Kerknieuws Mannen van het Kruis! Lichten op Hoogwater getij Ingezonden. Burgerlijke Standen (Wordt R.-K. KERKDIENSTEN GROENENDIJK. Hü. Missen op Zondag om 7 uur. half 9 en half 11. Op werkdagen om 7, 7.30 en 8 uur. HULST Zondag 15 Oct. 6y2 mej. Maria van Walle, echtg. van dhr Laurentius Blommaert; 7% ter eere O.L. Vrouw van den Rozenkrans; 9 voor de paro chianen; 10 mevr. Verdurmen-Broekaert Maandag 16 Oct. 6y2 mej. Josephina Rodrigo; 7 jaarg. dhr Joseph Janssens; 8 mej. Eulalie Coene en fam. Dinsdag 17 Oct. 6% mej. Leonie Ver dunnen; 7 dhr Carolus Joannes Burm; 8 Weled. Heer Norbertus Franciscus Verdurmen Woensdag 18 Oct. 6V2 dhr Petrus Menu; 7 tot zekere intentie; 8 dhr Petrus Franciscus de Nijs Donderdag 19 Oct. 6V2 dhr Andreas Fruijtier; 7 mej. Apollonia Ivens en fam.; 8 Eerw. Zuster Agnes (mej. Anna Maertens) Vrijdag 20 Oct. 6V2 dhr Pieter Joannes de Potter, echtg. en kinderen; 7 voor overledenen; 8 mej. Maria en Elisa Haak. Zaterdag 21 Oct. 6y2 ter eere O L Vrouw van Altijddurenden Bijstand; 7 dhr Leander Blemel en fam.; 8 dhr Bern. Jac. Voet en echtg. Vandaag na de HH Missen vereering der relikwie van den H. Antonius. Om 2 uur Lof met voorgeschreven gebeden voor den vrede, daarna groote Maria- Congregatie; om 3 uur H Familië voor vrouwen; om half vijf kleine Maria Congregatie Vandaag feestdag van de H. Teresia van Avfla, Dinsdag feesttdag van de H. Margaretha Maria Alacoque A.s. Zondag Missie-Zondag. Deze week voor de Katechismusles 27e les; Donderdag biechten voor de jongens van 9-11 jaar SAS VAN GENT Zondag 15 Oct.; 20ste Zondag na Pinksteren; 3de Zondag van de maand; alg. H. Communie voor de leden van de H. Fam. Reliquie H. Teresia Vroegmis voor de parochie Hoogmis voor mej. Maria Coleta Lammens In den namiddag om half 3 het Lof A.s. Woensdag, 3de Woensdag van de maand, vergadering van de H. Familie. Deze week iederen avond Lof om 7 uur Met het oog op den naderenden Winter, worden de parochianen verzocht kisten en kasten eens goed na te kijken. Wat men missen kan en nog zeer wel bruikbaar is zal in den loop van de volgende week door de Verkenners worden opgehaald. Gaarne neemt het Comité voor Winterhulp ook geldelijke giften in ontvangst. De Verkenners ne men deze giften niet aan, doch zullen zeer gaarne een briefje in ontvangst nemen voor den pastoor, waarop ver meld staat, hoe groot de gift is, die hij kan laten afhalen. Maandag 16 Oct. 7 uur de H. Mis bij de Eerw. Zusters; 7,45 gel. H. Mis ter eere van O. L. Vrouw van Altijdd. Bij stand. Dinsdag 17 Oct. 7 uur gel. H Mis tot zekere intentie; 7,45 gez. H Mis voor de overl. fam. van dhr en mevr. van Acker- Verhelst. Woensdag 18 Oct. 7 uur gez. j.g. voor mad. Coleta Verbiest-van Leemput; 7,45 gez. H. Mis voor den edelachtbaren heer P. Wauters. Donderdag 19 Oct. 7 uur gel. H Mis ter eere van O.L. Vrouw van den H. Rozenkrans tot intentie; 7,45 gez. H Mis voor dhr Honoré Govaert Vrijdag 20 Oct. 7 uur gel. H Mis voor de overl. ouders en fam. van dhr en mevr. L. de Meijer-de Booy; 7,45 gez. H Mis voor dhr Amand Stubbé Zaterdag 21 Oct. 7 uur gel. H Mis voor mevr. Anna Catharina Maria Schuurs-Waals; 7,45 gel. H Mis voor mevr. Adolf van Loy-Willems en den veled. Heer Ludwig Boeker In den namiddag van 6-8 uur blecht- hooren Zondag 22 Oct. 21ste Zondag na Pinksteren; 4de Zondag van de maand; alg. H. Communie voor het jongens