Voorloopig_ Bericht. 25H.A.Bouw-enWeiland Gedenk de armen. fü Even luisteren naar den sender uit het Vijfde van onze adverteerders. J een grijs gestreepte KATER, "1 Verzekert Uw Paarden en Uw Vee -GRONINGEN" Uit de provincie Huidonzuiverheden, vetwormpjes, pukkels en uitslag Uit het binnenland Uit het buitenland ONDERLINGE VASTE Hier volgen de voornaamste gebeurtenissen uit de afgeloopen week: Voor het politie-diploma van den Algemeenen Nederlandschen Politiebond is o.a. geslaagd de heer K. Luitwieler te Philippine Door de rechtbank te Middelburg is failliet verklaard Jacobus Dieleman Pzn., sigarenwinkelier, wonende te Ter- neuzen, Noordstraat 42. Rechter-Com- missaris mr J. H F Bloemers. Curator mr G Tichelman, advocaat te Terneuzen Zaterdag jl. is het nieuwe wegvak tusschen Kruiningen en de brug te Vlake in den weg Bergen op Zoom- Goes-Vlissingen voor het verkeer open gesteld. Doordien de filmstudio „Veldman" op het laatste oogenblik bericht zond, door het missen van de bootverbinding niet present te kunnen zijn, kon de propa- ganda-filmavond van het Wit-Gele Kruis te Sas van Gent Woensdag jl. niet doorgaan. Telefonisch had de studio bericht, zijn fout te zullen goedmaken en Dinsdag a.s. de film te komen draai en en dit werd het talrijk opgekomen publiek danook medegedeeld. Edoch, de studio zorgde nogmaals voor een teleur stelling door daags daarna haar toe zegging weer in te trekken, zoodat blijkens de annonce in dit nummer ook deze filmavond moet worden afge last, een teleurstelling, waarover het Wit-Gele Kruis-bestuur terecht weinig gesticht is Van den nood een deugd makend, heeft Zr Vernimmen, enquêtrice van hel Wit-Gele Kruis, toen Woensdagavond voor de daarvoor in aanmerking kmende de vrouwelijke aanwezigen maar een inleiding gegeven tot de moedercursus, die Woensdag 26 dezer officieel een aan vang neemt en die, naar wij gaarne hopen, weer de volle belangstelling zal hebben van vrouwelijk Sas van Gent. Men profiteere algemeen van deze uit nemende, kostelooze gelegenheid om zich de kennis eigen te maken, die bij geen enkele vrouw mag worden gemist Daar de heer A. Weesepoel zijn be noeming tot raadslid niet heeft aange nomen, is thans als zoodanig benoemd verklaard de heer A. J. de Nijs-v d Vijver ie Voor het Rijks-radiocertificaat voor radiotelegrafist le klasse is geslaagd de heer J. C. Bruggeman te Terneuzen Voor het propaedeutisch examen na tuurkundig ingenieur aan de Tech nische Hoogeschool te Delft is o.a. ge slaagd de heer P. A Neeteson te Hon- tenisse Geslaagd voor examen politie-diploma: P. Coenraads te Hontenisse Het diploma met aanteekening ver wierf: J. van Ham te Sas van Gent (Tern. Crt. Men verzoekt ons te meMen, dat bij den heer A. le Cocq te Sas van Gent een bolvereeniging is opgericht. Er ga ven zich reeds 15 leden op Zondagnamiddag is te Boschkapelle een luchtballon uit Parijs gedaald, waar in zich twee dames uit Rijssel bevonden. De daling geschiedde zonder ongelukken De luchtschippers zijn met haar ballon per auto naar huis vervoerd Gisteren vierde de heer J Gulden, shef-monteur bij de telefoondienst te Terneuzen zijn 25-jarig ambtsjubileum bij den PTT-dienst De in ons vorig nummer per adver tentie aangekondigde reis per autocar naar Rotterdam van den heer A A Dees uit Terneuzen, qp Donderdag jl. moest vvorden afgelast, aangezien de Rijksver- teersinspectie te Middelburg hiervoor ?een toestemming wenschte te verleenen 't Is voor velen een streep door de re kening, daar voor deze goedkoope en ïomfortabele uitstap groote belangstel ling bestond Wanneer zal met de belangen van het Zeeuwsch-Vlaamsche publiek nu toch eindelijk eens wat meer Vekening wor den gehouden? Zoo ooit, dan is er hier toch aanleiding om de zaken van een beetje breeder dan van zuiver bureau cratisch standpunt te bekijken, een soe peler toepassing van de bestaande rege lingen te bevorderen en meer rekening- te houden met de belangen der bewo ners van