De Zeeuwsche Koerier (jheote totmij f Hoofdprijs: Veilig woonhuis Prijs per lot f.1.- Ho. 4204 Vrijdag 15 Jnii 1938 53ste Jaargang Nieuws-Bijvoegsel van Nederlandse!) Fabrikaat- demonstratie tijdens het Regeeringsjubileum Waarde pl.m.flQ000.- Crisis-maatregelen De R.-K. Vacantiehuizen Tweede prijs: 4d.6cyl.NA5H-auto 10 jaar lijdend aan rheumatielc. Was niet in staat haar huishouden te doen. voor rrouireiij%0rteli x laurierbiad, Piukj< Bij kiespijn en kloppende hoofdpijn Landbouw en Veeteelt NEDERL. VEREEN. VOOR LUCHTBESCHERMING ORGANISATIE LOTERIJEN-VAN DIEPENBURCHSTR. 154 DEN HAAG Het feit, dat juist in den tijd van het Regeeringsjubileum van H M de Ko ningin sterk de nadruk zal vallen op hetgeen Nederland tot stand bracht en brengt, deed in den kring van 't winkel bedrijf het plan ontstaan daarpij aan te sluiten, door juist in dit tijdvak al leen en uitsluitend Nederlandsche voort brengselen in de étalages naar voren te brengen De Vereeniging „Nederlandsch Fabri kaat" verleende desgevraagd hierbij gaarna haar medewerking. Zij besloot echter tevens dit plan breeder op te zetten en trad in overleg met de drie Middenstandsbonden, den Raad voor het grootwinkelbedrijf in Nederland en de Industrieele werkgeversorganisaties. Het resultaat van dit overleg was de vorming van een werk-comité, waarin bovengenoemde organisaties benevem de Vereeniging „Nederlandsch Fabri kaat" zitting hebben Voor wat betreft de drie middenstands bonden werd de organisatie overge nomen door hun „Comité van Actie voor het Middenstandsbedrijf', Maurits- kade 23, te 's Gravenhage, dat gaarne inlichtingen verstrekt Aan alle plaatselijke middenstands- vereenigingen werd een opwekking tot deelneming gezonden. Uit verschillende deelen van ons land kwamen dan ook deeds aanmeldingen binnen. In ver scheidene gemeenten zal deze Neder- landsch-Fabrikaat-Demonstratie dee: uitmaken van de algemeene huldigings plannen aansluiting aan deze actie, waar aan voor de deelnemende winkeliers geen kosten zijn verbonden, wordt zeer aantrekkelijk gemaakt doordat „Neder landsch Fabrikaat" bereid is hieraan een étalagewedstrijd te verbinden en vele prijzen beschikbaar te stallen Ook van de zijde van het grootwinke.1 bedrijf (inlichtingen bij het secretariaat van den Raad voor het grootwinkelbe drijf, Leidschestraat 86, Amsterdam C) en de industrie werd reeds medewerking verkregen Nadere inlichtingen worden ook ver strekt door de Vereeniging „Neder landsch Fabrikaat", Badhuisweg 145 's Gravenhage „Ik was reeds 10 jaar lijdend aan rheumatiek en niet in staat mijn huis houden te doen. Niets hielp mij tot men mij de raad gaf Kruschen Salts eens te probeeren. Na het een jaar lang te hebben gebruikt, was ik tot mijn groote blijdschap weer in staat zelf mijn huishouden te doen. Mijn oprech ten dank voor de wonderbaarlijke werking." Mevr. A. P. te R. De oorzaak van rheumatische pijnen ligt meestal in een onvoldoende werking Uwer afvoerorganen, waardoor zich allerlei schadelijke afvalstoffen, als o.a het urinezuur, kunnen ophoopen. Kru schen Salts spoort Uw inwendige orga nen aan tot betere werking, waardoor alle afvalstoffen geregeld worden ver wijderd en Uw pijnen langzaam maar zeker voorgoed zullen verdwijnen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij apothekers en erkende drogisten (23) Men verzoekt ons plaatsing van het volgende ter informatie van onze katho lieke lezers: In verband met de vele vragen om