Parafix enveloppen Even iuisieren naar den zender uit het Vijfde. Thans versterkt door Codeïne Uit de provincie Uit het binnenlond Uit het buitenland Een oud middel, in nieuwe samenstelling AKKER 'S veststèsdcte Benige der 20 geneeskr. kruiden S o 11 e r n ij. Da BËe Zoon bij abonnement. 30 Hier volgen de voornaamste gebeurtenissen uit de afgeloopen week: droefheid, en getuigen, dat wij oprecht deelnemen aan hun leed. Maar ook wij allen, zullen Alexander Breynaert, langen tijd, om niet te zeg gen geheel ons verder leven missen, en de kloof blijven voelen, ontstaan door zijn onverwachte dood. Steeds zullen wij ons zijn toegewijde werkzaamheid en zijn getrouwe vriend schap als voorbeeld blijven stellen. Trouwe Griend Breynaert, vóór Uw geopend graf, neem ik voor eeuwig af scheid van U, en ik dank U voor het geen U in de lange reeks van jaren, voor mijn vader, mijn broeders en voor mij zelf zijt geweest. Rust zacht. A. Breynaert f Met groote ontroering en gevoelens van diep leedwezen zal in breeden kring het bericht ontvangen zijn van het zoc onverwacht overlijden van den heer A. Breynaert, in leven algemeen procuratie houder der N.V. Stijfsel- Glucose- fabriek „Sas van Gent" Met hem is ongetwijfeld een yoor- treffelijk mensch heengegaan, die de achting genoot van allen\ die het voor recht hadden hem te kennen. Man van groote geestesgaven en zeld zame plichtsbetrachting, heeft hij ge durende 27 jaren zijn zware, verant woordelijke functie bij een onzei grootste industrieele ondernemingen vervuld op een wijze, die hem de bij zondere hoogachting en sympathie deden verwerven apowel van zijn supe rieuren als van het talrijk personeel waarover hij was gesteld. Men eerde ir. hem den bekwamen, voor zijn taak vol komen berekenden werker, maar óók den mensch, die eenvoudig, wars var. alle. aanstellerij, voor eenieder toegan kelijk was en die door zijn medegevoe: en dienstvaardigheid talloozen aan ziet heeft verplicht. Ter gelegenheid van het 25-jarig be staan der fabriek in Juni 1937 heeft d( Nederlandsche regeering zijn ver diensten erkend door hem te begiftigen met de gouden eere-medaille, verbon den aan de Orde van Oranje Nassau. Ondanks zijn veelomvattenden arbeid waaraan hij zijn geheelen persoon gaf, wist hij nog tijd te vinden om zich te Aalst, de plaats zijner Inwoning, in het openbaar leven op velerlei wijzen ver dienstelijk te maken. Nog in de kracht zijner jaren heeft God hem thans tot zich geroepen. Moge hij het loon voor zijn voorbeeldig leven reeds ontvangen hebben. Zijn nagedachtenis zal in hooge eere blijven. Dit moge zijn nabestaanden tot troost strekken. Onder buitengewoon groote belang stelling vond, op de bij deze droeve ge legenheid passenden triesten regendag van den 14 Maart, de plechtige begrafe nis plaats. De enkele honderden meters lange stoet werd voorafgegaan door het muziekcorps „Al groeiend bloeiend' waarvan de overledene bestuurslid en werkend lid was. De rhytmische doffe slagen der trommen regelden den tragen droeven pas, terwijl de treur muziek langs de oude gevels der Vlaamsche stad echode als een schreien de laatste hulde aan den overledene. Na de zeer plechtige rouwdienst in de groote kerk van Aalst, vond de bij zetting plaats in de grafkelder der familie op de begraafplaats. De heer L. Callebaut, gedelegeerd be stuurder der N.V. Stijfsel- Glucose- fabriek „Sas van Gent", sprak hier, met een soms van ontroering' trillende stem, o.a. het volgende afscheidswoord: Wij staan hier aan het graf van een man, een man die nog geen Jjen dagen geleden de meest verantwoordelijke medewerker in ons bedrijf was, en die door zijn werk, zijn eerlijkheid, zijn karakter, de eerbied en de genegenheid van eenieder had verworven. De heer Breynaert heeft allen, zoo wel het personeel, waarover hij als chef de leiding had, als aan ons, die zijr patroon mochten zijn, het voorbeeld ge geven van plichtmatige en onvermoeide werkzaamheid, gepaard aan eene zeld zame rechtschapenheid Daarnaast was de heer Breynaert voor eenieder een welwillend helper, er voor de velen, die nauw met hem sa