Zü-crême beschermt tegen zonnebrand. Doos 29 ct. Eer en Liefde Ruitersport. Crisis-maatregelen Ifoor do Vrouwen r JËu^oltetXeep ^ri njsuraag FEUILLETON Verslagen Onderwijs Voor heft badseizoen zijn aanWëzigKeid in Nederland kon verklaren, is Duitschland bij den Neder- landschen uitvoer voor 15 pCt betrok ken en daardoor de beste afnemer, ter wijl Nederland van zijn kant in abso- luten zin de beste cliënt van Duitsch land is. De uitlatingen van Minister Funk tijdens zijn bezoek kunnen doen verwachten, dat binnen niet te langen tijd een vergemakkelijking van het be talingsverkeer tusschen Nederland en Duitschland zal plaats hebben en even eens een vermeerdering van den weder- zijdschen goederenruil. Het nieuwe kantoor van het Leipziger Messamt, dat onder leiding zal staan van den Heer Frauendorf, die over rijke en&ringen op het gebied van het jaar beurswezen en ook over veel in het buitenland verkregen ondervinding be schikt, zal het bezoek aan de Leipziger Messe vergemakkelijken en op deze wijze spanneh. Consui-generaat Benzier wenschte het Leipziger Messamt toe, dat het Amsterdamsche kantoor een vol ledig succes moge zijn. Tevens was spre ker dankbaar voor de belangstelling, die de Nederlandsche Regeering heeft voor de Leipziger Messe. Het was voor hem een genoegen, de uitstekend samen werkende Nederlandsche en Duitsche Spoorwegen bij deze installatie ver tegenwoordigd te zien. De inzichten /an de Ministers Steenberghe en Funk kunnen zeer nuttig zijn voor de ont wikkeling van het zakenverkeer en een wederzij dsch begrip van elkanders be langen. De Duitsche instanties zullen gaarne alle medewerking verleenen. Beide toespraken vonden een aandach tig gehoor en algemeene instemming. De eerstvolgende Leipziger Messe zal gehouden worden van 27 tot 31 Augustus DONDERDAG Osselappen, capucijners, aardappelen, fruit VRIJDAG Selderij soep, vischschotel, worteltjes, fruit ZATERDAG Gebakken spek, tuinboonen, aard appelen, hangop Kerryschotel 200 G. (2 ons) rijst, ongeveer 250 G. vleeschresten, 1 flinke ui, \'2 afgestre ken eetlepel kerry, 50 G. (V2 ons) boter, 4 d.L. water met 2 Maggi's Bouillon blokjes Kook de rijst op de gewone wijze gaar, in 5 kopjes water. Fruit intusschen de fijngesnipperde ui met de kerry en van de hoeveelheid boter lichtbruin; hak het vleesch fijn en laat het even ongetwijfeld kunnen bijdragen tot be vordering van den handel tusschen Ne derland en Duitschland I Nadat het offieieele gedeelte was ge ëindigd, bezichtigde het gezelschap de inrichting van de localiteiten en begaf zich dan naar het Hotel de l'Europe, om aan te zttten aan een door het Leipziger Messamt aangeboden noenmaal. Hier werd het woord gevoerd door den Heer Dr. H. M. Hirschfeld, die mede namens Z. Exc. Minister Steenberghe de beste gelukwenschen aanbood, daarbij wijzend op de beteëkenis, die de Leipziger Messe heeft voor de handelsbetrekkingen tus schen de beide naties. De jaarbeurzen van Leipzig en Utrecht hebben in dit opzicht een gunstigen invloed. Hoewel de situatie van den internationalen handel nog altijd moeilijk is, kan men toch spreken van een groot handelsver keer over en weer en het loont de moeite, hiervoor alle krachten in te Wat eten we eiken dag? ZONDAG Windsorsoep, biefstuk, doperwtjes, aardappelen, chocoladepudding met room MAANDAG Gestoofd bouilli, snijboonen, aard appelen, broodschoteltje DINSDAG. Rollade, gestoofde tomaten, aardappe len, drie in de pan WOENSDAG Kerryschotel, gestoofde komkommer, custardvla met aardbeien ,r.