De Zeeuwsche Koerier 1 f25,- of f400,-? Stempels ia paspoorten Voor de zwemlustigen Passen voor grensverkeer. Sneeuwwft- zeeppoedei* ZEEPFABRIEK „DE KLOK' No. 4208 Vrijdag 12 Augustus 1938 53ste Jaargang Nieuws-Bijvoegsel van H <4 „Een bad-toestel thuis. „Gezondheid in Ihv buis. „cfËet ffiocLcci;, Even luisteren near den eender uit het Vijfde Uit de provincie USt het buitenland Burgerlijke Standen m Het vreemdelingenverkeer naar Neder land bedreigd. Krachtens een nieuw voorschrift moet iedere vreemdeling bij de over schrijding van de Nederlandsche grens een stempel in zijn paspoort ontvangen, op straffe van anders naar dë grens te worden teruggezonden. In de practijk blijkt dit voorschrift tot moeilijkheden aanleiding te geven; vreemdelingen, die als toerist ons land willen bezoeken, zijn, ver het land in, door de militaire politie aangehouden en teruggezonden, omdat hun aan de grens geen stempel was verstrekt. Aan de grens was echter niemand aanwezig geweest om hun dit stempel te ver strekken. In een adres aan den Minister van Justitie heeft de Kon. Nedrl. Toeristen bond ANWB de aandacht gevestigd op deze feiten, welke aanleiding hebben gegeven tot klachten uit het buiten land van vereenigingen op toeristisch gebied en de vrees uitgesproken, dat in het buitenland de neiging ontstaat om. wegens deze moeilijkheden, een bezoek aan Nederland te ontraden Bij onderzoek is den ANWB gebleken, dat de betreurenswaardige moeilijk heden hun oorzaak hierin vinden, dat slechts enkele Nederlandsche douane kantoren het geheele jaar dag en nacht voor het reizigersverkeer geopend zijn; de meeste zijn 's nachtsgesloten en vele ook tijdens de z.g middagpauze Voor het toeristenverkeer per motor rijtuig was dat tot dusver geen bezwaar en was ruimere openstelling niet noo- dig, omdat men met een Nederlandsch triptiek, dat alleen bij eersten invoer behoeft te worden afgestempeld, ook buiten de officieele openstellingsuren de grens vrij kan passeeren; het was daarom algemeen gewoonte gewprden in het verkeer per motorrijtuig naar Nederland te reizen met zulk een trip tiek, waardoor men geen last heeft van den beperkten duur der officieele open stelling van de meeste grenskantoren De ambtenaren, belast met de grens bewaking en met de verstekking der stempels op de passen van vreemde lingen, richten zich min of meer naar de officieele openingsuren voor douane aangelegenheden en zijn dus dikwijls niet aanwezig in de middagpauze of 's avonds en 's nachts en de vreemde ling, die uit ervaring weet, dat hij met zijn éénmaal afgestempeld triptiek vrij kan passeeren, mist aldus het toelatings stempel en ondervindt daarvan bij een daaropvolgende controle de moeilijk heden De A.N.W.B. heeft daarom den Mi nister met aandrang verzocht, in het belang van het vreemdelingenverkeer naar ons land, dat door overdreven be richten in de buitenlandsche pers zeer érnstig benadeeld dreigt te worden, in dien het personeel ontbreekt om alle kantoren dag en nacht van een perma nente bezetting te voorzien, althans de bewakingsambtenaren bij de douane- Kantoren langs de meer belangrijke wegen naar ons land onafgebroken dag en nacht te laten dienst doen. Daar Ho geschetste moeilijkheden zich thans dagelijks voordoen, vraagt de ANWB den Minister ten slotte met aandrang in deze wel zeer spoedig de noodige voorzieningen te willen treffen De Zomer is de vacantietijd en zeer velen maken van deze tijd gebruik om eens heerlijk in zee, natuurbaden, of badinrichtingen te zwemmen en te zonnebaden. Zo komt het badpak in aanraking met zout, zoet of chloorwater en met zand, gras, of plankiers, waar door het er niet meer fris uitziet. Me nige zwemmer en zwemster ziet echter de noodzakelijkheid niet in, dat een badpak van tijd tot tijd eens flink ge wassen moet worden. Zij gaan van de veronderstelling uit, dat zij, met na het zwemmen en zonnebaden het badpak even uit te spoelen, kunnen volstaan. Dit is echter geenszins het geval; een zwempak moet zo nu en dan eens grondig gereinigd worden. Gebruik hiervoor echter geen scherpe wasmid delen. Damès, was dé badpakken êehs met LUX, het aangewezen wasmiddel hiervoor, en ze zien er weer als nieuw uit! Hieronder geven wij U het was voorschrift: Maak een lauw, bijna koud Lux sop (een flinke eetlepel op een Liter water (zomertemperatuur)). Stop hierin het badpak en pers met de handen het sop goed door het weefsel, zonder wringen of wrijven. Spoel het badpak daarna enkele malen in schoon water van de zelfde temperatuur uit, totdat het water helder blijft en voeg aan het laatste spoelwater een scheutje azijn toe (een eierdopje op een Liter water). Knijp vervolgens het water voorzichtig uit het badpak, zonder wringen, of haal het losjes door een wringer en rol het in een badhanddoek stevig uit om zooveel mogelijk water eruit te ver wijderen. Leg het daarna in zijn model te drogen, maar niet in de zon of bij vuur! (47) De A.N.W.B. meldt: De laatste dagen zijn in de pers ver