menwerkten, een hartelijke, en getrouwe vriend. Wij in het bijzondér verliezer in hem een onschatbare rnedewerkei' die ons zeven en twintig jaar lang, ir heil en onheil, onversaagd ter zijde heeft gestaan. Het is thans vierendertig jaar geleden dat Alexander Breynaert, bij het einde van zijn schooltijd, in dienst trad var wijlen onzen vader, den heer Prosper Callebaut, en reeds maakten wij voor bereidselen om volgend jaar het vijf endertig jarig jubileum dezer gebeur- terr' -ip passende Wijze te herdenken. TL is, het noodlot heeft het anders gewild, al blijft het voor ons haast on mogelijk te beseffen, dat wij thans af scheid moeten nemen, van een man die zeldzaam groote gaven in zich ver- eenigde. Aan de zoo smartelijk beproefde vróuw en kinderen, van den dierbaren over ledene, willen 'syij uiring geven aan onze gevoelens van w^trdeering en diepe De heer Gras vertolkte namens het personeel de gevoelens van hoogachting jegens den overledene en de deelneming met de rouwende familie o.a. als volgt: Diep beproefde familie Breynaert, Namens het personeel der N.V. Stijf sel- Glucosefabriek „Sas van Gent", geef ik hier uiting aan onze gevoelens van hoogachting en van onze diepe be droefdheid bij het verscheiden van onzen hooggeachten chef. Zwaar valt ons dezen laatsten droe ven gang te maken en onmogelijk schijnt het ons te beseffen, dat wij hier afscheid moeten nemen van hem, onzen onnavolgbaren leider. Hij was niet al leen chef voor ons, hij was als een goede vader voor ieder, die het voor recht genoot onder zijn leiding te staan Nu is het leeg en verlaten rond ons en wij voelen zoo sterk zijne afwezig heid. Maar één ding heeft hij ons na gelaten, dat de kloof tusschen zijn plotseling heengaan en onszelf zal blijven overbruggen, dat is zijne reine geest die voortsproot uit zijn eerlijk open karakter. Alexander Breynaert, thans staan wij aan Uwe geopende groeve en nemen afscheid, afscheid tot dat ook éénmaal ons lot beslist zal worden. Wij paren onze gedachten van droef heid aan de tranen van smart van Uwe diepbeproefde vader, vrouw en kin deren en familie, doch buigen ons voor de hoogere Wilsbeschikking van Hem die dit zoo gewild heeft. Vaarwel, Alexander Breynaert, vaar wel. Hierna werd nog het woord gevoerd door verschillende andere sprekers. Naar de Nieuwe Gemeenschap. Men meldt ons: Op Dinsdag, 7 Maart vond in het R.K. Patronaat te Sluiskil, onder de bezielen de leiding van den Kernleider der R.K. W. V. in Zeeuwsch-Vlaanderen, de Eerw. Pater Gonzaga, een voorloopige be spreking plaats met de besturen van Stand- Vakorganisaties, Kern- en J. W.- leden van de afdeelingen Axel, Philip pine, Sluiskil, Terneuzen, Westdorpe en Zuiddorpe, om het initiatief te nemen tot oprichting van een Streek-comité. Sas van Gent had in een afzonderlijke vergadering reeds zijn goedkeuring ge geven en zijn medewerking toegezegd. Na opening en een kort gebed voor den overleden Bondsvoorzitter, de Heer C. Norbèrt, hield Pater Gonzaga een in leiding over de actie „Naar de Nieuwe Gemeenschap" en gaf vervolgens een breedvoerige uiteenzetting over het op te richten streek-comité, plaatselijke comité's en propaganda-club's, die de laatste behulpzaam moeten zijn, over de werkwijze, van ieder afzonderlijk, enz De vergadering kon zich na ampele bespreking met een en ander volkomen accoord verklaren en sprak haar groote tevredenheid en waardeering uit aan het adres van Pater Gonzaga. De ver gadering kon eveneens haar goed keuring hechten aan de samenstelling van het te vormen Streek-comité Besloten werd op Maandag, 27 Maart a.s. op dezelfde plaats een bijeenkomst te houden met vertegenwoordigers uit de 7 plaatsen van de Middenstandsor ganisaties en de N.C.B., de Geestelijk heid, onderwijzers, leiders*en leidsters van de Verkenners, enz. Op deze vergadering zal dan definitief tot oprichting van het Streek-comité worden overgegaan en zal daarmede de eerste stap gezet zijn in de richting van de Nieuwe Gemeenschap Met een korte gloedvolle rede, waarin Pater Gonzaga de aanwezigen opwekte, 'vooral en op de eerste plaats de geest van de