Eer en Liefde DE MAASBODE Crisis-maatregelen Parafix enveloppen £von luister on naar don uit hot VijfdOr zander Voor de Ouden van Dagen te Sas van Gent. F E UIL L ETON Kerknieuws S o 11 e r n ij. Uit de provincie Brandalarm «e Sas van Gent. De aaodacht der inwoners van Sas van Gent wordt erop ge vestigd, dat ten vervolge het alarmeeren van de brand weer uitsluitend dient te ge schieden door kennisgeving aan de maréchaussee- kazerne hetzij telefonisch (tel. 131), hetzij aan huis. Knip dit staatje uit en bewaar het Naar wij vernemen, ligt het in het voornemen van het Comité voor Ouden van Dagen te Sas van Gent om binnen kort weer eens een beroep te doen op de inwoners dier gemeente voor het ver strekken van een bijdrage om voor de daarvoor in aanmerking komende stad genooten een uitstapje te organiseeren Vertrouwd wordt uiteraard, dat nie mand zijn medewerking zal weigeren. K.F.A.-NIEUWS. Ook de K.F.A. sluit verdragen. Het Nationaal Comité van de Katho lieke Film-Ac tie in Nederland schrijft: De politieke wegen, waarlangs de K.FA. haar streven leiden wil, loopen in vele richtingen: door totalitaire, zoowei als door democratische gebieden; want de K.F.A. zoekt het goede en dus hen, die het goede willen; welnu: sol daten, die bereid zijn stelling te nemen tegen het verderfelijke in de wereld, om daarvoor in de plaats in hun gelederen het veredelende en verheffende mee te voeren, zijn overal te vinden Tracht dus ook de K.FA. een verbond te sluiten: zij bepaalt zich in haar streven niet tot één categorie van menschen, nóch tot één zijde; haar liga biedt plaats aan iedereen, mits hij slechts aan één elementairen eisch voldoet, nl. dat hij de film benut wil zien om de ontredderde wereld te helpen opheffen naar een hooger niveau. Maar is de film in dit verband dan van be teekenis? Dat is zij inderdaad! De film heeft een ontontkoombaren greep op de massa; zij beïnvloedt de menschen sterker dan welk ander propaganda middel ook; zij leidt het publiek in elke gewenschte richting. Welnu: laat ons er voor zorgen, dat zij de massa niet op onjuiste wijze grijpt; dat zij de menschen niet verkeerd be ïnvloedt; dat zij het publiek niet m i s- leidt! „De film is mijn machtigste wapen", zei onlangs een bekend staatshoofd. En zoo is het: de kracht van de film is grooter dan die van bombardements vliegtuig of mortier, want zij beschermt of vernietigt geest en hart, al naar ge lang zij door vriend of vijand ge hanteerd wordt. En het zijn immers de innerlijke stroomingen, die de materie hér- of dèrwaarts stuwen De K.F.A. vraagt zich dan ook niet af; is het wel noodig over film te rep pen wanneer er sprake is van ords scheppen in den Europeeschen ehao." Neen: zij poneert de stelling: laat de film haar krachten ten volle ontplooien. gebruik die ingrijpende krachten ten goede, en mensch (en dus de wereld) z a 1 verbeteren Daarom kiest de K.F. A. zich voor heden tot leuze: Met behulp van de film naar een gezondere samenleving. Inlichtingen omtrent doel en streven van de K.F.A. verstrekt gaarne Centr. Bur. KFA, Nieuwstraat 24 Den Bosch POSTKANTOOR SAS VAN GENT Zomerdienstregeling ingaande Maandag 15 Mei 1939 Laatste b VERTREKKENDE POSTEN u s hoofdkantoor Oostkade 7) Een bange kreet onttrok de kinderen plotseling aan hun bewonderende be schouwing, en bijna op het zelfde oogen blik kwam Piëta De