PU ROL M 'fttarut-im Snywcntten. Kerkn ieuws EEN WERELD ZONDER GOD Naar de nieuwe Gemeenschap R.-K. KERKDIENSTEN GROENEN DLJK. H.H. Missen op Zondag om 7 uur, half 9 en hall 1). Op werkdagen om 7, 7.30 en 8 uur. HULST Zondag 12 Nov. 6V2 H Mis uit dank baarheid; 7% voor Hoogw. Excellentie Mgr. Hopmans, door R.K. Werklieden- vereeniging; 9 voor de parochianen; 10 mevr. Verdurmen-Broekaert Maandag 13 Nov. 6V2 voor overl. leden der H Familie; 7 voor overleden leden en weldoeners der St. Vincentiusver- eeniging; 8 H Mis (prof.) Weledelgeb. Heer Joseph Seijdlitz Dinsdag 14 Nov. 6V2 mej. Apollonia Ivens, echtg. en fam.; 7 dhr Joseph van de Voorde, echtg. en zoon; 8 jaarg. dhr Jacobus v. d. Voorde Woensdag 15 Nov. 6V2 dhr Leonardus de Koek en familie; 7 dhr Alphons Heijens en echtg.; 8 overleden ouders en familie van dhr Charles Voet-van Wesemael Donderdag 16 Nov. 6Y2 dhr Joannes Franc, van Gassen en fam.; 7 ter eere O. L. Vrouw; 8 mej. Eulalie Coene en fam. Vrijdag 17 Nov. QV2 mej. Leonie Vër- durmen; 7 overleden ouders van Petrus v. d. Branden-Biesbroeck; 8 Weled. Heer Norb. Franc. Verdurmen Zaterdag 18 Nov. 6V2 dhr Joannes de Maat en echtg.; 7 tot zekere intentie; 8 Weled. Heer Norb. Franc. Verdurmen. Heden na de HH Missen vereering der relikwie van den H Willibrordus; om 2 uur Lof met rozenhoedje en om 3 uur H Familie voor mannen met oefeningen voor de overleden leden. Deze week 23e les v. d. Katechismus en biechten voor de jongens van 9-11 jaar. zijn voornemens een christelijk hu welijk aan te gaan: Theophile Peeters en Rosalia Stallaert van Boschkapelle, le afk. Zij, aan wie eenig huwfelijfcsbeletsel tegen dit huwelijk bekend is, zijn verplicht daarvan zonder uitstel kennis te gt*en aan den Pastoor-Deken PHILIPPINE. Parochie H. Maria Hemelvaart Zondags 7 uur Vroegmis, 10 uur Hoog mis. Des namiddags om 2 uur Lof. In de week om 7 uur H Mis. lederen Zaterdagavond (en ook steeds op den eersten Vrijdag der maand) om 7 uur Lof. SAS VAN GENT Zondag 12 Nov. 24ste Zondag na Pinksteren (5de Zondag na Driekonin gen); 2de Zondag van de maand; alg. H Communie voor de Kath. Actie-groep der Vrouwel. Jeugd. Reliquie O.L. Vrouw Vroegmis voor de parochie Hoogmis voor dhr Ed. Kersbulck en kind In den namiddag om half 3 het Lof A.s. Woensdag vergadering van de H. Fam. A.s. Donderdag biechthooren voor de kinderen van het 1ste, 2de en 3de leer jaar Maandag 13 Nov. 7 uur de H Mis bij de Eerw. Zusters; 7,45 gez. H Mis voor dhr Francesco Fernando Prevosti. Dinsdag 14 Nov. 7 uur gez. H Mis voor de overig fam. Remery-Vercauteren; hem omringde en langzamerhand kwam er berusting in zijn ziel. De eenvoudige ziekenzuster, die den nacht doorbracht aan zijn ziekbed, ter wijl zij haar rozenkrans bad, bracht hem de lang vergeten waarheid weer in het geheugen, dat de dood niet hét einde was van alles, zooals sommigen beweer den, maar de dageraad van 'n nieuw, 'n beter leven. Zij leerde hem dat hij, door zijn lijden aan den Goddelijken Rechter op te offeren, verzoening kon geven voor zijn zonden, voor zijn nutteloos leven en zonder vreeze, met rustige overgeving aan Gods wil, ziet hij het laatste schei- dngsuur tegemoet. In zijn lange, slapelooze nachten kwam het bij hem op dat bij zijn dood ook zijn naam uit de wereld verdwijnen zal en de gedachte rijpt in hem, om, als een daad van eerherstel, zijn familie naam over te dragen op zijn schoon broeder. Wie zou meer