AKKERTJE Eer en Liefde DJ MAASBODE MAX VAN POL Tweede Kamer Crisis-maatregelen DE VLIEGKRACBT-LOTEN. ilet Financieel Nieuws- en Uitiotingsniaa R. K. Staatspartij - Afd. Sas van Gent l£i* spreekt Donderdag 13 April, half 8 9s avonds in het Patronaat. Houdt dien avond vrij Vdfl onze adverteerders. Zoeuwsch- A d wer ten tie blad ,OE SPIE" e r s I o g e it Neem dadelijk 'n en die migraine trekt weg! FEU I LLETON appïaus bij afcclamatiè aangenomen. Het bestuur werd gemachtigd, de hier voor noodige reglementswijzigingen aan te brengen. kleutercursus te organiseeren Eenheid onder de Katholieken. Firma Gebrs. SIEPKJAN -t«i. 199. - GOES Vereeniging tot Exploitatie van een bad- en zweminrichting te Sas v. Gent onaer leiaing van den heer A. H. L. de isei, onuer-voorzitter, hieid bovenge- noemue vereeniging Woensdagavonu naar zooais steeas druKDezocntt jaarvergadering Nadat de voorzitter de bijeenkomst met een welkomstwoord tot de aanwezi gen had geopend en de notulen onge wijzigd waren goedgekeurd, bracht dt secretaris-penningmeester, de heer H. Vermoet, zijn jaarverslag uit. Hieruit bieeK, dat, ondanks den slechten zomer de inkomsten nog vrij normaal waren geweest. Daar de exploitatiekosten ech ter steeds hooger worden, had de ver eeniging, voor de eerste maal sedert haar oprichting, een beroep moeten doen op de gemeente om financieelen steun. Haar was f 75 subsidie verleend De voorzitter dankte den heer Ver moet voor. zijn keurig, uitgebreid en duidelijk verslag Op voorstel van de kascommissie werd hem vervolgens als penningmeester dé charge verleend. Op .voorstel van het bestuur werden daarna 14 leden wegens vertrek of wan betaling van de ledenlijst afgevoerd. Voor de functie van voorzitter werden candidaat gesteld de heeren de Bel en Neetseson. De heer Neeteson wenschte evenwel niet in aanmerking te komen Bij schriftelijke stemming verkreeg de heer de Bel 7 stemmen en de heer Neeteson 4 terwijl 1 stem blanco werd uitgebracht. De heer de Bel was der halve gekozen De aftredende bestuursleden, de heeren Neeteson en Puylaert werden daarna bij acclamatie herkozen In de vacature van bestuurslid, ont staan door verkiezing van den heer de Bel tot voorzitter, werd bij schriftelijke stemming met algemeene stemmen de heer IJsselstein gekozen Tot leden van de Kascommissie werden gekozen de heeren Ch. de Ridder, Sas van Gent, en C. Marcusse Westdorpe en tot plaatsvervangende leden de heeren de Zeeuw en Janssen beiden te Sas van Gent Bij de rondvraag werd een voorstel om den oud-voorzitter, den heer T Huisman te benoemen tot eerelid, onder Binnen 'n kwartier voelt Ge U als her boren. Ge hebt Uw dag gered! Wer ken verrassend snel. Onschadelijk! Per koker van 13 stuks - 12 stuivers. Por doos van 2 stuks - 2 stuivers. f A&AMTIC Wij garandeeren de goede UAftAN I SE werking van "AKKERTJES". (1) (33) 2) Hij schudde zijn hoofd, beslist-ont- kennend en met dien bitteren trek om den mond, die aan zijn gelaat zoo'n sombere uitdrukking gaf, antwoordde hij: Je vergeet, Christien, dat 't maar al te dikwijls waar is, dat een ongeluk zelden alleen komt. Hoe kun je dan hopen, dat de erfgenamen van L., die zich een kogel door den kop gejaagd heeft, na er van door gegaan te zijn met den halsketen van vijf duizend gulden, die hij mij had toevertrouwd, de schuld zullen betalen van dien onge lukkige? Dat zou een groote zelfmis- De heer de Meijer informeerde, of het bestuur reeds de mogelijkheid had on derzocht om het aantal uren vrij zwemmen uit te breiden Geantwoord werd, dat het bestuur, hoewel in principe deze uitbreiding toe juichend, hiertoe om redenen van fi nancieelen aard onmogelijk kon over gaan. Hierna werd de vergadering gesloten Het Wit-Gele Kruis, afd. Sas van Gent Dinsdag jl. werd in het R.K. Vereeni- oingsgeoouw ae jaarvergadering van ^ovengenoemde