Eer en Liefde Crisis-maatregelen del financieel Nieuws- en Uitlotingsülad Verslagen i FEUILLETON OTE DOR Waarom züudt D teveel {f Belasting betalen Practische Handleiding voor Belastingplichtigen Boekhandel ««De Zeeuwsche Koerier«< felef. 15 Sas van Gent Firma Gebrs. SIERMAN -t«i. 199. - GOES Luchtgevaar beieekent Brandgevaar. "fflgtvine „schele hoofdpijn" maken be hoorlijk werken onmogelijk Neem een "AKKERTJE", even liggen. Daarna weer frisch. akkERÏJQ Concert en Gy.nnastiekuitvoering te Sas van Gent Woensdagavond heeft op de muziek- kiosk te Sas van Gent een gecombineer de muziek- en gymnastiekuitvoering plaats gevonden, welke het zij met genoegen vermeld zich in groote be langstelling mocht verheugen. Nadat het harmoniegezelschap „De Vereenigde Vrienden" de Gymnastiek vereeniging T.H.O.R. aan het lokaal van laatstge noemde gezelschap ('t Café van den heer F. Marquinie) had afgehaald; mar cheerde men de muziek voorop naar het park. Uiteraard trok het in Sas van Gent niet alledaagsche schouw spel van de in wit turncostuum ge stoken, in marschtempo voort- marcheerende gymnasten van verschil lenden leeftijd bijzonder de aandacht. „De Vereenigde Vrienden" openden de uitvoering met een goed verzorgde vertolking van enkele muzieknummers onder leiding van hun directeur, den heer L. Vervust. Toen kwamen de turners voor het voetlicht, eerst de jeugdige onder leiding van den heer van Oosterhout Jr., die enkele vrije en orde-oefeningen te zien gaven, daarna de volwassene, onder commando van den heer van Oosterhout Sr., wier kranige praestaties aan de brug en anderzins bij het publiek 'grooten, welverdienden bijval ver wierven. Speciaal de heer van Ooster hout Jr. gaf fraaie staaltjes van turn kunst te zieh T.H.O.R. heeft met deze uitvoering een groot succes geboekt en ook „De Vereenigde Vrienden" mogen met vol doening op den avond terugzien. Beide vereenigingen mogen in de on dubbelzinnige instemming van het pu bliek een aansporing vinden, om op den ingeslagen weg voort te gaan In deze rubriek worden zooveel mogelijk alle maatregelen beknopt vermeld, welke van regeeringswege in verband met de crisis worden genomen. Nadere bijzonderheden, welke ons door het Departement dienaangaande worden verstrekt, liggen te onzen kantore voor ibonné's ter inzage. Verschenen zijn de volgende crisis- oublicatiën: 13 Juli Biggenmerken 13 Juli De Boterheffing 13 Juli Steun koolzaad 1940 Troef. Een heer zit in een spoorwegcoupé en leest de courant. Naast hem in den hoek der coupé zit een zeer kwaad uitziende dame en probeert te slapen. Bij het omslaan der courant stoot de heer de dame met zijn elleboog, zoodat zij weer wakker wordt. De dame wordt spinnijdig en zegt: Als u mijn man was, zou ik u vergif geven En als u mijn vrouw was, antwoordt de heer onbevangen, dan nam ik het in Probaat middel Twee vrienden, die den Zaterdag avond altijd gezamentijk genoegelijk doorbrachten en dezelfde kamer deel den, hadden er vreeselijk het land over, dat ze Zondags wakker werden door de zon, die in de kamer scheen. Op een -Zaterdagavond beplakten ze het venster J2ux ^Toilet SHeef) VRAAGT UW AANDACHT VOOR EEN INTERESSANTE PRIJSVRAAG Laat deze gunstige gelegenheid niet voorbijgaan I Lux Toilet Zeep, de moderne schoonheidszeep, speciaal bereid voor de verzorging van het gelaat, geeft U kans op een fraai horloge. Al wat U te doen heeft is.het volgende: Beschrijf in hoogstens 30 woorden Uw ervaring over Lux Toilet Zeep voor de verzorging van het gelaat. Frankeer Uw inzending als brief en vermeld duidelijk Uw naam en adres. Adresseer aan: Lux Toilet Zeep prijsvraag, postbus No. 7, Rotterdam en voeg bij Uw inzending drie buitenomslagen van Lux Toilet Zeep. U kan zo vaak inzenden als U wil, indien U bij elke inzending 