>zr~ -1*?: f WIL U NOG MEEDOEN? 300 (torloges gratis! Een grooi aantal prachthorloges werden reeds uit gereikt. Heeft U al een inzending gestuurd? Lux Toilet Zeep, schitterend wit, delicaat geurend, en de enige toiletzeep, die het euvel van een „ver moeide huid" voorkomt, biedt U nog een paar dagen een kans op een schitterende prijs. Al wat U te doen heeft is het volgende: Geef in hoogstens 30 woorden Uw opinie over Lux Toilet Zeep voor de verzorging van het ge laat. Frankeer Uw inzending als brief en vermeld duidelijk Uw naam en adres. Adresseer aan: Lux Toilet Zeep prijsvraag, postbus no. 7, Rotterdam en voeg bij Uw inzending 3 buitenomslagen van Lux Toilet Zeep. U kan zo vaak inzenden als U wil, indien U maar bij elke inzending 3 buiten omslagen van Lux Toilet Zeep voegt. Op de uitslag is geen beroep mogelijk en 'correspondentie over de prijsvraag kan niet worden gevoerd. Alle inzendingen worden ons eigendom en kunnen door ons naar goeddunken worden gebruikt. VERMOEIDE HUID 16) Zijt gij er zeker van, kleine Piëta, dat alleen de gedachte om aan uw vader dien gij liefhebt, een weinig rust te ver schaffen, in u die innige blijdschap wekt?Of zou het booze god je uit de fabel u met zijn vleugel hebben aange raakt? Als gij gisteren met onverschil ligheid, maar toch met glimlachende bevalligheid de eerbewijzen in ontvangst naamt, die men u bracht, was dat toen niet, omdat uw hart zich had wegge schonken?Zij geeft zich over aan dat onbekende gevoel, zij roept in haar geest terug den blik van den officier, waarmee hij haar antwoord gaf op haar verzoek en zij gevoelt, evenals in den afgeloopen nacht, een onrustige blijd schap Zij opent de kamer van haar vader, hij is er niet Hij kan alleen op zijn bureau zijn, denkt zij. En met denzelfden lichten stap gaat zij het terras over, de marmeren trap af langs de volière, waar de vogels, naar het haar voorkomt, vroolijker zingen dan anders, als wilden zij zich vereeni gen met de stemmen, die zingen in haar hart. Al heeft het leven droeve dagen, het, heeft toch ook blijde dagen, fluisterde Piëta, terwijl zij een dankbaren blik ten hemel sloeg Zij stond op den drempel van het iureau. De bankier is er werkelijk, maar lij zit niet voor zijn werktafel, waarvoor :ij hem anders gewoonlijk op dit uur Tantreft. Hij loopt heen en weer met sombere blik, een diepe, zorgelijke plooi DP zijn voorhoofd, alsof hij een geheim zinnig raadsel trachtte te ontcijferen en op vreemden toon beantwoordt hij de mee fruiten. Roer tenslotte de gaarge- kookte rijst door het mengsel tegelijk met de bouillon Breng alles over in een vuurvast schoteltje, stroo er wat beschuitkruim over en verdeel er de rest van de botei over. Zet het schoteltje in den oven tot er zich een korstje heeft gevormd. Vischschotel. 