«Zonnewijzer», Lichten op Hoop watergetij het lievelingsboek voor het Katholieke huisgezin. Rijke inhoud 225 illustraties Verkrijgbaar bij: Boekhandel „DE ZEEUWSCHE KOERIER'' Zie annonce elders in dit blad. Slechts 95 ct SAS VAN GENT chianen; 9 mej Anna Cath. Marcus, echtg van dhr Aloysius Vermeersen; 10 mej Leonie van Waesberghe en familie Maandag 31 Oct 6y2 ter eere O L Vr. van Altijdd. Bijstand; 7 mej Palmyra en Irma Bonte; 8 mej Eulalie Coene en familie Dinsdag 1 Nov. Allerheiligenfeest, 6y2 Judoca Verschuren, echtg van Petrus de Bruijn; 7% mej Fidelia Mannaert; 9 mej Louisa Maria Verdurmen, echtg van Joseph Meerschaert; 10 voor de parochianen Woensdag 2 Nov. Allerzielendag, 6 overleden leden van het Apostolaat des Gebeds; 7y2 voor overleden parochianen, 9 jaarg mej Elisa Haak Donderdag 3 Nov 6y2 overleden ouders van dhr Daniël Biesbroeck-de Bruijn; 7 dhr Hippoliet van Wesemael, echtg. en kinderen; 8 Weledelgeb. Heer en mevr. Poot-Baudier Vrijdag 4 Nov. 6y2 tot zekere inten tie; 7 dhr August Biesbroeck; 8 voor leden en weldoeners van het Genoot schap der H Kindsheid Zaterdag 5 Nov 6y2 dhr Pieter Joan, de Potter en echtg; 7 dhr Charles Burm; 8 Eerw. Zuster Agnes (mej Anna Maertens) Maandag 7J/2 dhr en mevr. Henri Maertens-van Waesberghe Woensdag 7y2 dhr Petrus Franc. Wijn- acker en overl. familie Vandaag na de HH Missen vereering der relikwie van het H Kruis; dezen middag om 2 uur plechtig Lof met toe wijding aan Christus-Koning Morgen vigilie voor Allerheiligen, ge boden vasten- en onthoudingsdag; morgenavond gelegenheid om te biech ten van 4-8 uur Dinsdag, Hoogfeest van Allerheiligen, verplichte feestdag, te vieren als Zon dag. Om 2 uur Lof met predikatie; om 5 uur officie voor de overledenen Woensdag, Allerzielendag, het eerste drietal HH Missen om 6 uur, tweede om 7y2, derde om 9 uur. Des avonds om 7 uur Lof met gebeden voor de over ledenen Donderdag wordt het brood ter eere der H Hubertus gewijd om 634 A.s. Vrijdag, eerste Vrijdag der maand Donderdagavond oefening van het Heilig Uur Deze week 22e lesweek v d Katech vr 280-293. Donderdag biechten voor de meisjes van 7-9 jaar zijn voornemens een christelijk hu welijk aan te gaan: Petrus Augustinus de Bruijn en Anna Mathilde van der Heijden Florentius Janssens en Augusta Blommaert van Merxem, beiden 2e afk. Gustave Maria Malefason en Yvonne Leontina Augusta van Vlierber^he van St Niklaas le afk. Zij, aan wie eenig huwelijksbeletsel tegen deze huwelijken bekend is, zijn verplicht daarvan zonder uitstel kennis te geven aan den Pastoor-Deken SAS VAN GENT Zondag 30 Oct. 21ste Zondag na Pinksteren; Feestdag van Christus- Koning. Reliquie van het H Kruis Vroegmis voor madame Joh. v. Walle de Groff Om half negen H Mis voor de paro chie, waaronder eerste H Communie1 voor onze kleintjes 10 uur Hoogmis voor dhr Serafien de Nocker Na de hoogmis vergadering van de prefekten van den Bond van het H Hart in de R K Jongensschool; na het Lof vergadering van de prefekten van de H Familie A.s. Woensdag geen vergadering van de H Familie Vandaag de Feestdag van Christus- Koning, door Z. H. Paus Pius XI inge steld als het officieele Feest van de Kath. Actie. Deze Feestdag zal op ver langen van Z. H. Excellentie den Bis schop van Breda ieder jaar gevierd worden als inzet van het jaarprogram j van de Kath. Actie, dat door de inter- diocesane jeugdcommissie is vastgesteld; het is het hoogtepunt van hun jaarlijks