Éven luisiereti near den eender uit het Vijfde. detaalt U teveel belasting J| Weet U, hoeveel U moogt afschrijven en wat afgetrokken kan worden als U Uw aangifte doet voor Inkomsten en Vermogensbelasting? Uit het buitenland Overzicht Uit de Provincie Een matte ol gebruinde teint staat altijd charmant J| Weet U, over welke bronnen van in komen geen belasting verschuldigd is? r*ractiche Handleiding troor Belastingplichtigen doekhandel ««De Zeeuwsche Koerier«« felef. 5 Sas van Gent Nieuwe Uitgaven Uit het Binnenland De festiviteiten op tweeden Pinkster dag te Axel zijn dank zij de gunstige weersgesteldheid boven verwachting geslaagd. De voetbalwedstrijden trokken meer dan 3000 bezoekers en de door de V.V.V. ingerichte attracties hadden met ruim 1000 kijklustigen eveneens een succes te boeken. De voetbalwedstrijd Axel-Terneuzen werd met 2-1 door de gasten gewonnen terwijl in de internationale ontmoeting B.V.V. den Bosch-Liersche Sportkring de Bosschenaars een 4-2 overwinning op hun Belgische tegenstanders behaal den o— Generaal C. J. Snijders Te Hilversum overleed in den nacht van Zaterdag op Zondag jl. generaal C. J. Snijders, oud-opperbevelhebber van de Nederlandsche land- en zeemacht, een populaire, alom zeer gerespecteerde figuur, die zich in het bijzonder tijdens den wereldoorlog groote verdiensten verwierf. Het Katholieke lid van de Tweede Kamer K. L. H. van der Putt heeft, in verband met zijn benoeming tot burge meester van Geldrop, zijn ontslag ge nomen. De heer Th. Schaepman, oud lid der Tweede Kamer zal hem op volgen n. M Jl Van Rijkswege is opgericht de „Stich ting tot bevordering van den Uitvoer", welk instituut een aanvulling bedoelt te zijn van den reeds bestaanden „Econo- nomischen voorlichtingsdienst". Uit vrees voor het overbrengen van den Coloradokever heeft Engeland den invoer van een deel onzer tuinbouw producten verboden. Reeds thans worden uit verschillende deelen van ons land ernstige bosch- en heidebranden gemeld. Met klem wordt er bij vacantiegangers op aangedrongen, de uiterste voorzichtigheid te betrach ten. WEEKEINDRETOURS EN ZOMER- RETOURS OP DE NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN Naar gemeld wordt, zullen met in gang van Zaterdag 3 Juni 1939 gewone GRENSTROEPEN EEN MAAND VERLOF De Minister van Defensie heeft bij be schikking bepaald, dat zoo spoedig als de omstandigheden zullen toelaten, een regeling zal worden ingevoerd, waarbij telkens aan een tiende gedeelte van de opgeroepenen van de grenstroepen een maand verlof zal worden gegeven. Het ligt in de bedoeling voor dit verlof in de allereerste plaats in aanmerking te doen komen de militairen, die uit de burgermaatschappij noode kunnen worden gemist. Het optimisme in de Democratische otaten inzake het accoord met Sovjet- Rusland, dat, naar men verwachtte, na de Pinksterdagen bereikt zou worden, is gebleken ietwat voorbarig te zijn ge weest. Rusland, zich volkomen bewust van het feit, dat het bij de huidige Europeesche politieke situatie de be slissing in handen heeft, maakt van zijn machtspositie handig gebruik om onwrikbaar vast te houden aan de voorwaarden, die het van meet af aan voor een samengaan met Engeland en frankrijk gesteld heeft en weigert on verbiddelijk de reserves, welke de En- gelsche diplomatie voorzichtigheids halve voor een zoodanig „monster verbond" gemeend had te moeten maken, te aanvaarden. Dat heeft Mo- iotof, de volkscommissaris voor Buiten- landsche Zaken, leider van de buiten- landsche politiek der Sovjet-Unie, Woensdag jl. in een redevoering van ruim een uur, gemeend wereldkundig ce moeten maken. De Fransche en Engelsche regeeringen zijn hierdoor in een weinig benijdens waardige positie gedrongen. Eenieder weet het