Verbrugge, achter volgd door haar broer, schreiend door de tuindeur naar binnen. Bij het zien der vreemdelingen,die daar in dat vertrek stonden, waarheen zij haar toevlucht nam, stond 2ij van schrik een oogenblik stil en gaf haar broeder gelegenheid haar te achterha len. Kees De Verbrugge vloog naar bin nen met woedende oogen en voordat iemand den doldriftigen jongen had kunnen tegenhouden sloeg hij met een koord, dat hij in de hand had, het arme jneisje in het gezicht. naar Holland 4 u 35 4 u 25 4 u 05 naar België 7 u 15 7 u 05 naar België 12 u 45 12 u 35 12 u 15 naar Holland 13 u 25 13 u 15 naar Axel en Hulst 17 u 35 17 u 25 17 u 05 naar België 17 u 55 17 u 45 naar Holland 18 u 35 18 u 25 AANKOMENDE POSTEN van Holland: 7 u 20 van België 8 u 05 12 u 45 13 u 25 17 u 55 18 u 35 18 u 35 Station 12 u 10 17 u (38) In deze rubriek worden zooveel mogelijk alle maatregelen beknopt vermeld, welke van regeeringswege in verband met de crisis worden genomen. Nadere bijzonderheden, welke ons door het Departement dienaangaande worden verstrekt, liggen te onzen kantore voor abonné's ter inzage. Verschenen zijn de volgende crisis- oublicatiën: 11 Mei De boterheffing 11 Mei Biggenmerken KERKBERICHT VOOR HULST Zondag 14 Mei 6V2 voor overleden ouders; 7% voor leden van RK Werk lieden vereeniging; 9 jaarg. Maria Louisa Rosseel, wed. van Franciscus Xaverius Schauwaert; 10 Weled. Heer Norbertus Verdurmen Maandag, Dinsdag en Woensdag, Kruisdagen, om 6 uur de H Mis met de Litanie van Alle Heiligen voor de vruchten der aarde Maandag 15 Mei 7 jaarg. mej. Coleta Steijaert; 8 jaarg. Weled. Heer Henri Pierssens Dinsdag 16 Mei 7 dhr Joannes Franc, v. d. Walle, echtg en kinderen; 8 mej Leonie Verdurmen Woensdag 17 Mei 7 mej. Clara van Asselaer; 8 Huwelijksmis Joseph Rom- bout-Begijn Donderdag 18 Mei. Feestdag van 's Heeren Hemelvaart; 6x/2 jaarg. mej. Josephina Rodrigo, echtg. van dhr Jo annes v d Walle; 7% dhr Bern. Jac Voet en echtg.; 9 voor de parochianen; 10 mevr. Verdurmen-Broekaert Vrijdag 19 Mei 6Y2 Rosalia van Driessche; 7 dhr Pieter Joan, de Potter en echtg.; 8 mej. Maria en Elisa Haak Zaterdag 20 Mei 6Y2 mej. Elisabeth v d Voorde; 7 tot zekere intentie; 8 mej. Leonie van Waesberghe Vandaag na de HH Missen vereering der relikwie van de H Maagd Maria; om 2 uur Lof met rozenhoedje, kleine H Familie voor jongens en om 3 uur H Familie voor mannen Maandag, Dinsdag en Woensdag zijn het Kruisdagen Donderdag feestdag van 's Heeren Hemelvaart te vieren als Zondag. Deze week 3e lesweek van den Katech. vr 37-54. Vrijdag biechten voor de jongens van 7-9 jaar Vrijdagmorgen begint de Novene van voorbereiding voor het Pinksterfeest Zijn voornemens een christelijk huwe lijk aan te gaan: Joseph Rombout en Clementina Maria Begijn, 2e en 3e afk. Zij, aan wie eenig huwclijksbeletsel tegen dit huwelijk bekend is, zijn verplicht daarvan zonder uitstel kennis te geven aan den Pastoor-Deken Lafaard Leelijke jongen! Deze dubbele kreet van veronwaar- diging ontsnapte gelijktijdig aan de lip pen Walter en Dini, terwijl de kleine Piëta kreunde van pijn. Wat u daar gedaan hebt is erg ondeu gend van u, zeide juffrouw Lenooy met strengen blik. Toen nam zij het kleine meisje op haar knieën en trachte haar te troosten en haar pijn te verlichten door haar te kussen op haar opgezette wang. Kees was meer een driftkop