1 K.G. ontgrate schelvisch, 1 KG. aard appelen, 100 G. boter, 1 ui, 4 flinke to maten, peper en zout, 2 theelepels Mag gi's Aroma Hak de ui fijn, laat ze in de botei gaar smoren zonder bruin worden. Schi de aardappelen, snijd ze in dobbel steentjes en voeg ze bij de ui, giet ei zooveel kokend water op, dat ze bijna onder staan, en strooi er wat zout en peper over. Wasch de ontgrate visch, wrijf ze in met peper en zout en giet er de uitgeperste tomaten over. Leg de visch op de aardappelen, zet de goed gesloten pan op een zacht vuur en laat alles zachtjes gaar worden Stapel bij het opdoen de visch in het midden van de schotel, schik er de aard appelen omheen en giet er de saus over, waardoor op het laatst de Maggi's Aroma werd geroerd. Mulo-examen slaagde voor diploma A mej. A. Moes te Terneuzen Voor het examen voor coupeuse slaagde te Eindhoven mej. Toos Oosterhout uit Sas van Gent Voor het examen huishoud-diploma van den naai- en knipcursus, uitgaan de van de Vereeniging van Leeraressen in het Modevak zijn „met eer" geslaagd de dames Lena den Engelsman, Anny de Ruijsscher, Marie van Bendegem en Janneke Faas, allen te Axel, en mej. Clara van Waes te Zuiddorpe Bij het te Goes gehouden examen M.U.L.O. slaagde voor het diploma B: J. Hage te Terneuzen; voor het diploma A: Corrie Pot te Axel en M. Pattist, E. Velleman en M. Vermaire te Terneuzen, alle leerlingen van de openbare U.L.O. school te Terneuzen Van de leerlingen der Chr. U.L.O. school slaagden Zaterdag voor het di ploma A: de jongedames Cath. Hame link te Hoek, M. Mangold te Axel, A. van Riet en S. Wiskerke te Terneuzen Te Rotterdam slaagde voor het examen hoofdakte de heer A. Mangnus iiit Vogelwaarde Aan de De Ruyterschool te Vlissingen slaagde voor getuigschrift B.M. opleiding J.C.J.L., N.I.T. en eigen opleiding de heer J. B. de Danschutter te Axel De heer C. de Putter D.Cz. te Hoek slaagde te Rotterdam voor het examen hoofdacte MACHINESCHRIJVEN Voor het examen machineschrijven van het Instituut Riënts Balt te Den Haag, diploma C (hoogste snelheids diploma), slaagde dezer dagen de heei F. Meij te Sluiskil EINDEXAMEN RIJKS HOOGERE BURGERSCHOOL TE TERNEUZEN Bij het van 18 t/m 21 Juli 1939 ge houden eindexamen slaagden: R. J Dees, H. Hartog, H. A. M. de Meijer, L J. de Regt, G. J. Verlinde, F. A. v. d Welle en J. Zeegers, allen te Terneuzen; A. J. van Fraaijenhove te Axel en W Koster te Vogelwaarde MULO-EXAMEN. Bij het op 20 Juli te Goes gehouden innige morgengroet van zijn dochter Piëta bemerkt nu de vreemde wan orde in het vertrek: laden staan open getrokken en hun inhoud ligt hier en daar verspreid; kaarsvetvlekken liggen op de stoelen en de tapijten, een oude vaas ligt omvergestooten, het water is van de tafel gestroomd en heeft vuile spatten achtergelaten op de dagbladen sn tijdschriften De verwonderde verontruste blik van 't jonge meisje wendde zich van het wanordelijk tooneel op het verstoofde gelaat van haar vader. Zij nadert hem en teeder kust zij hem op het voor hoofd. Ik zou haast zeggen, dat ,u niét ge slapen hebt, zoo vermoeid lijkt u? zeide zij deelnemend. Hebt u iets verloren, pa?Kan ik u helpen zoeken? Spoe dig zult u zich niet meer zoo behoeven te overspannen. Walter heeft me giste ren gezegd, dat hij bereid is u te komen helpen als secretaris, als u dat wilt, ik ben er erg blij om. Zij bloosde bij het uitspreken van den naam van den luitenant. Zij 2ag in den hoek van den schoorsteen de roos, de De Zomer is de vacantietijd en zeer zelen maken van dezen tijd gebruik om eens heerlijk in zee, natuurbaden, ol oadinrichtingen te zwemmen en te zonnebaden. Zoo komt het badpak in aanraking met zout, zoet of chloor- «vater en met zand, gras, of plankiers: vaardoor het er niet meer frisch uit ziet. Menige zwemmer en zwemster ziei jchter de noodzakelijkheid