aideeiing gehouden. In zijn openingswoord bracht de voor -ntter, de neer P. C. van Hecke, dann aan den Z.Eer. heer pastoor F. Smeltzer geestelijk adviseur, en de heeren puylaert en Adh. van Loy, medische adviseurs, wier steun spr. voor den bloei van dit sociaal wérk onmiskaar noemde ui 1938 werd met het werk van de geestelijke en zedelijke volksgezondheid een begin gemaakt. Een cursus E.H.B.O moest worden uitgesteld tot dit najaar Zij zal door dokter van Loy worden ge geven. De in het afgeloopen jaar ge geven moedercursus was een groot succes. Spr. bracht hiervoor hulde aan de leidster, Zr. Vernimmen. Vervolgens oesprak spr. den schoolartsendienst. Tot aanstelling van een districtsschoolarts de meest gewenschte oplossing kon nog niet worden overgegaan. In af wachting daarvan benoemde de ge meente dokter Puylaert tot schoolarts voor de Openbare L. School, hetgeen warme instemming verdient Wat de T.B.C.-bestrijding betreft heeft de vereeniging een z^aar jaar achter den rug. Dank zij de royale sub sidie van de gemeente en den steun der duivenmaatschappijen konden 4 pa tiënten gedurende een vol jaar in sana torium en ziekenhuis worden verpleegd en volkomen genezen worden ontslagen Spr. bracht voor de ondervonden steun uitvoerig en hartelijk dank. Na ook nog met waardeering te heb ben gewaagd van de medewerking der Commissieleden A. Stouthamer en Ramondt en van de Provinciale over heid en dokter Stoppelaar, den Provin cialen arts, eindigde spr. met een hoog gestemde lofrede op de beide Eerw. Zusters Wijkverpleegsters, Zr. Theodosia en Emiliana, in het bijzonder en ook op Je overige Eerw. Zusters Alsdan las de secretaresse, Mejuffr A. Aarsen, de notulen voor der vorige /ergadering om vervolgens het jaarver dag uit te brengen, waarin o.a. vermeld verd, dat in 1938 1 ledenvergadering in 10 bestuursvergaderingen waren ge- ïouden. Op 31 December 1938 telde de /ereeniging 602 leden. Voor de wijkver pleging legde Zr. Theodosia bij 71 zieken 2360 bezoeken af.' Aan de Kliniek ont ving zij 579 bezoeken van 102 patiënten Er werden 562 artikelen afgehaald. Ter bestrijding van de T.B.C. bracht zij aan 12 patiënten 70 bezoeken. Zestien pa tiënten werden in totaal 214 maal be straald. De opbrengst van de T.B.C.- vlucht, georganiseerd door de Duiven- maatschappijen bracht een bedrag van f 97,62 in de kas der vereeniging Voor de Zuigelingenbescherming bracht de Zuster 546 bezoeken aan 71 zuigelingen. Het consultatiebureau hield 34 zittingen. Er werden 415 consulten gegeven van 42 nieuw ingeschreven zui gelingen- De lessen van de moedercursus wer den door 37 deelneemsters gevolgd. Het voornemen bestaat om in 1939 in aan sluiting op deze moedercursus een gaven van den laatsten tijd niet ver geten, die ons tekort nog aanmerkelijk zullen vergrooten en het percentage der uitbetaling aan onze schuldeischers aanmerkelijk lager zullen maken Zij scheen niet overtuigd Welnu, als het moet, dan zullen we alles opofferen, en dan kunnen we nog best het hoofd hoog houden. Het is ,e.en groote beproeving, die ons overkomt, zeker: maar daar hebben wij toch niets geen schuld aan, Piet. Wij zijn jong, God zij dank, wij zijn gezond, wij zul len werken en ons opwerken. En al onze schuldeischers zullen niet even hard vochtig zijn, daar ben ik zeker van. Met een weinig tijd en geduld zullen wij er wel bovenop komen en verstandige ieden zullen ons er niet om gering schatten, dat wij ongelukkig geweest zijn. Geloof me, Piet, we moeten ons niet laten ontmoedigen, want dat onge- uk zou nog grooter zijn dan het eerste. We zullen nog eens gelukkige dagen leiding zijn. Wij zijn niet de eenige ge weest, die daar schade bij geleden heb- j bennen, daar heb ik een onwankelbare ben. En bovendien, al zou dat nog j hoop op. God verlaat degenen niet, die binnenkomen, dan