jeugdwerk; reliquie H Aloysius Vroegmis voor mej. Joh. van de Walle de Groff Hoogmis voor de parochie Het gebed wordt verzocht voor die parochianen, die verzuimen hun gods dienstplichten te vervullen. Verzuimt niet, bij Uw kerkbezoek steeds even in het boekenkastje te kij ken, dat in het kerkportaal hangt. U vindt daarin een verzameling van zeer nuttige, actueele lectuur voor het katholiek gezin. In het rechterlaadje (dat open is) kunt U een bestelkaart en een potlood vinden. Met de knop in 't midden kunt U een plankje uittrekken, waarop U gemakkelijk schrijven kunt. In het rechter (gesloten) laad je is een gleuf, waardoorheen U Uw bestelling in het laad je kunt deponeeren Desgewenscht kunt U boeken ter in zage ontvangen Alle opdrachten worden steeds on middellijk uitgevoerd Maak gebruik van deze gemakkelijke gelegenheid om nuttige boeken te be stellen, die U door Uwen pastoor worden aanbevolen KERKZANGERS GEVRAAGD. Ons kerkkoor wordt gereorganiseerd. Of juister uitgedrukt misschien er worden krachtige pogingen aange wend, om het op hooger peil te brengen Daartoe is noodig behalve des kundige leiding een betere bezetting der verschillende partijen Reeds werden tot dat doel meerdere personen aangezocht, waarvan bekend is, dat ze hiervoor in aanmerking komen Er zijn echter ongetwijfeld in Sas van Gent nog veel meer personen, die over voldoende stemmiddelen en ambitie be schikken om het koor te versterken Echter: we kennen hun namen niet. Doel van dit stukje is nu, allen, die ervoor voelen om kerkzanger te worden, uit te noodigen, zich op te geven Bijzondere eischen worden niet ge steld Alleen dat spreekt vanzelf wordt gevraagd, dat men zijn plichten als katholiek behoorlijk vervult, voldoende stem heeft en niet jonger is dan 19 jaar Meer is niet noodig. Kerkzanger zijn is een eer en een verdienstelijk werk. Het is ook een genoegen Geef gehoor aan dezen oproep en meldt u aan bij den heer G. J. Harmsen, Stationsstraat (postkantoor) Sas van Gent. Die zal U alle eventueel gewenschte verdere inlichtingen verstrekken. Doe het spoedig! De voorzitter van het Kerkkoor „St. Caecilia". Sas van Gent, 13 Oct. 1939 SLUISKIL 20e Zondag na Pinksteren (15 Oct.) Vanmiddag om 2 uur Lof en Rozen hoedje. Om 4 uur kerkelijke Oefening voor het Jongenspatronaat. Om 4,30 voor het Meisjespatronaat. Verder Pa tronaat op de vastgestelde tijd Dinsdagavond om 7 uur Lof ter eere van den H. Antonius Vrijdagavond om 7 uur Kruisweg oefening Verder iederen avond om 7 uur kort Lof en Rozenhoedje wegens de October maand Donderdag, feest van den H Petrus van Alcantara, Belijder van onze Orde, volle aflaat. Zondag a.s. Generale H Communie voor de K.A.J.V. en Jongelingenvereeni- ging De HH Missen zijn deze week als volgt: Vandaag om 6,30 voor een overleden vader; om 8 uur voor Pieter Fermont en echtgenoote; om 10 uur voor de weldoeners van het klooster Maandag om 6,30 voor overleden ouders; om 7,30 voor Hermanus Lucas Dinsdag om 6,30 voor overleden echtgenoote en ouders; om 7,30 voor de weldoeners Woensdag om 6,30 voor een overleden vader; om 7,30 ter eere van O. L. Vrouw van Altijddurende Bijstand. Donderdag om 6,30 voor overleden ouders en familie; om 7,30 voor over leden ouders Vrijdag om 6,30 voor overleden echt genoote en ouders; om 7,30 voor de weldoeners Zaterdag om 6,30 om 7,30 Zondag a.s. om 6,30 voor een over leden vader; om 8 uur voor overl. ouders en Broers van de fam. Mobach; om 10 uur voor de weldoeners TER NTJZEN Zondags 7 uur, 8,30 uur en 10 uur HH Missen; 2 u 30 Lof. Op werkdagen de HH Missen ten 7 aur en kwart voor 8. WESTDORPE G. L. Vr. Visitatie. Twintigste Zondag na Pinksteren. 