vereenigingsleven. Geen enkel lid van de Kath. jeugdver, mag dus vandaag bij de alg. H Communie van eerherstel ont breken. I Onder de H Mis van half negen zullen vanaaag onze kleintjes hun eerste H Communie doen In den namiddag om half drie het Lof, waaronder plechtige toewijding aan het H. Hart met litanie van het H. Hart Na deze algemeene toewijding zal door den hoofdleider en de hoofdleidster de mannelijke en vrouwelijke Kath. ge organiseerde jeugd aan Christus- Koning worden toegewijd. Al de geloovigen, maar zeer bizonder de leden van den Bond van het H Hart en van de H Familie, worden dringend uitgenoodigd hierbij tegenwoordig te zijn, zoodat het werkelijk een grootsche hulde wordt voor Christus-Koning De parochianen worden verzocht, on der het Lof de plaatsen in het midden schip vrij te laten voor de jeugd en de eerste en tweede rij stoelen, alsmede de eerste bank voor de ouders van de kleintjes, die dien dag hun eerste H Communie doen. Na het Lof zal er verder nog een feestverg. plaats hebben voor de jeugd ver. in het patronaat. Maandag 31 Oct.; Vigiliedag van het hoogfeest van Allerheiligen; geboden vasten- en onthoudingsdag; 7 uur gel H Mis voor dhr Angelus Vervaet; 7,45 gez H Mis voor mevr Puylaert-Cattoir In den namiddag biechthooren van 4-8 uur Onder het Octaaf iederen avond Lof om 7 uur Dinsdag 1 Nov.; Hoogfeest van Aller- neiligen; reliquie van O L Vrouw; onder oeiae HH Missen collecte met open schaal voor het Seminarie Vroegmis voor de parochie Hoogmis voor dhr en mad. Bern. Jos Pauwels In den namiddag om 2,30 Lof met preek; onmiddellijk na de preek plech tige Vespers van Allerzielen en daarna sluiten met rozenhoedje en den Zegen van het Allerheiligste Met Allerheiligen en Allerzielen is het kerkhof den geheelen dag open, echter niet voor schoolkinderen zonder geleide Woensdag 2 Nov. Allerzielen; vanaf 6,30 zal om het kwartier de H Com worden uitgereikt; om 7 uur gez H Mis met Offer en daarna twee gelezen HH Missen voor de Geloovige Zielen; om 8,30 gez H Mis met Offer en daarna twee gelezen HH Missen In den namiddag om 7 uur „Miserere' en Lof met rozenhoedje en onmiddellijk daarna plechtige Kruisweg Geen vergadering van de H Familie De parochianen denken er wel aan gedurende deze dagen van bijzondere godsvrucht dikwijls de H Ms en het Lof bij te wonen; een heilige biecht te spre ken, zeer dikwijls de H Communie te ontvangen en vele aflaten te verdienen voor de Geloovige Zielen in het Vage vuur Vanaf Dinsdag (Allerheiligen) 12 uur 's middags tot Woensdag (Allerzielen) 12 uur middernacht, kan telkens een volle aflaat verdiend worden voor de Geloovige Zielen, indien men de Sacra menten van Biecht en Communie heeft ontvangen en de kerk bezoekt en daar 6 Onze Vaders en 6 Weesgegroeten bidt met „eere aan den Vader' enz" tot in tentie van Z. H. den Paus Eenieder denke deze dagen ook hiei eens over na, of hij zich niets te ver wijten heeft omtrent zijn verplichtingen om voor de afgestorvenen te offeren en te bidden. Zeer zeker is het een tref fend gebruik op deze dagen de graven te bezoeken en deze te versieren maarvergeet daarbij niet bij het graf van uwe dierbaren voor hun ziele- rust te bidden; vergeet vooral niet het H. Sacrificie van de H Mis voor hun zielerust te laten opdragen; wie de H Mis voor de zielerust vergeet, maar we) bloemen brengt naar het graf, handelt niet wijs en verstandig en zeker niet christelijk noch minder „Katholiek" Ge moet