de C.C.D. Beken De Hoofdcontroleur van tróle Dienst voor Zeeland vanaf heden de controle op leveren van distributie- en producten ZEER STRENG zal geschied' dat bij het constateeren van dellijk tot inbeslagname zal worden Terneuzen, 16 October 1944. De Hoofdcontroleur van cl m a king den Centralén Con- maald bekend, dat het vervoeren en af- voedselvoorzienings- en en overtredingen onmid- overgegaan. de genie bezig, de stad namen, over de waren gaan wij een aller- in Duitschland gek van Duit- Neuss, de van bege-' er is g&all. stelden alles in bet en riepen Vlissingen, doch singel te bouwen de Duitschers werk om de Canadeezen tegen te houden zelfs de hulp in van de batterijen van ook deze konden hen niet meer helpen. Canadeesche en Amerikaansche troepen winnen ter rein langs heel het Westelijk front. Het 2de Britsche leger rukt langs een 10 K.M. breed front op naar den Bosch. Ze zijn deze stad tot op 8 K.M. genaderd. De tegenstand in deze sector wordt minder krachtig.. In Zeeuwsch-VIaanderen werden zooals reeds gemeld, Breskens ,en het fort Frederik-Hendrik veroverd. Hier zijn kustbatterijen in geallieerd bezit gekomen. De troepen, die Breskens veroverden, noemden zich ,,De Betonkrakers Om Breskens te veroveren, moesten deze Canadeezen over een tankgracht trekken. Dit geschiedde bij midder nacht. De voorhoede zwom door het ijskoude water, moest aan de overkant gekomen, de mijnenvelden oprui men en toen konden zij de eerste huizen van bereiken, vanwaar zij de Duitschers onder vuur Ondertusschen was de genie bezig, een brug gebeden om verlossing. Bidt en werkt zegt de Bijbel. In heel Nederland komt de eene electrische centrale na de andere stil te liggen door de kolenpositie. Hierdoor kunnen nog slechts weinigen onze uitzendingen beluisteren. Geen wonder dat onder deze omstandigheden de vraag is gerezen: vervult radio Oranje nu nog wel haar functie? AI er maar 10 luisteraars in geheel Nederland, toch vanzelfsprekend door met zenden. Het gaat om simpelste plicht. De stem van strijdend Nederland zegt, al waren er maar 10 man, die zich konden verzetten, dan nog ging het verzet door. Indien radio Oranje blijft uitzenden dan is dit allereerst, omdat Nederland door blijft vechten, alle terreur ten spijt. Wij hebben vele regeerings mededee- lingen uitgezonden en waarschuwingen. Aan verzoeken uit bezet gebied om te spreken over bepaalde onderwerpen, W'erd zoo snel mogelijk gehoor gegeven. Wij zenden uit zoolang er nog ambtenaren op hun plichten moeten worden gewe zen, zoolang er nog boeren in Twente zijn, die moeten wor den gewezen op de schandelijke prijzen van f. 80.- vooreen mud aardappelen en f. 50.- voor een kilo boter. Wij zenden uit om U toe te roepen: HOUDT GOEDE MOED I I I Zoolang wij U nog toe moeten roepen: zwijgt over het ondergrondsche werk, zoolang is er werk voor radio Oranje. Radio Oranje heeft bij dit alles zeer zeker fouten gemaakt, welke wij niet trachten te verontschuldigen. Doch er wordt voor gewaakt, dat er geen woord wordt gezegd, dat U in Nederland zou kunnen schaden. Maar doorgaan zullen wij als stem van strijdend Nederland. Wij zullen blijven door strijden tot fier de vrijheid is gevestigd. In Oost-Frankrijk heeft het 3de Amerikaansche leger een nieuwe aanval ingezet, 30 K.M. van Nancy. Ver der werd er belangrijke terreinwinst gemaak bij het Marne-Rijn-kanaal. De Times schrijft, dat de reden waarom Washington tot nu toe de erkenning van de voorloopige Fransche regeering heeft uitgesteld, moet worden gezocht in het feit, dat men eerst zekerheid wilde hebben of de regeering van generaal de Gaulle wel het Fransche volk vertegepwoordigde. Thans zou volgens de Times die zekerheid verkregen zijn. De Engelsche luchtmacht heeft hedennacht een aanval ge daan pp Hamburg en plaatsen in W, Duitschland. Alle vliegtuigen zijn behouden teruggekeerd. Krachtige formaties van de Engelsche en Amerikaansche luchtmacht hebben verkeerswegen en industriecentra s in Duitschland gebom bardeerd. Er werd geen tegenstand ondervonden sche jagers. Engelsche bommenwerpers hebben de groote „Rijnhaven die voor het front bij Aken groot belang is, zwaar gebombardeerd. Van de 750 leidende jagers, zijn er 2 niet teruggekeerd, maar gegronde reden om aan te nemen, dat ze achter het front moesten, landen. Russische troepen in het hooge N. hebben de Noorsche grens bereikt. Alle nikkelmijnen in het district Petsamo zijn in hun handen gevallen. De Duitschers zitten nu tusschen de Russen en de Finnen in. Uit Noorwegen wordt gemeld, dat uit de Noordelijkste deelen van het land, de Duitschers en hun verraderskliek terugtrekken. De Duitschers- melden, dat de Russen I ilsit hebben bereikt.

Zeeuwsche Koerier | 1944 | | pagina 2