GRIEPEN KOU DAMPO Crisis-maatregelen ^ToTde vf t* he' Sm Het Financieel Nieuws- en Uitiotingsiiiaii FEUILLETON De Vondelinge Kerknieuws Verslagen Prijskamp op het Biljart ftielk aan toe te voègen, tenslotte ver-' mengen met de geraspte kaas en wat gehakte peterselie. Laat deze saus even doorkoken en giet ze daarna over de schelvisch. Bestrooi het geheel met be- schuitkruim of paneermeel, leg hier en daar nog een klein klontje boter en laat er even in de oven een korstje op komen. Dan rug en borst flink met Dampo inwrijven en Dampo diep inademen. Wonderlijk zooals dèt helpfl Doos 30 el. 40 cl. Pof 30 d. (8) Opvoering van „Het Kwelduiveltje" in het R.K. Vereenigingsgebouw te Sas van Gent Maandag jl. trad in het Patronaat het Gentsche tooneelgeschap „Apollo' op met „Het Kwelduiveltje", een klucht in drie bedrijven. Niettegenstaande slechts te elfder uur aan de uitvoering bekendheid werd gegeven en dat voor Sas van Gent Carnaval een zeer onge schikte dag heet te zijn om tooneeluit- voeringen te geven, was toch de zaai vol geioopen. De goede reputatie, die Apoho hier heeft achtergelaten na zijne eerste kennismaking met het Sassche puoiiek kennismaking, die we aan ae R.K. Hanze te danKen hebben zaï aan die groote opkomst zeker niet vreemd zijn geweest Het stuk, dat voor dezen avond ge kozen werd, stond alleszins in het tee- ken van aen dag. Wat kan men op Carnaval wei anders opvoeren dan een kiucnt? En welk repertoir garandeert dan steeds succes? Het Duitsche. Na tuurlijk het Duitsche van vóór het tegenwoordig regiem, gemaakt naai het recept van Bloemburg, Kadelbèrg en andere grootmeesters of fabri kanten, zoo men wil van Germaan- sche buriesken en waarin van af „Oud- Heidelberg" tot de Weensche operetten, jonkers, graven, barons en hofmaar schalken ais mikpunt voor de satirische pijlen van de schrijvers dienst moesten doen, wellicht omdat die personen toe laten rinkelende en fonkelende uni formen voor het voetlicht te brengen, wat bewijst, dat zelfs groote volken, groote kinderen kunnen zijn. Hoe heel anders staan daartegen de Angelsaksische blijspelen? Het is hier echter niet de plaats om die zeer typische en zeer scherpe tegenstelling aan te toonen. Laten we maar „Vadertje Langbeen" en „De Man uit Toronto" twee hier reeds opgevoerde werken naast „Het Kwelduiveltje" plaatsen en men zal onmiddellijk die tegenstelling aanvoelen. Het Kwelduiveltje van Burg en Otto Haerting, klaargemaakt naar het be proefde recept, in zijn humor Duitsch van kop tot teen, kon dan ook niet anders dan een groot succes boeken. Maar dit succes veronderstelt dan ook geroutineerde spelers. En dat Apollo weet, wat routine is, werd Maandag eens te meer bewezen. Het zou onbillijk zijn tegenover de overige spelers om hier vooral enkele namen meer in het licht te zetten dan andere. Zoo we toch J. Martin en Tilly Bécu vermelden beteekent zulks geens zins, dat we voor de overige spelers minder waardeering voelen. Neen, we plaatsen ze allen op één lijn, laten ze allen even gelijk in het groote succes, dat de opvoering mocht oogsten, deelen Een kleine schaduwzijde was er ech ter wel, een schaduwzijde, die wel eens stoornis verwekte: De souffleur was soms zoo goed op dreef, dat het ge Naar het Engelsch van MAY CROMMELIN 21) 2 Mr Bracegirdle sloeg haar scherp ga de dat was de vuurproef. Wij zagen uwe beeltenis, mijn kind! Een schilder maak te den vorigen zomer uw portret, niet waar? Uw vader viel de gelijkenis met uwe moeder