dan een ondeugende jongen. Hij had spijt over zijn mishandeling en hij bleef vol schaamte staan, zonder vóór of achter uit te durven gaan. Christien was moeder, dat wil zeggen vol vergevingsgezindheid. Zij had me delijden met den jongen en trachtte hem iot betere gedachten te brengen. Kom eens hier, beste jongen, en zeg aan je kleine zus, dat het je erg spijt, dat je haar zoo geslagen hebt zeide zij welwillend, hem met de hand naderbij wenkend. Die zachtmoedigheid had een onmid Dagblad met ochtend- en avondeditie DE BESTE COURANT VAN NEDERLAND OP ELK GEBIED DE SNELSTE Eb MEEST COMPLETE BERICHTGEVING DE VRIEND VAN HEEL HET HUISGEZIN In de agentschappen te: Sas van Gent Ter Neuzen, Sluiskil, Westdorpe, Axel Philippine, Hulst, Kloosterzande, IJzen dijke en Sluis ontvangen de abonné's des ochtends vóór 9 uur het ochtendblad en des avonds vóór 9 uur het avondblad Dat is vooral voer den zakenman docb óók voor den particulier een factor var groote beteekenis, vooral in dit ge isoleerd gewest. Abonneer U nog heden! Gij zult er geen spijt van hebben. Abonnementsprijs f 9.35 per week (alleen in agent schappen), f 1.59 per maand, f 4.50 per kwartaaL De zelfplakkende enveloppe Wordt gesloten zonder bevochtiging Zeer hygiënisch en practisch Verkrijgbaar in den Boekhandel DE ZEEUWSCHE KOERIER SAS VAN GENT ABONNEERT U OP „DE ZEEUWSCH! KOERIER", het blad, dat zoowel voor den zakenman als voor het publiek be lang heeft. Prachtig succes De administratie van een klein dag blad had de gewoonte zoo nu en dan aan een reeks aanbieders van kleine advertenties te vragen naar het succes ervan Een van de antwoorden luidde: Mijne Heeren, Dinsdag verloor ik mijn porte dellijke uitwerking op den opvliegenden knaap. Hij vloog naar Piëta, sloeg zijn armen om haar hals en kuste haar, dat zij bij na stikte Ja het spijt mij!Ik wou je niet zoo hard slaan, maar waarom wil je ook nooit met me meespelen en belet je me altijd om te doen wat ik wil? zeide hij op half huilerigen, half toorni- gen toon Het meisje veegde haar tranen weg en zag hem onverschrokken aan: Omdat je erg stout bent tegenover de dieren, antwoordde zij: je martelt ze zonder ophouden, dat is slecht, omdat ze zich niet verdedigen kunnen Kees, wiens berouw niet erg diep zat, zou misschien opnieuw driftig opgesto ven zijn, als zijn moeder, die op het zelfde oogenblik binnentrad, hem niet had afgeleid Mevrouw De Verbrugge was gekleed in een bekoorlijke licht-blauwe ochtend japon, getooid met kant en fluweelen strikken. Zij moest zeer schoon geweest zijn en zij was nog schoon in dit sier lijk morgengewaad. Haar zoon was, wat, feuille met honderdvijftig gulden erin. Nog denzelfden avond plaatste ik een advertentie in uw blad. Woensdag morgen vond ik de portefeuille al in den zak van een ander pak, dat ik toen wilde aantrekken. Mijn oprechte dank voor uw prompte medewerking Hij was tevreden Heb je geluk gehad met je bijen van 't jaar? 