DE MAASBODE Parafii Enveloppen Het Financieel Nieuws- en Ditlotingsblad De Zeeuwsche Koerier Het raadsel van den Hazepoot Zoouwsch- A üvertontiohlad" „DE SPIE Koepoortkaai 25, Gent. Nieuwe Uitgavefc Mooie, charmante zonnebruining FEU ILLETON Firma Gebrs. SIEPM AN -Tol. 199. - GOES GRIFTSTRAAT 46 AMSTERDAM (Zuid) De Bie Zoon bij abonnement. 30 Alle Boeken en Tijdschriften zijn krijgbaar bfj den Boekhandel van „DE ZEEUWSCHE KOERIER" ONZE KINDEREN, tijdschrift voor r.k. ouders en opvoeders. No 7. Uitgave NV Het Nederlandsche Boekhuis, Tilburg Deze aflevering opent met een der altijd interessante artikelen van den Londenschen medewerker, ditmaal ge titeld Baldadigheid en misdaad, waarin hij constateert, dat de baldadigheid van het Nederlandsche kind grooter is dan die van het Engelsche, misschien omdat ten onzent véél meer „verboden" is en in de groote steden veel minder aan behoorlijke speelgelegenheid voor daaronder ëèft 2ééf gêdistlngêêrd' Parijsch model, trekken onze aandacht en het valt ons op, dat schijnbaar ook het aankomend seizoen zeer veel met ruimte en plooien gewerkt zal worden Het werkende meisje vindt een ruime keuze in leuke, eenvoudige jurkjes; ook de voor het huishoudstertje onmisbare schortjes zijn niet vergeten! Voor de minder jonge en slanke dames brengt deze „Mode für Alle" weer verscheiden charmante toiletten Op de kinderpagina's is ditmaal eens speciaal de aandacht gewijd aan huis- en nachtkleeding; schattige nachthemd jes, pyjama's, schortjes, enz. enz. En al les heel eenvoudig zelf te maken! Een paar smakelijke recepten en eeni- ge waardevolle inlichtingen op huis houdelijk gebied vormen een waardig besluit. U kunt zich het beste overtui- en geen verbranden en vervellen met Amilda-Zonnebruin. Flacon 90, Doos 50 en 25 ct. 8 het kind wordt gedacht terwijl daar tegenover in Engeland meer kindermis dadendie soms heelemaal geen „misdaden" zijn plegen voor te komen Dra Sis Heyster zet uiteen wat men onder het begrip „remming" te verstaan heeft. Buitengewoon gevarieerd is de rubriek Boekbespreking ditmaal, en hetzelfde kan gezegd worden van Uit de Pers, in welke rijke verzameling ci taten uit binnen- en buitenlandsche op voedkundige bladen speciaal een ver taald artikel uit de New Era opvalt over de opleidingsschool voor dorps onderwijzers te Moga in Britsch Indië. Oranje-spel voor de jeugd „Met Maarten op het kruitschip" door Herman Divendal. Van den jongen, veelbelo venden Amsterdamschen schrijver Herman Divendal, wiens spelen reeds bij enkele prijsvragen van het tooneelfonds „Ons Leekenspel" werden bekroond, ver scheen thans bij dit fonds een nieuw spel voor de jeugd, dat in verband met de komende Oranje-feesten de volle aandacht verdient. Het is een boeiende enscèneering van den beroemden aan slag op de beurs te Amsterdam in 1622, welke voorkomen werd door een wees jongen. Deze vond zijn verloren bal terug bij het kruitschip, dat een ge weldige ontploffing moest veroorzaken. Divendal heeft deze gegevens omge werkt tot een fleurig, historisch Oranje spel, dat zonder twijfel de aandacht van jong en oud zal weten te boeien en dat de jeugd zelf gelegenheid geeft zich in de bewogen historie van die dagen sterk in te leven. Muziek en dans wis selen het spel af. Het Tooneelfonds „Ons Leekenspel" te Bussum, zorgde voor een frissche uitgave, welke