Denkt U erom, Visitekaartjes Het Financieel Nieuws- en UitlotingsblaH Crisis-maatregelen Verkeerslessen van den A.N.W.B. i „Zeeuwsch-Advertentieblad" ,D E SPIE ij „De Zeeuwsche Koerier" Sas van Gent 'n Winter zonder verkoudheden Winkelsluiting in de Kerstmisperiode Firma Gebrs. SIEPMAN -t«i. 199. - GOES FE UILLET ON De Vondelinge Verslagen Burgerlijke Standen tijdig Uw ce bestellen Wij leveren ze U in alle modellen en prijzen vanaf 95 ct. per 100. 17e Les. HOU JE FIETS GOED IN JE MACHT! A N WB, TOERISTENBOND VOOR NEDERLAND J m |R QOCKELOOS SPEL BEDACHT OO fiFVA'ADüifl Een auto kan veel sneller rijden dan voorband van zijn fiets te drukken, maar dat is ook roekeloos spel, want als zijn voet bekneld raakt, gebeurt er een ongeluk en bovendien is voor den fiets band zulk remmen ook niet te best. Op het rechter plaatje zien we onze vrienden Jan en Eulalia zooals het be hoort rechts van den weg en achter el kaar de helling afrijden. Het gaat met een vaart en hun haren fladderen in den wind, maar met hun remmen en hun voeten op de trappers hebben ze allebei hun fiets» goed in bedwang en bedacht op gevaar, rijden ze vlot de helling af Wees dus voorzichtig, doe als Jantje en Eulalia, van wie we na deze laatste les afscheid nemen, maar niet zonder ze te bedanken voor het goede voor beeld, dat ze ons in deze lessen hebben gegeven Wat zou het verkeer een boel veiliger worden als ieder zijn best deed om de regels van het verkeer goed in acht te Dit is misschien te veel gezegd, maar het staat vast, dat bij een regelmatige verzorging van den mond met de antiseptische Ivorol tandpasta, deze ge zuiverd wordt van bacteriën en daardoor het besmettingsgevaar van griep, keelpijn en verkoudheden zeer vermindert. Tube 60, 40, 25 ct. Doos 20 ct. (14) te bevelen. Op een fiets zonder vrij wiel kun je remmen door tegen te trappen en wie op zoo'n fiets rijdt, mag er wel aan denken, vooral wanneer hij een helling afgaat, dat hij zijn voeten goed op de trappers houdt, anders heeft hij zijn fiets niet meer in zijn macht. Op deze teekeningen rijden de kin deren van een helling af Die op de linker teekening doen het roekeloos. De eene jongen is vlak achter de auto gaan rijden, maar toen deze in eens stopte, is hij er tegenop gebotst en een fiets, maar kan ook veel sneller remmen. De meeste auto's hebben tegen woordig op de vier wielen remmen Dat is meteen een waarschuwing, voor fietsers, om niet te dicht achter zoo'n auto aan te rijden, want bij plot seling remmen volgt dan zeker een botsing Fietsen moeten ook een goed werken de rem hebben. Die rem is niet wettelijk verplicht voor fietsen zonder vrij wiel, maar voer eigen veiligheid toch wel aan nu ligt hij met een leelijken smak op den weg. De andere jongen houdt bij het afrijden van de helling zijn voeten niet op de trappers en dat is ook ge vaarlijk en het lijkt wel, of hij remmen wil, door zijn schoenzool tegen den nemen! Als alle jongens en meisjes, die deze verkeerslessen hebben geleerd, deze nu ook in toepassing brengen, zullen ze een goed werk doen, want dan helpen ze mee om de veiligheid van het verkeer te bevorderen. Voor alle winkels: Van 19 tot en met 24 December mogen alle winkels tot 10 uur n.m. geopend zijn. De Kerstdagen vallen dit jaar op Zondag en Maandag Op den Eersten Kerstdag geldt voor winkels de regeling, welke voor eiken Zondag geldt. Voor den Tweeden Kerst dag gelden de voorschriften voor een gewonen werkdag Agl Op Zondag 18 Decimfcv gelden de gewone uitzonderingsbepalingen voor den Zondag- Winkelsluiting in verband met het Oude jaar en Nieuwjaar Voor alle winkels Aangezien Oudejaarsdag ditmaal op Plaatst Uw advertenties voor Zuid- en Noord-Beveland in het oplage: 15.300 ex. en voor Walcheren in oplage: 18.250 ex. Twee bladen, waarmede de GEHEELE BEVOLKING VAN ZUID- tc NOORD-BEVELAND en WALCHEREN wordt bereikt. Vraagt proefnummers en tarieven bij de Drukkers-Uitgevers: 30 de vraagbaak voor eiken koopman en effectenbedtter. Het verschaft betrouwbare advleien voor solide belegging sn voor een goec m winstgevend beheer voor Uw fondsen bedt. De redactie ls bereid aan abonnees op aanvraag Inlichtingen te geven ln sake rijks- en gemeentebelastingen. Verschijnt eiken Vrijdag. Abonnement per halfjaar 1 1,71. Vraagt proefnummer ter kennlsmsklng ADM. Dl nXAKCina. mum- UITLOÏUGSBLAD, Deenatr. 