P® MUI geneest de huid UftMAC Even luister on naar don zondor uit hot Vijfdo. Uit de provincie Uit het binnenland Uit het buitenland GRIFTSTRAAT 46 AMSTERDAM (Zuid) Nieuwe Uitgaven. yr fw«7 Hier volgen de voornaamste gebeurtenissen uit de afgeloopen week: - In de gevaarlijke bocht aan de hoeve Hoog Huis, gelegen tusschen Hulst en Terhole, kwam Vrijdagavond omstreeks half acht een groote auto van de Z V T M in botsing mét een motorfiets, be stuurd door den heer E B van Jole, concierge-amanuensis van de RK Han delsdagschool te Hulst De heer Van Jole, alsmede diens 11- jarig dochtertje, de duorijdster H van Jole, werden daarbij zoo ernstig ge wond, dat zij aan de bekomen kwetsuren zijn overleden toen gehouden in een schuurkerk, die gebouwd werd op de plaats, waar thans het parochiehuis staat. Een comité neeft zich bereids gevormd, dat pogin gen in het werk stelt, om een passend geschenk aan te bieden (Dagbl v N-Br en Z) Op 17 dezer zullen in de parochiekerk :e Koewacht de nieuwe Kruiswegstaties, geschilderd door Tony van Os, in tegen voordigheid van tal van genoodigden plechtig worden onthuld Bij het uit beelden der op de staties voorkomende te bepalen dag iri de3ê maaïiH, zal a.§ Zaterdag te Axel een voetbalwedstrijd gehouden worden tusschen een tweetal voor dit doel gevormde veteranen-elf tallen Deze wedstrijd zal opgeluisterd wor den door de beide plaatselijke muziek gezelschappen. De aftrap zal verricht worden door den Burgemeester De 47-jarige metaaldraaier J L., werk zaam op de cokesfabriek te Sluiskil, die verleden week door ewi beroerte werd getroffen en in de RK Verpleging al daar werd opgenomen, is zonder tot het bewustzijn terug te keeren, Maandag avond overleden Bij een dezer dagen te zelzate ge- 12 Te Sas van Gent worat druk gewerkt aan den aanleg van het ondergrondsche telefoonnet. Op verschuilende plaatsen ligt de nieuwe kabel reeds in den grond Ook in het tweede Kanaal is men daar mede reeds gereed gekomen, ofschoon het werk in verband met de drukke scheepvaart nogal stagnatie ondervond Thans is het derde Kanaal aan de beurt Een 11-tal ingeschreven werkloozen vond bij deze werkzaamheden weer een welkome werkgelegenheid Voor het diploma coupeuse slaagden aan het Institiiut Kuppen-Scheurs te Eindhoven, de dames Vera van den Bruele en A de Vriendt te Terneuzen, Marie Schieman te Axel en S Scheele te Z aamslag J Voor machineschrijven, diploma C (het hoogste snelheidsdiploma) van het Instituut Riënts Balt te 's Gravenhage, slaagde de heer M de Jonge te Ter- neuzen Ter gelegenheid van het koperen be- staansfeest van de VW Axel zal op 26 Augustus te Axel een festival worden gehouden met medewerking van 10 muziekgezelschappen De Rijksontvanger te Terneuzen be richt, dat evenals vorige jaren de aan vragen tot bekoming van een kosteloos rijwielbelastingmerk wederom kunnen worden ingediend op de Dinsdag- en Donderdagavonden, gelegen in het tijd vak aanvangende 19 Juli en eindigende 4 Augustus telkens van van 7-9 uur en wel: a te Terneuzen ten kantore Nieuw- straat 30 b te Sluiskil in het stempellokaal c te Zaamslag ter gemeente-secretarie d te Axel in de Openbare School Bij het Vrijdag te Goes gehouden Mulo-examen slaagde voor diploma B: A A van der Peiji te Terneuzen Op 15 Augustus zal het feit herdacht worden, dat het 150 jaar geleden is, dat wederom