niet in, dai jen badpak van tijd tot tijd eens flink gewasschen moet worden. Zij gaan var. ie veronderstelling uit, dat zij, met na .iet zwemmen en zonnebaden het bad pak even uit te spoelen, kunnen vol staan. Dit is echter geenszins het geval, jen zwempak moet zoo nu en dan een; grondig gereinigd worden. Gebruik hiei /oor echter geen scherpe waschmidde- .en. Dames, was de badpakken eens mei LUX, het aangewezen waschmidde aiervoor, en ze zien er weer als nieuv ait! Hieronder geven wij U het wasch- voorschrift: Maak een lauw, bijna koud Lux sop (een flinke eetlepel op een Liter watei (zomertemperatuur). Stop hierin hei jadpak en pers met de handen het sop goed door het weefsel, zonder wringer, jf wrijven. Spoel het badbak daarna jnkele malen in schoon water van de selfde temperatuur uit, totdat het watei aelder blijft en voeg aan het laatsti spoelwater een scheutje azijn toe (eer. jierdopje op een Liter water). Knijp /ervolgens het water voorzichtig uit he oadpak, zonder wringen, of herhaal het osjes door een wringer en rol het ir jen badhanddoek stevig uit om zoovee nogelijk water ei*uit te verwijderen "..eg het daarna in zijn model te drogen naar niet in de zon of bij vuur! (45) n deze rubriek worden zooveel mogelij Ule maatregelen beknopt vermeld velke van regeeringswege in verband net de crisis worden genomen. Nader. >ijzonderheden, welke ons door he .iepartement dienaangaande wordei erstrekt, liggen te onzen kantore voo; bonné's ter inzage. Verschenen zijn de volgende crisis* >ublicatiën: 21 Juli Beëindiging aangifte zware varkens Rekensom Sampie: Indien je f5,- had en ik vroeg je er twee van te leen, hoeveel zod je dan overhouden? Moorsie: Vijf! van haar borst gevallen was en die door den jongen man den vorigen avond was opgeraapt. Zij bukte zich om haar op te rapen,.zich afvragend hoe die bloem daar kon gekomen zijn; maar vóór zij er den tijd toe had, hield de bankier haar tegen. Raak die bloem niet aan, Piëta, ik ver bied het je! zei hij streng. Ik verbied eveneens, dat men van zijn plaats weg neemt dien geparfumeerden zakdoek, waarvan de initialen misschien nog eens als bewijsstukken kunnen gelden. Piëta hoorde die laatste woorden niet meer. Hoe komen deze voorwerpen hier, op dit uur? vroeg zij zich af. Die roos had ik gisteren bij mi^gestoken, in den loop van den avond 'hro ik hem verloren en ik heb Walter vergund haar bij zich te steken. En dat is ook zijn zakdoek. Ik heb hem geborduurd voor de liefdadig- heidsverkooping, waar Kees z'n vriend hem gekocht heeft en ik heb hem weer teruggevraagd om er het cijfer in te zetten. Dat zijn aanwijzingen, waarvan ik nota zal nemen! ging mijnheer De Ver- Ofschoon het weer voor toeschouwers niet ideaal genoemd kon worden, heeft de eerste Ruiterdag, jl. Zondag door de Landelijke Rij vereeniging „De Grens- ruiters" te Sas van Gent georganiseerd, onder verblijdende belangstelling van het publiek een succesvol verloop gehad Vóór den aanvang van het tournooi werd door de 4 deelnemende achttallen, ,St. Michaël" uit Lamswaarde, „St Joris" uit St. Jansteen, „Vlakteruiters" uit Westdorpe en „De Grensruiters" uit Sas van Gent, in hun kleurige uni formen, twee aan twee, de comman danten voorop, voorafgegaan door het plaatselijk harmoniegezelschap „De \fereenigde Vrienden", dat welwillend z'n medewerking verleende, een rondrit gemaakt door de