„De Zeeuwsche Koerier" No. i264 Vrijdag 8 September 1939. 54e Jaargaag De nieuwe 0. L. School te Sluiskil. Nieuwe Uitgaven TWEEDE BLAD. Men schrijft ons: Nu de nieuwe school te Sluiskil bijna zoover is afgewerkt, dat zij over enkele weken in gebruik zal kunnen worden genomen, zijn we eens een kijkje gaan nemen in dit nieuwe gebouw, dat onge twijfeld een schitterende aanwinst is voor de gemeente Terneuzen en in het bijzonder voor de Sluiskillenaars. Wanneer men vanaf het kanaal ko mende, de Louisastraat inloopt, valt dit mooie gebouw direct op door zijn ranke architectuur met het geraffineerde torentje Het gebouw ligt daar heel zonnig en vrij met een ruim speelterrein aan de voor- en achterzijde. Binnenkomend treft ons aanstonds, door de lichte hal heen, de imponeerende gymnastiekzaal met zijn gebeitste sierkap; zijn moderne kleuren en de twee groote stalen ko zijnen, waarvan alle deelen kunnen worden geopend, zoodat een maximum van versche lucht en licht kan binnen treden. Het zicht van daaruit op het speelterrein is prachtig geslaagd en het zal de daar schoolgaande jeugd een on gekend genot zijn hierin lichamelijke oefeningen te kunnen uitvoeren. De zaal is rijk voorzien van moderne arma turen, welke hun volle licht op de vloer werpen. Betreden wij de gang, dan komen we onder de invloed van de welgekozen tinten en de sfeer, welke ontstaat door de verlichting, architectuur, de ranke stalen ramen en deuren. De beige vloer tegels liggen in bijzonder aardig ver band en zijn in volle harmonie met de lambrizeering en hét overige geheel. Op de w.c.'s en urinoirs zijn spoelapparaten aangebracht, welke stortbakken met trekkers enz. overbodig maken. Deze hebben het voordeel niet te roesten, be zitten geen hinderlijke stofhoeken en zijn» buitengewoon handig in het gebruik voor kinderen. Kortom, de gangen zijn ideaal ingericht. Wanneer we vanuit de gang een kijkje nemen in een der leslokalen, wekt het onze verbazing, dat we ons niet thuis gevoelen in een leslokaal zooals we dat zelf vroeger gewend waren, maar krij gen we het prettige gevoel om nog eens jong te willen zijn om in dit ge bouw onderwijs te mogen genieten. Hier is de heer Van der Griendt volkomen geslaagd een interieur te scheppen, dat meer weg heeft van een gezellige kamer, dan een leslokaal. Alvorens wij deze lokalen binnen gaan, betreden we eerst een nisje waarin de deur draait, zonder dat deze een gevaar vormt voor spelen de kinderen in de gang. De onder- ramen van de voorgevel zijn bezet met antiek glas in lood in sierlijke vorm. De lokalen zijn elk op zichzelf in diverse vroolijke tinten afgeschilderd. De ramen in de voorgevel kunnen met een wind- werkje worden geopend in iedere wille keurige stand. Evenals in het gym nastieklokaal, is in de leslokalen een moderne verlichting aangebracht, spe ciaal ook met het zicht op het bord. Het interieur der lokalen is op zichzelf een groot succes en het zal voor de hier schoolgaande jeugd een lust zijn, hierin onderwijs te mogen ontvangen. Verder komen we via een royale trap naar de kamer van het Hoofd der school, welke is ontworpen boven de hal. Deze biedt een schitterend üitzicht op het speelterrein. Het vertrek is buiten gewoon aardig en geeft ruimschoots de gelegenheid tot het houden van kleine vergaderingen. Ook hier doet de kleuren combinatie het heel goed. Verder bevindt zich nog onder het gebouw een ruime kelder, waarin ruimte is voor de C. V. (het gebouw wordt ge heel centraal verwarmd) en de kolen berging. Aan de Noordzijde van het gymnastieklokaal is een fietsenberg plaats geprojecteerd, welke plaats biedt voor twintig rijwielen. In het torentje bevindt zich een klokje, welks bekende klanken zich geregeld zullen laten hooren bij het in- en uitgaan der school. Wij kunnen den bouwmeester van harte geluk wenschen met deze succes volle praestatie. Een woord van lof past ook voor de' wijze waarop de heer de Clercq het op zicht heeft gehouden tijdens de uit voering van het werk. Wij kunnen een ieder aanbevelen, straks bij de opening eens een kijkje te komen nemen. Wan neer over enkele jaren de heg, welke rondom het terrein nog moet worden geplant, tot een flinke afscheiding zal zijn opgegroeid, zal het geheel onge twijfeld nog beter tot zijn recht komen. Het werk werd uitgevoerd door: Fa van der Poel, aannemers te Lamswaar- de en Terneuzen, schilderwerk: Gebr. Calle te Terneuzen, centrale ver warming: Deerns en Westering te Den Haag, loodgieterswerk: F. Kool te Sluis kil, stalen ramen: I.G.B. te Breda, elec- trische installatie: Lippens te Ter neuzen, tot volle tevredenheid van de Directie Alle Boeken en Tijdschriften zijn krjjgbaar bij den Boekhandel "an ,JQE ZEEUWSCHE KOERIER" GODSDIENSTIG ZEDELIJKE OP VOEDING door Deken J. C. W. van de Wiel te Hoorn. UitgaveDrukkerij Noordholland (drukkerij Stumpel) Hoorn. Prijs: f 3.