schillende bericht verschenen over den overlast, dien grensbewoners onder vinden van het nieuwe voorschrift, volgens hetwelk iedere' vreemdeling bij binnenkomst in Nederland zijn pas of identiteitskaart moet laten afstempe len. Hoewel de ANWB het zeker betreurt, dat de omstandigheden de regeering aanleiding hebben gegeven, dergelijke, 'voor het toerisme belemmerend wer kende bepalingen uit te vaardigen, wijst deze er toch op, dat de bedoelde be richten onvolledig zijn. Direct na de afkondiging dezer nieuwe voorschriften heeft de ANWB de aan dacht gevestigd op de belangen van het grensverkeer en daarbij is gebleken, dat de autoriteiten deze moeilijkheid reeds voorzien hadden en daaraan te gemoet zijn gekomen door de invoering van een z.g. pas voor grensverkeer, welke op aanvrage kosteloos door de commandanten van de grensbrigade der Kon. Maréchaussée zal worden uit gereikt aan inwoners van een breede grensstrook, die geregeld naar Neder land komen en welke niet behoeft te worden afgestempeld. Aanvraagformu lieren daartoe zijn mede kosteloos verkrijgbaar bij alle doorlaatposten, zoomede bij dé genoemde brigade commandanten Na de overgangsperiode van thans zal dus binnenkort het grensverkeer niet meer de belemmering ondervinden, waarvan de persberichten gewag maken t. Wij zeggen niet, dat wij voor f25, een bad-installatie leveren, die overal elders f400,kost. Maar wei zeggen wij, dat U na een bad in een Neptunus-badtoestel even schoon en frisch zijt, als na een bad in een badkamer van f 400, Volgt het voorbeeld van zooveel anderen, die verbetering en behoud van hun gezondheid hebben te danken aan een regelmatig gebruik van het Neptunus-badtoestel. Het toestel kost compleet incl. alle toebehooren slechts f 25,franco Uw huis, na ontvangst van het bedrag of onder rembours met verhooging der rembourskosten. Stort nog heden het bedrag op onze postgiro No. 127310, dan hebt U het toestel binnen enkele dagen in Uw bezit. Techo. Bar. SMEDENBORGH, Postbus 394, AMSTERDAM. Giro Ito. I273IO. 102 gebruiksters van Bij inlevering van slechts 20 Geschenkenbons ontvangt U een bijna krimpvrij kussensloop, royale grootte. Mits afgehaald bij Boekh. H. Verwilghen, Gentschestraat C 9, Hulst. Drukkerij >De Schelde*, D. v. Aken, Brouwerijstraat 2, Terneuzén. Elke voorzijde van Sneeuwwit-Zeep poeder heeft tijdelijk een waarde van 1 Geschenkenbon, mits voorzien van de aanduiding „1 y2 Bon". h Ook de geschenkenbonnen van Klok- zeep, Klepelzeep en Rikobé kunnen hiervoor nu worden ingeleverd. %.J.L.v APELDOORN MEERDE 120 S.H9. Hier volgen de voornaamste gebeurtenissen uit de afgeloopen week: duurt voort. Inmiddels wordt nog onder handeld om een oorlog te voorkomen Naar gemeld wordt, is de heer A. M. E. Vos, directeur van het bijkantoor der Amsterdamsche Bank te Hulst met in gang van 1 September a.s. als zoodanig benoemd te Almelo In verband met den feestdag van Maria Hemelvaart zal de Markt te Hulst inplaats van Maandag 15 op Dinsdag 16 dezer worden gehtouden i Dinsdagavond omstreeks 8 uur werd door een. voorbijganger een begin van brand ontdekt in de ijzergieterij van den heer J. Wanet aan de Westkade (achter de Glasfabriek) te Sas van Gent Deze waarschuwde den portier des Glas fabriek, die daarop terstond de sirene in werking bracht. Een 5-tal personen uit de omgeving spoedden zich op dit alarm naar de plaats des onheils en slaagden er vrij spoedig in, het vuur te dooven De brandspuit, die, eveneens op het alarmsignaal in actie kwam en zeer spoedig ter plaatse was, heeft daarop de nablussching verricht De gemeente Sas van Gent bereidt zich thans met voortvarendheid op de a.s. jubileumfeesten voor. Het Oranje- Comité heeft een proclamatie tot de be volking gericht, waarin van grootsche plannen wordt gewag gemaakt en een beroep wordt gedaan op aller mede werking. Reeds werd door het gemeente bestuur een subsidie van f 1000 beschik baar gesteld Op 3 September zullen de feestelijk heden een aanvang nemen. Ze duren tot en met 6 September, welke laatste dag uiteraard het hoogtepunt der feest viering zal vormen Bedriegen de voorteekenen niet, dan zal Sas van Gent ditmaal voor den dag komen op een wijze, die de algemeene aandacht ten volle verdient De strijd tusschen Russen en Japan ners aan de grens van Mandsjoekwo Naar gemeld wordt, heeft Duitschland van Augustus tot November minstens 1.350.000 man onder de wapenen Bij een vliegongeluk in Hongarije zijn 9 journalisten en de 2 leden der be manning van een vliegtuig omgekomen. WESTDOKPE Gedurende de week van 4-11 Aug. 1938 Geboren. Hilda Camilla, dochter Phi lemon Eduardus Obrie en Leonie de Lessine Loop der bevolking, Vertrokken: Suzanna Maria de Cooker naar Ter- neuzen Werkloosheid, Aantal werkloozen 24 Omdat meneer A zijn auto net op den hoek heeft geparkeerd, kan B zijn bocht niet veilig nemen. Parkeeren in bochten, in te smalle straten of te dicht bij een hoek is gevaarlijk en... verboden!

Zeeuwsche Koerier | 1938 | | pagina 7