inlichtingen en ten einde eenige mis verstanden inzake onze Vacantiehuizen op te helderen, mogen de lezers kennis nemen van de navolgende toelichtingen Bij velen bestaat de meening, dat onze vacantiehuizen, zoowel jongens als meisjes opnemen in gemengd verband Wij moeten echter verklaren, dat in totaal 14 huizen zijn gereserveerd uit sluitend voor meisjes en 14 andere uit sluitend voor jongens. Indien dus fa milieleden gezamenlijk op reis gaan en van onze huizen gebruik wenschen te maken, moeten zij er zich wel reken schap van geven, dat in enkele plant- sen zoowel een jongens- als een meisjes huis ter beschikking staat. Dit ter voor koming van moeilijkheden, bv als men tot de plotselinge ontdekking zou ko men in een bepaalde stad, dat er wel een huis is voor jongens maar niet voor meisjes Voor alle gewenschte gegevens, zoo als: plaatsen, huizen, beschrijving van de omgeving, aantal beschikbare bed den, prijzen per etmaal en afzonderlijke prijzen voor logies, broodmaal, warme maaltijd, verwijzen wij naar onze „Gids voor RK Vacantiehuizen' Ter voorkoming van onnoodige porto kosten verzoeken wij de gegadigden hun vragen om inlichtingen vergezelt te doen gaan van een bedrag van f 0,10 zijnde de prijs voor onze „Gids". Zi.4 echter, die een ledenkaart van onze centrale betrekken, ontvangen de „Gids' gratis Op verzoek wordt het aantal ge wenschte aanvraagformulieren voor Jedenkaarten gratis toegezonden. Om tijd te besparen wijzen wij er op, dat de kaarten eerst worden toegezonden, indien wij ontvangen hebben; het vol ledig ingevuld aanvraaglormulier, een (pas)-foto van plm 4x4 cM en het voor de kaart verschuldide bedrag, nl: voor individueele kaarten de somma van f 1,05, en voor groepskaarten (noo- dig voor een leider of leidster met een groep van minstens 5 en ten hoogste 15 leien) een bedrag van f 1,55, porto kosten inbegrepen Nog merken wij op, -dat een vader bv met 3 zoons of een moeder met 3 dochters in aanmerking komen voor een groepskaart; dit naar aanleiding van meerdere vragen dienaangaande Verder is men niet verplicht, een be paald aantal dagen in een vacantie- huis door te brengen. Men kan er ook alleen overnachten op doortocht Daar er veel animo bestaat, om reizen te maken naar België en ook naar Frankrijk, lijkt het ons gewenscht, voor inlichtingen hieromtrent te verwijzen naar de resp centrales: RK Wandel hemen in België, Vital Decosterstraat 52, Leuven; voor de Fransche Vacantie huizen: Monsieur le Président de la Ligue Frangaise des Gites d'Etape, Boulevard Raspail 38, Paris, VII Tot genoemde vreemde vacantie huizen heeft men toegang, indien men in het bezit is van onze vacantiekaart Men vrage dus niet de Fransche of Belgische kaarten aan, daar deze niet worden verstrekt In verband met de steeds grooter wordende toeloop naar onze Vacantie huizen raden wij eenieder ten sterkste aan, om, na een tocht te hebben uit gezet met behulp van onze „Gids", te voren bij de gekozen vacantiehuizen logies aan te vragen, teneinde van plaats verzekerd te zijn, en teleurstel lingen te voorkomen Het adres voor het aanvragen van vacantiekaarten, „Gids" enz is: Cen traal Secretariaat voor RK Vacantie- huizenwerk in Nederland, Lange Put straat 44, 's Hertogenbosch Postrekening No 240,922 ten name van: Penningmeester der Interdioce sane Jeugdcommissie, Lange Putstraat 44, 's Hertogenbosch Kind van z'n tijd Heb je al een lijstje van de 12 be roemdste mannen ter wereld gemaakt