verdedigingslinies. Daarom wordt het per soneel in overheidsdienst er nogmaals opgewezen, alles na te laten om de Duitschers in deze te helpen. Het is de Burgemeesters uitdrukkelijk verboden, om op Duitsch lievel burgers aan te wijzen voor dwangarbeid. Het is het gnnschc polltie-personeel uitdrukkelijk verboden, om mede te werken aan drijfjachten op Nederlanders. Laat alles na wat leiden kan tot versterking van de I hiltsclie oor- log«krocht. Dus geen medewerking in welken vorm ook aan de bloedige Duitsche drijfjachten.

Zeeuwsche Koerier | 1944 | | pagina 1