AkKERÏJES Eer en Liefde Karedag*1 Ruiterdag te Sas van Dent ürisis-maatregeien J FEUILLETON Zoouwsch- AdvortontiobÊad" ,D E SPIE" Verslagen J2ux zfoilet SCeep Prijsvraag Onderwijs Firma Gebrs. SIEPKÏAN m 199. - GOES 4 - „verloren dagen", heette het vroeger. Nu niet meer - nu zijn er "AKKERTJES"Een paar per dag, wèg pijn en narigheid! (12) KERMIS TE PHILIPPINE Demonstratie van „De Grensruiters" Begunstigd door droog, koel Zomer weer heeft Philippine vorige week op de gebruikelijke wijze z'n jaarlijksche Zo merkermis weer gevierd. Een bijzondere attractie vormde dit maal de Ruiteravond, die door „De Grensruiters", de jonge af dee ling van den Bond van Landelijke Rij- vereenigingen van de N. C. B. uit Sas van Gent, in samenwerking van haar zusterafdeeling Vlakteruiters uit Westdorpe, was georganiseerd, een de monstratie, waarvan gezegd mag wor den, dat zij er toe bijdroeg om het peil der kermisattractie te verhoogen. Ter inleiding van den avond hield de commissaris van „De Grensruiters", de heer J. Ramondt, voor de microfoon een toespraak, waarin hij allereerst dank bracht aan den heer Gerard van Waes, commandant van de „Vlakterui ters" voor diens sportieve medewerking bij de oprichting en organisatie der Sas- sche afdeeling, voorts bracht hij hulde aan de beide leden van „De Grensrui ters" uit Philippine, de heeren Petrus en Johan Kindt, die zich als voorbeel dige leden hadden doen kennen en ook aan den commandant en de alle overige leden der afdeeling voor de taaie vol harding,waarmede gewerkt is en waar door na enkele maanden van oefening reeds zulke voortreffelijke resultaten konden worden bereikt. Spr. uitte den wensch, dat 'door prettige, sportieve on derlinge samenwerking nog veel op ,t gebied van de Ruitersport zal mogen bereikt worden en dat eerlang ook de boerenbevolking in West-Zeeuwsch- Vlaanderen voor deze edele sport zal worden gewonnen. Onder groote belangstelling van het talrijk opgekomen publiek hebben daar na de beide achttallen van Sas van Gent en Westdorpe keurige staaltjes van rij kunst vertoond, die bij de aanwezigen ten zeerste in den smaak vielen. Ook de heer J. Ramondt Jr. oogstte met een knap dressuurnummertje grooten bijvaj* Bij het patroulle-springen over hinder nissen deed zich tweemaal een valpartij voor, die echter geen ernstige gevolgen had. De volgende prijzen werden toege kend le prijs, met onderscheiding, R. Baecke, Westdorpe met Rabby 2e prijs M. Vervaet, Westdorpe met Sardy 3e prijs J. Ramondt Jr, Sas van Gent, met Max In het attractienummer „Koekhap- pen" behaalden respectievelijk P. Gij- sel, Westdorpe, J. Ramondt Jr, Sas van Gent en R. de Smet, Westdorpe, den eersten tweeden en derden prijs terwijl in het attractienummer „Worsthappen" respectievelijk, J. Ramondt Jr, Sas van Gent, M. Vervaet, Westdorpe, en R. Verhelst, Sas van Gent de prijswinnaars werden. Tot besluit spoorde de heer J. Ra mondt Sr. de aanwezigen aan, om, het zij als werkend lid, hetzij als donateur der afdeeling, aan de verdere ontwikke ling der ruitersport mede te werken. IMPOSANTE CIRCUSVOORSTELLING Vrijdagavond j. 1. heeft het circus Bonglione (The French Barnum Cir cus) zijn in dit blad aangekondigde voorstelling te Zelzate gegeven voor een publiek, dat veilig op 6 a 7000 personen geschat mag worden. De imposante cir custent was vrijwel geheel gevuld. Gedurende enkele uren zijn de aan wezigen vérgast op zêer vèrzorgde num mers op het gebied van acrobatiek, paarden- en wilde dierendressuur, goo- chelkust, rijkunst, enz., terwijl een ge slaagd stel clowns voor de „note comi- que" zorgden. Jammer genoeg ontlastte zich tijdens de voorstelling een onweer, gepaard met zwaren regenval boven de streek, met het gevolg dat het tentdak op vele plaatsen begon te lekken en tal van aanwezigen op een onvrijwillig bad ont haald werden. Tegen het einde van