1 Naar het Engelsch van MAY CROMMELIN o— 12) Die arme vrouw! Dat is toch een treurig leven! Gij kunt u geen denkbeeld van zulk een toestand maken, Angela. Gij zijt steeds zoo vroolijk en opgeruimd alsof gij nooit treurig zoudt kunnen worden. Ik zal mijne tante spoedig bezoeken, als ik weder naar Engeland terugkeer, al ware het enkel omdat gij zulk een mede lijden met haar hebt Angela ontfoerde bij deze woorden; hare bruine oogen waren met levendige belangstelling op den Engelschman ge vestigd geweest, terwijl hij sprak; nu zweefden zij over de breede watervlakte, (lie bij het verdwijnen der avondzon kil en grauw werd. Als gij weder naar Engeland terugkeert, waar ik geboren ben! Daarop plonste zij de riemen in het water om door die beweging afleiding te zoeken. Het wordt koud en de schui ten komen vanavond naar huis. Wij moeten terugkeeren Op het strand ontmoette zij Kaat Kooper. Gij zijt vandaag lang uitge bleven, riep zij Angela toe; de schuiten komen reeds. Wat zal Pieter wel zeg gen? Wat wil zij met haar Pieter? vroeg Vane, den naam opvangende. Wie is deze Pieter? Angela antwoordde haastig en kort toch had zij vrouw Kooper met de uitdrukking van een zeker schuldbesef nagekeken In de schemering van den avond kwamen de visschersschuiten opzetten en kort daarop heerschte er weder de zelfde vreugdevolle beweging op de ;andingsplaats, die wij reeds vroeger be schreven. Het tochtje op de Zuiderzee deed Vane inzien, dat het hoog tijd voor hem Zaterdag valt, gelden de gewone slui- tingsbepalingen voor den Zaterdag Voor bepaalde branches: Bloemenwinkels mogen op 30 Decem ber tot 10 uur n.m. geopend zijn en op Nieuwjaarsdag van 8 uur v.m. tot 8 uur n.m. (art. 4 lid 1 onder b der Winkel sluitingswet) Winkels, waarin brood, banket, suiker werk, chocolade, al dan niet tezamen met consumptie-ijs wordt verkocht, mo gen op Nieuwjaarsdag geopend zijn van 8 uur vm. tot 8 uur n.m. Arbeids- en rusttijden. Voor alle winkels: In afwijking van den normalen arbeidstijd van 9y2 uur per dag en 53 uren per week, mag in winkels door winkelpersoneel van 18 jaar of ouder arbeid verricht worden gedurende 11 uren per dag en 62 uren per week op alle werkdagen in het tijdvak van 19 tot en met 24 December. Een verplichte nachtrust van minstens 9 uren moet daarbij in acht genomen worden Tevens mag in hetzelfde tijdvak voor deze arbeiders afgeweken worden van het verbod van arbeiden na 8y2 uur n.m., mits niet later wordt gewerkt dan een half uur na het tijdstip, waarop de winkels voor het publiek gesloten moe ten zijn (dat is dus niet later dan half elf) Personen beneden den 'eeftijd van 18 jaar mogen echter geen arbeid ver richten vóór 8 uur vm. en na 8 uur n.m. Voor bepaalde branches, Winkelpersoneel boven 18-jarigen leeftijd mag bovendien, in afwijking van de normale arbeidsregeling, in de onder genoemde branches arbeid verrichten als volgt: Winkels in brood, banket, suikerwerk en chocolade op 24 December gedurende ten hoogste 14 uren per dag, op 31 December gedurende ten hoogste 13 uren per dag en in de week, waarin 31 December valt, gedurende ten hoogste 62 uren. Bloemenwinkels op 22, 23, 24 en 30 December geduren de ten hoogste 14 uren per dag en in de week, waarin 30 December valt, gedurende ten hoogste 62 uren Visch winkels: op 30 December gedurende ten hoogste 11 uren, op 31 December gedurende ten hoogste 14 uren en in de week, waarin 31 December valt, gedurende ten hoogste 62 uren Plaatselijke afwijkingen In het vorenstaande is uiteraard geen rekening gehouden met afwijkingen van de winkelsluitingsregeling, welke door den gemeenteraad bij verordening, krachtens art. 9 der Winkelsluitingswet of krachtens de z.g. crisisregeling, zijn of worden vastgesteld. Is zoodanige verordening voor alle of bepaalde groepen van winkels tot stand gekomen, dan mag in die win?