DE ZEEUWSCHE KOERIER de B.B.C. 8.15 en OOSTKADE 16 SAS VAN GENT van Berichten 1 1.45 uur. om 6.30 I De heer Churchill is vliegtuig in Engeland een nieuwe aanval ingezet bij een aanval der R.A.F. onder vanmiddag vanuit Moskou per aangekomen. Toespraak door A. den Doolaard. Volgens de uitspraak van een groot kunstenaar leeft Neder' land van ouds tusschen de Bijbel en de zee. Nu de zee Nederland meer dan ooit bedreigt, zoeken geloovigen en niet-geloovigen steun in de Bijbel, het zeker in deze tijd in Nederland meest gelezen boek. Vandaag is in de kerken Vanmorgen om 6.30 uur heeft het tweede Britsche leger een dubbele aanval ingezet op Den Bosch. Van af twee punten sloegen de troepen toe. Zij hadden te kampen met modder en de tanks waren gedwongen zich op de wegen te houden. Niettemin boekten zij goede voortgang. Ten Noorden van Antwerpen gaat de strijd verder. In twee dagen werd er 20 K.M. vooruitgang gemaakt. Voor uitgeschoven patrouilles hebben op verschillende plaat sen de grens overschreden. Aan het kanaal ten Noorden van Kalmpthout hebben de Canadeezen een bruggenhoofd gevestigd. De Duitschers bieden in de bosscben nog he vige tegenstand. Trouwens in het geheele gebied, dat hier door de Canadeezen werd bevrijd zitten nog scherp schutters en groepen Duitschers, die nog moeten wor de Cana- voor de van drie Het tweede Britsche leger is vanmorgen begonnen met een aanval in de richting van Den Bosch. De Ca nadeezen hebben in Zeeuwsch-Vlaanderen Breskens be vrijd. Ten Noorden van Antwerpen zijn de Canadeezen verder doorgedrongen in de richting van de Nederland- sche grens en veroverden daarbij Essen. In Hongarije veroverden de Russen Baja aan de Donau. In Italië heeft het achtste Britsche leger op verschillende plaatsen de rivier de Savo bereikt en ten Westen een bruggen hoofd gevormd. Meer dan 1100 bommenwerpers begeleid door een groot aantal jagers hebben vandaag de verkeers- centra’s Hannover, Brunswijk, Hamm en Munster gebom bardeerd. Op het eiland Laiten zijn meer dan 100.000 Amerikanen geland. De hoofdstad Tacloban werd ver overd, alsmede twee vliegvelden, welke op het eiland waren gevestigd. Maandag 23 October 1944 De Duitsche SicherheitspolizeF is in de groote steden, uitgebreide razzia einde te trachten de ondergrondsch schakelen. Men zij zeer voorzichtig zijn hoede. van plan, speciaal s te houden, ten ie groepen uit te en voortdurend op den opgeruimd, Hier werden echter reeds 500 krijgsgi vangenen binnengebracht. Breskens in Zeeuwsch-Vlaanderen is door deezen bevrijd. Breskens is de sleutelpositie haven van Antwerpen. Schoondijke wordt kanten bedreigd. In de Betuwe werden Opheusden en Doodewaard veroverd. De geallieerde luchtmacht heeft gisteren alle aanvallen op Nederland en België krachtig ondersteund, o.a. werd de spoorbrug over de Mark tusschen de Moer dijk en Breda vernield. De Amerikanen rukken ten Noord-Westen van Aken op. Würzeln werd bezet. Verschillende Duitsche tegen aanvallen werden hier afgeslagen. In Frankrijk werd Dieuse, de stad die bij water werd gezet. Meer Zuidelijk in de Vogezen wordt hevig gevochten in Bruyrère. Deze stad is in geallieerde handen. De Russen geven geen berichten over de opmarsch in Oost-Pruisen. Volgens de Duitschers zijn de Russen meer dan 30 K.M. diep in Oost Pruisen doorgedrongén en hebben zes steden veroverd. In Hongarije hebben de Russen nu de Donau bereikt bij Baja. Zij hebben de Duitsche stellingen bij de rivier de Theiss achter zich laten liggen èn kunnen nu opruk ken naar de hooldstad.

Zeeuwsche Koerier | 1944 | | pagina 1