moet je nog de ont- zich op Hem verlaten saglijke kosten en andere diverse uit-Dat weet ik, Christien. En als ik alleen Volgens het jaarverslag van den penningmeester boekte de Wit-Gele Kruisafdeeling over 1938 een batig saldo van f 111,16, de TBC-bestijding een na- deelig saldo van f 3,97 Tot leden der controle-commissie 1939 werden benoemd de heer Harmsen en Kieboom De heer A. van Leemput en A. Hamer- linck werden als bestuursleden bij ac clamatie herkozen Tot teleurstelling der vergadering moest de voorzitter mededeelen, dat de film „Zonnelied" niet kon worden ver toond, aangezien even vóór den aan vang der vergadering een kort/ tele grafisch bericht was ontvangen, dat de filmauto nabij Hulst een aanrijding had gehad. Met deze simpele mededeeling meende de filmoperateur, de heer Raven, klaarblijkelijk te kunnen volstaan om zijn afwezigheid, waardoor het be langstellende Sassehe publiek thans ten tweeden male georeerd werd, te ver klaren Bij de rondvraag nformeerde de heer de Maaijer of het geheele bedrag aan subsidies en giften voor TBC-bestrijding was gebruikt. De voorzitter antwoordde bevestigend Daarmede was de vergadering ge ëindigd In de heden plaats gevonden trekking», ten overstaan van den Heer L. W. Duijnstee als vervanger van Notaris o C. J. Waldorp te Den Haag, van ac Loten Jeugd-Duchtvaart van de Konink lijke Nederlandsche Vereeniging voo. Luchtvaart, viel de hoofdprijs, waarcu. f 6000,-, op het nummer 53650; (zalm kleurig lot). Het lot van deze verloting is verkocht te Santpoort De loten Nationaal Luchtvaart Fonds (groenkleurig lot) en de Loten Na tionaal Luchtvaart Museum (violet- Kleurig lot), beide verlotingen eveneens met ieder een hoofdprijs van f 6000,-, crekken op 12 en 14 April De complete trekkingslij sten zijn ver krijgbaar vanaf 17 April Het Katholiek Comité van Actie ,,Voor God" schrijft ons Wat de Katholieke Actie voor alles geven wil aan de geheele c.iicnbuuw \an het katholieke leven, dat is d; ziel: katholiek zelfbewustzijn, principieele katho lieke trouw, eenheid van katholiek denken, willen en werken. P1US XII. Blijkens annonce In dit nummer, geeft de symphonie „Crescendo" te Sas van Gent op Zondag 16 dezer een uitvoering in het R.K. Vereenigingsgebouw te Sas van Gent, waarbij ter afwisseling enkele aardige blijspelnummertjes zul len worden opgevoerd Wie daarheen gaat, is van een echten ontspanningsavond verzekerd. Ver dienstelijke muziek en vermakelijk tooneelspel ADVERTEERT IN „DE ZEEUWSCHE KOERIER" Ln deze rubriek worden zooveel mogelijL alle maatregelen beknopt vermeld welke van regeeringswege in verbant met de crisis worden genomen. Nadert bijzonderheden, welke ons door hei Departement dienaangaande worden verstrekt, liggen te onzen kantore vooi abonné's ter inzage. Verschenen zijn de volgende crisis- oublicatiën: t 6 April Biggenmerken 6 April Teelt van warmoezerij gewassen voor zaadwinning 6 April Steunvergoeding erwten en veldboonen 6 April De boterheffing tiagblad met ochtend- en avondeditie JE BESTE COURANT VAN NEDERLAND JF ELK GEBIED DE SNELSTE EN 'iEEST COMFLETE BERICHTGEVING DE VRIEND VAN HEEL HET HUISGEZIN (n de agentschappen te: Sas van Gent, Ter Neuzen, Sluiskil, Westdorpe, Axel, Philippine, Hulst, Kloosterzande, IJzen- hjke en Sluis ontvangen du abonné's des «chtends vóór 9 uur het ochtendblad en ies avonds vóór 9 uur het avondblad. Dat is vooral voor den zakenman doita tók voor den particulier een factor van groote beteekenis, vooral in dit ge ïsoleerd gewest. Vbonneer U nog heden! Gij zult er geen spijt van hebben, ibonnementsprijs 10.35 per week (alleen in agent schappen). 11.50 per maand. 