15-22 Oct. Zondag 7 Gez. voor de overl. ouders van Henri Kalle-Dumez. Gel. voor de parochianen 10 Hoogmis voor Polydor van Waes- Hesters en overleden kinderen Maandag. 7 Gez. ter eere van den H. Gerardus Majella, 7,30 Gez voor Isidorus Hemelsoet en zoon Dinsdag 7 Wek. gez. voor een over ledene, 7,30 Gez. voor de overl. ouders van Oswald Verhagen-Staal Woensdag 7 Maand. gez. voor Maria Theresia van Waes-van Acker, 7,30 Gez. tot zekere intentie Donderdag 7 Wek. gez. voor Emerence van Waes, 7,30 Gez. voor Petrus de Coene en huisvrouw Vrijdag 7 Maand. gez. voor Camiel en Honoré van Waes en Paulina de Jonghe, 7,30 Maand. gez. voor Hyp. Daelman- van Waes en overleden dochter. Zaterdag 7 Maand. gez. voor Joseph Daelman-van Waes en overl. kinderen, 7,30 Wek. gez. voor Florence van Waes Zondag 22 Oct. 7 Gez. voor de Voort planting des Geloofs, 10 Hoogmis voor de parochianen Vandaag, derde Zondag der maand, bijzondere Communiedag voor de onge huwde mannen en jongelingen, vooral voor de leden van het mannelijk jeugd werk. Onder beide HH Missen predikatie door den weleerw. Pater van Beckhove, Marist te Hulst Na de H Mis relikwie van de H The resia van Lisieux Om 2 uur Lof Vandaag geen Maria-Congregatie Om 3 uur Missie-film voor de school kinderen (entrée 10 ct) in het Patro naat; 's avonds om 7 uur voor de overigen (25 en 50 ct) Wij sporen onze parochianen aan, door het bijwonen dezer voorstellingen hun kennis van en liefde voor de missie te vermeerderen. Er wordt geen collecte gehouden, noch onder de HH Missen, noch in de zaal. Daarom zeker een kaartje nemen! Maandag, feestdag van den H Gerar dus Majella. Na de HH Missen relikwie van den Gerardus Maandagavond ledenvergadering van den Bond van het H Hart in het Pa tronaat om half zeven Dinsdag, feestdag van de H Mar garetha Maria Alacoque, de groote ver- breidster van de devotie tot het Godd. Hart Woensdag na de H Mis van half acht biechten voor de schoolkinderen der laagste klassen; Donderdag voor de hoogste klassen Vrijdag onder de H Mis van 7 uur generale H Communie der school kinderen, die allen plaats nemen aan den mannenkant Na de H Mis relikwie van het H Kruis Zaterdag biechten van 5-7 uur Deze week is er iederen avond Lof met Rozenhoedje voor de vrede om half zes; ook Zaterdag om half zes. Zondag, 22 Oct., vierde Zondag der maand, bijzondere Communiedag voor de gehuwde vrouwen, vooral voor de leden van den Vrouwenbond, voor wie na de Consecratie de H Communie wordt uitgereikt Zijn voornemens een christelijk hu welijk aan te gaan: Werner Camillus Maria Emilius Clo- tildis van Waes van deze parochie en Maria Magdalena Emiliana Gevaert van de par. van Bouchaute (B), 2de en 3de afk. Zij, aan wie eenig huwelijksbeletsel tegen dit huwelijk bekend is, zijn ver plicht daarvan zonder uitstel kennis te geven aan den pastoor. PROTESTANTSCHE KERKDIENSTEN PHILIPPINE Ned. Hervormde Gemeente Zondag 1 N.m. 2 uur Leesdienst SAS V LN GENT I. Hervormde Gemeente. Zondag V.m. 9,30 uur Dr L. J. Casemir van Terneuzen Het Katholiek Comité van Actie „Voor God" schrijft ons: Het is niet