de voorstelling ontstond kortsluiting in een lamp onder de kap, welke een kleine paniekstem ming onder de aanwezigen veroorzaak te. Het snel ingrijpen door personeel van het circus heeft echter erger weten te voorkomen. Bij het gedrang om bui ten te geraken werd, voor zoover ons bekend, niemand gewond. Een sensationeele voorstelling met een sensationeel, ontijdig slot. DE HANZE - SAS VAN GENT In de vorige week onder leiding van den heer M.van Goethem gehouden le denvergadering, die - ondanks de boete bepaling - wederom slecht bezocht was, werden de notulen der vorige vergade ring goedgekeurd. De heer A.Willaert werd als nieuw lid aangenomen. Uitvoerig werd de kwestie der ver vroegde winkelsluiting op Zaterdaga vond besproken. De meeste aanwezigen bleken hiertegen gekant. Besloten werd tot het houden van een Middenstandstentoonstelling gedurende de a. s. Kermisweek. Nadere bijzonder heden hieromtrent zullen t. z. t. worden bekend gemaakt. OOK U KAN EEN PRACHTIG HORLOGE WINNEN MET DEZE Elke week stellen wij 30 fraaie Zwitserse dames- of heren-horloges beschikbaar voor de verbru.kers van Lux Toilet Zeep, de ongeëvenaarde toiletzeep, die „vermoeide huid" voorkomt. Al wat U te doen heeft is het volgende: Beschrijf in hoogstens 30 woorden Uw ervaring over Lux Toilet Zeep voor de verzorging van het gelaat. Frankeer Uw inzending als brief en vermeld duidelijk Uw naam en adres. Adresseer aan: Lux Toilet Zeep prijsvraag, postbus No. 7, Rotterdam en voeg bij Uw inzending drie buitenomslagen van Lux Toilet Zeep- U kan zo vaak inzenden als U wil, indien U bij elke inzending 3 omslagen voegt. Op de uitslag is geen beroep mogelijk en briefwisseling hierover kan niet worden gevoerd. Alle inzen dingen worden ons eigendom en kunnen door ons naar goeddunken worden gebruikt. LTS 179 - 0 2 50A (68) 15) Dat kan ik niet! Zij meent, dat ik in Cairo ben. En overigens, zij heeft zoo'n groote som niet disponibel, of ze wil ze mij niet geven, wat op 't zelfde neer komt. Zij heeft me veertien dagen ge leden tienduizend francs gestuurd en waarschuwde me, dat ik vooreerst niet op haar hoefde te rekenen. Je ziet dus, dat ik me tot haar niet kan wenden, besloot hij met een cynischen lach. Tien duizend francs veertien daag ge leden en je hebt er nu weer dertig dui zend noedig? vroeg Walter met verba zing. Dat is ongelooflijk. Verwondert je dat, beste vriend? 't Is toch de zuivere waarheidJullie, werkers, begrijpt dat niet. Ik zal je uit leggen, hoe het geld wegvliegt. In één avond heb ik twintigduizend francs verloren, mijn paarden en mijn lan dauer. Den volgenden dag won ik dertig duizend francs om ze een paar dagen later weer te verliezen. Ik wordt door het ongeluk vervolgd. Gisteren nog, hoewel ik niets meer had, heb ik weer gespeeld en verloren. Als ik niet kan betalen, rest me niets meer dan me een kogel door den kop te jagen. De officier zag hem onrustig aan en toen hij merkte, dat het ernst was, zeide hij ontsteld: Ongelukkige, je stoot je eigen in den afgrond! Als ten minste niemand me op den rand terughoudt, hernam Kees met ironie. Maar wat doe je eigenlijk hier Ga naar je vader, beken hem je schuld: en hij zal je dezen keer nog, daar ben ik zeker van, uit de verlegenheid redden. Kees trok medelijdend zijn schouders op bij zoo'n naïviteit van zijn vriend. Wat ben je nog ouderwetsch, beste jongen!.. Dat middel zou vroeger goed geweest zijn, dat geef ik toe. Maar te genwoordig, met de nieuwe moraal, ne men we zooveel voorzorgmaatregelen niet. Behooren de bezittingen van den MUZIEKSCHOOL VOOR TERNEUZEN EN OMSTREKEN Uitslag der Overgangs Examens gehou den op 17-18-19 Juli j. 1. NOTENLEZEN EN THEORIE. öevorderd tot het 2de leerjaar. A. Boes, M. Brederode, H. Cohen Stuart (met lof), L. v. d. Eekhout, R. van Grem- oergen, C. Harms, D. Verbrugge, A. van de Wege, R. Zeylemaker. tot