door den schilder Arnold Pijpers van een aan- trekkelijken omslag werd voorzien Beyer's Mode für Alle Ket Augustusnummer van Beyer's Mode für Alle toont ons reeds de eerste modellen voor de overgang van zomer naar herfst. Zoo zien we op de titel pagina een vlot, driedeelig pakje, o.a. zeer geschikt voor de reis, gedacht in een aardige gestreepte wollen stof, waar van de verkeerde kant tegelijkertijd een origineele gaarneering vormt. Inderdaad een leuk idee! Voorts vinden we diverse gezellige mantelcostuumpjes van soepele stoffen, effen, geruit, gestreept, of van twee stof len gecombineerd; een aantrekkelijk geheel om 's middags knus in te gaan winkelen! Een aantal snoezige middagjurkjes, door THEO v. BLANKENSEE Nadruk verboden 19) Uitstekend. Waarschuw dan even, dat Kohier hier moet komen Robbl had Juist het bureau verlaten, als Mary Hallstein binnentrad. Werner noodigde haar vriendelijk uit te gaan zitten De inlichtingen, die u ons verschaft hebt omtrent uw eersten verloofde, kunnen ons toch niet geheel bevredi gen. Hij is immers overleden te Bella- rista? Juist. Wij waren op bezoek bij een tante, toen hij een aanval van hevige koorts kreeg. Zes dagen daarna stierf hij Was u daarbij tegenwoordig? Natuurlijk. Ik heb hem al die dagen .verpleegd en ben haast niet van zijn gen van de uitstekende inhoud van "Beyer's Mode für Alle" door eens een proefnummer aan te vragen, hetgeen U gratis verstrekt wordt! Op de bijgevoegde 3 raderbladen wor den alle patronen van de meer dan 100 modellen in de meest gangbare maten gegeven "Beyer's Mode für Alle is overal in dex< boekhandel, of bij de Hoofdvertegen woordiging N. V. Wereldmode, Prins Hendrikkade 48, Amsterdam, verkrijg baar tegen de prijs van 55 cent, of in abonnement a f 5,60 per jaar (12 num mers) Dr. W. G. N. van der Sleen: ZUID-AFRIKA Met 28 fotopagina's, kaartjes en teekeningen. 268 blz. Uitgave van de N.V. Het Neder landsche Boekhuis, Tilburg Ingenaaid f 2,90, gebonden f3,90 Verkrijgbaar in den boekhandel. Wie Dr van der Sleen in den geest vergezelde op vroegere studiereizen, weet reeds welk een uitmuntend vertel ler, welk een veelzijdige gids hier aan het woord is. Als wetenschappelijk man interesseert de auteur zich voor veel méér, weet hij ook veel méér te zien te krijgen dan de gewone toerist. Zijn boek is danook geenszins de gebruike lijke combinatie van economische bij zonderheden en landschaps-schilderin- gen: alles, wat iemand met een breede belangstelling in een land maar interes seeren kan, laat hij ons zien Het is zeker geen overdrijving, te be weren, dat van alle verre en vreemde landen Zuid-Afrika bij ons wel de meeste belangstelling en sympathie ge niet. Velen onzer hebben gemeend, dat de verschrikkelijke Boerenoorlog aan het begin dezer eeuw het Nederlandsch element in Zuid-Afrika had vernietigd Niets is echter minder waar. De Boeren hebben den oorlog verloren, maar den vrede gewonnen en toen in 1927 de Unie van Zuid-Afrika een eigen vlag moest kiezen, viel de keuze op het oude Oranje- blanje-bleu, waaronder van Riebeeck indertijd de Kaapkolonie stichtte; ech ter met een kleinen inzet in de witte middenbaan, die de vlaggen toont van de in de Unie vereenigde vroegere staten, de Oranje Vrijstaat en de Trans vaal, en ook nog die van Engeland Dr van der Sleen behandelt in dit nieuwe boek de