op en hij stelde nasporingen in het werk; op die wijze vernamen wij, dat gij het waart. Wat kwam zij de waar heid nabij! En de schilder? vroeg Angela met be vende stem, terwijl haar hart en haar pols onstuimig klopten. Kent gij hem? Neen, ik ken hem niet; maar dat zal gich wel vimden, als gij slechts eenmaal sproken woord op het tooneel als een echo uit den soufleurbak klonk. De ge woonte van in ruimere zalen te souf- fleeren, zal wellicht de oorzaak van het euvel zijn. Alles bij mekaar: het was een avond, waarvan het publiek volop genoten heeft. Aan het einde spaarde het dan ook niet zijn applaus, zoodat het doek nogmaals moest worden gehaald en al den spelers een spontane en hartelijke ovatie werd gebracht. We hopen, nog dikwijls „Apollo" in ons midden te mogen toejuichen en zien verlangend uit naar een volgende voorstelling. DE B. DE LEIPZIGER VOOR J AARS-MESSE 0 Ten gerieve van de Nederlandsche be zoekers is gezorgd voor speciale treinen naar de Saksische jaarbeursstad op Za terdag 4 Maart, 's morgens en 's avonds. Aan hen, die zich hebben voorzien van legitimatiekaart en insigne (tevens doorloopend bewijs van toegang tot de Messe), verleenen de Nederlandsche Spoorwegen 25 J»Ct en de Duitsche 60 pCt reductie, echter uitsluitend voor re tourbiljetten. Alle nadere inlichtingen^ zijn te bekomen ten kantore van het Leipziger Messamt te Amsterdam-C, Singel 98. Te ST. JaNSTEEN, HEIKANT, wordt een gehouden bij JOh. PLUJJM op Zondag 26 Februari 1939. Inschrijving van 3 tot 4!/2 uur. Kerkmuziek De katholieke kerkmuziekhandel van de wed. J. R. van Rossum te Utrecht gai een catalogus uit van kerkmuziek voor Vasten, Goede Week en Paschen, ge zangen voor gelijke en ongelijke stem men. Vastenmeditaties bij den K. R. O. Naar gemeld wordt, zal de K.R.O. dit jaar de Vastenmeditaties uitzenden uit de parochiekerk van den H. Antanius van Padua, te Kortenhoef. Deze medi taties zullen worden gehouden 's Dins dagsavonds om kwart over acht, door den zeereerw. pater Gilbertus Lohuis O. F. M. KERKBERICHT VOOR HULST Zondag 26 Febr. 6V2 dhr Bern. Jac. Voet, echtg. en kinderen; 7% dhr Cor- nelis Norbart; 9 voor de parochianen; 10 ter eere Jezus, Maria, Joseph Maandag 27 Febr 6Y2 mej. Leonie Verdunnen; 7 dhr Frederik Emmanuel v d Heijden en echtg.; 8 mevr. Ver- durmen-Broekaert Dinsdag 28 Febr. 6 y2 jaarg. Anna Ca- tharina Boone, echtg. van Petrus Augustinus van Hecke; 7 dhr Carolus Joannes Burm; 8 mej Euialie Coene en fam. Woensdag 1 Maart 6y2 Weled. Heet Norb. Franc. Verdurmen; 7 mej. Leonie van Waesberghe en fam.; 8 dhr Petrus Franc, de Nijs Donderdag 2 Maart 6y2 mej. Elisabeth v. d. Voorde en fam.; 7 dhr Pieter Joannes de Potter en echtg.; 8 mevr. Pohlman en fam. Vrijdag 3 Maart 6y2 tot zekere in tentie; 7 dhr Jacobus v d Voorde en fam.; 8 jaarg. mej. Rosalia Reijns Zaterdag 4 Maart 6*/2 dhr Andreas Fruijtier; 7 dhr Petrus Menu; 8 mej. Maria en Elisa Haak f Vandaag na de HH Missen vereering der relikwie van den H Blasius; om 2 uur Lof met meditatie over het H Lijden des Heeren met mij thuis zijt. Miriam sloeg hare oogen neder, nadat zij deze woorden koelbloedig gesproken had; zij had genoeg gezien. In de toe komst wilde zij het hart van dit meisje stuksgewijze breken, dewijl zij het ge waagd had, haar neef lief te hebben. Toen er weder een pauze ontstond, kwam omzichtig op het vorig thema terug. En herinnert gij u nog den naam uws va ders, Angela? Zeg mij eens, wat weet gij van u zelve? Onbevangen