/els de dagen, dat zij na 8 uur n.m. ge opend zijn, gedurende ten hoogste 11 uren per dag arbeid verricht worden. Bijzondere administratieve voorschrif ten: Tijdelijke afwijkingen van de arbeids lijst, in verband met vorenstaande uit zonderingsregeling, kunnen ingevolge artikel 25 van het Winkel werktijden besluit worden aangegeven door ver melding van de voor die dagen geldende regeling op een geschrift, dat door den patroon of den bevoegden chef wordt onderteekend en naast de arbeidslijst werd om te vertrekken, wilde hij de ge moedsrust van het arme visschersmeisje niet in gevaar brengen en hij maakte gebruik van de gelegenheid, dat den volgenden Maandag een schuit naar Edam voer om levensmiddelen te halen, om met deze, na een hartelijk afscheid van zijn nieuwe bekenden, naar het vasteland over te steken IX. Een verbitterd gemoed. Zes weken later stapte Harry Vane te Londen de stoep van het huis zijner tante op. Het sombere, hooge,, smalle gebouw stond als geperst tusschen grootere, maar niet vriendelijker, 'be lendende huizen op een stil, zwart be rookt plein. Hij schelde hard, wellicht had niemand den ouden koperen trek ker zoo krachtig in beweging gebracht sinds hij de laatste maal hier geweest was. Terwijl hij op het openen wachtte, zeide hij bij zich zeiven, dat hij reeds vroeger had moeten komen maar sedert zijn terugkeer in Engeland had wordt gehangen. Inzending van nieuwe' arbeidslijsten voor die enkele dagen is dus overbodig. Afschrift van het zoo juist genoemde geschrift behoeft niet aan de Arbeidsinspectie te worden ge zonden Raadszitting te Sas van Gent In de Dinsdagavond jl. gehouden ge meenteraadszitting werd een verzoek tot ontheffing van: schoolgeld inge willigd. Naar aanleiding van het rapport van dokter Puylaert, belast met den school- artsendienst aan de O.L. School A, dat tot uitvoerige discussies aanleiding gaf, oeiootde de voorzitter te zullen infor- meeren naar een geschikt systeem vooi melkverstrekking. Met het hoofd dei school zal overleg worden gepleegd in hoever het schoolmeubilair en de leer middelen verbetering behoeven. Voorts zullen de boomen vóór de school worden opgesnoeid bij wijze van poging om een oetere verlichting te verkrijgen. Zal aan de N.V. Walzemmolen worden verzocht om vóór de school stapvoets te doen rijden ter vermijding van hinderlijk la waai en zullen maatregelen worden ge troffen om bij hevige koude een vol doende verwarming der schoollokalen te waarborgen. Aan den heer Fl. Vermoet werd ge deeltelijke ontheffing van zijn aanslag in de hondenbelasting 1938 verleend Een aanvraag van de Bad- en Zwem inrichting, om subsidie ten bedrage van f 75, werd ingewilligd. Aan het bestuur der vereeniging ^zal worden gevraagd zoo mogelijk den tijd voor gratis zwem men te verlengen Aan de R.K. Bijzondere scholen zal de nog te betalen restant-vergoeding over 1936 worden uitgekeerd. De RK ^Jongensschool krijgt een nieuwe kachel Aan A. Vernaevë werd ontheffing van erfpacht verleend per 1 Januari 1939 Een Commissie werd benoemd voor net uitbrengen van advies in de volgen de vergadering over een nieuw ontwor pen reglement van orde voor de raads zittingen Bij de rondvraag verklaarde de voor zitter, naar aanleiding van een des- oetreffende interpellatie, dat de se cretarie-ambtenaar, die de vergaderin gen van het Burgerlijk Armbestuur bij woont, alleen tot taak heeft de leden van het Armbestuur van voorlichting te dienen. Het Armbestuur is volkomen vrij bij het beslissen OVer uitkeeringen Op een vraag van den heer de Leux waarom te Sas van Gent niet was ge collecteerd voor de vluchtelingen uit Duitschland, antwoordde de voorzitter dat de jeugdvereenigingen ter plaatse hieraan hun medewerking hadden ont houden. Desgevraagd verklaarde hij te zullen nagaan, of alsnog een collecte door anderen kan worden gehouden (Voor nadere bijzonderheden zie inen het officieel, verslag, waarop men zich voor f 1,25 per jaar kan abonneeren. Abonné's op „De Zeeuwsche Koerier" (a f 1,50 per jaar) betalen hiervoor slechts 50 ct., zoodat de prijs van een abonnement op „De Zeeuwsche Koerier met Nieuwsbijvoegsel en raadsverslag slechts f 2 per jaar kost) »Aï* VAN UfcN'l Week van 11 tot en met 17 Dec. 1938 Geboren. 