URM4C r emaille naamplaten O K I D O Crisis-maatregelen Even luisteren naar den sender uit het Vijfde. Ifoor de Vrouwen Uit de provincie Purol bij Doorzitten-Zonnebrand-Stukloopen Uit het binnenland Bestelt Uw Burgerlijke Standen Abonneert U op terstond verzekerd zeer fraai verchroomd klokje Boekhandel „De Zeeuwsche Koerier" - Sas van Gent. S o 11 e r n ij. /Wordt vervolgd), Hier volgen de voornaamste gebeurtenissen uit de afgeloopen week: Voor het examen ter verkrijging van het manufacturenbrevet zijn te Delft geslaagd de heeren P. J. A. Dieleman, Ternéuzen en B. Verberne te Sas van Gent Zondagavond is te Zwijndrecht bij Antwerpen een auto, bestuurd door den heer A. E. Langenhorst, directeur van de Landbouwwinterschool te Hulst, ge slipt en tegen een boom gebotst. Een zoontje van den heer L. liep een lichte hersenschudding op en ook Mevr. jl is benoemd tot notaris in het arron dissement Middelburg met standplaats Terneuzen, de heer M. van Vollenhoven, thans candidaat-notaris te Alphens aan den Rijn De Ruilverkavelingswet is op 1 Aug. in werking getreden Gemeld wordt, dat een Nederlander een uitvinding heeft gedaan, waarbij het voor treinmachinisten absoluut on mogelijk zou zijn, door een onveilig sein te rijden. Bij .de uitvinding van onzen landge noot kan .sabotage worden uitgesloten dit verzacht onmiddellijk en geneest spoedig. Tube 45, doos 60 en 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. 8 Langenhorst werd niet ernstig gewond. De overige inzittenden hadden geen let sel Het ligt in de bedoeling, dat de gym nastiekclub „T.H.O.R." te Sas van Gent ter gelegenheid van de a.s. jubileum feesten voor het eeFSt in het openbaar zal optreden Donderdagavond 4 dezer overleed in het St Franciscus Gasthuis te Rotter dam de „Radio Pastoor", pater L. H. Perquin O.P., oprichter en voorzitter van den K.R.O., een der meest mar kante figuren op Radiogebied in Neder land Aan zijn nagedachtenis werden door alle omroepvereenigingen en ook in de p^rs van groote waardeering getuigen de woorden gewijd. Na een indrukwekkende rouwplechtig heid in de St Dominicuskerk te Amster dam, die door een groote schare geeste lijke en wereldlijke autoriteiten werd bij gewoond, is het stoffelijke overschot van pastoor Perquin Maandag op het Kloosterkerkhof der Eerw Paters Do minicanen te Nijmegen begraven Bij Koninklijk Besluit van 2 Augustus DE „FRYSKE AKADEMY" Het Friesch Persbureau schrijft ons: De plannen tot stichting van de „Fryske Akademy" hebben, algemeen instemming gevonden; een groot aan tal geleerden van naam, waaronder vele professoren, in binnen- en buitenland, hebben de benoeming tot lid van de „Fryske Akademie" aanvaard Tot eerevoorzitter is benoemd Mr. P. A. baron Van Harinxma thoe Slooten. Commissaris der Koningin in Friesland, tot eereleden Prof. Sir W. Craigie, Prof. Dr Th. Siebs en Nots. N. Ottema. Het bestuur van de „Fryske Akademy" bestaat uit: J. H Brouwer, Prof. Dr G. Gosses, Prof. Dr J. M N Kapteyn, Prof Dr J F Koksma, Prof Dr G. S. Overdiep. lector P. Sipma en Dr G. A Wumkes ABONNTTP.T U OP JDE ZEEUWSCHE KOERIER" gedood! De commissaris liet Kohier nu weer wegvoeren. Zijn doel was bereikt De schoone, trotsche vrouw zat daar als gebroken. Geeft u nu toe, dat Emilio Alvarez niet gestorven is, doch dat hij geweldadig ontvoerd werd naar binnenlanden van Brazilië? Ja Ook, dat u daaraan schuldig waart? Ja! Wist u, dat Rudolf Hallstein een dief was? Ja Ook, dat Fernau zijn bondgenoot was? Neen. Daar weet ik hoegenaamd niet? van. Wel heb ik vaak gemerkt, dat hij zijn helper vreesde. Maar ik weet niet. wie of wat die man was. Ontkent u, Rudolf Hallstein vermoord te hebben? Dat ben ik niet geweest. Maar hij is het geweest en niemand anders. Wie? Emilio Alvarez? Neen. Rudolf's bongenoot En weet u heelemaal niet, waar die man te vinden is? Heen Wat eten we eiken dag? ZONDAG Zomersoep, gebakken kalfslever, ge stoofde tomaten, aardapipelen, fruit MAANDAG Spersieboonen met spek, aardappel- purée, bessenvla DINSDAG. Slakropjes met gehakt, aardappelen, citroenrijst WOENSDAG Rollade, snijboonen, aardappelen, fruit DONDERDAG Koud vleesch, gestoofde zomeruitjes, aardappelen, hangop VRIJDAG Koninginnesoep, gebakken visch, wor teltjes, aardappelen, fruit ZATERDAG Koude