oude en de nieuwere geschiedenis van dit land, de Groote Trek en de nieuwe opkomst van den ziekbed geweken Een agent trad binnen en bleef vlak achter haar stoel staan. Toen zij dit bemerkte, keek zij den agent verbaasd aan en toen den commissaris, die dit niet scheen op te merken Maar meneer! riep zij uit, onrustig ge worden Wat wenscht u? Wateh, wat beteekent dat? Ik moet u arresteeren? Nu sprong Mary Hallstein op, als een furie Mij? Mij arresteeren? Ja, antwoordde Werner, alsof het de gewoonste zaak ter wereld gold Maar ik protesteer! Dat duld ik niet! Ik zalf Om te beginnen zult u zwijgen en dan mijn vragen beantwoorden, beet Werner haar barsch toe Wat heb ik dan toch gedaan? Daarover zullen we het straks hebben Op de eerste plaats wordt u beschuldigd van medeplichtigheid aan de inbraken en diefstallen, welke uw echtgenoot te Parijs en Londen pleegde. Zonder uw hulp had hij nimmer onopgemerkt zijn fioerèhstam, èn gèèft daarnaast op zijn zeldzaam boeiende wijze zijn indrukken van land en volk, blank zoowel als zwart. De pracht van het Kaapsche schiereiland, de eentonigheid van het uitgestrekte Hooge Veld, het Amerikaan- sche uiterlijk van Johannesburg worden in woord en beeld getoond, evengoed als de dierenrijkdom van het Kruger Wild park, de interessante leefwijze der na turellen in de groote reservaten, de veel omstreden oudheidkundige vondsten van Zimbabwe en het zoo door en door En gelsche Natal. Het werk is niet bedoeld als een vol ledig overzicht van geschiedenis of tegen woordigen toestand, maar wel als leid draad, als een antwoord op vele vragen, dat echter ook weer andere vragen zal doen opkomen, en zóó de interesse ver diepen in een land, waaraan ons zoo vele en zoo nauwe banden binden Zij, die erover denken, naar Zuid- Afrika te emigreeren, zullen hier veel vinden, dat hun belang inboezemt, daar het boek beschrijvingen bevat van de heerschende toestanden en van de voor naamste landschappen in hun nieuwe vaderland. En anderen, wier familie leden den tocht over den Oceaan reeds hebben aanvaard, zullen zich met be hulp van dit werk een idee kunnen vormen van de omgeving, waarin hun dierbaren hun leven doorbrengen. B. Dagblad met ochtend- en avondeditie DE BESTE COURANT VAN NEDERLAND OP ELK GEBIED DE SNELSTE EN MEEST COMPLETE BERICHTGEVING DE VRIEND VAN HEEL HET HUISGEZIN In de agentschappen te: Sas van Gent, Ter Neuzen, Sluiskil, Westdorpe, Axel, Philippine, Hulst, Kloosterzande, IJzen- dijke en Sluis ontvangen de abonné's des ochtends vóór 9 uur het ochtendblad en des avonds vóór 9 uur het avondblad. Dat is Vooral voor den zakenman doch óók voor den particulier een factor van groote beteekenis, vooral in dit ge ïsoleerd gewest. Abonneer U nog heden! Gij zult er geen spyt van hebben. Abonnementsprijs f 0.35 per week (alleen ln agent schappen). f 1.5# per maand, f4.50 per kwartaal. De zelfplakkende enveloppe Wordt gesloten zonder bevochtiging Zeer hygiënisch en practisch Verkrijgbaar in den Boekhandel DE ZEEUWSCHE KOERIER SAS VAN GENT huis kunnen verlaten. U wilt toch zeker niet meer ontkennen, dat hij op acht Juni niet op Hallstein was, maar in Londen, in gezelschap van Fernau Fernau! gilde de vrouw ontzet. Dien man ken ik niet. Hij is al lang dood! Wie? Fernau natuurlijk! U kent hem dus wel? Jadat wil zeggen, in Rio de Janeiro heb ik een zekeren