f25,- of f400,-? Crisis-maatregelen Parafix Enveloppen ADVERTEERT in De Zeeuwsche Koerier I Even luisteren haar den zender uit het Vijfde j jelfinisd Jiurea^ u£/meden6ory& //fm sterdam „Een bad-toestel thuis, „Gezondheid in l]w huis. Uit de provincie Uit het binnenland Uit het buitenland S o 11 c r n ij. Techn Bar SMEDENB0RGH, Postbus 394, AM8TERDAM Giro NO. I273I0. 102 Hier volgen de voornaamste gebeurtenissen uit de afgeloopen week: Zondag 28 Augustus, schieting bij Jos Pluijm, Heikant Tot directeur der harmonie St Cecilia te Nieuw Namen, is benoemd de heer J Mannaert te Hulst Zaterdagmiddag is het 4-jarig zoontje van den heer Engelen uit Sas van Gent bij het spelen met makkertjes in het zg. Poldersch Kanaaltje te water ge raakt en verdronken 4 Maandagmorgen is een aanvang ge maakt met de uitvoering van het eerste verfraaiingsplan, uitgaande van de ver- eeniging „Mooi Terneuzen". Met ingang van 16 September a.s wordt naar Boxtel overgeplaatst de dienstgeleider de heer J de Leeuw te Nieuw Namen De heer J. Schelfhout te Groenendijk, is benoemd als onderwijzer aan de RK Bijzondere School te Hengstdijk Met ingang van 1 September a.s is tot directeur van de Amsterdamsche Bank te Hulst benoemd de heer J. Rein-» ders uit Amsterdam Tot Overste van het St. Antoniusge- sticht te Groenendijk is benoemd de Eerw. Zuster M Matthea van het St Ca- tharinagesticht, te Bergen op Zoom Op vragen van het Tweede Kamerlid van Braambeek betreffende hit tijdstip van uitvaardiging van het Rijtijdenbe sluit, heeft de minister van sociale za ken geantwoord: Het ligt niet in de bedoeling, de uit vaardiging van het rijtijdenbesluit te verschuiven totdat een reglement auto vervoer van goederen in werking zal zijn getreden y Invoering van het rijtijdenbesluit, zoo dra zulks mogelijk ia, komt inderdaad zeer gewenscht voor Het laat zich aanzien, dat genoemd besluit met ingang vah 1 Januari a.s in werking zal kunnen treden Naar gemeld wordt, zijn de monopolie heffingen op granen verhoogd Op 6 September zullen de werkver schaffingen gesloten zijn Consentgelden voor invoer van gecon- tingenteerde artikelen worden 1 Sep tember verlaagd Tengevolge van de wijziging der mo nopolieheffingen zijn de tarwe- en meel prijzen verhoogd I Uit protest tegen de verhoogde mo nopolieheffing op granen heeft de Rot- terdamsche Graanhandel besloten drie dagen lang de graanbeurs niet te be zoeken Op Zaterdag 27 Augustus a.s zal de Bijzondere Vrijwillige Landstorm zijn hulde brengen aan H M de Koningin, met een d'filé des middags om 3 uui voor het paleis Huis Ten Bos</h te Den Haag De directeur-generaal der posterijen telegrafie en telefonie maakt bekend dat op 6 September a.s de kantoren, de telegraaf- en telefoonstations voor den telegraaf- en telefoondienst zullen zijn opengesteld als op Zondagen, evenwe. met uitbreiding, voor de kantoren er. stations met beperkte openstelling oi Zondagmorgen, van die openstelling tol 10 uur De stations, welke op Zondag gesloten zijn, zullen op genoemden datum ge opend zijn als op werkdagen, doch uitei lijk tot des morgens 10 uur De bijkantoren met beperkte dienst uitvoering (ook de districtsbijkantoren en de postagentschappen (met uitzon dering van de postagentschappen ten plattelande) zullen voor den postdienst den geheelen dag gesloten worden ge houden. De overige kantoren worden voor den postdienst niet later openge steld dan tot 10 uur, met dien verstan de, dat zij ten minste gedurende 1 uur open zijn De steunuitkeering voor 1938 aan den tuinbouw zal met 2 millioen worden ver hoogd In de afgeloopen week hebben in het buitenland geen gebeurtenissen van ernstigen aard plaatsgevonden, ten minste voor zoover zulks door outsiders te beoordeelen valt. Wat zich achter de schermen afspeelt en daar komt het per saldo op aan blijft uiteraard on controleerbaar Den Japanners gaat het de laatste weken in China klaarblijkelijk niet meer zoo voor den wind. Het schier on uitputtelijk menschenmateriaal, waar over de Chineezen beschikken kunnen, gevoegd bij de