'k Mag niet klagen. Veel honig hebben ze niet gegeven, maar één heeft den deurwaarder in zijn neus gestoken De boffer Kellner, ik heb maar een klein stuk je visch gekregen en je hebt me den neelen visch in rekening gebracht Ja, meneer, dat is bij ons de gewoonte Hm, dan ben ik blij, dat ik'geen bief stuk besteld heb Hatelijk Hij, pleitend: „Maar zou je dan niet kunnen lééren me lief te hebben? Zij, koel: Nee, dat zou ik nooit kun nen Hij, nijdig: Ik begrijp het: te oud om nog iets te leeren. Hier volgen de voornaamste gebeurtenissen uit de afgeloopen week: De Zondag jl. gehouden proef stem ming voor de Katholieke lijst voor de a.s. Gemeenteraadsverkiezing te Sas van Gent had het volgend resultaat: Uitge bracht 184 stemmen, waarvan 9 on geldig. Aantal geldige stemmen dus 175 1 G. J. L. Goossens 142 stemmen; 2 C. van Acker 101; 3 Willem Lammens 97; 4 Adh. van Loy 83; 5 C. L. de Maaijer 73; 6 Alb. Goethals 68; 7 M. Danel 59; 8 R. Krieckaert 56; 9 Alfred Kindt 21 st. j Maandag jl. vierde het echtpaar A. Dees-Dieleman te Terneuzen zijn dia manten huwelijksfeest. i' DE NIEUWE DIENSTREGELING DER Z. V. T. M. Naar wij vernemen, heeft de directie der Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg- Maatschappij er naar gestreefd zooveel mogelijk tegemoet te komen aan de be- noeften van het verkeer, door de dientsen aldus te regelen, dat zooveel mogelijkaansluiting wordt gegeven op de vertrekkende en aankomende veer- oooten van den provincialen dienst, zulks in het bijzonder te Walsoorden en te Breskens, bij welke regeling van den dienst tevens de belangen van het lo cale verkeer niet uit het oog zijn ver loren. (Tern. Crt) KONINKLIJK BEZOEK AAN BRUSSEL Naar we vernemen, bestaat bij de spoorwegmaatschappij Mechelen - Ter- neuzen het voornemen om ter gelegen- neid van het bezoek van Koningin Wïlhelmina aan Brussel een speciale i-rein te laten rijden, die te Terneuzen ce 7,48 zal vertrekken en uit Brussel te 20 uur zal terugkeeren. De passagiers /an - deze trein zouden te Brussel ver schillende faciliteiten genieten. Met de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramwegmaat schappij is overeengekomen, dat deze oij voldoende deelname reizigers voor dien trein zou aanvoeren van Philippine en Hoek naar Terneuzen en van Sas van Gent en Zaamslag naar Axel (Tern. Crt.) OPENSTELLING GRENSKANTOREN IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN Bij beschikking van Z.E. den Mi nister van Financiën is bepaald, dat de navolgende grenskantoren ten behoeve van het reizgers- en automobielverkeei langer zullen worden opengesteld: 1. Kantoor SLUIS in het wintertijd- perk van 4-Novermber t.e.m. 31 Maart tot 21.30 des avonds. (In den tijd van het seizoen is dit kantoor reeds tot 0.30 's nachts geopend). 2. Kantoor KAPELLEBRUG, ingaan de 15 Mei 1939 het geheele jaar door tot 21.30 uur des avonds Opgemerkt wordt, dat de uren van 't uiterlijk betreft, haar sprekende ge lijkenis, maar hij had meer levendig heid in blik en manieren. Zij begreep met een oogopslag wat er was voorge vallen. Zij groette Christien met hartelijke voorkomendheid Ik dank u, dat u een oogenblik de zorg voor mijn kinderen op u genomen hebt! zeide zij, zich vooroverbuigend naar den kleinen jongen, die op haar aanstormde en haar goeden morgen wenschte. Zij omhelsde hem vurig en hield hem in haar armen, terwijl zij het meisje, dat ook naderbij gekomen was, een bij na onverschilligen kus gaf. Ik geloof, dat 't vandaag weer niet goed gaat met jullie twee. Als dat zoo doorgaat, zal ik gedwongen zijn jullie te scheiden door een van beiden op eer kostschool te doen, zeide zij ^pnstig terwijl zij zacht haar hand haalde ovei het krullend haar van haar zoon Maar ik dan toch zeker niet,, ma' protesteerde Kees