het „eene", „het voornaamste" doen en het andere niet laten Donderdag 3 Nov. Feestdag van der H Hubertus; om kwart vóór zeven wordt het brood gewijd; 7 uur gez H Mis voor de overl. ouders van dhr W van Goethem; 7,45 gez H Mis voor dhr Gustaaf en Emmanuel van den Abeelf Biechthooren voor de kinderen van het 4e, 5e, 6e en 7de leerjaar. In den namiddag biechthooren van 8-7 uur In den namiddag om 7 uur „Miserere". Lof met rozenhoedje en H Uur Vrijdag 4 Nov. 1ste Vrijdag van de maand; 7 uur gez H Mis voor de óver. ouders van dhr en mevr. J. Geirnaerdt- Mouton; 7,45 gez H Mis voor de overl. ouders van dhr en mevr. Ch. L. Wauters In den namiddag om 7 uur „Miserere", Lof en rozenhoedje Zaterdag 5 Nov 7 uur gez H Mis voor overl. ouders en familie de Mul-Coene; 7,45 gez H Mis voor mej. Mad. en den jhr Nap. Acke In den namiddag van 6-8 biecht hooren en om 7 uur „Miserere" Lof en rozenhoedje Zondag 6 Nov.; 22ste Zondag na Pinksteren; 1ste Zondag van de maand; alg. H Communie van de leden van den Bond van het H Hart; reliquie van den H Blasius Vroegmis voor de parochie Hoogmis voor dhr en mad. Ed. Geir- naerdt-Swinkels Het gebed wordt verzocht voor die parochianen, die verzuimen hun gods dienstplichten te vervullen. Zijn voornemens een christelijk hu welijk aan te gaan: Dhr Robert Cortvriendt en mej. Bertha Klein, beiden uit deze parochie, waar van heden de eerste afk. geschiedt. Zij, aan wie eenig huwelijksbeletsel tegen dit huwelijk bekend is, zijn verplicht daarvan zonder uitstel ken nis te geven aan den pastoor. SLUISKIL (Zie pagina 3) TER NEUZEN Zondags 7 uur, 8,30 uur en 10 uur HH Missen; 2 u 30 Lof. Op werkdagen de HH Missen ten 7 uur en kwart voor 8. W iüfc» 1 J-»OïCPi- O. L. Vr. Visitatie. Een en twintigste Zondag na Pinksteren 30 Uct-ti Nov. Zondag 7 Gez voor de parochie, lo Hoogmis voor Emne Notscnaeie, van wege ae Broed, van het H Hart Maandag 7 Gez voor Joanna de Riddei en overl. ouders, 7,30 wek. Gez. vooi iheophiel Daelman Dinsdag 7 Gez voor de parochie, lu Hoogmis ter eere van O L Vrouw van dchreijboom Woensdag 7 Gez H Mis met Offerande voor de overleden parochianen, daarna z gelezen HH Missen (eene voor de Ge loovige Zielen en eene tot int. van Z H den Paus), 9 Twee gelezen HH Missen; daarna maand, gez H Mis voor Olympia Kesbeke Donderdag 7 Wek. gez voor Emerence van Waes, 7,30 Gez Jaarg met Libera voor Joanna Carolina Bauwens, ouders, broers "en zusters Vrijdag 6 Gez voor de levende en overl. leden der Broed, v h H Hart, 7 Gez voor Eduardus van Waes en Juliana van Acker Zaterdag 7 Gez voor Emile van Him- schoot, 7,30 Gez voor Joseph Daelman Mathilde van Waes, zoon en dochter Zondag 6 Nov 7 Gez voor Louisa de Groff, echtg. van Hyp. van Vooren, 10 Hoogmis voor de parochie Vandaag, feestdag van Christus- Koning Onder de Vroegmis Eerste H Com munie der kinderen van 7 jaar en ge nerale H Communie van de leden der jeugdvereenigingen wegens het feest van Christus' Koningschap en om Gods zegen af te smeeken over het Jaar program Na de H Mis relikwie van de H Theresia van Lisieux Vanmiddag om 2 uur Lof. De paro chianen worden vriendelijk verzocht, de stoelen in het middenschap vrij te laten Toewijding van de mannelijke en vrouwelijke jeugd aan Christus-Koning Gezongen zullen worden: Strijdlied van den Eucharistischen Kruistocht" en „Christus Vincit". Gedurende het Lof zal ook de her nieuwing plaats hebben van de Toe wijding der geheele parochie aan het