assistentie, welke zij on getwijfeld van de Sovjets c.s ontvangen, zoowel op het gebied van bewapening als op dat der militaire scholing en lei ding, zullen de Japanners wellicht nog voor ongedachte moeilijkheden plaatsen De menschenslachting in het Verre Oosten duurt inmiddels onverminderd voort In Spanje blijven de nationalisten aan de winnende hand. De uite/ndelijke ver plettering der communisten is echter klaarblijkelijk vooralsnog niet in zicht. Van de pogingen der niet-inmengings- commissie, om tot terugtrekking der buitenlandsche strijdkrachten te komen, schijnt door het stellen van zekere voor waarden ,door cfen nationalistischen lei der Franco, voorloopig weinig terecht te zullen komen De Tsjecho-Slowaaksche kwestie is nog steeds niet opgelost. Of Lord Run- cimau erin zal slagen een tijdelijke op lossing te vinden, dient te worden afge wacht. Wel niemand zal zoo naief zijn te gelooven, dat de thans gevoerd wor dende besprekingen tot een definitief bevredigend resultaat zullen leiden In een toespraak tot de seminaristen van het college der Propaganda Fide neeft Z H de Paus opnieuw gewaar schuwd tegen overdreven nationalisme Terwijl de Hongaarsche rijksbestuur der, admiraal Horthy, te Kjel met groot eerebetoon door den „Fuehrer" c.s werd ontvangen, wordt uit Boedapest melding gemaakt van betoogingen door Natio- naal-Socialisten, waarbij ruim 100 per sonen werden gearresteerd. Stellig een ietwat zonderlinge combinatie In Duitschland is een speciale wet afgekondigd over de „verantwoordelijk- neid van leden van vroegere Oosten- rijksche lands- en bondsregeeringen en hün helpers". De Duitsche regeering krijgt zoodoende de vrije hand om de elementen, welke haar onwelgevallig zijn (en daaronder zal ongetwijfeld wel de voormalige bondskanselier Schussnig behooren) langs „wettelijken" weg „on schadelijk" te maken Bij een ernstige botsing in den onder- grondschen spoorweg te New-York zijn drie personen gedood en vijftig gewond De landen, die tezamen met Hongarijë de z.g Kleine Etente vormen, t.w. Roe menië, Zuid-Slavië en Tsjecho-Slowa- kijë, hebben thans officieel het recht van Hongarijë erkend om zich te be wapenen yJi In Frankrijk is een conflict uitge broken tusschen de uiterst linksche partijen en de regeering. Gezien den ge spannen toestand in centraal Europa, is dit stellig niet zonder gevaar en speelt men zoodoende in de kaart van de Duitsche machthebbers De nazi-autoriteiten in Oostenrijk doen alles, om den kloosters het voort bestaan onmogelijk te maken In deze rubriek worden zooveel mogelijk alle maatregelen beknopt vermeld, welke van regeeringswege in verband met de crisis worden genomen. Nadere bijzonderheden, welke ons door het Departement dienaangaande worden verstrekt, liggen te onzen kantore voor ibonné's ter inzage. Verschenen zijn de volgende crisis- oublicatiën: 25 Aug. De Boterheffing 25 Aug. Biggenmerken Malnovurba astronomia horlogo (Daürigo) La famo pri la Praha horlogo rapide disvastïgis ankaü en fremdaj regionoj. Baldaü venis el diversaj urboj, enlandaj kaj fremlandaj, la senditoj, por peti majstron Hanus, ke li similan horlogon ankaü al ili faru. Kaj la urbestro kun la konsilantaro ektimis. Al neniu alia en la mondo ili ralenvius la saman mirindajön. Por esti pli certaj, ili deci- digis je terura plano Majstro Hanus sidis en sia loborejo kaj desegnis komplitigitan maiinon. Du kandeloj brilis sur la tablo, la fenestro- kovriloj estis fermitaj Jen, maskitaj tri viroj, per manteloj vestitaj, eniris. La majstro surprizigis, li volis demandi, kion ili deziras, sed jam du el ili ekkaptas lin, la tria estin- gas la kandelojn kaj plenstopinte lian busön ili fortiris lin al la brulanta ka- meno. (Daürigota) Legu kaj Parolu De zelfplakkende enveloppe Wordt gesloten zonder bevochtiging Zeer hygiënisch en practisch Verkrijgbaar in den Boekhandel DE ZEEUWSCHE KOERIER SAS VAN GENT Het blad met veruit de grootste oplaag in Oost-Zeeuwse h- Vlaanderen. Het blad met de meest algemeene verspreiding. Het blad met den alleruite