Fernau ge kend, maar Rudolf zei altijd, dat hij gestorven is Zoo. En weet u niets af van die dief stallen? Niets Maar u wist toch drommels goed, als u zoogenaamd uw man zijn maaltijden op zijn kamer bracht, dat hij al dien tijd op reis was Ja, bekende zij met neergeslagen oogen. Maar ik heb nooit geweten, met welk doel hij op reis ging. Hij zei het me nim mer en dwong mij op die manier zijn afwezigheid te verheimelijken Heeft het u dan nooit bevreemd, dat hij altijd van zijn reizen een boel geld meebracht? Plaatst Uw advertenties voor Zuid- en Noord-Beveland in het oplage: 15.390 ex. en voor Walcheren in oplage: 18.250 ex. Twee bladen, waarmede de GEHEELE BEVOLKING VAN ZUID- NOORD-BEVELAND en WALCHEREN wordt bereikt. Vraagt proefnummers en tarieven bij de Drukkers-Uitgevers: 30 Eerste klas afwerking en zeer lage prijzen. SJSSHBIF, DAAN VAN DRIEL TEEKENAAR RECLAME ONTWERPEN 15 Telef. No. 4875 Leveranciers van Schrijfmachines en Rekenmachines #n andere Kantoor- benoodigheden, nieuw en occasie Reparatie-Inrichting Belast zich ook met het nazien van Machines de vraagbaak voor eiken koopman en effectenbezitter. Het verschaft betrouwbare adrlesen voor solids belegging tn voor sen goed •n winstgevend beheer voor Uw fondsen beslt. De redactie is bereid aan abonnees op aanvraag inlichtingen te gsvsn ln- sake rijks- en gemeentebelastingen. Verschijnt eiken Vrijdag. Abonnement per halfjaar f l,7B. Vraagt proefnummer ter kennismaking. uml m muom vnuwi- uitlotwgpwlad. ie—tg. 1 wordt gelezen om de reclame aanbiedingen, die er in voorkomen. Dat is voor adverteerders toch de hoofd zaak Daar heb ik nooit iets van kunnen merken Werner dacht een oogerf>lik na en van deze gelegenheid maakte Mary Halstein gebruik om te vragen: Maar dat kan voor u toch niet vol doende aanleiding zijn om mij te arresteeren? U wordt tevens verdacht van den moord op uw man Ik! Zij staarde den commissaris, met wijd opengesperde angstoogen aan U Hoe durft u! 't Is meer dan schan delijk! Robbl trad binnen en beduidde den commissaris, dat Kohier achter de deur wachtte. Nu antwoordde Werner luider, terwijl hij ieder woord sterk beklemtoonde: Ook anderen verdenken u, die u beter kennen dan wij. Emilio Alvarez! Als waanzinnig staarde Mary Hallstein rond, toen de deur voor de tweede maal geopend werd en Wilhelm Kohier bin nentrad. Zij sloeg beide handen voor het gelaat en wankelde Emilio Alvarez, kent u deze dame? Kohier begreep aanstonds wat hier voorgevallen was. Met harde, toonlooze stem noemde hij enkel haar naam: Marietta! Zij kromp Ineen en verborg het gelaat tegen de leuning van haar fauteuil Zij voelde Kohlers scherpen blik als het ware in haar hals priemen Marietta! Je dacht zeker, dat ik al lang dood en voor altijd verdwenen was Zij stiet een doordringenden gil uit. Was het geweten in haar ontwaakt, of was het uit angst voor den doodge waande? Ik zal alles bekennenalles alles! Maar hijhijik kan hem niet zien! Heb ik je dan onrecht aangedaan? Of ben je bang voor de vergelding? Je bent zwaar gestraft! Mij heb je willen dooden, doch mijn wraak heeft je niet getroffen. Maar het bloed van het, om wien je mij bedrogen en mijn leven ver woest hebt, zal over je komen en ge rechtigheid opeischen Neen! Neen! Ik heb wel veel misdaan! Ik was slechtmaar ik heb hem niet

Zeeuwsche Koerier | 1938 | | pagina 8