Jantje? Ja, juffrouw, maar hoe heet die keeper ook weer van het Oranje-elftal? De boeiende lezing Was U gisteren ook op die litteraire lezing? Natuurlijk! Ik sliep een rij achter U Gemoedelijk Dorpsbrandweer: We zullen moeten wachten, tot het vuur wat lager ge komen is. Onze ladder is niet lang ge noeg Gebrek aan activiteit Vertel jij eens, waar jij vannacht ge weest bent, er staat geen enkele inbraak tn de krant! jw fjÊfh am g» Spa&hscKë pëpër, stukjé ZONDAG Kerrysoep, kalfsrierstuk, snijbooncn, aardappelen, bitterkoekjes vla MAANDAG Schotel van ham en doperwten, aard- appelpurée, wentelteefjes DINSDAG. Osselappen, peulen, aardappelen, fruit WOENSDAG Biefstuk, spersieboonen, aardappelen, rijst met bessen DONDERDAG Kalfsfricassé, gestoofde komkommer, aardappelen, rhabarbervla VRIJDAG Selderijsoep, gebakken visch, ge mengde sla, aardappelen met boter ZATERDAG Gebakken worstjes, bloemkool, ge stoofde aardappelen, fruit Schotel van ham en doperwten 2 KG ongedopte doperwten, 1 kropje sla, 4 jonge uitjes, y2 L kokend water met 2 Maggi's Bouillonblokjes, 100 G (1 ons) ham, 20 G (2 afgestreken eetlepels) bloem, 40 G (2 afgestreken eetlepels) boter, 1 eetlepel fijngehakte peterselie Snijd de ham in kleine dobbel steentjes en fruit die met de boter licht bruin. Voeg hierbij het gele middenge deelte van het slakropje in fijne reepjes gesnipperd en laat dit even meefruiten; strooi er de bloem door, roer alles door elkaar en giet er dan langzamerhand de bouillon bij. Laat alles samen even doorkoken tot een dun sausje. Schud er de gedopte erwten in en de heele uitjes, laat in een goed gesloten pan het gerecht zachtjes doorkoken tot de groenten gaar zijn-en de saus juist vol doende gebonden 'is; dien het dan in een dekschaal op en strooi er de ge hakte peterselie over Kalfsfricassé iy2 KG malsch kalfsvleesch, 1 ui, stuk gëmber- plukje tijm, wat zout, 40 G (4 afgestreken eetlepels) bloem, 50 G (2y2 afgestreken eetlepel) boter, wat citroensap, 1 eierdooier, 1 theelepeltje Maggi's Aroma Laat het gewasschen vleesch met de kruiden, wat zout en zooveel kokend water, dat het juist bedekt is, zachtjes gaar worden in een goed gesloten pan (ongeveer 2y2 a 3 uur)snijd het dar in stukjes, iets grooter dan poiilet Verwarm in een niet te groote pan de boter met de bloem tot een gelijk mengsel, verdun dit door er onder voortdurend roeren langzamerhand on geveer 6 dL vas het gezeefde kooknat bij te voegen, laat de saus even door koken, maak ze af met wat citroensap en meng er het vleesch door. Laat alles samen even flink warm worden en roer er vóór het opdoen voorzichtig steeds loerende de eierdooier door. Leg ter versiering van den schotel, langs de Het Is nil nog mogeiijk, de vorming worden genomen van haarden van het insect te voor komen door dit volkomen uit te roeien, op alle plaatsen, waar het voorkomt Dit kan echter alleen bereikt worden, als het bespuiten en controleeren der velden met de grootst mogelijke zorg wordt uitgevoerd en daartoe moet iedereen medewerken Laat men toch inzien, dat het hier om enorme belangen gaat en dat de gene, die nalatig of onverschillig is, een groote verantwoordelijkheid op zich laadt, daar een onvoldoende uitroeiing op de eene plaats zijn nadeeligen in vloed tot op grooten afstand daarvan uitoefent Laat iedereen zijn plicht met nauw gezetheid vervullen. Tegen overtredin gen van de verplichting tot bespuiting zal met gestrengheid worden opgetreden helpen