blijvend een priester zich in de parochie Zuiddorpe kon vestigen De eerste godsdienstoefeningen werden figuren heeft "de schilder (evenals Toorop) verschillende bekenjde leven de personaliteiten als model gebruikt In de gehouden jaarvergadering van le VV „Axel" bleek, dat het ledental 56 >edraagt, dat van de juniores 26 en ionateurs 86. De kas sloot met een jatig saldo van f 34,29. De aftredende bestuursleden werden herkozen, terwijl tot oefenmeester werd aangewezen de heer F J Lensen (Tern Crt) Bij de Zaterdag jl te Terneuzen ge- ïouden Zwem- en Polo wedstrijden, ge- brganiseerl dopr de Terneuzensche Iwem- en Poloclub, eindigde de polo- .vedstrijd, gespeeld tusschen de T.Z. en ?.C. en een zevental van „De Bruin- /isch" uit Sas van Gent met gelijk spel 3-3). Door de gastheeren werd aan ,De Bruinvisch" een fraaie herinnerings nedaillle geschonken. De Terneuzen- iche Reddingsbrigade gaf enkele de- nonstraties van het vervoeren van Irenkelingen terwijl de heeren A J van le Ree en R Visser Jr fraaie duik proeven te zien gaven Dinsdag jl is de heer P Vercauteren jp luisterlijke wijze als burgemeester /an Clinge geïnstalleerd Donderdag jl mocht het echtpaar J I Gilissen-Bogaert te Westdorpe onder ;roote belangstelling zijn gouden hu- velijksfeest vieren Te Westdorpe is een Commissie ge- /ormd voor het organiseeren van feeste ijkheden ter gelegenheid van het re geringsjubileum van H M de Koningin Bij Koninklijk besluit is benoemd tot kantonrechter-plaatsvervanger in het kanton Terneuzen de heer Mr P H W F Telgen, burgemeester van Terneuzen Op een perceel aardappelen nabij den Tasdijk is aanwezigheid van den Colo radokever geconstateerd. Er werd een blad met een honderdtal eitjes ge vonden Ten behoeve van de autorit met de Ouden van Dagen te Axel op een nader ke kamer het wapen gestolen werd, waarmede den moord werd bedreven. Deze kamer werd bewoond door Edith Beuth, die voorgaf u niet te kennen, maar die niettemin u den volgenden dag, op het Schouwburgplein, reeds op een grooten afstand tusschen honder den andere personen wel herkende Dan verdween u spoorloos uit uw hotel Bovendien hebt u verklaard, dat u in het bosch verdwaald bent geraakt. Ook dit kan niet waar zijn. We hebben ter plaatse een nauwkeurig onderzoek in gesteld en een zekere Langhalm heeft u duidelijk den weg gewezen. Wat kunt u hierop antwoorden? Is dat alles? Voorloopig zijn wij al tevreden, als u zich omtrent deze punten weet te ver dedigen Dat zal ikDoch ik zal mij niet slecht? verdedigen, maar tevens een aanklacht uitbrengen. Dan zal hem of haar een gerechte straf niet onthouden worden Spreek u En Willem Kohier begon I XIV U maakt er mij een verwijt van, dat ik in de kamer geweest ben, waar een knoop vetn mijn colbert gevonden is Goed! Ik was in die kamer. En ik ben daar geweest met een vooropgezet doe1 Ik heb de reis van Brazilië naar hier ondernomen met geen ander doel, dan Op slot Hallstein binnen te dringen Maar waarom? Met welk oogmerk? Een antwoord op deze vraag is niets minder dan mijn levensgeschiedenis houden Politiehondenwedstrijd behaalde de heer A Dhert uit Sluiskil met zijn pouvier „Ixian" voor de derde maal het kampioenschap De 6e ronde van Philippine belooft een enorm succes te worden De koers te Philippine op Dinsdag oelooft een gebeurtenis te worden, zoo als Z-Vlaanderen nog