thans: Zij zullen in alles moeten toegeven aan de Bolsjewistische machthebbers of andershet schijnbaar onmogelijke blijkt in dezen bijd opnieuw mogelijk te zijn zal Rusland toenadering zoeken tot zijn ioodsvijand, het Nationaal-Socialistische DuitschlandHet moet voor de beide democratische mogendheden wèl een aiterst pijnlijke beslissing zijn, waar- zoor zij zich thans gesteld zien. De knie- zal, die voor het front der geheele vereld van haar geëischt wordt, ver- iraagt zich stellig slecht met het be- jrip „prestige", een woord, dat men in dezen tijd misschien óvèrigens beter tijdelijk kon opbergen. Gezien de stroo mingen in beide landen, en de geringr keus, die overblijft, lijkt de verwachting niet ongegrond, dat de „onderhande lingen" ten slotte toch tot een „accoord" zullen leiden. Het Duitsch-Deensche niet-aanvals- verdrag is Woensdag te Berlijn onder teekend. Commentaar van beteekenis heeft dat niet uitgelokt, tenzij dan in de Duitsche pers, die het „een belang rijke bijdrage tot verzekering van den vrede in Europa" noemt. Met Duitsche fantasie is die beteekenis er misschien aan te hechten. Denemarken heeft ge daan, wat het onder de huidige omstan digheden niet laten kon om zijn ge vaarlijken buurman niet te zeer te ont weken te blijven. Ze is zoo goed voor je. Ze is veel te goed voor me, dat geef ik toe. Maar nu zij me die auto gegeven heeft, moet ik haar cadeau ook eer aan doen en er gebruik van maken. Het zou veel aardiger van je zijn, als je begon met ons de omstreken te laten z;ien en vervolgens Bretagne; er zijn van iie verrukkelijk mooie streken. Het gelaat van den jongen man be trok. Misschien zou ik dat wel doen als pa niet eiken dag kon komen, antwoordde hij. Ik wil niet met hem alleen zijn als er geen anderen bij zijn. Hij zou me aller lei dingen verwijten, ik heb er genoeg van, ik wil het niet meer! voegde hij er trotsch aan toe met eep flikkering van wrok in zijn oogen. O, Kees, pa is zoo goed en hij houdt zooveel van ons! onderbrak het jonge meisje hem levendig. Hij heeft zoo hard ?ewerkt en je weet, dat het zijn harte- wensch is, je gevestigd te zien in een flinke positie Liever dan mijn tijd voorbij te laten gaan met niets-doen, zooals mijn moeder gewild heeft om mij bij zich te houden?Dan te erger voor hem, zelfs met vliegtuigen, tanks en derge lijke is te lijf gegaan. „Natuurlijk" is dat geen „oorlog", maar 't lijkt toch ook weinig op vrede. Rusland, dat voor Buiten-Mongolië en Japan, dat voor Mondsjoekwo opkomt, zijn hevig aan het protesteeren getrokken. 't Is te hopen, dat het daarbij blijft, zooals al meer gebeurd is. Overigens is het tijdens het Pinkster reces in de internationale politiek nogal rustig geweest. En voor zoo'n „Luft- pause" is men tegenwoordig al dankbaar Een nieuwe Engelsche duikboot, be mand met 5 officieren en 48 minderen is gisteren bij een proefvaart gedoken en niet meer boven gekomen. Men vreest voor een ramp. dan had hij anders moeten optreden antwoordde hij met een valschen glim lach. Een diepe droefheid en medelijden teekenden zich af op Pieta's gelaat; die woorden van haar broeder riepen die pijnlijk-droeve familie-tooneelen in haar geest terug, waarvan zij dikwijls ge tuige geweest was en waarvan de her innering alleen haar hart deed bloeden van smart. Zij richtte op Kees een ernstigen, strengen blik en op over tuigenden toon ging zij voort: Beste Kees, je bent nog jong! Het hangt van jou alleen af, om de gaven, die je ontvangen hebt, te gebruiken, om je voor te bereiden voor een gelukkige toekomst: gezondheid, doorzicht, fortuin niets ontbreekt je. Dat weet ik wel! Maar wat wil je, dat ik doen zal? Werk! Een spottende glimlach kwam over zijn lippen. Wil je me soms raden mij te bekeeren