gesneden ham, doperwten, aardappelen, rijst met bessensap Zomersoep 2 L. kokend water met 4 Maggi's Bouil lonblokjes, 100 G (1 ons) vermicelli, stukje fijngehakte bloemkool, 6 gesnip perde worteltjes, een paar gesneden uitjes, een half pond (250 G) doperwten, wat fijngesneden peterselie en selderij, 40 G (4 afgestreken eetlepels) boter Los de bouillonblokjes op in het ko kende water, kook er de vermicelli in gaar. Maak de groenten schoon en snijd of hak ze zoo fijn mogelijk, stoof dit mengsel een kwartiertje in de boter, roer dit mengsel daarna door de soep, roer alles goed door elkaar en dien de .soep op, voeg zoo noodig nog wat zout er aan toe Spersieboonen met spek 1000 G (2 pond) spersieboonen, 250 G. (y2 pond) mager rookspek, wat zout, 2 theelepels Maggi's Aroma Wasch de boonen, haal ze af, kook ze gaar met een bodempje water en wat zout, schud ze voortdurend om aan branden te voorkomen Snijd het spek in dobbelsteentjes, bak deze lichtbruin, voeg er de gare boon tjes bij, laat alles te zamen goed warm worden en voeg er voor het opdoen de Maggi's Aroma aan toe Waarom verdenkt u juist hem? Omdat Rudolf altijd zoo doodsbang voor hem was. En dat weet ik alleen Maar wij dorsten nimmer de hulp van de politie in te roepen, wijl wij dan meteen onszelf zouden aanklagen De telefoon rinkelde Werner. Met wie? Met Harvey Kunnen wij u ergens mee van dienst zijn, Mr Harvey? Kom direct naar Hallstein. Ik heb zooeven Hallstein's moordenaar, die te vens zijn medeplichtige was bij den in braak in Londen, na een verschrikke lijke worseling kunnen arresteeren Maar bent u wel zeker van wat 1 zegt? Volkomen. Het is Fernau Wie zegt u? Fernau! Waar hebt u hem toch in 's Hemels naam gevonden? Komt u nu liever direct hierheen. Mijn taak is afgedaan Zeg dan toch tenminste Er werd afgebeld Breng deze dame weg, gebood Werner den agent en Robbie beet htf nijdig toe: De Bijbelsche Geschiedenis voor het Katholieke huisgezin verschijnt in 20 afleveringen a 32 pa gina's Prijs van dezen tweeden druk slechts f 15 totaal, desgewenscht betaalbaar k 20 maandelijksche termijnen a 75 ct (de eerste druk kostte f 35) Prospecti met proefpagina's, waaruit men zien kan, hoe dit prachtwerk is uitgevoerd, zijn op aanvraag gratis ver krijgbaar te SAS VAN GENT bij: Boekhandel „De Zeeuwsche Koerier" (in elke uitvoering) bij BOEKHANDEL „DE ZEEUWSCHE KOERIER" Tel. 15 SAS VAN GENT SAS VAN GENT Week van 31 Juli tot en met 6 Aug. '38 Geboren. 4 Augustus. Roger Joseph, zoon van Gerardus Neyt en Everdina Maria Bruinings Loop der Bevolking. Week van 31 Juli tot en met 6 Aug 1938 Aangekomen. A den Dekker, zonder beroep van Schore A R F Bakker, zonder beroep van 's Gravenhage Vertrokken: S. Inghels, dienstbode naar St Jan steen J. Vos, winkelbediende naar Bergen op Zoom R. M. de Klerk, dienstbode naar Vlis- singen G. M. Vereecke en gezin, zonder be roep naar Zelzate B M Mussche, dienstbode naar Assenede B M I de Mette, zonder beroep naar Westdorpe M. A Want, dienstbode naar Gronin gen Malnovurba astronomia horlogo (Daürigo) El la magistrata domo elvenis al la horlogö urbaj konsilantoj. Majstro Ha- nus tuj komencis klarigi al ili cTujn signojn kaj cirklojn sur la horlogö. Ki- am li finis, laüta laüdo cïrkaü eksonis. Sed li, neatentante tion, jam in vitas la sinjorojn, iri kun li en la turon, por ri- gardi la masinojn. Ili iris kaj ekmiregis rigardante la arte konstruitan maöinon, ne komprenante, ke "cion cl tion povis elpensi la horna cerbo. (Daürigota) Legu kaj Parolu 99 If het meest interessante en grootste Nederlandsche Ontspannings blad voor heel het gezin, met de beste gratis ongevallen verzekering. Abonnementsprijzen: 10 Cents per week; Fl. 1.30 per 3 maanden (fr. per post Fl. 1.45) Den eersten 2000 nieuwe abonné's wacht een groote verrassing. Wie zich nu voor een jaar abonneert, en het abonnementsgeld over een halfjaar ad Fl. 2.60 (franco p. post Fl. 2.90) ioeens of in wekelijksche termijnen heeft voldaan, is niet alleen doch ontvangt bovendien een ware grootte 10 X 8 c.M. (Winkelwaarde fi.50) Abonnementsopgaven worden aangenomen door We moeten op staanden voet naar Hallstein. Harvey is ons allemaal te knap afgeweest. XVII Harvey had in opgewonden stemming het bureau van den commissaris ver