Mijnhardtjes (dit zijn hartvormige cachets) snel en goed. Doos 50 ct. Proef doos 10 ct. 8 rand gehalveerde uitgetande citroen I schijfjes DE COLORADOKEVER De Plantenziektenkundige Dienst te Wageningen verzoekt ons plaatsing van het voleinde" Op verschillende plaatsen in net Zuid Westen van ons land zijn in de laatste dagen nog kevers en larven van den Coloradokever gevonden. De Planten ziektenkundige Dienst vestigt hierop nogmaals uitdrukkelijk de aandacht van alle aardappelverbouwers, omdat daaruit de noodzakelijkheid van een zeer zorgvuldige uitvoering van de voor geschreven bsspuiting van alle aard appelvelden in het daarvoor aangewezen deel van ons land blijkt Ook verder is nauwkeurig toezicht op de aardappelvelden noodig, opdat elke aanwezigheid van kevers of larven of wel van sporen van vreterij van deze opgemerkt en aangegeven wordt en de noodige verdere ma£trerelen kunnen ter vorming van een Luchtbeschermingsfonds. (To«g*tU*n bij Baichikklng Minister ran JustiUa. dd. 12 Februari 193% met schuilkelder, afscherming, VEHA centrale verwarming, HEVEA rubbervloeren, geh. inger. badkamer, modern ingerichte keuken, enz. enz. waarde F. 2995.. 6 Cyl. 4 d. NASH PHILIPS' radio's •lectr. koelkasten electr. waschmach. stofzuigers MAGIC CHEF aut.a«s. fornuizen naaimachines rijwlalan motorrijwielen pracht, zit-, slaap, on oetk. ameublem. schilderijen mooie vacantitrtlxtB •nz. enz. Propaganda en voorlichting voor de luchtbescherming is een dringende eisch. Een luchtbeschermingsfonds Is een nationaal belang I Koop een lot F. 1.— bij de Organisatie Loterijen van de Ned. Ver. voo/ Luchtbescherming, van Diepenburchstraat 154, Den Haag, Postgiro 188.756, ten name C. H. D. van der Loo, of bij de Afdee- lingsbesturen der Ned. Ver, Luchtbescherming In Uw eigen belang. Doe fiaf nul In deze rubriek worden zooveel mogelijk alle maatregelen beknopt vermeld, welke van regeeringswege in verband met de crisis worden genomen. Nadere bijzonderheden, welke ons door het Departement dienaangaande worden verstrekt, liggen te onzen kantore voor abonné's ter inzage. Verschenen zijn de volgende crlsis- oublicatiën: 8 Juli Aanvoerregeling haringdrijfnet- Visscherij 8 Juni Biggenmerken En toch valt die boeman mee! In 't dagelijksch leven zelfs een aange naam mensch, maar op den weg Zoo zijn er meer! Fietsersmotor rijders, automobilisten evengoed als gezoolde weggebruikers, die te veel aan zichzelf denken en te weinig rekening houden met anderen op den weg. En zoodoende wordt het verkeer stroef enbnveilig! Bedenkelijke opvoeding Jijjij bent een onbeschofte lummel en een doortrapte dagdief, een dubbel- overgehaalde deugniet, die vergeet, dat je alles, wat je bent, aan mij te danken hebt! Dubbelzinnig En ben je nu beter, nadat je dezen zomer naar Zandvoort geweest bent? Ik kan je zeggen; ik ben een heel an der mensch geworden! Wat zal je vrouw dan blij wezen! Goed getypeerd John heeft gisteren getoast En? Het was een echte automobiel-rede! Een wat? Ja, hij maakte ontzettend veel lawaai en ineens bleef hij steken Levenswijsheid Papa, wat is dat, onderdanigheid? Om dat te kunnen begrijpen, moét je eerst getrouwd zijn, kereltje? Dat zou te erg worden Dametje; Neemt U Uw vrouw nooit mee op reis? Kapitein: Nee, op zee heb ik al last genoeg van storm! Naastenliefde Wat mij overkomen is, gun ik mijn ergsten vijand niet! Wat is dat dan? Ik heb de honderdduizend gewonnen!

Zeeuwsche Koerier | 1938 | | pagina 9