3 omslagen voegt. Op de uitslag is geen beroep mogelijk en briefwisseling hierover kan niet worden gevoerd. Alle inzen dingen worden ons eigendom en kunnen dooi* ons naar goeddunken worden gebruikt. week 1 LUX TOILET ZEEP TEGEN VERMOEIDE HUID LTS l7G"025O/\ 14) De officier ontstelde zóózeer door dit onverwacht offer, wat van hem ge vraagd werd, dat hij een oogenblik sprakeloos stond. Tegenstrijdige gevoe lens warrelden rond in zijn hoofd. Te leven bij Mijnheer De Verbrugge, dat beteekende de dagelij ksche omgang met Piëta: de terugkeer tot die be koorlijke intimiteit, die zijn jeugd over straald had met zonneschijn. Die ge dachte deed zijn hart opspringen van vreugde en zette het aan om zonder verdere tegenspraak het voorstel aan te nemen. Maar het beteekende ook een leven van afhankelijkheid, van dienstbaar heid. En daartegen kwam zijn trots in opstand. (68) Werken, zich onderscheiden op het slagveld, opklimmen in rangorde om daardoor eindelijk het recht te ver krijgen Piëta zijn diepe liefde te be kennen, dat was zijn doel, zijn innigst verlangen! Dezen morgen nog, bij de bekendmaking van den oorlog met China, had*hij otf het punt gestaan zijn generaal als gunst te verzoeken bij het expeditie-corps te worden ingedeeld. Hij dacht er ernstig over. Wat het niet de zoo vurig verbeide gelegenheid, om zijn droom van vooruitgang te verwezen lijken? En al zal hij gelukkig zijn door de hoogachting, van mijnheer De Ver- brugge en zijn familie, hij zal toch in werkelijkheid altijd een ondergeschikte, een gesalarieerde blijven. En terwijl hij dicht bij Piëta zal leven, zal een on overkomelijke klove hem langzamerhand van haar scheiden! Hij kan niet be sluiten het woord uit te spreken, dat men van hem wacht, een koud zweet parelt op zijn voorhoofd, zijn blik is onbestemd, hij voelt, dat hij wankelt. Piëta wacht angstig op den uitslag van zijn innerlijken strijd zonder echter te vermoeden, dat zij alleen de oorzaak is van de besluiteloosheid van den jon gen man. En zacht vraagt zij hem: daarom met zwart papier voordat ze uitgingen. Toen ze des morgens wakker werden, stond de klok op kwart over acht, zoodat ze zich haasten moesten om op tijd op hun werk te zijn. Het lukte niet heelemaal. Ze waren een kwartier te laat en de baas stond ver schrikkelijk tegen hen te razen. Dat be gon een van de vrienden te vervelen en hij zei: Nou, zoo erg is het toch niet. We zijn maar een kwartier te laat! Een kwartier te laat, een kwartier te laat! brulde de baas, en waar zijn jullie dan den heelen Maandag ge bleven?! Kennis moest betaald worden. In een fabriek stopte een van de grootste machines en men kon haar met geen mogelijkheid meer op gang- krijgen. Er werd eén expert' bij gehaald, die eens om de machine heen liep, hier en daar een paar rukjes deed en ten slotte om een hamer vroeg. Hij kreeg een hamer, gaf ergens een klap op, zette de machine aan enj het ding liep weer als tevoren. Na eenigen tijd kwam de rekening ten bedrage van vijftig gulden. De eigenaar van de fabriek vond het rijkelijk hoog, aangezien de export nog geen vijf mi nuten was bezig geweest en alleen maar ergens met een hamer op had geslagen. Hij vroeg derhalve om een specificatie. Die kwam en luidde als volgt: Met een hamer op de amchine ge slagen f 1,— voor het weten waar met den hamer op de machine moest worden geslagen f 49,— Moeilijk geval Iemand kwam op het plaatselijk po litiebureau om bescherming vragen. Wat is er dan aan de hand? vroeg de veldwachter. „MARIJKE" Orgaan van de Federatie van R.K. Vrouwenbonden in Ned^fland". Verschijnt iedere veertien dagen. Abonnementsprijs: f 1,- p. kwartaai Administratie Spuistraat 104, Amsterdam Reeds eenige malen hebben wij onze xezers, maar vooral onze lezeressen attent gemaakt op