en mijn verkwistend leventje te staken. En denk je, dat ik me neer zou werpen voor de knieën van mijn vader en hem smeeken zou mij de laagste plaats te rèssahte bijzonderheden vertelt over deii strijd om het bestaan bij de dieren. Talrijke fraaie illustraties verluchten den tekst Een uitgaaf, die ontwikkeling schenkt en ertoe zal bijdragen de belangstelling voor de fauna te verhoogen. Wij bevelen het gaarne aan JAARBOEK 1939 DER NEDER LANDSCHE REISVEREENIGING VOOR KATHOLIEKEN. Als voorteeken van het naderend reis- seizoen verscheen dezer dagen het keu rig uitziende, lijvige Jaarboek van de Nederlandsche Reisvereenging voor Katholieken te Amsterdam. Na een in leiding betreffende het doel der Ver- eeniging volgen gegevens over het lid maatschap, wenken en voorschriften ieven in zijn bureau. Neen, duizend- naai, neen! Ik beken, dat ik daar den noed niet toe heb. Het is ook niet noodig je op dat punt ;eweld aan te doen. Je weet best, dat ïiemand dat van je eischt. Kies een of indere carrière, 't komt er niet op aan velke, de diplomatie, bijvoorbeeld. Je oudt dan veel reizen, daar hou je van. Je praat er makkelijk over, lieve, en le examens dan, die ik moet passeeren, lvorens toegelaten te worden, tel je die liet mee? Alleen als ik er aan denk, ;eef ik er al van. Ik heb er dan ook ab- oluut geen zin in. Denk eens wat an- ers uit, wat gemakkelijker is. Kees De 'erbrugge, attaché d'ambassade. Dat ou anders wel goed klinken. Maar de eerzijde van de medaille is, dat ik me e veel zou moeten inspannen om dat te >ereiken, en daar heb ik geen zin in. (Wordt vervolgd). HEEFT O IETS OP TE RUIMEN? (ET EEN KOERIERTJE RAAKT GE T EKER KWIJT. KOERiERTJES ME EN UW ARTIKEL OVERAL AAN. PRIJS SLECHTS 54 CT. (VOORUIT- ET AALRAAR). weerwil van haar zachtzinnigheid, haar zwakke gestalte, een wilskrachtige deugd bezat, gesterkt door zelfverloo chening en zelfbeheersching. De stuurman zit aan het roer, Kees en Piëta hanteeren de riemen en neuriën Schuberts „Erlkönig". De zee is hoog. Met de zeilen gezwollen door een krachtige bries zweeft het jacht over de hooge golven, licht als een vogel. Spoedig verdwijnt de Zeemeeuw, Nessey, de Ster der Zee en het kruis der Zeelieden uit het gezicht. Zij hebben de kust verlaten en varen nu in volle zee. De betoovering van den onbegrensden horizon bracht Piëta geheel onder den indruk, haar oogen glinsterden, haar wangen gloeiden. Kees was er onge voelig voor en hij vermaakte zich met -enthousiasme van Piëta bij elk nieuw vergezicht Als we eens naar Jersey gingen? stel de hij eensklaps voor. Met het grootste pleizier, maar van daag niet Waarom niet? Wij zouden dan waar schijnlijk op zee overnachten, dat zou ^rrukkelijk zijn. Maar Kees, je weet toch wel, dat ma )ns wacht voor 't diner. Bah! antwoordde hij zorgeloos, dat .al niet de eerste en ook niet de laatste ceer zijn, denk ik. Maar, Kees, wat zou het slecht zijn ïaar ongerust te maken om zoo'n gril! mtwoordde het jonge meisje. Stel je gerust, beste Minerva, wij zul- en niet alleen dezen avond terugkeeren, naar ook zeer vroegtijdig, antwoordde iij vroolijk. Ik dacht er niet aan, dat nijn automobiel sinds gisterenavond op iet station te Dinard is. Als je me je )ersoontje wilt toevertrouwen, zal ik je >er auto terugbrengen. Ik zou liever over zee teruggaan, of te oet langs de steile rotsen, maar toch al ik doen, wat je van me verlangt. Je uit me dan een anderen dag wel ver- ezellen, morgen misschien. Sinds dat /e hier zijn heb ik altijd al zin gehad, ie wandeling te voet te maken. Hij schudde weigerend het hoofd. Morgen?neen, morgen om dezen ijd wil ik te Rennes of te Laval zijn. Verveel je je dan bij ons, Kees. Ma is oo gelukkig, dat je bij haar bent. Je doest haar het