ons geïsoleerd gewest, die per saldo ook Nederlandsche belangen zijn. Of denkt men op deze wijze het zoo zeer Op 19 October het 30 jaar geleden dat de heer E. Ostermann de bekende Persil Producten in den handel bracht, welke In de fabrieken te Jutphaas bij Utrecht vervaardigd worden. In den loop der jaren ontwikkelde zich het Persil Bedrijf dusdanig, dat hieraan momenteel plm. 350 personen verbonden zijn tuin tot aan de rivier afliep. In een smal slingerpad, steil tusschen het struikgewas naar het water voerende, was een lichte indruk op den vochtiger grond als was er iemand uitgegleden merkbaar, en een smalle linnen flardt van twee duim lang met een stukje kan, er aan, hing aan een doornstruik dicht daarbij. Juffrouw Symes werd ijlings ge roepen; afgemat was zij, geheel aange kleed, juist gaan slapen; want wie var. de dienstboden was uit de kleeren ge weest? Zij verklaarde onder luid ge ween, dat zij bezweren kon, dat het eer stukje was van Angela's schortje. Mer beval haar een dergelijk kleedingstul van het kind te halen; in hare haast bracht zij wel een dozijn schortjes met hetzelfde belegsel aan. Nu zette Arthur Hope met een aantal mannen in het hout en de paden achtei den tuinmuur aan de rivierzijde zijn nr sporingen voort. Aha! na een half urn klonk er weder een roep, dat er „iets' gevonden was niet het kind! eer verwelkte geraniumbloem, geheel ver kreukt en bijna onkenbaar geworden- maar een der tuinknechts liet haar zoo niet ongemerkt liggen. Zij was boven in den tuin gegroeid en van een zeld zame soort, anders nergens wijd en zijd ce vinden. Wie, behalve het kind, waar aan schier niets verboden was, zou de jloem geplukt hebben? Juffrouw Love verd geroepen; zij kwam haastig aan- ioopen; zij poogde haar kleingeestig ge drag van den vorigen avond weder goed te maken en toonde zich zoo verstandig en hulpvaardig, dat Hope haar thans als zijne rechterhand beschouwde. Zij wist echter niets. Zij had het kind gisteren een paar maal vriendelijk ge legd, dat het de bloemen niet schenden 'ou, verhaalde zij, dat was alles Daarop kwam Betty. Tot alles ver bazing verklaarde zij onstuimig zich te berinneren, hoe zij gezien had, dat de kleine deze geranium plukte, ja, dat had :ij het laatste gezien, eer zij insliep, bunnen wij haar gelooven? vrovgen de 'ieden elkander; zij twijfelden aan haar, Ie wijl zij daags te voren zoo verward Teweest was. Doch zij bleef er bij. Ja, iet was niet goed van mij, dit aan het kind te veroorloven, maar miss Angela plukte de bloem gewenschte nauweré contact van Zeeuwsch-Vlaanderen met Nederland- boven-de-Schelde te bevorderen Wij wachten op de autoriteit, die met begrip van de werkelijkheid, deze kwestie in bevredigenden zin oplost Woensdag jl. is door de Provinciale boot „Koningin Emma" komende van Hoedekenskerke, op de Schelde ter hoogte van De Griete aangetroffen het motorschip van beurtschipper Voerman uit Sas van Gent, op weg naar Rotter dam. Een gedeelte van de deklading was weggeslagen en daar de motor stil' was gevallen, dreef het schip stuurloos rond. De „Koningin Emma" heeft het motorschip op sleeptouw genomen en behouden in de haven te Terneuzen binnengebracht ADVERTEERT IN DE ZEEUWSCHE KOERIER In NOVEMBER zullen ten verzoeke van de familie D'HANENS te Brussel in het openbaar worden verkocht: in de gemeente Clinge Notaris VERBIST. Heropening na verbouwing. Het doet ons genoegen, wederom mel ding te kunnen maken van de ver bouwing van een winkelzaak te Ter neuzen, die ontegenzeglijk 'n belangrijke verbetering beteekent. Ditmaal is 't de bekende Hoeden- en Pettenzaak van den heer Louis Verlinde in de Nieuwediep- straat, die zich door een radicale om bouw aan de eischen des tijds heeft Dinsdag öfti 6,30 voor de meest ver laten zielen van het Vagevuur; om 7,30 voor de weldoeners Woensdag om 6,30om 7,30 voor Henricus Stoks Donderdag om 6,30 voor overl. ouders en familie, om 7,30 voor overl. ouders, broer en zuster Vrijdag om 6,30 voor een overleden vader; om 7,30 voor onze weldoeners Zaterdag om 6,30 om 7,30 voor Jacobus Kaas en overl ouders Zondag a.s. om 6,30 voor een overleden vader; om 8 uur voor de fam. van Aerde- de Tollenaer; om 10 uur tot zekere in tentie CJit de Rectoraat-Registers: Het H Doopsel heeft ontvangen: Giancarlo Alfonso, zoon van Gustaaf Tacq en Clementina Felisi Van de HH Sacramenten der Sterven den voorzien: Amelie Spitael en Oscar de Witte verdwijnen door de huidzuiverende, huidvoedende en huidverfraaiende Purol. Doos 30, 60 ct. Tube 45 ct. Bij Apoth. en Drogisten. 