niet heeft gekend Momenteel zijn reeds 70 Amateurs en Jnafhankelijken voor deze wedstrijd .ngeschreven, waaronder de allerbeste /an Nederland en België. Ontegenzeg gelijk komen hier nog meerdere inschrij vingen bij, zoodat er op een record aantal deelnemers mag worden gere kend Dr Euwe heeft het schaakkampioen- jchap van Nederland wederom gewon nen De administrateur voor de grensbe waking en den rijksvreemdelingendienst s-Gravenhage maakt bekend, dat Je onder het departement van justitie .essorteerende hulpkommiezen voor de grensbewaking in vasten of tijdelijkèn dienst ter onderkenning bij de uitoefe- aing van hun dienst om den linker bovenarm, een rood-wit-blauwen band jullen dragen. Op het wit daarvan jtaat met zwarte letters het woord „grenscontrole' vérmeid Naar het ANP verneemt, heeft de directeur-generaal der PTT., dr ir M H Damme, beslist, dat alle directeuren en andere diensthoofden der PTT (on geveer 250) lid zullen worden van de Nederlandsche vereeniging voor lucht bescherming DÉ ZEEUWSCHE KOERIER brengt Uw aanbiedingen tegen den goedkoopsten prijs onder aller oogen. Waar ik geboren ben en wie mijn juders waren, zijn omstandigheden, die gevoeglijk buiten beschouwing kunnen blijven. Het is voldoende als ik ver- claar, dat mijn ouders zeer vermogend waren en mij helaas op zeer jeugdigen eeftijd al ontnomen werden. De na- atenscliap bestond uit rijke plantages n San Antonio, een Braziliaansche ,tad van ongeveer twintig duizend zie- en. Door het mij nagelaten fortuin werd ik al spoedig een graag geziene persoonlijkheid Doch ik kon niet alleen blijven staan n de wereld en besloot derhalve te .rouwen De rijke plantagebezitters hadden nij allen gaarne als hun schoonzoon ;ezien en indien ik naar de hand van ben hunner dochters zou hebben ge- iongen, zoo zou ik met vreugde zijn bntvangen. En ook de meisjes uit San Vntonio zelf waren niet minder vrien delijk tegen mij. Op de enkele bals, velke hier en daar gegeven werden, was k veruit hun favoriet en allen deden ïun best om, op zijn zachtst uitgedrukt, liet onopgemerkt te blijven. En juist lat was het, wat mij zoo moeilijk kon loen besluiten. Ik was jongen wilde overwinnen, liefst langs een noeilijken weg met zware hindernissen Op een der bals in San Antonio ont noette ik een meisje, dat wegens haai :eer gereserveerde houding, sterk mijn landacht trok. Zij was nog jong, nor Teen twintig en nam van mijn per soontje zoo goed als geen notitie Ik informeerde naar haar naam en hoorde toen, dat zij Marietta heette, en Je dochter was van een zekeren Joran- nas. Ik zocht met haar kennis te ma ken en verzocht haar om een dans, waarbij ik mijn naam noemde Zij antwoordde: Dat wist ik! Of dacht u soms, dat u voor mij een onbekende waart, omdat ik mij niet aan u wensch op te dringen? Zij beviel mij. In den loop van den avond vroeg ik haar een tweeden dans, doch zij weigerde Ik heb voor iederen heer slechts één dans en ben niet van plan eenig onder scheid te maken. Van mij zal tenminste niet gezegd kunnen worden, dat ik ge tracht heb u voor mij te interesseeren Het was niet onopgemerkt gebleven, dat Marietta Jorannas mij een dans weigerde Uit alle hoeken meende ik hatelijke ipotlachjes te hooren Dit alles droeg er toe bij, om het in mij ontwaakte gevoel van verlangen nog aan te wakkeren. Ik kende ten slotte geen vuriger wensch meer, dan haar mijn vrouw te mogen noemen Enkele dagen later vroeg ik haar, doch zij wees mij af. Mijn liefde voor haar laai/e er des te feller door op; ik volgde haar oVeral en fladderde rond haar als een verliefde knaap Broers had ik niet, slechts een zuster Zij waarschuwde mij voor Marietta Doch ik lette er niet op. Hoewel mijn zusje nog pas veertien was, zeide ze r.