noodig, dat wij succes heb ben, het is alleen maar noodig, dat wij in allé omstandigheden het goede doen, het rechtvaardige en het schoone, dat wij, in een woord mannen van het Kruis zijn. Als wij dit geweest zijn, belast God zich met de rest; wij hebben onze taak vervuld en gedaan wat Hij wilde. Louis Veuillot. vergissing. Zou hij het ooit kunnen uit boeten, het ooit kunnen herstellen Als zijn ongélukkig slachtoffer Parijs niet had verlaten, zou hij zich aan zijn voe ten gaan werpen om vergiffenis te vra gen. Maar een reusachtige afstand scheidde hen. duizenden mijlen strek ten zich tusschen hen uit en maakten een onmiddellijke verzoening onmoge lijk. Dé bankier leed. niet alleen om het onrecht wat hij Walter had aangedaan maar ook om den diepen val van zijn zoon. En hoe diep Kees ook gezonken was. zijn natuurlijk rechtvaardigheidsgevoel raakte diep onder den indruk van de grootmoedigheid van den officier Hij had trouwens geen oogenblik er aan ge dacht, dat Walter beschuldigd zou wor den. De rechtschapenheid van Walter scheen zóó boven allen aanval ver heven, dat er werkelijk een ongelukkige samenloop van omstandigheden moest geweest zijn, dat er eenige verdenking kon vallen op dit smettelooze leven. Hij kon zich die vergissing niet verklaren. Maar het medelijden kon niet lang duren bij hem, daar war zijn natuur te slap, zijn egoise te sterk voor. Met ver- basing keek hij naar de vertwijfelende smart; waarin zijn onthulling zijn vader en Piëta gedompeld had. Heeft Walter zich laten beschuldigen? En hij heeft niets gezegd om zich te verdedigen? 't Is een type van een vent! besloot hij met walgelijke onverschillig heid, half slapend in zijn kussens terug vallend. Piëta snikt, zij heeft zich op de knieën geworpen. Zij weet niet, of zij moet weenen *)f juichen. Kees is zoq ziek, zijn ouders zullen hem vergeven en zij zal bidden om van de Goddelijke barmhartigheid voor hem een waar achtig berouw te verwerven voor zijne zonden. Walter's onschuld is zegepra lend te voorschijn getreden! Is die edelmoedige daad niet veel meer waard dan alle adelbrieven van haar voorouders? Zeker, Piëta is trotsch op haar fa- mile, maar dikwijls heeft zij in ge dachten het woord van den dichter herhaald: „Wie zijn vaderland verde digt, behoeft geen roemrijk voorge slacht". Met welk een innige blijdschap denkt zij op dit oogenblik, hoe Walter alle titels van adeldom rijkelijk ver diend heeft! Gode zij dank! Eindelijk zal zij haar verloofde vrij kunnen lief hebben, eindelijk zal zij hem vergoeding kunnen geven voor alles wat hij gele den heeft, eindelijk zal zij hem met haar toewijding, al haar teederheid kunnen dankzeggen. Wat gelukkig! Waarom moet hun verwijdering nog langer duren? Een smartelijke zucht onttrekt haar aan haar geluksdroom en doet haar omzien naar den kant haar vaders. Dikke tranen de eerste misschien, die Karei De Verbrugge stortte sinds den dood zijner moeder rolden over zijn mannelijk gelaat, een huivering van angst doortrilde zijn ledematen. Groote God! Als het leven van Walter evenals zoovele andere jonge, krachti ge levens, eens weggemaaid werd in die verre Chineesche landen? Als hij eens sneuvelde door de vijandelijke kogels of weggerukt werd door de besmette lijke ziekten, die er heerschtenWat een wroeging En die man, met zijn onverzwakt rechtsgevoel, leed bitter om de onge rechtigheid, die