verdienen den naam zijner voorvaderen te dragen dan die edele, jonge man Voorzeker nie mand. De officier Lenooy alleen is boven al len waardig om den ouden, eervollen tak der Verbrugges te doen voortleven. Kees glimlachte bij die gedachte. Hij beschouwt het als een ingeving van bo ven om hem in staat te stellen, het on 7,45 gez. H Mis voor mej. Mad. en den jhr. Nap. Acke Woensdag 15 Nov. 7 uur gel. H Mis voor dhr Const, de Kok-Jacques; 7,45 gez. H Mis voor Mad. Elodi Lammens- Winne Donderdag 16 Nov. 7 uür gez. H Mis voor dhr en mad. Eug. Hamelij nck- de Caluwé; 7,45 gez. H Mis voor den edelachtbaren heer P. Wauters Vrijdag 17 Nov. 7 uur gel. H Mis voor dhr Joannes Verplanken; 7,45 gez. H Mis voor dhr Jos van Leemput en zijne echtg. mad. Elis. de Rooy Zaterdag 18 Nov. 7 uur gez. H Mis voor mej. Anna van Vooren; 7,45 gez. H. Mis voor de overl. ouders van dhr en mevr. Verschaffel-Pauwels In den namiddag van 6-8 uur biecht hooren en om 7 uur het Lof Zondag 19 Nov. 25ste Zondag na Pinksteren (6de Zondag na Drie koningen); 3de Zondag van de maand; alg. H Communie voor de leden van de H Familie; reliquie H Joseph Sluiting van het jubelfeest van St. Willibrord. recht goed te maken, wat hij eertijds zijn vriend heeft aangedaan en om zijn idee verwezenlijkt te krijgen, laat hij heimelijk den notaris bij zich komen en haast zich de zaken in orde te brengen. Eerst nadat alles geregeld is, deelt hij zijn plannen aan zijn vader mede. Zelfs al zou Walter je overleven, dan zal hij daar nooit in toestemmen, mijn kind; hij is te veel gehecht aan zijn naam, antwoordde de bankier diep ge roerd. Mijn bedoeling is ook niet, dit offer van hem te vragen, vader, maar een voudig om mijn naam aan den zijne te verbinden. Lenooy De Verbrugge, dat zou niet kwaad klinken! De echtgenoot van mijn zuster kan mij die laatste vol doening niet weigeren. De vader drukte zijn zoon liefdevol aan zijn hart. Laten wij daar nu niet over spreken, beste Kees! Denk alleen maar om je herstel; ik hoop, dat een paar winters in Algiers je je krachten zullen terug geven. Mijnheer De Verbrugge aan zijn dochter. Wij zijn eindelijk op onze bestemming aangekomen, na een overtocht, die voor Kees erg vermoeiend geweest is. Wel vereniging Van half 5 tot half zes patronaat voor meisjes van 8-16 jaar Wij doen een dringend beroep op de ouders, hun kinderen te sturen. De meisjes zullen op 't patronaat nog wel horen, hoe de verschillende groepen en kringen verdeeld zijn. Dinsdagavond om 7 uur St Antonius- lof en rozenhoedje Vrijdagavond om 7 uur Rozenhoedje en kruisweg Zondag a.s. feestdag van de H Elisa beth, patrones van de 3e Orde. Onder de H Mis van 6,30 u algemene H Com munie voor de leden van de 3e Orde. Dien dag ook Generale Absolutie. Onder de H Mis van 8 u algemene H Com munie voor het groot en klein Jongens patronaat Dinsdag en Donderdag volle aflaat voor de leden van de 3e Orde wegens 't feest van den H Josaphat en Agnes, maagd van de 2e Orde. De HH Missen zijn deze week als volgt: Vandaag 6,30 voor overleden ouders, honderd maal heb ik gedacht, dat ik mijn armen jongen dood in mijn armen zou houden. We hebben onzen intrek genomen God alleen weet voor hoe lang in een geriefelijke villa, waar onze zieke altijd genieten kan van de allereerste zonnestralen en waar hij eiken dag de verkwikkende zeelucht kan inademen. We hebben een heer lijken tuin met vele lommerrijke plek jes met