|ij dat er in Marietta's oogen iets brandde als een verderfelijke hartstocht Maar luistert een verliefd jongmensch haar waarschuwingen? Liefde maakt niet enkel blind, ook doof. Ik was voor De Amcrikaansche aviateur Howard Hughes is Maandagavond te 16,55 uur op Le Bourget geland, na in den record tijd van 16 uur 35 minuten den afstand New-York-Parijs te hebben afgelegd Zondag jl was het 100 jaar geleden, dat het beroemde werk van Hendrik Conscience, „De Leeuw van Vlaanderen" net licht zag. Bij deze gelegenheid heeft Antwerpen, de geboorteplaats van Conscience, den schrijver op grootsche wijze herdacht Zondag had in tegenwoordigheid van de hoogste geestelijke en wereldlijke autoriteiten de inwijding plaats van de monumentale Kathedraal van Rheims, het machtige, historische Fransche bouwwerk, dat in den wereldoorlog door de Duitsche kanonnen ernstig werd beschadigd doch thans weer in zijn vroegeren luister hersteld is In het sensationeele vergiftigings proces te Luik is eindelijk uitspraak ge daan. De 59-jarige weduwe Becker, die ervan beschuldigd werd 11 menschen te hebben vergiftigd, 5 pogingen tot vergiftiging te hebben gedaan, valsch- heid in geschrifte en 4 diefstallen te hebben gepleegd tusschen Maart 1933 en November 1936 is door het Assisenhof der provincie Luik ter dood veroordeeld Daar de doodstraf in België wel niet is afgeschaft doch niet meer wordt toege past, beteekent dit veroordeeling tot le venslange gevangenisstraf Volgens een bericht uit Leipzig zullen aan de Najaars-Messe, die aldaar van 28 Augustus tot 1 September gehouden wordt, behalve de Duitsche exposanten ook verschillende buitenlandsche in zenders deelnemen De Economische Voorlichtingsdienst zal, in samenwerking met andere in stanties, wederom een overzicht bieden van het Nederlandsche bedrijfsleven in zijn verschillende vertakkingen en van de productie in onze Koloniën Het havenbestuur van Antwerpen heeft besloten, ook dezen keer mede te doen. Ceylon za voor het eerst zijn producten in Leipzig ter bezichtiging stellen. Met vele andere staten wordt over de toetreding nog onderhandeld Howard Hughes, de Amerikaansche millionnair-vlieger heeft zijn vlucht om de wereld (een traject van 23000 KM) Eerste klas afwerking en zeer lage prijzen. DAAN VAN DPIEL TEEKENAAR RECLAME ONTWERPEN 15 geen rede vatbaar, voor mij bestond niets begeer lij kers ter wereld dan Marietta Ik deed voor de tweede maal een aanzoek. Toen vroeg zij me: Wat zul je doen, als ik je weer afwijs? Dan kom ik nog een derde maal, was mijn antwoord Mijn smeekingen werden verhoord en zij erkende mij als haar verloofde Onze verloving werd gevierd met alk praal en luister. Het was voor mij een jubelfeest, zij zou immers mijn vrouw worden? Ik zal niet verder uitweiden over mijn geluk, de zonnigste jaren uit mijn leven Mijn vijf tien-jarig zusje had in tus schen haar intrek genomen bij een tante in Rio de Janeiro. Marietta had zulk? het beste gevonden In