Nieuwe Gemeenschap zelf in zich op te nemen, die te bevelen en da^ir uiting aan te geven om te tornen tot een nieuwe maatschappij, waarin weer christelijke naastenliefde en sociale rechtvaardigheid heerschen, werd deze prachtige en enthousiaste vergadering gesloten. (Publicatie wegens plaatsgebrek ver traagd). Aan Gebrs. Schieman te Axel is een medaille toegekend, als eerste prijs, voor hoefbeslag op den in Juli 11. te Hilvaren beek gehouden Tuiterdag. De aandacht wordt gevestigd op de strenge controle, welke tegenwoordig op den invoer van bontmantels uit België wordt uitgeoefend. Dames, die zulk een artikel rijk zijn, zullen goed doen bij het reizen naar België steeds het bewijs bij zich te hebben, waar en wanneer de mantel is gekocht, opdat zij bij terug keer in Nederland geen moeilijkheden ondervinden. Verbetering der derde klasserijtuigen op de spoorlijn Vlissingen-Leeuwarden Naar gemeld wordt, ligt het in de be doeling van de directie der Nederland sche Spoorwegen de accomodatie der derde klasserijtuigen aanmerkelijk te verbeteren. De houten banken zullen vervangen worden door banken met leeren bekleedingen. In de centrale werkplaatsen der Nederlandsche Spoor wegen te Utrecht wordt hieraan mo menteel intensief gewerkt Te Sluiskil is een kolenvereeniging opgericht. Aanvankelijk zijn ruim 30 personen als lid toegetreden. Dinsdagavond is het jongste kindje der familie S. te Terneuzen, 9 maanden oud, uit een kinderstoel gevallen en zóó noodlottig neergekomen, dat het na korten tijd is overleden. H. M. de Koningin is van haar Zwitsersche reis in Nederland terug gekeerd. Te Rotterdam overleed het Tweede Kamerlid W. Drop (SDAP) Naar gemeld wordt, zijn bij de Ne derlandsche voorschotbank ernstige on regelmatigheden aan het licht gekomen Het rijtijdenbesluit is in Staatsblad 842 verschenen. Ned. R.K. Middenstandsbond Tot ambtenaar voor de Juridische Afdeeling aan het Bureau van de Ned. R.K. Middenstandsbond is met ingang van 1 Maart jl. benoemd de Heer Mr. J. F. B. Vermaas te Rotterdam VERLAGING VAN POSTTARIEVEN. Donderdag jl. heeft dr ir. M. H. Damme, directeur-generaal der P.T.T, in een bijeenkomst te Rotterdam een verlaging van posttarieven aangekon digd. Wij kunnen thans van de wijzi gingen mededeeling doen. I. Het tarief voor een briefkaart in het binnenlandsch verkeer word ge bracht van 4 op 3 cent, welk tarief te vens van toepassing wordt in het grens verkeer met België en Duitschland en in het verkeer met de overzeesche ge westen per landmail c.q. zeepost. 2. Het nieuwsbladtarief bij abonne ment in het binnenlandsch verkeer en in dat met de overzeesche gewesten bij verzending per zeepost wordt: voor een gewicht van niet meer dan 55 gram */2 cent; van 55 tot en met 85 gram ct; van 85 t.m. 115 gram 1 cent; van 115 t.m. 150 gram 1*4 ct.; van 150 t.m. 180 -ram l*/2 cent; van 180 t.m. 210 gram 1% cent; van 210 t.m. 250 gram 2 cent ?n verder voor elke 50 gram of restenc- gedeelte daarvan */2 cent meer. 3. Het aanteekenrecht wordt verlaagd van 15 tot 10 cent, alsook het vaste 'echt voor postpaketten met aangegeven waarde 4. Het busrecht wordt verlaagd van i 3.75 tot f 2.50 per kalenderkwartaal voor de grootste kantoren en van f 2 tot f 1,50 voor de overige hoofdkantoren 5. Het recht van afhalen van couran ten en tijdschriften op de grootste kan toren wordt verlaagd van f 2,50 tot*f 2 per kalenderkwartaal^ De voor deze tariefverlagingen noo- dige wijziging van het postbesluit bied' tevens gelegenheid daarin nog eeni.gr veranderingen van ondergeschikten aard aan te brengen. Zoo zal daarin duidelijk tot uiting worden gebracht dat bestelkaarten voor den boekhandel vooftaan ook gegevens mogen bevatten omtrent den duur van een besteld abon nement op een nieuwsblad of tijdschrift, on dat de kaarten, houdende mede deeling van de gegevens omtrent het telefoonnummer, welke door aangeslo tenen op een telefoonnet voor inlichftng van hun correspondenten kunnen wor den gebezigd, als drukwerk kunnen worden verzonden en tevens, dat in ge drukte «tukken nu ook de telefoon nummers kunnen worden gewijzigd, zonder dat deze daardoor hun karakter als zoodanig verliezen. Ook vermelding van het kengetal en het telefoonnet vafi aansluiting Is KierfciJ gëöörlooM. Telegraaf en telefoon. In overleg met den Engèlschen P.T.T.