verteld! Angela haar alles Ik kon slechts zeggen, dat ik Angela heette en in het ondergoed,, dat ik droeg, zijn de letters A. H. gestikt. Catharina zal ze u laten zien. Natuurlijk. Dus hadt gij die kleeding- stukken aan dat treft gelukkig! De naam uws vaders is Harding, lieve. En uw naam, want gij zijt wellicht ge huwd? vroeg Angela nog altijd schuch ter. Neen, ik ben ongehuwd en heet even eens Harding Het scheen haar toch het beste toe een valschen naam op te geven, om den Deze week zijn het vastendagen,' Maandag, Dinsdag en Donderdag is het gebruik van vleesch toegestaan. Woens dag, Vrijdag en Zaterdag zijn het Quatertemperdagen, geboden vasten- en onthoudingsdagen Donderdagavond oefening van het Heilig Uur en gelegenheid om te biech ten van 6 uur Vrijdag, eerste Vrijdag der maand, des avonds Lof met eereboete Deze week 36e lesweek v. d. Katech. herhaling vr. 401-445; Donderdag biechten voor de jongens van 7-9 jaar A.s. Zondag, eerste Zondag der maand, algemeene H Communie voor de man nen en jongens KERKBERICHT VOOR SLUISKIL le Zondag v. d. Vasten (26 Febr.) Vandaag in alle HH Missen het Ge bed voor de Priesterroepingen (Preces p. 22), alsook 5 Onze Vaders en Wees gegroet voor onze overledenen. In de Mis van 8 uur voorlezing van het Ziel- boek Vanmiddag om 2 uur Lof, daarna Lij densmeditatie Om 4 uur KI. Patronaat en om 6 uur Gr. Patronaat en Jongelingenvereenir- ging. Om kwart voor vijf Patronaat voor de meisjes Dinsdagavond om 7 uur Lof ter eere van den H. Antonius Woensdagavond om 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph Vrijdagavond om 7 uur Kruisweg oefening Woensdag, Vrijdag en Zaterdag zijn het Quatertemperdagen, geboden vasten en onthoudingsdagen Vrijdag a.s. le Vrijdag van de maand na de H Mis van 7,30 Litanie en Oefe ning van Eerherstel aan het H Hart Woensdag a.s. begint de maand Maart, bijzonder toegewijd aan de ver eering van den H. Joseph, 's Woensdags avonds Lof en na de HH Missen zal het gebed tot den H Joseph gebeden worden Zondag a.s. le Zondag van de maand generale H Commuriie voor de leden v. d. Werkliedenbond. De HH Missen zijn deze week als olgt: Vandaag om 6,30 voor een overleden ader; om 8 uur voor Pieter Francis 'ieters; om 10 uur voor de weldoeners Maandag om 6,30 tot bijzondere in entte ter eere van O.L. Vrouw van \ltijddurende Bijstand; om 7,30 Dinsdag om 6,30 voor Louis Napoleon Coene en Josefine Plasschaert; om 7,30 voor de weldoeners Woensdag om 6,30 voor een overleden vader; om 7,30 voor de overleden fam Joan. Rottier-IJsebaert Donderdag om 6,30 voor overleden ouders en familie; om 7,30 voor Jose- fina Meerte Vrijdag om 6,30 om 7,30 voor de weldoeners Zaterdag om 6,30 voor overleden ouders; om 7,30 tot zekere intentie Zondag a.s. om 6,30 voor een over leden vader; om 8 uur voor de over leden familie Goossen-v. d. Heuvel; om 10 uur voor de weldoeners .n deze rubriek worden zooveel mogelijk alle maatregelen beknopt vermeld, welke van regeeringswege in verband met de crisis worden genomen. Nadere aijzonderheden, welke ons door hel Departement dienaangaande worden verstrekt, liggen te onzen kantore vooi abonné's ter inzage. Verschenen zijn de volgende crisis- oublicatiën; 17 Febr. Steunvergoeding erwten en veldboonen. 