hij had begaan, en om de onmogelijkheid om zijn misstap on middellijk te herstellen. Wat ben in ongelukkig! O, wat ben ik ongelukkig! zuchtte hij Met dg teergevoeligheid van haar liefhebbend hart vond Piëta aanstonds een geneesmiddel voor die smart. Zij knielde voor haar vader neer, vatte zijn beide handen en drukte haar lip pen er op Zegen mij voor Walter, pa! Is hij nu niet waardig uw kind te zijn?vroeg zij met glimlachenden trots De tranenstroom van De Verbrugge werd gestuit door die kinderlijke liefde. Vol medelijden beschouwde hij het aan vallige gelaat, rustend op zijn schouder; SAS VAN GENT Week van 1 tot en met 8 October 1939 Geboren. 4 Oct. Adolph Rudo Marie, zoon van André Samijn en Martha Maria van Remoortele. 8 Oct. Arie, zoon van Arie Walbroek en Francina Johanna van Hese Leop der Bevolking, Week van 1 tot en met 8 October 1939 Aangekomen. G. L. M. Vervaet, zonder beroep van Westdorpe J. E. zur Kleinsmiede, chemiker van Diepenveen M. L. G. Lammens, zonder beroep van Wachtebeke B. Vertrokken: R. J. C. de Smet, zonder beroep naar Kruiningen P. M. Stouthamer, zonder beroep naar Assenede B V. d'Olieslager, zonder beroep naar Hontenisse P. Mattheeuws, zonder beroep naar AssenSde B WESTDORPE Gedurende de week van 6-12 Oct. 1939. Overleden. Adri Johannes Marie van den Brande, 14 maanden, zoon van Alphonsus van den Brande en Anna Maria Catharina Erpelinck Werkloosheid, Aantal werkloozen: geene van 's avonds 14 Oct. 17,40 uur 15 Oct. 17,37 uur 16 Oct. 17,35 uur 17 Oct. 17,33 uur 18 Oct. 17,31 uur 19 Oct. 17,29 uur 20 Oct. 17,27 uur tot 's morgens 5.54 uur 5.55 uur 5,57 uur 5,59 6.01 6.02 6,04 uur uur uur uur TER NEUZEN 14 Oct. vm 2,15 u nm 2,34 u 15 Oct. vm 2,59 u nm 3,20 u 16 Oct. vm 3,45 u nm 3,59 u 17 Oct. vm 4,30 u nm 4,46 u 18 Oct. vm 5,15 u nm 5,35 u 19 Oct. vm 5,56 u nm 6,21 u 20 Oct. vm 6,44 u nm 7,25 u In vergelijking met Ter Neuzen ls de tijd van hoogwater te VEERE 10 min, vroeger, te BORSSELE 20 min. vroeger, te HOOFDPLAAT 20 min. vroeger, to BRESKENS 35 min. vroeger, te VLIS- 5 IN GEN 45 min. vroeger, te WEST- KAPELLE 1,15 uur vroeger, te DE WIELINGEN 1,15 uur vroeger, te COLIJNSPLAAT 15 min. later, te HOEDEKENSKERKE 20 min. later, te BROUWERSHAVEN 30 min. later, te ZIERIKZEE 30 min. later, te HANSWEERT 40 min. later, te WALS OORDEN 50 min. later, te GOESSCHE SAS 1,10 uur later, te WEMELDINGE 1,15 uur later, te BERGEN OP ZOOM 1,20 uur later, te BATH 1,30 uur later, te THOLEN 1,30 uur later, te DOEL 2 uur later, ANTWERPEN 2,30 uui later. WEET U, DAT „ZONNEWIJZER" VER SCHENEN IS? HET SCHITTERENDE, GOEDKOOPE BOEK VOOR HET KATHOLIEKE HUISGEZIN. die bleeke wangen, die kringen om de oogen zijn het gevolg van zijn dwaling. Hij wilde alles herstellen en daarom kuste hij herhaalde malen haar rein voorhoofd. Arme Piëta! Vergeef me!zeide hij met langzame, gebroken stem, voor jou ook ben ik een beul geweest. Ik heb met eigen handen je geluk verwoest, Jij neemt het mij niet kwalijk, jij, mijn kind, ik weet het, hernam de bankier. Maar Walterzal hij ooit vergeven, dat ik hem z verdiende schande liet onderg God, ik vrees, dat hij het nooi len. Het jonge meisje richtte zie met een blik, stralend van ov den glans, zeide zij: O, daar ben ik niet bang voo zou Walter dezelfde niet m Stel u gerust, ik weet zeker, niets geen wrok zal koestere

Zeeuwsche Koerier | 1939 | | pagina 6