Goddelijk Hart van Jezus en zal de Litanie van het H Hart gebeden worden Na het Lof het lied: Aan U, o koning der eeuwen. Zangb. p. 175 's Avonds om 6 uur in het patronaat Feestvergadering, waarbij de ouders der leden en verdere belangstellenden wor den uitgenoodigd. Entrée 15 cent Dinsdag 1 November, feestdag van Allerheiligen, verplichte feestdag Op het feest van Allerheiligen zal in beide HH Missen een collecte met open schaal gehouden worden voor het Se minarie, welke collecte dringend in Uwe milddadigheid wordt aanbevolen Na de H Mis relikwie van O L Vrouw en gen. abs der Derde Orde 's Middags om drie uur Lof met ser moen; daarna Rozenhoedje en Vesper officie der Dooden Na het Dooden-officie biechthooren tot half zêS. Vandaag geen patronaat voor jongens en meisjes Woensdag, Gedachtenis der Geloovige Zielen Vanaf 6 uur wordt de H Communie uitgereikt Om 7 uur Gezongen H Mis met Of ferande voor de overleden parochianen, daarna 2 gelezen HH Missen, eene voor de Geloovige Zielen, eene tot int. van Z.H. den Paus. Om 9 uur twee gelezen HH Missen en daarna om kwart vóór tien gezongen H Mis Vanaf 1 November 's middags 12 uur tot 2 November middernacht kunnen alle Geloovigen, die gebiecht en ge communiceerd hebben, den zooge- naamden „Toties-quoties"-aflaat (bij wijze van Portiuncula-aflaat) verdie nen, zoo dikwijls zij de kerk bezoeken voor de Geloovige Zielen en daar tot int. van Z. H. den Paus minstens 6 maal het Onze Vader, Wees Gegroet en „Eere zij den Vader" bidden. Deze aflaten zijn alléén toepasselijk op de Geloovige Zielen van het Vagevuur Gedurende het Octaaf van Allerzielen zal in elke H Mis en in het Lof de schaal rondgaan voor de Geloovige Zielen Ook zal gedurende heel het Octaaf de lijkbaar geplaatst worden, waaraan waskaarsen zullen branden tot intentie der offeraars. Deze kaarsen zullen Zon dag bij den ingang der kerk en in de kaarsenkasten verkrijgbaar zijn a 0,25, 0,50 en 1,00 en kunnen bij het Maria- altaar of in de kapel van O L Vrouw van Schreijboom geofferd worden Gedurende het Octaaf iederen avond om 5 uur Lof met Kruisweg voor de Geloovige Zielen, waarbij de paro chianen allen worden uitgenoodigd Vóór het Lof zal de Ps „Miserere" ge zongen worden (Zangb. p. 136). Volgens Decreet van de H. Poeni- tentiaire van 31 Oct. 1934 (zie Sancta Maria 12 Jrg. 17 Oct. 1935) heeft Z.H. Paus Pius XI toegestaan: lo. Dat gedurende het Octaaf van Allerzielen alle Missen van iederen priester, aan welk altaar ook opgedra gen, als geprivilegieerd worden be schouwd, met dien verstande, dat het privilegie alléén geldt voor de ziel, voor wie de Missen worden opgedragen; 2o. Dat alle geloovigen, die tijdens net Octaaf van Allerzielen godvruchtig een kerkhof bezoeken en voor de over ledenen bidden, al was het alleen in den geest, onder de gewone voorwaar den (biecht, H Communie, kerkbezoek en gebed tot int. van Z. H.) eiken dag een vollen aflaat kunnen verdienen die echter uitsluitend aan de overlede nen kan worden toegepast; 3o. Dat alle geloovigen, die god vruchtig een kerkhof bezoeken en voor de overledenen bidden, eiken dag van het jaar een gedeeltelijken aflaat van 7 jaar kunnen verdienen, die ook uit sluitend aan de overledenen kan worden toegepast Bovenstaand Decreet blijft voor altijd van kracht Donderdag, feestdag van den H Hu bertus. Vóór de H Mis van 7 uur zal het St Hubertus-brood gewijd worden Donderdag na de H Mis van half acht uur biechthooren