23 Ferb. Boterheffing vader en den minnaar haar spoor bijster te maken want zij hield zich over tuigd, dat deze spoedig op Marken zou den verschijnen Onmogelijk kon Harry sir Hope zijn schilderij toonen en de geschiedenis der vondeling verhalen, zonder dat deze een vingerwijzing terstond voelde. Zij moest Angela nog hedenavond medenemen en dan in Amsterdam maatregelen nemen om haar vlucht naar Parijs te verbergen. Dit onervaren ding geloofde toch elk ver dichtsel. En dan? Miriam's hoofd duizel de weder en zij sloot de oogen om helder te denken; zij zag slechts een verwarde massa afwisselende dansende beelden: zij en het jonge melkgezicht dwaalden in wilde vlucht nu hier en dan daar heen door de vervolgers rusteloos nagezet in toomlooze vaart!Maar zij wilde haar misdadig plan niet opgeven - neen, neen! hoe afgemat haar lichaam ook was door de vermoeienis van de lan ge reis en haar geweldige overspanning Intusschen zat Angela zwijgend naast haar en dacht aan de blijde mededee- ling, dat zij een vader had. Welk een *eWen' r°° /lil# Door alleen vlak voor h-en koffie te ^a,®n'h'Suden bliiven! Om d.t te 5fssr«sn*s«i. - Gebruik versch ko kend water en een steenen filter pot. Zélfgemalen Douwe Egberts koffie smaak* werkelijk zeldzaam lekker. Een weelde aan kostelijken smaak. Een rijkdom van verkwikkend aroma! 166 de vraagbaak voor eiken koopman en effectenbezitter. Het verschaft betrouwbare adviezen voor solide belegging en voor een goed en winstgevend beheer voor Uw fondsenbezit. De redactie is bereid aan abonnées op aanvraag inlichtingen te geven in zake rijks- en gemeentebelastingen. Verschijnt eiken Vrijdag. Abonnement per halfjaar f 3.75. Vraagt proefnummer ter kennismaking. ADM. HET FINANCIEEL NIEUWS- en UITLOTINGSBLAD, Doezastr. 1, Leiden verrukkelijke, troostende gedachte! Tot dusverre had zij zich voor een wees ge houden en er slechts dikwijls over na gedacht wie hare ouders geweest konden zijn, wie haar jong leven in de eerste drie jaren verpleegd mocht hebben. En thans te vernemen, dat een ander hart naar haar verlangd had gelijk zij naar haar waar geboorteland, hoewel zij steeds hare goede pleegouders innig be mind had! Zij gevoelde thans het ont waken der kinderlijke liefde een ge heimzinnig, veredelend gevoel! Er blijven ons ternauwernood nog twee uren tijds dus! onderbrak de harde stem der tante haar overpein zingen. Lief kind, uwe vrienden hier kunnen mij niet verstaan, daarom moeten wij beiden nu alles vooraf met elkander bespreken. Gij zult het hur overbrengen en zeggen. Het kostte Miriam Bracegirdle niet veel moeite Angela door een verdicht verhaal van het lijden harer ouders ge heel voor zich en haar voorstel, om nog dien zelfden avond te vertrekken, te winnen, en nadat zij het meisje genoeg zaam tegen de ophanden zijnde schei ding van hare pleegouders gesterkt had door haar het vooruitzicht op een spoe dig wederzien voor te spiegelen, ging zij met haar de vriendelijke kleine woning binnen, waar Catharina zat te spinnen, terwijl Janet Moss, die juist op bezoek gekomen was, bij den haard zat Aha! Angela, zijt gij daar eindelijk? riep Janet haastig, zoodra'het meisje de deur opende. De moeder- van Pieter Kleist is vandaag weer'erger; zij heeft mij hier gezonden om u te verzoeken vannacht weer bij haar in hare woning te komen slapen. Niemand past haar zoo goed op, zegt de arme vrouw.... Kijk! wie is dat? Een lange in het zwart gektee dame was zwijgend achter Ange binnengetreden. Janet greep ijlin haar ronden hoed, die naast haar een stoel lag en verborg haar aar sicht onder den beschermenden brr rand. Moederlief, begon A* terwijl zij Catharina aa kwam heden met de

Zeeuwsche Koerier | 1939 | | pagina 2