16 Dec Wilhelmina Anna dochter van Gerardus Steven De Wit en Alberta Anna Straasheijm Loop der Bevolking. Week van 11 tot en met 17 Dec. 1938 Vertrokken: H E Scheffer en gezin, zonder beroep naar St Amandsberg B M Beerens en gezin, groentenhande- laar naar Philippine ill deze rubriek worden zooveel mogelijk alle maatregelen beknopt vermeld, welke van regeeringswege in verband met de crisis worden genomen. Nadere oijzonderheden, welke ons door het departement dienaangaande worden verstrekt, liggen te onzen kantore voor tbonné's ter inzage. Verschenen zijn de volgende crisis- oublicatiën: 16 Dec. Steun vergoeding erwten en veldboonen 19 Dec. Ingezouten versche haring De vreeselijke bedreiging Jonge dame stormt gillend naar buiten: Help! Moord! Agent (revolver te voorschijn halend) Wie? Waar? Dame, hem om den hals vallend en naar het portaal wijzend: Daar! Een muis! Geen compliment Wat hoor ik, Dina, sprak de heer de» huizes tot het dienstmeisje, ga je ons verlaten om verpleegster te worden in 'n krankzinnigengesticht. Waar heb je de ervaring daarvoor opgedaan? Wel mijnheer, ik ben toch drie jaar hier in huis geweest Als dat niet pakt. Weet jij geen pakkenden titel voor mijn nieuwe bioscoop, zV een, waar iedereen op afkomt? Ja, zet er boven „vrij entrée" Uitkomst Moeder, je hebt mij beloofd, dat ik 'n broertje zou krijgen als die niet meer zoo duur zijn. Nu heb ik op de kermis op een tent gelezen: Kinderen tegen halven prijs Ervaring Kent u de film „de wenschen' eener schoone vrouw? De film niet, maar de wenschen wel hij zich steeds verdrietig, prikkelbaar en ongeschikt voor den arbeid gevoeld Nu hadden hem een paar bevriende schilders overgehaald, drie of vier we ken met hen in het zuiden van Frank rijk door te brengen. Laat Londen's nevelen en de donkere Octobermaand achter u! raadden zij hem, ga met ons mede naar het zonnige Zuiden van Frankrijk, waar wij nog een nazomer vinden. Hij was gaarne op dit voorstel inge gaan; tot eiken prijs verlangde hij naar een werkzaam leven onder zijne vak- genooten en naar afleiding. Hij kon het hoofd, hetwelk de witte muts gelijk een stralenkrans omsloot, thans niet schil deren, evenmin als de bruine oogen, die hem overal vervolgden met den blik van een verdwaald wezen, dat naar zijn rechtmatig vaderland verlangt! En toch steeg altijd alleen dat fijne gezicht in het kastanjebruine haar voor zijn geest op, zoo dikwijls hij zich aan den schilderezel zette. Maakte den niemand open? Hij wilde die hem steeds vervolgende gedachten verbannen; het was ëen zwakheid, een* dwaasheid hij had zich dit sinds zijn afvaart van het eiland al zoo dikwijls gezegd, maar steeds tevergeefs. Ver andering, gezelschap, reizen moeten den indruk in hem uitwisschen. Nog een ongeduldige ruk aan de bel! Is mistress Bracegirdle thuis? vroeg hij aan het dienstmeisje, dat eindelijk openmaakte. Jaa, ontwoordde ^deze aarzelend, maar zij ontvangst geen bezoek Dit meisjes, de eenige jonge persoon in huis, was hem vreemd en scheen ge heel van haar stuk te zijn. Zonder op die afwijzing acht te geven, trad hij binnen en zeide op een toon van gezag: Ik ben Mrs Bracegirdle's neef; zij zal mij ontvangen. Ik welke kamer is zij? Sprakeloos wees het meisjes naar een kamerdeur op de eerste verdieping Hij snelde de smalle trap op en klop te aan; hij had juist den deurknop in de hand, toen de schelle stem eener oude vrouw beneden in de gang weer klonk. Kom terug, mijnheer Harry! zij zal u vandaag niet willen spreken kom weder beneden! Hoe kondet gij het wagen iemand naar boven te laten gaan? schreeuwde zij het verblufts

Zeeuwsche Koerier | 1938 | | pagina 6