- dienst wordt voorts het telegramtarief in het verkeer met Engeland met in gang van 1 April a.s. verlaagd van 11 y2 cent tot 10 cent per woord, waarmede ook hier tot het tariefspeil van 1914 is teruggekeerd. In overeenstemming hier mede wordt het tarief voor pers- en brieftelegrammen van 6 tot 5 cent per woord teruggebracht (minimum 25 woorden) Tenslotte kan worden medegedeeld, dat de mogelijkheid van verlaging der interlocale telefoontarieven in onder zoek is. Wanneer daartoe zal worden overgegaan, staat thans nog niet vast in elk geval zal dit niet voor het volgend jaar kunnen zijn Kroning van Z. H. Paus Pius XII Met grooten luister heeft Zondag jl op de buiten-loggia van de St Pieter de plechtige Kroning plaatsgehad van ZH Paus Pius XII. Door middel van de radio heeft heel de wereld met deze in drukwekkende plechtigheid meegeleefd. Z. H. Paus Pius XII heeft Kardinaal Maglione benoemd tot zijn pauselijken Staatssecretaris MET MEDEWERKING VAN DUITSCH LAND IS SLOWAKIJE EEN ONAF HANKELIJKE STAAT GEWORDEN. DE DUITSCHE TROEPEN HEBBEN TJE- CHIË BEZET. ER WORDEN BOTSIN GEN GEMELD TUSSCHEN TJE- CHISCHE EN HONGAARSCHE TROE PEN. OOK DE KARPATHISCHE OEKRAÏNE HEEFT ZICHZELF TOT EEN ONAF- HANKELIJKEN STAAT GEPROCLA MEERD. De zelfplakkende enveloppe Wordt gesloten zonder bevochtiging Zeer hygiënisch en practisch Verkrijgbaar in den Boekhandel DE ZEEUWSCHE KOERIER SAS VAN GENT De slijmoplossende werking der oude kruiden en hoestbedwingende .codeïne",maken tezamen AKKER's Abdijsiroop tot ,,'s-Werelds béste Hoestsiroop". De beproefde Abdijsi roop zal ook Uw borstbenauwdheden kunnen verlichten, ook voor U de vastzittende en prikkelende slijm losmaken, Uw afmattende hoest buien, evengoed als 't kriebelhoestje in den nacht stoppen. Volg de raad: „Neem bij 't minste kuchje AKKER's Abdijsiroop die U snel zal helpen. tegen hoest, Kricy,bronchitis, asthma. Flacon 90 ct., f 3.50, f2.40, f 4.20. Alom verkrijgbaar (1) (33) ADVERTEERT IN JDE ZEEUWSCHE KOERIER" Historisch? Een invalide man zit aan een der Berlijnsche kerken en neemt aalmoezen aan. Op zijn borst prijkt een kaart, waarop in duidelijke letters te lezen staat: „Neem geen giften aan van Joden". Goering passeert toevallig, leest het opschrift en schenkt den man met een goedkeurenden knik een royale gift. Een poosje later komt ook Hitier voor bij, leest, tast eveneens diep in z'n beurs en prijst den man om zijn sympathieke houding. Hij vraagt dan: „Maar hoe ben je op 't idee gekomen om dat te doen?" Waarop tot 's Führens ontzetting met onmiskenbaar joodsch accent het ant woord komt: „Daar mot je 'n jood voor zijn". Overleg. Marie, je kunt dat kleed wel wat harder kloppen! Maar mevrouw, dan stuift het zoo! BES Koepoorlkaai 25, Gent. Telef. No. 4875 Leveranciers van Schrijfmachines ©n Rekenmachines en ander© Ifantoor- benoodigheden, nieuw en occasie Reparatie-Inrichting Belast zich ook met het nazien van Machines Dezer hagen was het 40 jaar geleden, uai ue rieer W. F. Winemse, magazijn- chef bij de Sunlight Fabrieken te Vlaardingen, in dienst trad bij de Lever's Zeep Mij. Aanvankelijk was hij als magazijnbediende werkzaam, tot hij in 1919 tot magazijnchef werd bevorderd. Er had een huldiging van den Heer Willemse plaats, waarbij de Burge meester van Vlaardingen, de Heer M. C. Siezen, den jubilaris de Koninklijke onderscheiding, de eeremedaille in zilver van de orde van Oranje Nassau, over handigde. Hierna werd de Heer Willemse nog door de Directie en collega's toe gesproken, waarbij een cadeau onder couvert en verschillende andere ge schenken werden overhandigd, terwijl ook een geschenk van de collega's van het kantoor te Rotterdam werd aangeboden. Tevens had de jaarlijksche feestmaaltijd plaats ter gelegenheid van de uit reiking van gouden horloges aan allen, die dit jaar 15 jaar bij de Maatschappij in dienst zijn.

Zeeuwsche Koerier | 1939 | | pagina 3