mijn liefdesroes merkte ik niet, dal ik leefde als een blinde, als iemand zonder wil. Ik zelf nam geer. enkele schikking, stelde geen enkele daad, ir alles besliste Marietta. Ik was dronken van liefde En ook Marietta beminde mij, ten minste, dat dacht ik. Maar de tijden veranderden. Marietta hield van dan sen; zij wilde steeds weelde en pronk om zich heen zien. Uitgaan was haar grootste vreugde. Meer en meer voelde ik mij op den achtergrond gedrongen; ik werd jaloersch. Zij danste met ieder dien haar beviel. Ik miste den moed en de kracht om haar op het onredelijke van haar gedrag te wijzen, doch diep in mijn hart groeide een wrok tegen haar en tegen hen, met wien ik haar 'k Zag een Rooker in Zwolle Naar een sigarenzaak hollen Hij was geheel in de war Had een leege doos ..SERDAR" En riep „Geef mij gauw weer een vollel" NIEUWE «OLST! (30) m 3 dagen, 19 uur en 17 minuten afge legd. Hij heeft daarmee het record, dat op naam stond van wijlen Wiley Post met bijna 4 dagen verbeterd Venezuela heeft thans definitief zijn lidmaatschap van den Volkenbond opge zegd Duitschland werkt met alle macht aan de verdediging van Rijnland. De „Figaro" ducht een Berlijnsche verras sing vóór het congres van Neurenberg ADVERTEERT IN DE ZEEUWSCHE KOERIER KERKBERICHT VOOR HULST Kerkbericht van Hulst deze week niet .ontvangen Benoemingen in het bisdom Breda Z H Exc de Bisschop van Breda heeft, blijkens mededeeling in S Maria, benoemd tot pastoor te Bergen cp Zoom (H. Jos.) den zeereerw. heer Jos Schets, tot pastoor te Terne uzen den zeereerw heer Jos de Meulemeester, tot kapelaan te Etten den weleerw heer J Vermeulen, tot kapelaan te Hulst den weleerw heer Ant van Eekelen, tot ka pelaan te Nieuw-Namen den weleerw heer Jos van Gastel, die werkzaam was in het Aartsbisdom Mechelen DE KATHOLIEKE KERK Thans ook een deel van de Gods dienstleer verschenen Zoo juist verscheen^ is opduacht van het steeds meer actieve Katholiek Comité van Actie „Voor God", bij het ^ag schertsentot zij weer glim lachend naar mij toe kwam en een /riendelijk woord weer alles deed ver beten Zoo verliep onze verlovingstijd. In lezelfde mate, waarmede Marietta ge- ïoot ban dans en spel, groeide ook ïaar verlangen daarnaar. Soms scheen iet me, alsof zij er behagen in schepte nij te kwellen en te kwetsen in mijn neest teedere gevoelens. Hoe meer ik iuldde, des te driester werd zij in haar optreden. En als ik een razernij nabij was, kwam ze naast me geschoven en me Dat was allemaal in den tijd, dat zij zegevierde, doch deze zou spoedig ver anderen Wij waren ongeveer een half jaar /erloofd, toen mij voor de eerste maal ïeel even de oogen opengingen. Ik zat veer alleen in een balzaal, terwijl Ma rietta met de anderen danste. Ik meen le op te merken, dat zij met haar dan ser koketteerde, haar oogen lachten en keken haar partner zoo vol liefde aan, lat ik opsprong en mij midden tusschen ie dansers stortte. Alles wat mij in den weg trad stiet ik wild op zij en uitda gend monsterde ik zoowel Marietta als den man, met wien zij danste Marietta iad dit bemerkt en hem losgelaten. Zij ging tusschen mij en hem instaan, als wilde zij hem beschermen. Nu ik zoo tegenover haar stond, oog in oog, ver mocht ik geen woord uit te brengen. Het was of mij de keel dicht geschroefd werd 'Wordt vervolgd).

Zeeuwsche Koerier | 1938 | | pagina 11