smalle doorzichten op de zee. Je broer schijnt wat op te knappen. Maar ik merk, dat je moeder zich weer misleidt. En werkelijk, als ik het ver schrikkelijk vonnis niet kende, wat alle dokters, die Kees zagen, hebben uitge sproken, zou ik ook nog weer hoop gaan krijgen! Helaas! Kees zelf ziet alles wel in. Hoewel hij zelden ons de diepste gedachten zijner ziel openbaart, schijnt hij ons herhaaldelijk door dub belzinnige woorden op de droevige scheiding voor te bereiden. Dezelfde aan dezelfde. „Je laatste brief heeft ons troost ge bracht. Kees vooral is innig blij om het nieuws, wat je ons meedeelt, je weet wel waarom. Ik zal gelukkig sterven, als ik Pieta's kind in mijn armen gedrukt hebt! zeide hij ons gisteren. Ik wou, dat het Zaterdag 7 Maand. gez. voor Hyp. Daelman-van Waes en overl. dochter, 7,30 Wek. gez voor Theophiel Daelman. Zondag 19 Nov. 7 gez. voor de paro chianen, 10 Hoogmis uit dankbaarheid Vandaag, tweede Zondag der maand, bijzondere communiedag voor de onge huwde vrouwen en meisjes, vooral voor de leden van de Maria-Congregatie en van het vrouwelijk jeugdwerk. Tevens algemeene H Communie voor de geheele parochie bij gelegenheid van het jubel feest van den H Willibrordus Onder de beide HH Missen zullen oefeningen verricht worden om den Jubilé-aflaat te verdienen Na de H Mis relikwie van de H The- resia van Lisieux Om 2 uur Lof met feestpredikatie ter eere van den H Willibrordus Ook onder het Lof zullen de aflaat- gebeden gezamenlijk verricht worden. Woensdag na de H Mis van half acht biechten voor de kinderen der lagere klassen; Donderdag op denzelfden tijd Geen huis is gebouwd te beginnen bij £'t dak, Voor 't hecht fundament in de bodem (nog stak. DOOR LIEFDE EN RECHT IN ONS HART TE VERANKEREN NAAR EEN NIEUWE GEMEENSCHAP MEN BOUWT GEEN HUIS, te beginnen bij het dak. Eerst komen diep in de grond de fundamenten. Even min kunnen wij een betere samenleving verwachten, alvorens onwrikbaar in onze harten en geesten de fundamenten rusten van DE NIEUWE GEMEENSCHAP ONDER DE KAP. Als de fundamenten in de grond 20 Vroegmis voor de parochie Hoogmis voor de overl. fam. Vernaeve- Buyze Het gebed wordt verzocht voor die parochianen, die verzuimen hun gods dienstplichten te vervullen Zijn voornemens een christelijk huwe lijk aan te gaan: Dhr Wilfried Thiry uit deze parochie en mej. Julma de. Buck uit de parochie van Terdonk, 3de afk. Zij, aan wie eenig huwelijksbeletsel tegen dit huwelijk bekend is, zijn verplicht daarvan zonder uitstel ken nis te geven aan den pastoor. Verzuimt niet, bij Uw kerkbezoek steeds even in het boekenkastje te kij ken, dat in het kerkportaal hangt. U vindt daarin een verzameling van zeer nuttige, actueele lectuur voor het katholiek gezin. In het rechterlaadje (dat open is) kunt U een bestelkaart en een potlood vinden. Met de knop in 't midden kunt U een plankje uittrekken, waarop U gemakkelijk schrijven kunt. In het rechter (gesloten) laadje is een gleuf, waardoorheen U Uw bestelling in het laadje kunt deponeeren Desgewenscht kunt U boeken ter in zage ontvangen Alle opdrachten worden steeds on middellijk uitgevoerd Maak gebruik van deze gemakkelijke gelegenheid om nuttige boeken te be stellen, die U door Uwen pastoor worden aanbevolen SLUISKIL 24e Zondag na Pinksteren (12 Nov. '39) Heden 2de Zoncjag van de maand. Onder de H Mis van 8 u algemene H Communie voor 't meisjespatronaat. Vanmiddag om 2 uur Lof