1 4.50 per kwartaaL i Toch gelijk Een man beroemde zich er op in al de ziekenhuizen van de stad gelegen te hebben Dat is onmogelijk, zei zijn vriend. Denk bijvoorbeeld maar eens aan de Vrouwenkliniek Daar ben ik ook geweest, luidde het antwoord, want daar ben ik geboren 1 in het Plaatst Uw advertenties voor Zuid- en Noord-Beveland oplage: 15.300 ex. en voor Walcheren in oplage: 18.250 ex. Twee bladen, waarmede de GEHE.1LE BEVOLKING VAN ZUID- NOORD-BEVELAND en WALCHEREN wordt bereikt. Vraagt proefnummers en tarieven bij de Drukkers-Uitgevers: 30 de vraagbaak voor eiken Koopman en effectenbezitter. Het verschaft betrouwbare adviezen voor solide belegging en voor een goed en winstgevend beheer voor Uw fondsen ezit. De redactie is bereid aan abonnées op aanvraag inlichtingen te geven in zake rijks- en gemeentebelastingen. Verschijnt eiken Vrijdag. Abonnem:nt per halfjaar f 3.75. Vraagt proefnummer ter kennismaking. ADM. HET FINANCIEEL NIEUWS- en UITLOTINGSBLAD, Doezastr. 1, Leiden kon lijden, dan zou ik me niet zoo be klagen. Maar jou en onze lieve kinderen te zien lijden, al die tallooze ontberin gen, die wij nog zullen te dragen krij gen, dat is te wreed! Ik ben bang, dat ik daarin niet zal kunnen berusten Maak je toch niet zoo bezorgd voor ons, beste man, hernam zij op een toon van de innigste aanhankelijkheid. Zou den wij niet nog duizendmaal wreeder beproefd zijn, als de dood een van ons allen had weggerukt? Ik verzeker je, dat die gedachte onze beproeving min der zwaar voor mij maakt, zeide zij bevend en zich vol teederheid tegen haar echtgenoot aanleunend. Wonden in de beurs zijn niet doodelijk, zegt het spreekwoord zeer terecht. Met tij^l en moed komt men zé wel te boven. Ik wou, dat ik je gelooven kon, maar de toekomst schijnt mij desniettemin zóó somber, zóó treurig, dat de don kerste voorgevoelens in mij opkomen. Maar als we nog maar door alles op te offeren, konden maken, dat we niets meer schuldig 'WarenMaar o, die schul den, Christien, die schulden. Wat een kwelling. Ik bezwijk er onder II. De dag kwam, waarop, na beëindi ging van den verkoop, Piet Lenooy en zijn familie 't huis moesten verlaten, waarin zij, gedurende meer dan tien jaren, lief en leed gedeeld hadden Zij hadden geweend, weliswaar, tus- schen die muren, toen de kleine engel tjes, die eenigen tijd onder hen waren komen verblijf houden, hen verlaten hadden voor een betere wereld. Maar vooral hadden zij daar doorgebracht hun gelukkigste dagen. En op het oogenblik, dat Christien voor de laatste maal den drempel van dat huis over schreed, gevoelde zij een hartverscheu rende droefheid Niettegenstaande de offers, die zij zich hadden opgelegd, om afstand te doen van vele voorwerpen, die hun zoc dierbaar waren om de er aan verbonden herinneringen, zoodat zij niets dan hef strikt noodzakelijke overhielden, had Jen zij toch het verhoopte cijfer nie' ehaald. Er bleef nog een tekort var enige duizenden guldens en zonder no' te denken aan de afdoening van deze schuld moesten zij toch leven en hun kinderen doen leven en wel op zulk een wijze, dat de dierbare kleinen niet al te zeer de verandering zouden merken. Dat was vooral het zwaarste offer voor die teeder minnende harten O, hoe vindingrijk waren ze, Piet en Christien, beiden in vurigen wedijver, om de buitengewone ontberingen, die zij zich moesten opleggen, voor hun Kinderen niet merkbaar te maken Dagen gingen voorbij, weken volgden op weken, maanden op maanden en er kwam geen werk, hoe vurig het ook verhoopt, hoe ijverig er ook naar ge zocht werd En toch had Piet, zijn natuurlijke oedeesdheid overwinnend, zijn trots met voeten tredend, persoonlijk bij een groot deel van zijn oude klanten $ijn taartje wezen brengen Zij bekeken het. „Piet Lenooy, juwelier! Hij werki ;oed, die man, hij leverde zijn opdrach ,en accuraat af. Hij is ongelukkig gf veest, hij verdient geholpen te wordei le arme kerel!Zeg hem, dat w nota zullen nemen van zijn nieuw

Zeeuwsche Koerier | 1939 | | pagina 2