het 3de leerjaar. M. Annot, M. Fermont (Axel), H. Lin- denbergh, E. Lootens (Axel), L. Maas, R. Pauwels (Axel), A.Stelling (met lof) A. Vermast. tot het 4de leerjaar. K. van Dixhoorn, E. van den Eekhout C .Koster (Zaamslag), M. Lindenbergh P. Scheele. tot het 5de leerjaar. D. Dieleman (Hoek), J. Koster, A. Moer man, B. Wiskerke, Fr. de Zeeuw, S. de Zeeuw, K. Zeylemaker. eind diploma. mej. J. van Puyvelde. HARMONIE. bevorderd tot het 3de leerjaar. mej. J. van Puyvelde. HARMONIUM. bevorderd tot het 3de leerjaar. C. Koster (Zaamslag), P. Scheele. tot het 6de leerjaar. D. Dieleman (Hoek). vader ook niet aan zijn kinderen? Je vraagt me waarom ik hier ben. Kun je dat niet raden? Ah, ouwe jongen, dan zul je 't zien! En hij begon koortsach tig te zoeken in de laden van het bu reau. Daarna triomfantelijk zwaaiend met de sleutels, die hij had gevonden begaf hij zich naar de brandkast, ver scholen in een geheime kast met on zichtbare deur. Walter plaatste zich met beslistheid tegenover hem. Dat zult je niet doen Kees! Nooit zal ik je onder mijn oogen toestaan, een dief te worden, zei hij met waardigheid Je hebt meer zorg over mijn eer, dan ik zelf, beste vriend. Laat me toch gaan ik zal niet stelen, stel je gerust; ik neem alleen een wissel op hetgeen me eens rechtmatig toe zal komen, antwoordde hij spottend, een poging aanwendend om zich los te maken uit de handen van zijn vriend. Deze hield hem echter stevig vast. Neen, ik wil je geen daad laten be gaan, die een vroeging zou zijn voor je geheele volgend leven. Ik smeek het je Kees, laat dat plan varen. Niemand zal ooit weten, dat je zulk een bekoring ge had hebt. PIANÖ. tot het 2de leerjaar. H. Lindenbergh, M. Lindenbergh, A. A. Stelling. tot het 4de leerjaar. Fr. de Zeeuw, S. de Zeeuw. tot het 5de leerjaar. J. Koster, eind diploma. mej. J. van Puyvelde (met lof), grootste aantal der te behalen punten. VIOOL. bevorderd tot het 2de leerjaar. R. Pauwels (Axel), A. Vermast. tot het 3de leerjaar. M. Fermont (Axel). tot het 4de leerjaar. B. Wiskerke. De leerlingen achter wier naam geen plaatsnaam vermeld staat, wonen te Terneuzen. JEUGDLECTUUR, STUDIEBOEKEN, enz. worden ons geregeld gevraagd door missionarissen. Zoekt Uw kasten eens na en stuurt ons Uw oude, doch nog bruikbare boeken. Jaar gangen zijn voor het doel minder geschikt! Missie-Boeken-Actie, GROOT SEMI NARIE, HOEVEN. Blijkens annonce 'in ons advertentie blad van heden en affiches, heeft de rijvereeniging „De Grensruiters" van Sas van Gent tegen Zondag a. s. een Ruiterdag georganiseerd, waaraan door 4 RuJitervereenigingen (Westdorpe, St. Jansteen, Lamswaarde en Sas van Gent) wordt deelgenomen. Het getuigt ongetwijfeld van zelfvertrouwen, energie en enthousiasme, dat een zoo jonge vereeniging als onze Sassche rui- terclub niet alleen reeds thans voor het voetlicht durft treden, doch zelfs op eigen gebied een tournooi durft orga- niseeren. Het succes, onlangs bij haar eerste optreden te Westdorpe geoogst, kan hiervoor veilig als verklaring wor den aangenomen, en de dezer dagen te Philippine gegeven demonstratie heeft eens te meer aangetoond, dat de praes- taties onzer Sassche ruiters gezien mo gen worden. Zoo verwachten we dan a. s. Zondag een belangwekkend concours, de belang stelling van alle liefhebbers van paar densport waard. Moge die belangstelling tot uiting komen in een overdruk be zoek. Vooral het Sassche publiek moge in grooten getale deze demonstratie bijwo nen. Als blijk van instemming met het streven der jonge vereeniging, die deze in ons gewest van ouds geliefde, edele sport in onze Gemeente in eere heeft nersteld. Ten bewijze ook, dat men in deze ge meente een hoogstaande sport, als de paardensport ongetwijfeld is, weet te waardeeren. De Ruiterdag te Sas van Gent moge een eclatant succes worden! in deze rubriek worden zooveel mogelijk