— Een programma voor onze kath. scholen aangevende de hoofdgedachten, lesonderwerpen, cathechismus, gewijde geschiedenis, gebeden, praktijken en vormende gedachten, voor iederen dag van het kerkelijk jaar gedurende de zeven leerjaren van de lagere school. Een groot kwarto boekwerk van 64 pagina's Deze keurig verzorgde uitgaaf zal ongetwijfeld in de kringen onzer katho lieke onderwijzers met groote belang stelling worden bejegend, hetgeen zij zeker ten volle verdient HET RIJK DER VROUW Halfjaarsabonnement f 2,60 Losse nummers 10 ct Nr 21 Korte inhoud Ik zal handhaven; Parijs lanceert een nieuwe hoedenmode; Na de vacantie; Asschepoes blijft Asschepoes; Vest in blokjespatroon; Hoogere Verf kunst; Elke cent van een Nederlander voor een Nederlander; Bent U een goede huis vrouw? Het een of het ander; Gijsbert de Geit; Breisters, kent U de Roos steek; In en om de keuken; Versche komkommersla in den winter; Over siergevogelte; Linoleum snijden; Na zomer in den tuin; De vrouw en de sport. Inhoud BYOU: Leekepreekje; Monica (ons complete verhaal); Heimandjes; Bridgerubriek; Correspondentie; Boekbespreking; De man zonder vacantie; Op den Bibele- bonschen berg; Hoe heeten zij; Onze puzzlehoek DE VROUW IN HAAR HUIS Geïllustr. maandschrift onder re dactie van Dra. M. G. Schenk Abonnementsprijs f 5,- per halfjaar Uitg. van Holkema Warxdorf N.V. Inhoud nr 5. September Prinses Irene begroet door Nederland- sche vrouwen uit geheel Europa; Ge lukkige grootmoeders, gelukkige klein kinderen (bijlage); Een eigen huis voor Prinses Beatrix; Het ambacht en de kunst van het weven, door Ro van Oven; Reizen in Frankrijk, door Rie Cramer; achter de toonbank, door Ina van der Beugel; Een Nederlandsche vesting op Franschen bodem, door J. C. Gerritsen; De tuin in den herfst, door P. Meijer Jr.; Meisjesopvoeding, door Dr. G. Berkam; Speelgoed uit Denemarken, Handwerken, modes, lichaamsverzor ging; Waf, de maand bracht, film, boeken; Vrouwenbeurs, recepten. BEYER'S MODE FUR ALLE De sluier is gelicht! De sluier is opgelicht, het geheim is geen geheim meer, de mode-ontwerpers hebben hun modellen getoond en de vrouw weet thans, wat de herfstmode voor haar in petto houdt, wat zij wel en niet moet dragen om up-to-date ge kleed te gaan. Het Septembernummer van „Beyer's Mode für Alle" verstrekt haar al deze inlichtingen. De omslag brengt al meteen iets nieuws op het gebied van mantels; een mantel met een ouderwets aandoende koetsierscape. Deze cape is gegarneerd met astrakan, waarvan ook het bijpas sende mofje gemaakt is. Bovendien zijn op de omslag eenige modekleuren aan gegeven: digitale, d.i. de .warme kleur rood-paars van de mantel, turquoise en mais, allemaal kleuren, die we deze winter in vele nuances zullen zien dra gen. Ook prune en jade zijn deze herfst o.a. tot de lievelingskleuren van Madame Mode verheven. Bij het doorbladeren van het nieuwe nummer blijkt al spoedig, dat de mode haar belofte ingelost heeft; zelden zagen we zulke gracieuze modellen. Wijde rokken, inhaalsels, smockwerk, dra peeringen, strikken of kant maken zelfs van de eenvoudigste jurk een charmant toiletje Een aparte pagina is gewijd aan zelf te maken trekkers voor ritssluitingen. Vilt, leer en kralen zijn het aangewezen materiaal voor deze grappige dingskesr die tegelijkertijd een aardige garneering: vorinen Aan de herfsthoedèn is eveneens de noodige aandacht besteed, terwijl ook practische kinderkleeding niet vergeten is. Zooals gewoonlijk zijn alle modellen wederom op de raderbladen te vinden. Het nieuwe nummer van Beyer's Mode für Alle ziet er inderdaad alleraardigst uit De abonnementsprijs bedraagt slechts f 1,50 per kwartaal. Overal in de boek handel of in de depóts van Beyer's Knip^ patronen verkrijgbaar. In alle belang rijke plaatsen van Nederland werd na melijk juist een Beyer's Knippatronen- Service geopend, waar naast de bekende Beyer's Vierkleurenpatronen tevens alle- andere Beyer artikelen verkrijgbaar zijn.

Zeeuwsche Koerier | 1939 | | pagina 2