pleizier aandoen, eenige Gevonden te Sas van Gent een zil- veren vulpotlood, terug te bekomen te Sas van Gent bij de gemeentepolitie Hier volgen de voornaamste gebeurtenissen uit de afgeloopen week: retourkaarten, afgegeven op Zaterdag en Zondag voor de terugreis geldig zijn cot en met Maandag De gewone retours, afgegeven in het tijdvak 1 Juli tot en met 4 September 1939, zullen voor de terugreis één maand geldig zijn, met dien verstande echter, dat deze geldigheid zich niet langer zal uitstrekken dan tot uiterlijk 5 Septem- oer 1939. Binnenkort zal voorts een grondige wijziging in de thans bestaande tarie ven plaats hebben. /I ST. WILLIBRORDS-POSTZEGELS. Ter "herdenking van het feit, dat het in November 1939 twaalf eeuwen ge leden zal zijn, dat Willibrord, de apostel der Nederlanden, gestorven is, zullen oijzondere postzegels worden uitgegeven in de frankeerwaarden van respectie velijk 5 en I2V2 cent, van 15 Juni t/m 15 September 1939 worden verkrijgbaar gesteld. De geldigheidsduur eindigt op 31 De cember 1939. MIDDENSTANDSCURSUS TE SAS VAN GENT Bij het op 31 en 31 Mei te Hulst ge houden examen voor deelnemers aan de Middenstandscursussen te Sas van Gent slaagden de volgende (16) candidaten: J. P. Gijzel, Westdbrpe; Fr. Kalle, Westdorpe; C. L. J. de Nocker, Sas van Gent, L. G. F. Alexander, Westdorpe; E. P. van AsSche, Sas van Gent, G. Fr. Beghijn, Sas van Gent; G. Gijsel, West dorpe; J. H. C. van Hecke, Sas van Gent; H. P. M. V. d. Hemel, Sas van Gent; G. J. de Krijger, Phlipine; A. R. Marquinie, Sas van Gent, J. J. van Oppen, Sas van Gent; J. I. Plasschaert, Westdorpe; Fr. de Splenter, Westdorpe; P. F. Vermoet, Sas van Gent; J. Sarneel, Sas van Gent Afgewezen 4 candidaten (3 schrifte lijk) Amilda-crême, die tevens zoo goed is voor de huid, is verkrijgbaar in deze twee begeerde teinten. Mat of Bruin. Doos 50 en 25 ct. (15) stemmen. We helpen het gaarne wen- schen, dat het z'n grenzen daarmee voor eenigen tijd althans veilig heeft gesteld, ainoewel in de internationale politiek aan „vodjes papier" tegenwoordig niet veel waarde meer wordt gehecht. Met de kwestie der internationale concessies in het „Verre Oosten" en de sindsdien door Japan afgekondigde blokkade van de Chineesche kust schijnt het nogal los te loopen. Het feit, dat ook Amerika hierbij direct betrok Ken is, zal de Japansche autoriteiten wel cot matiging nopen. Ernstiger lijken momenteel de inci denten aan de grens van Mandsjoekwo, waar Buiten-Mongoolsche troepen een inval hebben gedaan in het gebied van eerstgenoemden staat en men elkaar J| Als U het niet nauwkeurig weet, be- teekent dit nadeel voor U. Raadpleeg daarom de bekende Belasting-gids: door J. D. HAMSTRA PIK Inspecteur der Directe Belastingen Deze gids is geheel bijgewerkt; zij bevat alle wetswijzigingen, de nieuwe tarieven, enz. Ruim 150 bladzijden, van a tot z oelangrijk alvorens U de belasting aangifte invult! Prijs f 2,franco per post f 2,10. Deze gids is onmisbaar; zij verdient geld voor U! Bestel nog heden een exemplaar aan: Aan hen, die reeds in het bezit zijn van bovengenoemde Practische Handleiding kan een „Aanvullingsblad voor het be lastingsjaar 1939-1940" worden geleverd, waarmee de belastinggids weer geheel „up to date" is. De prijs bedraagt 20 ct., franko per post 23 ct. Denkt U erom De Z«euwsche Koerier op Uw adrertenUebudget bovenaan te noteeren als zijnde het blad, dat het roordeeligst is en U het meeste succet waarborgt? stuc Xiocu.cn en njuscuruten aiju Krijg Daar Dij den Boekhandel /an ZEEUWÖCHE KOERIER" K.L.M. ZEEUWSCHE LUCHTLIJN. Verschenen is de Zomerdienstregeling van de Zeeuwsche luchtlijn der K.L.M. Passagiers uit Z.-Vlaanderen kunnen alle gewenschte inlichtingen bekomen een kantore der Stoomvaart Mij Zeeland, Telef. 