12 Katholiek Rotterdam heeft Zondag een groote protestvergadering gehouden tegen den aanval op de kerk te Weenen De justitie heeft een inval gedaan in een Bank te Amsterdam. Gemeld wordt, dat er een tekort zou zijn van anderhalf millioen gulden Bestuursexamen en het accountants examen zullen eerlang in de H.O.-wet worden geregeld Met ingang van Zondag is de oor spronkelijke toestand inzake het werken der Nederlandsche Omroepzenders her steld. In de Ver. Staten heerschte dezer dagen een warmtegolf Bij de in België Zondag jl. gehouden gemeenteraadsverkiezingen is het stem- menaantal der rèkisten aanmerkelijk gedaald Tusschen Hongarije en Tsjecho-Slo- wakije is nog steeds geen overeenstem ming bereikt inzake de Hongaarsche eischen tot teruggaaf van gebied. Hon garije heeft vijf lichtingen onder de wapenen geroepen In Amerika zou spoedig een aanvang worden gemaakt met de uitvoering van een geweldig bewapeningsplan. Tevens zou de neutraliteitswet worden herzien. De toestand in Palestina wordt steeds ernstiger. Dagelijks komen berichten binnen van bloedige botsingen en moordpartijen. Dezer dagen was zelfs een deel van Jerusalem door de Ara bieren bezet, die een waar schrikbewind uitoefenden. Inmiddels is de stad door de Engelsche troepen „heroverd". i Gouwleider Buerckel heeft te Weenen een ophitsende rede gehouden tegen de Katholieken en met name tegen de geestelijkheid. Na afloop kwam het tot woeste Nazi-demonstraties op het St Stephanusplein. Begrijpelijker wijze heeft deze schaamtelooze wijze van op treden in de geheele katholieke wereld groote verontwaardiging gewekt Verder zochten de lieden onder eiken boom, in elk boschje en struik tot be neden aan den oever der rivier. Einde lijk klonk een roep tusschen de wilgen aan den waterkant. Het was de stem van den jachtopziener. Toen zij toege sneld kwamen, vonden zij hem bezig met het bezichtigen van een eind touw, dat om een boom geslagen was. Wat was dat? Het meertouw van een boot, versch afgesneden! zeide hij Op den met gras begroeiden oever waren sporen zichtbaar, ongetwijfeld afkomstig van den boeg eener boot, en het riet was geknakt. Als het kind uit den tuin ontvoerd was, dan had men hier de eenige vingerwijzing op welke manier het geschied was Koortsachtig gloeiend, bijna zinne loos van opgewondenheid zette de on gelukkige vader de navorschingen in deze richting voort. Maar hij bekwam geen verder naricht dan tegen den avond, toen een kleine knaap uit de na buurschap, die heimelijk in het park vogelnestjes gezocht had, dit aan zijne moeder bekende en dan meer vertelde. Den vorigen namiddag meende de knaap aangepast en thans met z'n twee keu rige étalages en flinke winkelruimte z'n plaats onder de moderne winkelpanden met eere inneemt. Ook de afd. Maat- kleeding komt in de nieuwe behuizing beter tot haar recht en zal veel meer dan voorheen de aandacht trekken Als openingsreclame geeft de firma Zaterdag a.s. 10 pet korting, een at tractie, die stellig velen zal bekoren. Men zie verder de annonce in dit nummer f Wij wenschen de energieke firma gaarna een groot succes KERKBERICHT VOOR SLUISKIL 20e Zondag na Pinksteren 23 Oct. Vandaag in alle HH Missen 5 Onze Vaders en Weesgegroeten voor onze overledenen. In de Mis van 8 uur voor lezing van het Zieleboek Vanmiddag om 2 uur Kruisweg voor de Geloovige zielen. Na de Kruisweg