voor de kinderen Voor de overigen van 4-5 uur en na het Lof Vrijdag, eerste Vrijdag der maand, toegewijd aan het godd. Hart van Jezus De eerste H Mis om 6 uur. Vanaf 6 uur om het kwartier H Communie uit reiken. Onder de H Mis van 7 uur Generale H Communie der schoolkinderen, die allen plaats nemen aan den mannen- kant. Denkt aan de H Communie van Eerherstel en de Novene der 9 Eerste Vrijdagen Het Lof met Kruisweg is om 5 uur Zaterdag om 5 uur Lof ter eere van O L Vrouw van Schreijboom Biechthooren van 4 tot 7 uur Zondag 6 Nov., 1ste Zondag der maand, generale H Communie voor alle gehuwde mannen en voor de leden van den Bond van het H Hart Om 7 uur Bondsmis, waarna Tantum ergo, Benedictie en Bondslied A.s. Zondag, onder beide HH Missen, collecte met open schaal voor den St Pieterspenning Vanaf 1 November zal gedurende de wintermaanden het stoelengeld der losse plaatsen met 1 cent worden ver hoogd. Zijn voornemens een christelijk huwe lijk aan te gaan: Urbanus Leontius Spuessens en Eve lina de Jaeger, beiden van de parochie van Zuiddorpe, 3de afk. ZUIDDORPE Des Zondags: de Vroegmis om 7 uur de Hoogmis om 10 uur. Des middagsom 2 uur Lof met relikwie-zegening van onze Lieve Vr. Om 2y2-5 uur melsje»- patronaat. Op de werkdagen: de Mis om 7 uilf Maandelijks wordt ln de parochiekerk een gezongen H Mis opgedragen voor te levende en overleden leden van de Broederschap van Onze Lieve Vrouw van Lourdes, gevestigd te Zuiddorpe. PROTESTANTSCHE KERKDIENSTEN. AXEL. Ned. Herv. Kerk. Zondag Voorm. 9,30 uur Nam. 2 uur Gereformeerde Gemeente. Zondag 9,30 uur en 2,30 uur, leesdienst. Gereformeerde Kerk. V.m. 9,30 uur N.m. 2,30 uur HULST Ne&erl. Hervormde Kerk. Zondag Van. 10 uur. PHILIPPINE Ned. Hervormde Gemeente Zondag Jt N.m. 2 uur Ds P. L. D J van Oeveren van Axel. Herdenking Hervormingsdag. SAS VAN GENT 1. Hervormde Gemeente. Zondag Vm. 9,30 uur leesdienst SLUISKIL Ned. Hervormde Gametaite Zondag 9,30 en 2,30 uur TER NEUZEN. Nederl. Hervormde Gemeente. Zondag 9,30 en 2,30 u Gereformeerde Kerk Zondag 9,30 en 2,30 u Ds G. W. van Houte Nederduitsch Gereformeerde Gemeents 9 uur, 2,30 en 6 uur leesdienst Gereformeerde Gemeente. Zondag 9 u, 2 u en 5,30 u Leesdienst ZAAMSLAG Ned. Herv. Kerk Zondag. 9 en 2 uur Ds Korevaar Geref. Kerk Zondag. 9 en 2 uur Ds Kok Chr. Geref. Kerk Zondag 9 en 2 uur Leesdienst van 's avonds tot 's morgens 29 Oct 5,06 uur 6,23 uur 30 Oct 5,04 uur 6,25 uur 31 Oct 5,02 uur 6,27 uur 1 Nov 5, uur 6,28 uur 2 Nov 4,59 uur 6,30 uur 3 Nov 4,57 uur 6,32 uur 4 Nov 4,55 uur 6,34 uur TER NEUZEN 29 Oct vm 5,13 u nm 5,29 u 30 Oct vm 5,51 u nm 6,13 u 31 Oct vm 6,37 u nm 7,15 u 1 Nov vm 7,38 u nm 8,27 u 2 Nov vm 8,58 u nm 9,48 u 3 Nov vm 10,19 u nm 10,58 u 4 Nov vm 11,16 u nm 11,42 u In vergelijking met Ter Neuzen is de tijd van hoogwater te VEERE 10 min. vroeger, te BORSSELE 20 min. vroeger, te HOOFDPLAAT 20 min. vroeger, te BRESKENS 35 min. vroeger, te VLIS- SINGEN 45 min. vroeger, te WEST- KAPELLE 1,15 uur vroeger, te DE WIELINGEN 1,15 uur vroeger, te COLIJNSPLAAT 15 min. later, te HOEDEKENSKERKE 20 min. later, te BROUWERSHAVEN 30 min. later, te ZIERIKZEE 30 min. later, te HANSWEERT 40 min. later, te WALS OORDEN 50 min. later, te GOESSCHE SAS 1,10 uur later, te WEMELDINGE 1,15 uur later, te BERGEN OP ZOOM 1,20 uur later, te BATH 1,30 uur later, te THOLEN 1.30 uur later, te DOEL 2 uur later, te ANTWERPEN 2,30 uui later.

Zeeuwsche Koerier | 1938 | | pagina 8