gebiedend, terwijl hi zijn moeder om den hals vloog Neen, m'n lieve jongen, mijn harte dief, mijn schat, neen zeker niet, jij zal openstelling voor het handelsverkeer hierdoor ongewijzigd blijven, echter gel den deze verlengde uren van openstel ling behalve voor de behandeling van papieren voor automobielen als trip tieken en Carnets, mede voor het doen van aangifte van alle door reizigers medegebrachte goederen, mits geen handelsgoederen zijnde ZILVEREN ONDERWIJSJUBILEUM Dinsdag jl. herdacht de heer P. de Kort, hood der RK School te Axel, zijn 25-jarig jubileum als onderwijzer. Of schoon hieraan geen ruchtbaarheid was gegeven, heeft 't den jubilaris dien dag aan sympathiebetuigingen niet ont broken. V.V.V.-NIEUWS. Voor Maandag 29 Mei (2e Pinkster dag) is door het VVV-bestuur te Axel een contract gesloten met een - gezel schap eerste rangs-artisten van de ver schillende buitenlandsche theaters. De in de eerste helft van Augustus te hou den poppententoonstelling belooft een unicum te worden De voorzitter mocht inmiddels reeds toezegging van inzending ontvangen namens Hare Majesteit Koningin Wil- nelmina, terwijl twee dagen later een zelfde schrijven binnenkwam namens Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana. (Dabl. v. N. Br. en Zeel.) Verplaatst met ingang van 16 Mei a.s. de telefoniste le klasse H. A. M. Teulings van 's Hertogenbosch naar het post-, telegraaf- en telefoonkantoor te Terneuzen Bij Koninklijk besluit is met ingang van 1 September aan E. Ch. J. Lemaire op zijn verzoek eervol ontslag verleend als leeraar aan de Rijks H. B. S. te Oostburg TELEFOONDIENST TE WESTDORPE Met ingang van 8 Mei is de telefoon dienst te Westdorpe opengesteld van 8 u tot 16 u 30 en van 17 u 30 tot 20 uur AMBACHTSCHOOL VOOR TERNEUZEN EN OMSTREKEN. Eindgetuigschriften en bevorderingen. Op Vrijdag 28 April werden de eind- getuigschriften uitgereikt in een bijeen komst van Bestuur, Ouders, dir. en xeraren en de leerlingen. De Voorzitter /an het Schoolbestuur, Mr P. H. W. F. fellegen opende de vergadering en constateerde tot zijn grote voldoening, dat zoveel ouders aanwezig waren. Het Bestuur stelt dit zéér op prijs, terwijl een goede samenwerking tussen school en huis van het grootste belang is. De voorzitter deelde mede, dat de af gelopen cursus op 1 Mei 1938 was aan gevangen met 165 leerlingen, terwijl het niet zijn. Wat zou ik hebben buiten 1 jou, mijn liefde, mijn leven? antwoord de zij, hem liefkoozend en hem over ladend met hartstochtelijke kussen En dat Piëta weggaat, wil ik even min! Ik zou mij te veel vervelen, als ik alleen hier was, hernam de dwingerige jongen, zich losrukkend uit de moeder lijke omhelzing. Maar dan moeten jullie ook redelijk zijn, anders kans ik jullie niet bij elkaar iaten. Gaat nu spelen in den tuin, beste kinderen, ik zal om de gouvernante bel len, ze had al lang bij jullie moeten zijn Kees ging naar Walter toe Wil jij met me mee spelen? vroeg hij. Dan laten we de meisjes 05k samen ;pelen, dat gal veel prettiger zijn Mevrouw De Verbrugge ondersteunde le uitnoodiging van haar zoon en r der kinderen verwijderden zich in t\s^e groepen. Toen zij een poos later op de roep-> tem van hun moeder weer binnen- wamen, schenen zij de beste vrienden er wereld V Kees kon niet van Walter af. Mevrouw, vroeg hij aan Christi'

Zeeuwsche Koerier | 1939 | | pagina 4