met rozen hoedje. Na het lof vergadering voor de leden van de 3e Orde, daarna bestuurs vergadering in de spreekkamer van het klooster. Van half vier tot half 6 kl. patronaat; van half 6 tot 8 uur groot patronaat. Van 5 uur tot half 10 Jongelingen 8 voor Oscar de Witte, 10 voor de wel doeners Maandag 6,30 jaargetijde voor een overl. moeder, 7,30 voor overleden ouders Jacobus van Troost-Pienbroek Dinsdag 6,30 voor overl. echtg. en ouders, 7,30 voor de weldoeners Woensdag 6,30 voor overl. ouders en familie, 7,30 ter ere van den H Antonius Donderdag 6,30 voor overl. ouders en familie, 7,30 voor de heer Bernardus Lucas Vrijdag 6,30 voor overl. echtg. en ouders, 7,30 voor Alfons de Coninck. Zaterdag 6,30 voor een overleden vader, 7,30 voor de weldoeners Zondag 6,30 voor overleden ouders, 8 voor overl. ouders en zoon, 10 voor de weldoeners TER NTUZEN Zondags 7 uur, 8,30 uur en 10 uur HII Missen; 2 u 30 Lof. Op werkdagen de HH Missen ten 7 uur en kwart voor 8. WESTDORPE O. L. Vr. Visitatie. Vierentwintigste Zondag na Pinksteren 12-19 November. 'Zondag 7 Wek. gez. voor Eduardus Vervaet, 10 Hoogmis voor de paro chianen Maandag 7 Maand. gez. voor Henricus Petrus Puylaert, 7,30 Gez. voor Emile van Himschoot. Dinsdag 7 Maand. gez. voor Louisa Maria van den Abeele, echtg. v Alfons de Beleir, 7,30 Wek. gez. voor Joannes Aloys Verhaegen en zijne echtgenoote Maria van Waes. Woensdag 7 Maand. gez. voor Aloys van Waes, 7,30 Wek. gez. voor Florence van Waes Donderdag 7 Gez. voor de overl. ouders van Cesar van Waes-v d Berg, 7,30 Gez voor overl. ouders van Arthur Baecke-Borm Vrijdag 7 Gez. voor Stefanie Baecke en overleden zoon, 7,30 Gez. voor Rudolf Hamerlinck en Louisa Geilleit voor de hoogere klassen. Vrijdag onder de H Mis van 7 uur ge nerale H Communie der schoolkinderen, die allen plaats nemen aan den mannen kant Vrijdag na de H Mis relikwie van het H Kruis Zaterdag om 5 uur Lof ter eere van O. L. Vrouw van Schreijboom Biechten van 5 uur7 uur Zondag, 19 November, derde Zondag der maand, bijzondere Communiedag voor dé ongehuwde mannen en jonge lingen, vooral voor de leden van het mannelijk jeugdwerk A.s. Zondag sluiting van het Jubel feest van den H Willibrordus Na de Hoogmis „Te Deum". De zelatricen van de H Kindsheid worden vriendelijk verzocht de contri butie op te halen en deze, zoo mogelijk binnen 14 dagen, af te dragen bij mej. Julma van Waes De zelatricen van de Voortplanting des Geloofs worden verzocht haar gel den zoo spoedig mogelijk af te dragen bij de hoofdzelatrice, mej. Bertha Plasschaert Zijn voornemens etm christelijk hu welijk aan te gaan: Louis Francois Charles Theophile de Vos van de par. van Terneuzen en Helena Catharina de Splenter van deze parochie, 2de afk. Zij, aan wie eenig huwelijksbeletsel tegen dit huwelijk bekend is, zijn ver plicht daarvan zonder uitstel kennis te geven aan den pastoor. PROTESTANTSCHE KERKDIENSTEN. PHILIPPINE Ned. Hérvormde Gemeente Zondag 1 N.m. 2 uur Ds P. L. D. J. van Oeveren. van Axel SAS VAN GENT r 1. Hervormde Gemeente. Zondag Vm. 9,30 uur leendienst een jongen was. Walter heeft beloofd, mijn naam en voornaam aan zijn eersten zoon te zullen geven. De beterschap van onzen dierbaren zieke houdt geen stand. Men kan zich geen illusies meer maken. Het arme kind neemt van dag tot dag af. Als je hem nog een keer wilt zien, neem dan de eerste boot de beste, die naar hier vertrekt en kom, kom