laten, wiens maatregelen hem volkomen nutteloos en dwaas toescheen. Hij ging het verloop der feiten nog eens na en kwam meer en meer tot de overtuiging, dat noch Kohier of diens zuster, noch Mary Hallstein den moord konden be dreven hebben. Verder zoeken in die richting achtte Harvey verloren tijd. In het meest gunstige geval zouden op die manier interessante anteceden uit Ru- dolf Semper's verleden op te diepen zijn, doch geen positieve gegevens, die eenig licht op den geheimzinnigen moord zou den kunnen werpen Omtrent één punt twijfelde Harvey niet meer: de onbekende, die een massa geld had omgewisseld en hem neerge slagen had, moest de bondgenoot van Hallstein geweest zijn en ookzijn moordenaar. In ieder geval dus was de dader een man. Kohier was het niet. Als deze het geweest was, die Harvey zoo prachtig in de val gelokt had, zoo zou hij hem ongetwijfeld herkend heb ben Er bleef dus maar een man meer over en dat was Fernau Doch ook andere feiten wezen in die richting. Fernau kende geheel Semper' levensloop en was ook tot in de finesses op de hoogte met wat er in Brazilië ge beurd was. Hij was derhalve de eenige die de bewoners van Hallstein zijn wil kon opdringen met dwingende argumen ten, de eenige die gevreesd werd. Te oordeelen naar de rol, welke hi, bij Kohler's ontvoering in Brazilië ge speeld had, schrok Fernau voor geen enkele misdaad terug. Maar wie was Fernau? Harvey had geen andere gegevens tot zijn beschikking, dan dat de gezochte in of om de stad verbleef en iemand was, die de interne verhoudingen op slot Hallstein door en door kende. Dit laatste werd bewezen door het feit, dat hij zijn gruwelijke daad kon volvoeren op klaarlichten dag, zonder door één der bewoners opgemerkt te worden Mary Hallstein wist of vermoedde zelfs niets van de relatie tusschen haar man en dien Fernau. Fernau's uiterlijk Zoo'n Nieuwe-Oogst TURMAC. verdorie I Dat Is pas mijn lust en mijn glorie En 'k Juich met de rest. Dat's Turmac op haar best. Zoo kraait ze. terecht. fier Victoriel NIEUWE OOUNT! 30 Geen talenkenner A: Zeg jij me eens, ben jij een gent leman of niet? B: Wel nee, man, hoe kom je er bij, ik ben volbloed Amsterdammer! Verdachte hulde En is de verjaardag van Uw man prettig verloopen? En of, zelfs de deurwaarder bracht een bouquet bloemen mee! Goed bedoeld Mevrouw: Vlug, Marie, ik heb me in mijn vinger gesneden, haal iets, wat ik erom kan winden! Marie: Ja, mevrouw, zal ik mijnheer even roepen? De practische schilder Waarom schildert U dit landschap midden in den zomer zoo dik onder de sneeuw? Omdat m'n groene verf op is! Van de regen in de drop Ik heb gehoord, dat je geen whisky meer drinkt, daar ben ik blij om! Ja, in het begin viel het niet mee, maar nu vind ik bier even lekker! Bedenkelijk Vader, wat is eigenlijk een vrijgezel? Dat is een man, die niet getrouwd is. Maar hoe noem je dan een man, die getrouwd is? Dwing me niet, woorden te gebruiken, die niet goed voor je zijn, mijn jongen! In deze rubriek worden zooveel mogelijk alle maatregelen beknopt vermeld, welke van regeeringswege in verband met de crisis worden genomen. Nadere bijzonderheden, welke ons door het Departement dienaangaande worden verstrekt, liggen te onzen kantore voor abonné's ter inzage. Verschenen zijn de volgende crisis- oublicatiën: 6 Aug. Biggenmerken moest zich de laatste jaren dus zoo sterk gewijzigd hebben, dat hij niet meer te herkennen was. Hoe kon dat mogelijk zijn? Om rustig te kunnen denken, besloot Harvey een wandeling buiten de stad te maken en sloeg de richting naar Hall stein in Wie kwam er zooal op Hallstein? Alle betrouwbare getuigenissen stem den hierin overeen, dat op Hallstein ge weest zijn Wat te denken van de beide bedien den? Of van Langhalm, die vaak voor Semper zaken in de stad regelde? Langhalm! Harvey's gedachten concentreerden zich geruimen tijd om dezen naam. Hij had dezen man nog nooit gezien, kende hem derhalve niet. Maar bij het eerste onderzoek speelde Langhalm een be duidende rol Langhalm had Kohier den weg naar Heilstein gewezen en hem menige bij zonderheid der bewoners verteld. Lang halm kwam dikwijls op het slot. En hij woonde vlak in de buurt, zoodat het voor de hand lag, dat hij wat meer weten kon

Zeeuwsche Koerier | 1938 | | pagina 9