DE ZEEUWSCHE KOERIER de B.B.C. 8.15 OOSTKADE 16 S'AS VAN GENT van Berichten Het voorspelt het oogenblik, waarop Amerika, Enge land en Rusland elkaar in Berlijn zullen ontmoeten. en 1 1.45 uur. van door de In Lotharingen heeft de R.A.F. door het breken een dam de stad Dieuse onder watergezet. Laat ons niet vergeten, dat de vrede in Europa en de vernietiging van Duitschland staat of valt met het Engelsch-Russische bondgenootschap. Zondag 22 October 1944 Het offensief ten Noorden van Antwerpen maakt lang zaam vooruitgang. De Canadeezen boekten terreinwinst bij Maria ter Heide en Kalmpthout. Meer Westwaarts bereik ten de Canadeesche troepen Wuestwezel en Loenhout. In Zeeuwsch-Vlaanderen staan de Canadeezen op ongeveer 2 K. M. van Oostburg en Schoondijke. Er is hier een nieuwe aanval ingezet. Dicht bij de Maas zijn de geallieerde tanks actief in de richting van Boxmeer. De commandant en het garnizoen van Aken hebben zich een hevige worsteling van twaalf dagen, is nog slechts een groote rookende puinhoop. Nu is de strijd daar beëindigd. Gisterenavond is een communiqué over de Britsch-Rus- sische besprekingen uitgegeven. Volgens dit communiqué werd het vertrouwen der beide regeeiingen in het ver loop der operaties uitgedrukt. Inzake de Bulgaarsche wapenstilstand werd volledige overeenstemming bereikt. Verder werden er belangrijke vooruitgangen geboekt in de oplossing van de Poolsche kwestie. Over politieke kwesties werd vrij en openhartig van gedachten gewis seld. Zooals het officieéle communiqué het uitdrukt, kan de conferentie in twee deelen worden gesplitst, een mi- De Russen zijn over een front van 80 K.M. breedte en 27 K.M. diepte in Oost-Pruisen doorgedrongen en heb ben zes steden bezet. In Liet verre Oosten heeft de Britsche vloot twee bombardementen uitgevoerd op de eilanden in de golf van Bengalen. litair en een politiek gedeelte. Militiar iser naar verhouding weinig te bespreken geweest. De coördinatie van de fronten is gewaarborgd. Dit voorspelt weinig goeds voor Duitschland. Het is mogelijk, dat er natuurlijk ook nog over ande re onderwerpen is gesproken, b.v. over de toekomst van Duitschland. Het communiqué spreekt zich wel uit over drie ver schillende politieke kwesties. De zaak van Bulgarije werd snel geregeld. Ook werd er overeenstemming be reikt over de te volgen politiek in Joego-SIavië, waar men wil trachten overeenstemming te bereiken tusschen de koninklijke regeering en de vrijheidstrijders van Tito. Geen overeenstemming is nog bereikt inzake Polen. De hoop, dat dit oude conflict nu eens een einde zou nemen, is niet in vervulling gegaan. De Poolsche premier heeft eenig contact gehad met het bevrijdingscomité van Lublin. i Verder heeft hij verschillende malen een onderhoud gehad met Stalin. Dat twee van deze drie genoemde politieke kwesties tot een goed einde zijn gebracht, is belangrijk. Belangrijker is de hartelijkheid die de besprekingen heeft gekenmerkt en wel gebleken is uit het feit, dat Stalin, wat hij nog nooit heeft gedaan, Churchill naar het vliegtuig heeft gebracht. Het bondgenootschap is hechter geworden Moskousche conferentie. overgegeven na De stad Aken

Zeeuwsche Koerier | 1944 | | pagina 1