rsten adver tentieprijs. Het blad, waarin U rede lijkerwijs van Uw reclame het grootste nuttig effect moogt verwachten. DE ZEEUWSCHE KOERIER brengt Uw aanbiedingen tegen den goedkoopsten prfjs onder aller oogen. Kinderachtig Verontwaardigde moeder op een schip: Ik ben kwaad op dien kapitein. Hij wil de niet eens hebben, dat Jantje een poosje stuurde; die kinderachtige vent! Het juiste inzicht U wil dus mijn dochter trouwen. Heeft u geld? Pardon, mijnheer, u heeft mij misver staan, ik wil uw dochter trouwen, maar niet koopen Verklaring. Vader, wat beteekent „pro forma?" Dat is als je moeder aan gymnastiek gaat doen, mijn jongen Het spellingvraagstuk Abonné geeft telefonisch 't adres op voor een telefonische oproep, waarin ook 't woord „tooneel" voorkomt Telefoonbeambte, concientieus: Oude of nieuwe spelling, mijnheer? Niet letterlijk bedoeld En moet die oudste van je het vak van zijn vader leeren? Leidekker: Nee, als het eenigszins kon, wilde ik hem wel een beetje hoogerop laten gaan! Tegenstrijdig Vertel eens, hoe is jouw dien geschied kundige bevallen? Merkwaardig, moet ik je zeggen: heel veel bronnen en tochdroog! Geen onwaarheid Dinsdag zijn Uw schoenen klaar! En daar staat een bordje: klaar, ter wijl U wacht! Goed, maar U zult tot Dinsdag moeten wachten Anders bedoeld Bakvisch, in vervoering: Ja, de man, dien ik trouw, moet een held zijn! Vriendin: Maar, ltevë zoo gëvaar- lijk zie er toch niet uit! Geen compliment Klant: Barbier, heb je nog een mes; ik wil me verdedigen, als jij me scheert! Ook een opvatting! Welk nut hebben we van de zon? Niet veel! 's Nachts schijnt ze niet en overdag is het toch al licht Jonge filosoof Vader, ik wou, dat ik ook gas was Malle jongen, hoe kom je aan dat idee Wel, als dat uitgaat, krijgt 't altijd een twee-en-een-halve-centstuk KERKBERICHT VOOR SLUISKIL Xlle Zondag na Pinksteren (20 Aug.) In alle HH Missen 5 Onze Vaders en Weesgegroeten voor onze overledenen. In de Mis van 8 uur voorlezing van het zieleboek Vandaag om 2 uur Kruiswegoefening, daarna zegen met het Allerheiligste Om kwart voor vijf Patronaat Dinsdagavond om 7 uur Lof ter eere van den H Antonius Vrijdagavond om 7 uur Kruisweg oefening Dinsdag en Vrijdag, onder de H Mis van 7,30 algemeene H Communie voor de schoolkinderen Vrijdag, feest van den zaligen Ber- nardus van Ophyda, Belijder van onze Orde, volle aflaat; tevens 1ste Vrijdag der maand, toegewijd aan de vereering van het goddelijk Hart. Na de H Mis van 7,30 Litanie en Akte van Eerherstel aan het H. Hart Zondag a.s le Zondag van de maand, generale H Communie voor de RK Werkliedenbond De HH Missen zijn deze week als volgt: Vandaag om 6,30 voor een overleden vader; om 8 uur voor Alfons v d Bulk; om 10 uur voor de weldoeners Maandag om 6,30 voor Louisa Ver- durmen; om 7,30 voor Maria van Hecke Dinsdag om 6,30 voor een overleden vader; om 7,30 voor de weldoeners Woensdag om 6,30 voor Maria van Hecke; om 7,30 Donderdag om 6,30 voor overl. ouders en familie; om 7,30 voor Maria van Hecke Vrijdag om 6,30 ter eere van het H Hart tot zekere intentie; om 7,30 voor de weldoeners Zaterdag om 6,30 voor Louisa Ver- durmen; om 7,30 voor Maria van Hecke Zondag a.s om 6,30 voor een overleden vader; om 8 uur voor Augustus Lioen en overleden familie; om 10 uur voor de weldoeners van het klooster uis -en •lliWill Wij zeggen niet, dat wij voor f25, een bad-installatie leveren, die overal elders f400,kost. Maar wel zeggen wij, dat U na een bad in een Neptunus-badtoestel even schoon en frisch zijt, als na een bad in een badkamer van f 400, Volgt het voorbeeld van zooveel anderen, die verbetering en behoud van hun gezondheid hebben te danken aan een regelmatig gebruik van het Neptunus-badtoestel. Het toestel kost compleet incl. alle toebehooren slechts f25,franco Uw huis, na ontvangst van het bedrag of onder rembours met verhooging der g rembourskosten. Stort nog heden het bedrag op onze postgiro No. 127310, dan hebt U het toestel binnen enkele dagen in Uw bezit.

Zeeuwsche Koerier | 1938 | | pagina 11