gauw, anders is het te laat. Het is hard voor een vader, bij het doodsbed van een zoon te moeten be- bekennen, dat hij misschien sterft door eigen schuld!Mijne kinderen, ik wil mij voor u vernederen. Dat is recht vaardig en zal mij misschien vergiffenis verwerven bij God. Ik schrijf u dit, want ik weet, dat uw kinderliefde mij niet zou toestaan die woorden te spreken. Toch is het een verschrikkelijke waar heid, dat de ouders voor hun kinderen verantwoording verschuldigd zijn bij God en bij de menschen. Men denkt daar niet genoeg aan!Vergeet het nooit! Mijn geliefde Piëta, als de hemel je kinderen schenkt, vergeet dan nooit, dat de opvoeding, om vruchtbaar te zijn, tegelijk hard en zacht moet zijn. Gestreng zonder bitterheid, teeder zon rusten, als daarna de muren zijn op gerezen, langzaam, steen voor steen, als de balken zijn neergelegd ter verbinding van de muren en om de zolderingen te dragen, dan komt de beurt aan de bin ten van het dak. Dan komt ook de dag, waarop de vlag gehesen wordt, omdat het huis „onder de kap" is. Die uit drukking „onder de kap" is evenals het hijsen van de vlag voor ingewijden vol betekenis. Zij doet nog eens terugdenken aan alle moeilijkheden, die met vereen de krachten zijn overwonnen. Het dak is de kroon op het werk. De vlag duidt op de triomf van degelijke arbeid over de tegenstand van de onwillige stof. Hoevelen die beweren, te bouwen aan een betere samenleving, willen beginnen bij het dak. Goede maatschappelijke toestanden zijn de kroon op een groot werk. Het is onmogelijk ze tot stand te brengen, alvorens de fundamenten van recht en liefde onwrikbaar in onze harten verankerd liggen. Daarop alleen kan voortgebouwd worden aan 'n NIEUWE GEMEENSCHAP Het Katholiek Comité van Actie „Voor God" schrijft ons: Het Bolsjewisme kent geen eerbied, geen vertrouwen, geen schaamtegevoel. De moreele en sociale anarchie, welke steeds het gevolg van het Bolsjewisme is, is niet van voorbij gaanden aard. Men tracht het Bolsjewisme voor te stellen als vriend van de arbeidersklasse Maar in werkelijkheid is de arme in het Bolsjewistisch paradijs: de man die de klappen krijgt. Het hoogste goed, dat Christus aan den mensch gegeven heeft, nl. het bewust zijn van zijn menschelijke waardigheid, wordt door het Bolsjewisme vernietigd. Een wereld zonder God is een wereld vol van den duivel. Kard. Séredi van Hongarije. der zwakheid. Maar waarom zeg ik je dit? Walter heeft slechts zijn herinne ring te laten spreken om met zijn kin deren te handelen, zooals zijn ouders het met hem gedaan hebben. Ik verlaat je, Kees roept mij. Ik sidder bij de gedachte, dat de nood lottige scheiding zoo dicht nabij is. Zijn blik heeft nog zulk een innige levendig heid. Kan het zijn, dat zijn oogen zich zoo spoedig zullen sluiten, voor altijd, voor het licht hier beneden! Waarom kan ik niet van mijn. dagen terug- koopen om ze aan de zijne toe te voegen? Maanden zijn voorbijgegaan, sinds den dood van Kees. Zijn moeder, in diepen rouw gedompeld, heeft nooit meer vreugde willen genieten. Maar toch, vandaag voor het eerst sinds het afsterven van haar geliefden zoon, heeft een glimlach gespeeld om hare lippen. In het gezin van Walter is een zoon geboren en op verlangen van Kees is zijn naam ingeschreven in den burger lijken stand en in de Maria-Magdalena- kerk onder den naam: Kees Waltei Lenooy De Verbrugge. E N D E.

Zeeuwsche Koerier | 1939 | | pagina 6