den attractieven mhoud van „Marijke" de sinds eenigen tijd in gemoderniseerden vorm uitge- Komen uitgave van de Federatie van R.K. Vrouwenbonden in Nederland. Het nieuwe nummer bevestigt deze meening volkomen; want ook deze uit gave heeft weer een even rijken als ge- varieerden inhoud als haar voorgangster Wij willen hieruit een greep doen: Een paar artikelen van inkeer van de hand van H. de Greeve Pr., Kap. Kat en Toos Post. Van Pater Fenell O.P. een beschrijving van Zuster Mariam Theresia. Verder rijk geillusteerde artikelen als „Een aardige hoofdtooi", „Voor de reis" en „Onder moeders parapluie". Dan het begin van een reeks weten waardigheden voor de huisvrouw „Van Bloesem tot Inmaak" een reportage van de jamfabricage en verder het ver volgverhaal, een aardig kort schetsje en dan de door de dames zoo zeer op prijs gestelde patronen, handwerken en re cepten. Zeker mogen we vaststellen, dat „Marijke" is „het" Katholieke Dames blad, dat zonder te vervallen in vlakke neutraliteit, een pittigen toon weet aan te slaan, welke ongetwijfeld velen moet aantrekken. Daarom hier het adres voor aanmeldingen: „Marijke", Keizersgracht 153, Amsterdam-C Heb ik me vergist, Walter, gaat dat offer boven je krachten? Je behoeft me niet onmiddellijk te antwoorden, zulk een gewichtige verandering van levens positie vraagt nadenken, ik begrijp het. En hoe je beslissing ook uitvalle, wees er zeker van, dat we je er niet minder om zullen achten De jonge man had zijn besluit ge nomen, hij onderdrukte zijn onrust en kalm antwoordde hijIk hoef niet na te denken om je opnieuw te verzekeren, dat ik je geheel toebehoor! Ik zal over gelukkig zijn, geloof me, als ik tege lijkertijd jou en mijnheer De Verbrugge kan behagen. Ik ben gereed om de nood zakelijke maatregelen te gaan nemen. Zij bedankte hem, diep bewogen en glimlachend ging zij voort: Ik zal veel lichter dansen! en zij liet zich door den jongen officier mee voeren voor den beginnenden wals. Mijn vader zal er je zelf over spreken, Walter, begin er niet over, voordat hij er mee aanvangt. Ik heb je alleen voor uit willen inlichten om te zien, hoe je er over dachtMaar, ofschoon je aanneming, ons overgelukkig maakt, denk toch eerst goed na, vooraleer een beslissing te nemen. Ik zou niet willen, Ik heb een anoniemen brief gekregên, waarin staat: Blijf met je handen van mijn kippen af, anders zal het je slecht vergaan. Nou, zei de veldwachter, dan heb je geen bescherming noodig. Blijf van die kippen af en je hebt niets te duchten Jawel, zei de man, terwijl hij achter zijn oor krabde, maar hoe kan ik weten van wie z'n kippen ik nou met m'n handen moet afblijven?! Lood om oud ijzer Een onderwijzeres had een verhaaltje verteld van het stoute lammetje dat de wei was uitgeloopen en door de wolf was opgegeten. Teneinde de kinderen de moraal van het verhaaltje nog eens goed in te prenten, zei ze: Zie je, als dat lammetje nu gehoorzaam was ge weest en in de wei was gebleven, was het niet door de wolf- opgegeten, maar Door ons, vulde een pientere dreumes aan Koopmanstruc A.: Kan je mij misschien ook vijftig pop leenen? B.: Onmogelijk, beste kerel, ik zou je hoogstens met 'n tientje kunnen helpen. A.: Mooi! Meer heb ik niet noodig. 