gemeente, een aan trekkelijk schouwspel, dat z'n effect op de talrijke kijkers niet kon missen Om 2 uur 30 arriveerde de indruk wekkende stoet met volle muziek op het wedstrijdterrein, eigendom van den heer H. Nelen, gelegen aan den Noordelijken midden-Kanaalarm, waarna de wed strijden terstond een aanvang namen. Je heer G. v. Waes gaf door de microfoon -en populaire verklaring van de ver schillende commando's, en maakte het publiek attent op juiste en minder juiste manoeuvres der verschillende uiters, waardoor het schouwspel veel xan aantrekkelijkheid won. Het eerste nummer, „individueele iressuur", gaf reeds terstond een uit stekenden indruk van de bekwaamheid Ier verschillende ruiters en ook de ver achtingen in het tweede nummer, .dressuurproef voor achttallen", vielen jver het algemeen zeer te loven Toen bij nummer drie „Parade der .cijvereenigingen" de 4 achttallen in den .mg waren aangetreden, hield, de heer j. Ramondt Sr., commissaris van „De jrensruiters" voor de microfoon een -oespraak, waarin hij de aanwezigen .velkom heette, de rutersport nog eens .n aller bijzondere belangstelling en daadwerkelijke medewerking aanbeval m wees op de beteekenis der rijvereeni- jingen óók voor de landsverdediging, eden waarom hij een bescheiden re- geeringssubsidie alleszins gerechtvaar- aigd achtte. Hij eindigde met allen aan wezigen een genotvollen middag te wenschen. (Luid applaus) Het muziekcorps speelde dan een plechtig Wilhelmus, dat de aanwezigen -taande aanhoorden, terwijl de ruiters iet saluut brachten Nadat nog een driewerf „Hoera" op iet Koninklijk Huis was uitgebracht, paradeerden de ruiters in kranige ïoudings over het veld, 'n schouwspel, iat met recht indrukwekkend genoemd nocht worden. Nummer 4 van het program „Spring- ;oncours" maakte, als altijd, een van ie hoofdmomenten van het tournooi rit. Het publiek volgde met gespannen andacht de verschillende praestaties, ■n leefde telkens opnieuw geheel met uiter en paard mee Het dan volgend attractienummer .Worsthappen" waaraan door 24 ruiters verd deelgenomen, viel uiteraard zeer n de smaak. Na de spanning van het pringconcours was dit een zeer geluk- rige afwisseling, waarbij hartelijk ge- achen werd. „De Grensruiters" gaven vervolgens iog enkele interessante staaltjes van vrije dressuur te zien. Bij zonderen bij val oogstte het optreden van den heer. J. Ramondt Jr., die, omringd door z'n orugge voort. Hij hield op met loopen, zette zich in zijn bureau-stoel en wees het jonge meisje een stoel aan naast hem Ik ben van nacht het slachtoffer ge worden van een diefstal van twee-ep- vijftig-duizend francs, zei hij ernstig. Wie is de schuldige? Hoe is hij hier binnen kunnen komen, zonder in te breken? Ik weet het niet. Maar of schoon die som enorm groot is, zou ik er zonder bedenken het dubbele voor over hebben, als ik hier niet deze voor werpen gevonden had, waarvan je zelf op het eerste gezicht den eigenaar er kent. Ofr wien kan men tegenwoordig nog vertrouwen? Piëta sprong verschrikt op. Uw vermoedens mogen Walter niet treffen, pa. Hij is tot zoo'n laagheid be slist niet in staat, protesteerde zij. Met gevouwen handen, met bleek, ontdaan gelaat richtte het jonge meisje op het ondoorgrondelijk gelaat van haar vader een blik van diepe verontwaardi ging, van smeekende liefde (Wordt vervolgd). ♦j'

Zeeuwsche Koerier | 1939 | | pagina 2