zegen met het Allerheiligste Om half vijf moet het Jongens patronaat in de kerk zijn. Om kwart voor vijf Patronaat als naar gewoonte Dinsdagavond om 7 uur Lof ter eere van den H Antonius Vrijdagavond om 7 uur Kruisweg oefening. Verder iederen avond om 7 uur kort Lof vanwege de Octobermaand Donderdagavond oefening van het Triduum voor de rijpere jeugd tot voor bereiding van het feest van Christus- Koning Dinsdag en Vrijdag, algemeene H Communie voor de schoolkinderen onder de H Mis van 7.30 Zondag a.s. Feest van Christus- Koning. n ty'WF Vandaag in alle HH Missen collecte voor de Missiën De HH Missen zijn deze week als volgt: Vandaag om 6,30 voor een overleden vader; om 8 uur voor Henri De Wolf; om 10 uur voor de weldoeners Maandag om 6,30 voor overl. ouders en familie; om 7,30 ter eere van O L Vr. Mededeelingen Cursus RK E. H. B. O. Opgave van deelnemers aan de nieuwe cursus zoo spoedig mogelijk bij den heer A. Du- moleyn, Spoorstraat Jonge Werkman: In ons Rectoraat is een afdeeling opgericht van de Jonge Werkman. 17 leden hebben zich opge geven. Ongetwijfeld een mooi begin; moge het standhouden ZAAMSLAG Ned. Herv. Kerk Zondag. 9 en 2 uur Ds Korevaar Geref. Kerk Zondag. 9 en 2 uur Ds Kok Chr. Geref. Kerk Zondag 9 en 2 uur Leesdienst TEGEN HET A.S. WINTERSEIZOEN houdt de afd. Sas van Gent van de St. Vincentiusvereeniging zich weer gaarne aanbevolen voor alle soorten KLEEDING (zoowel boven- als onderkleeding) en SCHOEISEL. Het adres is bekend: H. BOCKSTAEL, Schulpenpad 15, Sas van Gent Vermist: borst en voorpooten geheel, kop ge deeltelijk wit staart zwart geringd. Vermoedelijk zwervende omgeving Sas van Gent. Terugbezorging wordt beloond. Adres; Kastanjestr. 12, Sas van Gent. LAGE EN Paarden- en Veeverzekering. Opgericht in 1903. 32 PREMIE Reserve 31 December 1937 f183.63367. DirecteurLEOPOLD, Catharijnesingel 75 UTRECHT. op eenigen afstand eene boot gezien te hebben, die juist aan die plek aan legde. Hij had daarin twee gestalten opgemerkt, een man en een vrouw, maar het hout verborg hen daarna we der voor zijne oogen. Betreffende het juiste uur van den dag kon de kleine geen opheldering geven en toen men hem nog meerdere vragen deed, werden zijne antwoorden zoo verward, dat velen er aan twijfelen of hij zelfs wel een boot gezien had. Dagen en weken verstreken, doch nie mand meldde zich aan om de fabel achtige belooning, die de beklagens waardige, kinderlooze, rijke man ver dubbeld en verdrievoudigd had, in ont vangst te nemen. Vrienden of liever be kenden want hij bezat eigenlijk geen vrienden poogden sir Hope te troos ten; zij poogden hem te overreden, dat het kind in het bosch moest verdwaald zijn, ofschoon het steile heuvelpad zeer lang en moeilijk was. In dit geval be dekte de Theems het geheim. En al was er ook een boot geweest, hoevele booten mochten er dien dag wel voorbij gevaren zijn, en de opvarenden hadden mis schien onder de koele schaduw der hoo rnen een uurtje gerust! Maar hier schuilde weder een geheim achter de tuinpoort, die naar de rivier voerde, was gesloten geweest en de sleutel hing in het huisje van den portier De zomer verliep, de wereld, bewoog zich verder. Al de bewoners van Ko ningshorst, met uitzondering van sir Hope, geloofden, dat het kind op een onverklaarbare wijze verdronken moest zijn, in weerwil van de gesloten tuin poort. Hij was steeds woordkarrig ge weest; hij weersprak dit gevoelen niet en antwoordde nog ternauwernood als er van het onderwerp, dat hem zoo na aan het hart lag, gesproken werd. Het stuk touw en het lapje linnen bewaarde hij als kostbaar aandenken. Geheime politieagenten kwamen en gingen; de zaakgelastigde zijner familie, zelfs vreemden, bezochten hem en deelden hem hunne gissingen mede. Had hij vijanden? een vijand? Geen, geen enkelen voor zoo veel hij wist. Neen, ook geen gerechtigde erfgenamen, zelfs geen verwijderde bloedverwanten. y AWordt vervolgd),

Zeeuwsche Koerier | 1938 | | pagina 9