dile maatregelen beknopt vermeld, welke van regeeringswege in verband net de crisis worden genomen. Nadere bijzonderheden, welke ons door het Jepartement dienaangaande worden erstrekt, liggen te onzen kantore vooi jonné's ter inzage. Verschenen zijn de volgende crisis- iublicatiën: 20 Juli De vaste lasten in den Tuin bouw 20 Juli Biggenmerken 20 Juli De Boterheffing Het eenige redmiddel Een pasgetrouwd vrouwtje, dat weinig van temperatuur-meting afwist, moest haar man geregeld den thermometer aanleggen, toen hij ziek was. De eerste maal had ze dat gedaan, maar ze kon in de duister gehouden kamer niet veel zien. Ze \£ak een lucifer aan,, hield die bij den thermometer en las af: 62. Ze stuurde een boodschap aan den dokter: Kom onmiddellijk. Temperatuur 62. Waarop de dokter bericht terugzond: Kan niets meer voor u doen. Waar schuw de brandweer Fatale misvatting Een doelman, die nogal erg met zich zelf was ingenomen, liet op een belang rijken wedstrijd, die over het kampioen schap van zijn club zou beslissen, niet minder dan zesmaal een bal passeeren, waardoor zijn team smadelijk verloor. Niettemin nam een aantal leden na afloop van den wedstrijd de& doel ver dediger op hun schouders en droeg hem voort O, hou maar op met die huldebetoo- gingen, zei de keeper, ondanks alles toch gevleid, ik kan best op mijn eigen beenen naar de kleedkamer gaan De kleedkamer? scheeuwden de dra gers, naar de sloot ga je! Plaatst Uw advertenties voor Zuid- en Noord-Beveland in het oplage: 15.300 ex. en voor Walcheren in oplage: 18.250 ex. Twee bladen, waarmede de GEHEELE BEVOLKING VAN ZUID- NOORD-BEVELAND en WALCHEREN wordt bereikt. Vraagt proefnummers en tarieven bij de Drukkers-Uitgevers: 30 Een vlaag van toorn flikkerde in de oogen van den jongen man. Hij stootte den officier woest van zich af. Kom, laat me los.Laafr me los. Ik moet het geld beslist hebben, zeg ik je. Walter leunde tegen de eiken kast en met beslistheid hernam hij: Ik zal mij niet van mijn plaats ver roeren, voordat je vertrokken bent. Ik wil je medeplichtige niet worden. Als de roes, die op 't oogenblik je hersens benevelt, opgetrokken zal zijn, zal je me op de knieën danken, dat ik je tegen je zelf heb weerhouden. De zoon van den bankier wilde zich met opgeheven vuist op hem werpen. Maar zijn beenen wankelde onder hem, hij beefde als een grijsaard. De officier met zijn hooge gestalte, zijn breede schouders, zijn vastberaden blik stelde zich voor hem als een beeld van kalmte en kracht. Kees voelde zich niet in staat te strijden tegen zulk een tegenstaan- der. Woedend trok hij zich terug: Waarom roep je niet om hulp, om den dief gevangen te nemen! Neen! antwoordde Walter, je vader zou het eerst hier verschijnen en zijn I zoon in zulk een toestand te zien^ zou J in staat zijn hem te doen sterven van droefheid. Welnu, dat is het beste wat de goede man doen kan! Hij zou mij de moeite besparen een daad te bedrijven, die jij diefstal noemt, antwoordde Kees met stompzinnigen lach. Ellendige!.. Durf je zoo te spreken? zei de officier met walging, zonder zijn verdedigende houding prijs te geven. Maar plotseling beving hem een angsti ge schrik. Kees had uit een van- de laden van het bureau een revolver" genomen, die de bankier altijd bij; zich had en die steeds geladen was. Hij wendde zich - tot Walter., Ziezoo, ouwe jongen, genoeg gestre den. De vreugde die het leven mij nog bieden kan, is niets meer waard. Je wilt me het geld niet Ja ten nemen, wat ik noodig heb! Zooalö je wilt! Ik'zal L deze vijf kogeltjes in m'n hoofd jagen en alles is afgeloopen. Een koud zweet parelde over het voor hoofd van den luitenant, een bloedig visioen verscheen voor zijn oogen. Voor welk een vreëselijke keuze was hij geplaatst?.. Of zijn weldoener t laten bestelen zonder een woord, te zeg

Zeeuwsche Koerier | 1939 | | pagina 2