96, Vlissingen NEDERLANDSCHE CHRISTELIJKE REISVEREENIGING Bovengenoemde vereeniging is weer een stap nader gekomen tot haar ideaal: Het uitgeven van een weekblad. Bericht wordt namelijk, dat „Ons reisblad", een periodiek, dat om de 14 dagen ver schijnt, gedurende het zomerseizoen wekelijks zal uitkomen NIEUW VERKEERSRECHT door Mr J. A. Leerink Uitg. N. Samson N.V., Alphen a/d Rijn. Prijs f 0,60 Dit boekje wil zijn een beknopte in leiding tot de studie van Wegenverkeers wet, -reglement en -beschikking. Het stelt den weggebruiker van het voor naamste op de hoogte, wat hij dient te weten met betrekking tot de verkeers- verordeningen resp. van de meest in grijpende wijzigingen, die, met het in werking treden van de Wegenverkeers wet in het bestaande verkeersrecht ge bracht zullen worden Men mag er den samensteller erken telijk voor zijn, dat hij voor belang hebbenden de ingewikkelde verkeers- voorschriften in dit boekje op voor ieder begrijpelijke wijze weergeeft en verduidelijkt Velen zullen hiermede hun nut kun nen en willen doen ZIJ VECHTEN VOOR HUN LEVEN door Raymond L. Ditmars Uitg. AE. E. Kluwer, Deventer Prijs ingen. 70 ct. Geb. f 1,20 In de Natuur- en Techniekbibliotheek verscheen als nr 2 in 1939 bovenge noemd 112 bladzijden tellend werkje, welks schrijver, Raymond L. Ditmars, iemand die ter zake deskundig is en spreekt uit persoonlijke ervaring, inte- voor reisdeelnemers en vervolgens de uiterst uitgebreide, zeer overzichtelijk gerangschikte rubriek gezelschapsreizen, terwijl een chronologische opsomming oer uitgegeschreven reizen het geheel oesluit. Het programma geeft „Elck wat wils: zoowel korte, goedkoope reisjes, niet te ver van honk, als luxe reizen per Pullman naar Zwitserland of wereld reizen naar Canada en de wereldten toonstelling te New York. Voor Rome en Lourdes is een groote keuze van pro gramma's samengesteld. Ook voor de 'jeugd en voor hen, die van voet- en wandeltochten houden, zijn speciale rei zen georganiseerd. Om diegenen, die vreezen, dat een be paalde reis niet zou doorgaan om een of anderen reden, zekerheid te geven, dat hun plannen in vervulling zullen gaan, is ditmaal een aantal reizen vast gesteld, welke onder alle omstandig heden zullen worden uitgevoerd. Ook aan hen, die de voorkeur geven aan het bezichtigen van landen en ste den per autocar is gedacht. Op 1 Aug. gaat de groote, goedkoope vereenigings- reis naar het schoone en zonnige Italië, ter audiëntie bij Z. H. den Paus Wij zouden nog meer willen opsom men, doch waarom? Het volledige pro grammaboek is immers gratis verkrijg baar voor elkeen, die belang stelt in de Vereeniging en in de reizen. Wie nog meer wil weten wende zich tot het Cen traal Bureau der N.R.V.K. En reist U liever privé? Wel geen reis zoo inge wikkeld of het reisbureau der Vereeni- gihg verzorgt haar voor U! Door de groeiende belangstelling voor het reizen in Katholiek verband heeft de Vereeniging zich genoodzaakt gezien een grooter pand te betrekken. Het voorname gebouw met zijn moderne in richting is thans gevestigd Keizersgracht 229, Amsterdam-Centrum HET RIJK DER VROUW Halfjaarsabonnement f 2,60 Losse nummers 10 ct Het nummer van 27 Mei bevat weer rijke variatie modellen, knippatronen enz. enz. voor den komenden zomer en vacantietijd. Voorts smakelijke wenken op 't gebied van de keuken en smaak volle voor allerlei practische huisvlijt- arbeid. Een interessant nummer. DE MAASTUNNEL Maandblad, gewijd aan de belangen van de Stad Rotterdam in het al gemeen en den bouw van de Maas tunnel in het bijzonder. Uitgegeven onder toezicht van den gemeentelijken technischen dienst. Mei 1939 Nr 7. Inhoud: Het tunnelontwerp 1934

Zeeuwsche Koerier | 1939 | | pagina 3