1663 GOEDE BELGISCHE CHOCOLA* |H Wellicht is er alle aanleiding, dat U tegen den aanslag voor de In komsten- en Vermogensbelasting reclameert, omdat U te hoog wordt aangeslagen. Maar dan is het nood zakelijk, dat U precies weet wat de wet zegt, welke bronnen van in komen geheel of gedeeltelijk „vrij" zijn, welke aftrek toegestaan is, enz. M Verschaft U die zekerheid door mid del van de bekende Belasting-gids: door J. D. HAMSTRA PIK Inspecteur der Directe Belastingen Dit boek geeft U alle inlichtingen over de Inkomstenbelasting, Gemeentefonds- oelasting, Vermogensbelasting, Perso- neele belasting. Forensenbelasting. Met volledig overzicht der tarieven. Bij reclame en beroep is deze Gids onmisbaar! Prijs f2,franco per post f 2,10. Bestel nog heden een exemplaar aan: Aan hen, die reeds in het bezit zijn van bovengenoemde Practische Handleiding kan een „Aanvullingsblad voor het be' lastingsjaar 1939-1940" worden geleverd, waarmee de belastinggids weer geheel „up to date" is. De prijs bedraagt 20 ct., franko per post 23 ct. (20. HEEFT U IETS OP TE RUIMEN? MET EEN KOERIERTJE RAAKT GE 'T £EKER KWIJT. KOERIERTJES BIE DEN UW ARTIKEL OVERAL AAN. PRIJS SLECHTS 50 CT. (VOORUIT- BETAALBAAR). Plaatst Uw advertenties voor Zuid- en Noord-Beveland In het Ze&u w&ch- A d vortontioblad" oplage: 15.300 ex. 99 en voor Walcheren in 99 E 8PBE" oplage: 1(3.250 ex. Twee bladen, waarmede de GE HELLE BEVOLKING VAN ZUID- ft NOORD-BEVELAND en WALCHEREN wordt bereikt. Vraagt proefnummers en tarieven bij de Drukkers-Uitgevers: 30 ie vraagbaak voor eiken Koopman en effectenbezitter. Het verschaft betrouwbare adviezen voor solide belegging en voor een goed en winstgevend beheer voor Uw fondsen bezit. De redactie is bereid aan abonnées up aanvraag inlichtingen te geven in take rijks- en gemeentebelastingen. Verschijnt eiken Vrijdag. Abonnement per halfjaar f 3.75. Vraagt proefnummer ter kennismaking. A.DM. HET FINANCIEEL NIEUWS- en UITLOTTNGSBLAD, Doezastr. 1, Leiden Z-clfbsschermiog door M fi N I M A X - Snelblussche rs moet daarom Uw leuze zijn. Kosteloos advies verstrekt gaarne de N.V. IFFA - MiiMIMAX, Bussum. Hoofdvertegenwoordiger voor Zeeland H. DE KRU1F, Axelschestraat, ZAAMSLAG, Tel. 44. dat je handelde uit een overijld gevoel van liefderijke toewijding, om later spijt te hebben van je genomen be slissing. Ik bemin mijnheer De Verbrugge als een vader. Dank ik niet aan zijn wel daden alles, wat ik ben? Niets zal mij zwaar vallen, als ik hem mijn genegen heid kan betoonen. En pa houdt ook van je als van zijn eigen zoon,, bevestigde Piëta, hij zou graag willen, dat Kees was als jij! Kees!die naam klonk in de ooren van Walter als een alarmklok. Wat be teekende toch die onverklaarbare angst, plotseling veroorzaakt door den naam van een vriend, dien hij liefhad als een broeder? Was het een geheimzinnige waar schuwing, dat hij een gewichtige stap zette op zijn levenspad en dat de zoQr* van den bankier een noodlottige rol zou spelen in zijn leven? Een raadsel! Maar hetzij het een voorgevoel was, hetzij hij de speelbal was van zijn ver beelding, de aanblik van het luisterrijk feest met zijn stroomen v&*i licht, zijn vroolijke menigte, zijfr kostbare par fums, alles maakte op hem een droeven indruk. En zelfs de bekoorlijkheid van Piëta, met wie hij het genoegen had voor de tweede maal een wals te doen, kon dien indruk niet wegnemen. Ik open de cotillon met mijn neef Guido, zeide zij hem zacht, ik heb ech ter nog een figuur voor jou bestemd, over een poosje vinden we elkaar weer. De jonge man schudde ontkennend het hoofd. Ik dank je voor die gunst, en het spijt me, dat ik er geen gebruik van kan maken. Maar ik kan 't niet helpen. Ik moet over twee uur op manoeuvre, en daar het mij op 't laatste oogenblik eerst werd medegedeeld, heb ik geen tijd gehad te voren de noodzakelijke maatregelen te nemen. Het gelaat van het jonge meisje be trok 't Is jammer, dat het juist zoo m vallen! zeide zij. Maar plicht gr-4- b< pleizier, dat is waar. En daarom je niet ophouden, maar je eerder er- zoeken heen te gaan, Walter. Hou je niet te lang op, bid ik je, dan kan je misschien eerst nog een uur uit rusten. Ga door de tuin, als je wilt, d' zul je minstens nog vijf minuten uite nen. Ik zal aan ma wel zeggen, wa?

Zeeuwsche Koerier | 1939 | | pagina 2